Γενικές φοιτητικές απορίες

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
θα προσπαθήσουν να σε αποπλανήσουν κομματόσκυλα. θα σε βοηθήσουν για να σε κάνουν υποσεινήδητα ή συνειδητά δικιά τους ψύχη τε και σώματι. καλύτερα να φέρεις τον πατέρα σου μαζί

Εμένα την μαμά μου δεν την φοβήθηκαν, συνέχισαν τα δικά τους. Μπορεί να γίνει το ιδιο με τον πατέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Tι ώρες να πάω για εγγραφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
ή πολυ νωρις ή πολυ αργα .εννοω 1ν ξεκινα 9 πηγαινε απο τις 9 αν τελειωνουν κατα τις 1 πηγαινε κατα τις 12
εγω παντως αυτο θα κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NicolasM

Νεοφερμένος

Ο NicolasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τιποτα απολυτως. Το ΕΜΠ τελει υπο καταληψη απο τους διοικητικους και ουτε καν δεν σε αφηνουν να μπεις εκτος αν δηλωσεις οτι πας για γενικη συνελευση ή κατι παρομοιο. Η καθε σχολη σχεδον εχει ξεκινησει κι αυτη καταληψη, ενω στο παιχνιδι μπαινουν και τα μελη ΔΕΠ σιγα σιγα που αρχισαν να στελνουν mail και να ενημερωνουν για τις κινητοποιησεις τους.

Τίποτα νεώτερο; Δεν βρίσκω πουθενά ανακοίνωση για παράταση της απεργίας, αλλά έχω ακούσει για εκ νέου 48ωρη. Θα γραφτώ ποτέ; :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Τίποτα νεώτερο; Δεν βρίσκω πουθενά ανακοίνωση για παράταση της απεργίας, αλλά έχω ακούσει για εκ νέου 48ωρη. Θα γραφτώ ποτέ; :\

Για νεώτερα τσέκαρε το e-polytexneio.gr.
Πολύ καλή πηγή.

Και εγώ φίλε Αρχιτεκτονική ΕΜΠ και ακόμα περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoName

Νεοφερμένος

Ο NoName αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω..Σπουδαζω σε ιδιωτικη σχολη και ξαναεδωσα με το 10% διοτι εκανα βλακεια περσυ και δεν γραφτηκα για να παρω το πασο..Φετος αφου περασα σε μια σχολη θελω να γραφτω μονο για αυτον το λογο..Απλα δεν γνωριζω για το ποσο θα ισχυσει το πασο,αν χρειαζεται επανεγγραφη μετα απο καπιο διαστημα,δηλωση μαθηματων,εργαστηριου κτλπ διοτι μαλλον δεν θα πηγαινω στην σχολη..Επισης φοβαμαι μην αντιμετωπισω καποιο προβλημα που ειμαι ηδη γραμμενος σε ιδιωτικη σχολη..Αν και ξερω παιδια που εχουν κανει το ιδιο και δεν εχουν αντιμετωπισει καποιο προβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω..Σπουδαζω σε ιδιωτικη σχολη και ξαναεδωσα με το 10% διοτι εκανα βλακεια περσυ και δεν γραφτηκα για να παρω το πασο..Φετος αφου περασα σε μια σχολη θελω να γραφτω μονο για αυτον το λογο..Απλα δεν γνωριζω για το ποσο θα ισχυσει το πασο,αν χρειαζεται επανεγγραφη μετα απο καπιο διαστημα,δηλωση μαθηματων,εργαστηριου κτλπ διοτι μαλλον δεν θα πηγαινω στην σχολη..Επισης φοβαμαι μην αντιμετωπισω καποιο προβλημα που ειμαι ηδη γραμμενος σε ιδιωτικη σχολη..Αν και ξερω παιδια που εχουν κανει το ιδιο και δεν εχουν αντιμετωπισει καποιο προβλημα..
Μπα νομιζω κομπλε εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τίποτα νεώτερο; Δεν βρίσκω πουθενά ανακοίνωση για παράταση της απεργίας, αλλά έχω ακούσει για εκ νέου 48ωρη. Θα γραφτώ ποτέ; :\

Οι διοικητικοι εχουν απεργια μεχρι τις 27 τουλαχιστον. Απο εκει και περα βλεπουμε. Αν βρω αργοτερα θα σου ποσταρω την ανακοινωση της αποφασης

Edit: Here you are https://e-polytexneio.gr/download/file.php?id=11249
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Στο Απθ μεχρι ποτε ειναι οι απεργιες??? Πηρα τηλεφωνο, δε το σηκωνε κανεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,614 μηνύματα.
Στο Απθ μεχρι ποτε ειναι οι απεργιες??? Πηρα τηλεφωνο, δε το σηκωνε κανεις!!
Κι εγώ σήμερα πήρα,αλλά τίποτα...Η απεργία νομίζω είναι μέχρι σήμερα,αν και λένε ότι θα ξανασυνεδριάσουν σήμερα-αύριο για να δούνε τι θα γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Countdown

Νεοφερμένος

Η Countdown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έχει κάνει κανείς ηλεκτρονική εγγραφή; Το site του τμήματός μου λέει το εξής: "Οι πρωτοετείς φοιτητές υποβάλουν την αίτηση εγγραφής τους μέσω του ιστοτόπου του Τμήματος, για ταχύτερη και καλύτερη εξυπηρέτησή τους και για την αποφυγή ανεπιθύμητου συνωστισμού στους χώρους της Γραμματείας κατά την περίοδο των εγγραφών. Η ηλεκτρονική αποστολή της αίτησης πραγματοποιείται από 11 έως και 24 Σεπτεμβρίου 2013."

Μετά λέει να στείλουμε την αίτηση μέσω e-mail και ύστερα να την εκτυπώσουμε και να τη στείλουμε ταχυδρομικά. Αν το κάνω αυτό πρέπει να πάω και η ίδια στο πανεπιστήμιο για την εγγραφή ή είμαι εντάξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μας γαμησαν!!! Θα γινει καμια παραταση?>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έχει κάνει κανείς ηλεκτρονική εγγραφή; Το site του τμήματός μου λέει το εξής: "Οι πρωτοετείς φοιτητές υποβάλουν την αίτηση εγγραφής τους μέσω του ιστοτόπου του Τμήματος, για ταχύτερη και καλύτερη εξυπηρέτησή τους και για την αποφυγή ανεπιθύμητου συνωστισμού στους χώρους της Γραμματείας κατά την περίοδο των εγγραφών. Η ηλεκτρονική αποστολή της αίτησης πραγματοποιείται από 11 έως και 24 Σεπτεμβρίου 2013."

Μετά λέει να στείλουμε την αίτηση μέσω e-mail και ύστερα να την εκτυπώσουμε και να τη στείλουμε ταχυδρομικά. Αν το κάνω αυτό πