Γενικές φοιτητικές απορίες

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
να ρωτησω κατι που καιει τις τελευταιες μερες: με τις εγγραφες στο ΕΜΠ (αρχιτεκτονικη) τι θα γινει?
μονο εγω δεν εχω κανει την εγγραφη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
να ρωτησω κατι που καιει τις τελευταιες μερες: με τις εγγραφες στο ΕΜΠ (αρχιτεκτονικη) τι θα γινει?
μονο εγω δεν εχω κανει την εγγραφη;;

Αμα σκρολλαρεις πανω θα το δεις, το ΕΜΠ εχει κηρυξει αναστολη λειτουργιας με αποφαση του πρυτανικου συμβουλιου. Απο τις 4/9 τελει υπο καταληψη απο τους εργαζομενους. Που σημαινει οτι δν εχει εγγραφει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
χαιρετε :):)¨....θελω να παρω καρτα σιτισης.διαβασα στο σιτε τι χρειαζεται και θελει αστυνομικη ταυτοτητα αντιγραφο δηλαδη επικυρωμενο...εγω ειμαι στρατο τωρα γυρισα με αδεια απολυσεως θα παω μια μερα να παρω το χαρτι και τελος αλλα μεχρι τις 21 οκτωβριου εχω στρατιωτικη ταυτοτητα..γινεται με την στρατιωτικη ταυτοτητα να κανω την δουλεια μου γιατι οι αιτησεις ειναι μεχρι 2 οκτωβριου.. :/::/::/::/::/:
Δε νομιζω οτι θα εχεις προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Καταρχήν σε ότι αφορά για τις απεργίες στο ΕΜΠ ,

Ισχύει:

Αναστολή Λειτουργίας του ΕΜΠ με απόφαση πρυτανικού συμβουλίου όπως είπε ο φίλος παραπάνω.
Περισσότερα.. Επίσης σήμερα 14:00 θα γίνει συνέντευξη τύπου στο ΕΜΠ(Πατησίων).

Με αφορμή τη θέση σε διαθεσιμότητα 399 Διοικητικών υπαλλήλων του
Ε.Μ.Π., βάσει της σχετικής ΚΥΑ των Υπουργών Διοικητικής
Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Παιδείας και
Θρησκευμάτων, η οποία εξεδόθη την 23-09-2013 αναφορικά με την
κατάργηση χιλίων τριακοσίων σαράντα εννέα (1.349) οργανικών και
προσωποπαγών θέσεων μονίμου και με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
αορίστου χρόνου διοικητικού προσωπικού των Πανεπιστημίων, κατ’
εφαρμογή της παρ. 1 του άρθρου 90 του ν.4172/13(Α’ 167), ΦΕΚ 2384
2384/23.9.2013 τεύχος Β’, η Πρυτανεία και η Σύγκλητος του Ε.Μ.Π. σας
προσκαλούν σε συνέντευξη Τύπου αύριο Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 2013
και ώρα 14:00 στην αίθουσα ‘’Καυταντζόγλου’’ του Κτιρίου Αβέρωφ
στο ιστορικό συγκρότημα της Πατησίων.
Από το Γραφείο Τύπου του ΕΜΠ

Επίσης υπάρχει από τους Εργαζόμενους ΕΜΠ - Περιφρουρόμενη απεργία μέχρι τις 27/9

https://www.e-polytexneio.gr/download/file.php?id=11249&sid=fc86d371718fd82c1bafeea406bd039f

Πηγή: e-polytexneio

Θα υπάρξουν παράταση εγγραφών τις οποίες θα μάθουμε όταν ανακοινωθεί από το υπουργείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Και μια απορία για τη σίτηση: γνωρίζετε αν το εισοδηματικό κριτήριο αφορά τα μεικτά ή τα καθαρά κέρδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας Ιονίου (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ρε παιδια χθες βγηκε το προγραμμα της σχολης[επιτελους] αλλα οι ωρες μου φαινονται πολλες,θα πρεπει να ειμαι εκει συνεχεια;; :eek: πχ την Τεταρτη εχω απο τις εννια το πρωι μεχρι τις εννια το βραδυ :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και μια απορία για τη σίτηση: γνωρίζετε αν το εισοδηματικό κριτήριο αφορά τα μεικτά ή τα καθαρά κέρδη;

Τα αφορολόγητα (μεικτά) νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Και μια απορία για τη σίτηση: γνωρίζετε αν το εισοδηματικό κριτήριο αφορά τα μεικτά ή τα καθαρά κέρδη;
Μεικτα, οπως τα λεει ο γκρεγκορι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ρε παιδια χθες βγηκε το προγραμμα της σχολης[επιτελους] αλλα οι ωρες μου φαινονται πολλες,θα πρεπει να ειμαι εκει συνεχεια;; :eek: πχ την Τεταρτη εχω απο τις εννια το πρωι μεχρι τις εννια το βραδυ :|
Λογικα το προγραμμα θα ειναι για ολα τα τμηματα....Μαλλον καποια μαθηματα θα τα εχει διπλα...
Θα σας χωρησουν σε 2 τμηματα μαλλον, γιατι δε γινεται ολοι οι πρωτοετεις να παρακολουθειτε μαζι...Που θα χωρεσετε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ρε παιδια χθες βγηκε το προγραμμα της σχολης[επιτελους] αλλα οι ωρες μου φαινονται πολλες,θα πρεπει να ειμαι εκει συνεχεια;; :eek: πχ την Τεταρτη εχω απο τις εννια το πρωι μεχρι τις εννια το βραδυ :|

Δε χρειαζεται να εισαι εκει συνεχεια..Στις θεωριες,δεν υπαρχουν απουσιες..Βεβαια ειναι νωρις..Με το καιρο, θα γνωρισεις συμφοιτητες και θα ανταλλασετε σημειωσεις..Εσυ δηλαδη θα πηγαινεις στα μαθηματα που μπορεις να πηγαινεις..Αλλα παιδια, σε αλλες θεωριες..Και θα ανταλλαζετε σημειωσεις..Βεβαια με το καιρο,θα εξοικιωθεις,με αυτα...Σκεψου εγω με τοσα νοσοκομεια -εργαστηρια την εβδομαδα(που εκει μπαινουν απουσιες),δε προλαβαινω να ειμαι και σε ολες τις θεωριες..Οποτε, δινω σημειωσεις στα παιδια σε αυτες που εχω παει..Και εκεινα, μου δινουν για τις αλλες θεωριες, που δε μπορεσα να παω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ρε παιδια χθες βγηκε το προγραμμα της σχολης[επιτελους] αλλα οι ωρες μου φαινονται πολλες,θα πρεπει να ειμαι εκει συνεχεια;; :eek: πχ την Τεταρτη εχω απο τις εννια το πρωι μεχρι τις εννια το βραδυ :|

ποτε αρχιζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ρε παιδια χθες βγηκε το προγραμμα της σχολης[επιτελους] αλλα οι ωρες μου φαινονται πολλες,θα πρεπει να ειμαι εκει συνεχεια;; :eek: πχ την Τεταρτη εχω απο τις εννια το πρωι μεχρι τις εννια το βραδυ :|

Όχι φυσικά και δεν θα κάνεις μάθημα 12 ώρες συνεχόμενες. Θα σπάει σε επιμέρους ώρες πχ 9-10, 13-15,19-21.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Όχι φυσικά και δεν θα κάνεις μάθημα 12 ώρες συνεχόμενες. Θα σπάει σε επιμέρους ώρες πχ 9-10, 13-15,19-21.
Καλα μη το λες εγω με το ισχυον προγραμμα εχω τις δευτερες 9-7, 10 ωρες σερι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Καλα μη το λες εγω με το ισχυον προγραμμα εχω τις δευτερες 9-7, 10 ωρες σερι.:P

Αλήθεια, 10 ώρες σερι..?:worry:

Χαρά στο κουράγιο σου...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Αλήθεια, 10 ώρες σερι..?:worry:

Χαρά στο κουράγιο σου...:clapup:
Kαλα δε ξερω για ποσες δευτερες θα συμβει αυτο, αλλα ευχαριστω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜαρίαΛ.

Νεοφερμένος

Η ΜαρίαΛ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ ακόμα δεν έχω γραφτεί στο τει θα δώσουν καμία παράταση? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ ακόμα δεν έχω γραφτεί στο τει θα δώσουν καμία παράταση? :hmm:

Μην ανυσηχείς ούτε και εγώ ούτε πολλοί άλλοι δεν έχουν καταφέρει να γραφτούν.
Υπομονή..

Θα δωθεί σύντομα παράταση εγγραφών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜαρίαΛ.

Νεοφερμένος

Η ΜαρίαΛ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θα δωθεί σύντομα παράταση εγγραφών.

Μακάρι!!!5 φορές έχω πάει λαμία χωρίς να γραφτώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Να ρωτήσω αν χαθεί η εξεταστική του Σεπτέμβρη λογικά τα μαθήματα που χρωστάμε πάνε αυτόματα στο χειμερινό ή πρέπει όταν γίνει δήλωση μαθημάτων να τα επιλέξουμε πάλι;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Να ρωτήσω αν χαθεί η εξεταστική του Σεπτέμβρη λογικά τα μαθήματα που χρωστάμε πάνε αυτόματα στο χειμερινό ή πρέπει όταν γίνει δήλωση μαθημάτων να τα επιλέξουμε πάλι;!

Νομιζω τα μαθηματα που δεν περνιουνται ξανα δηλωνονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top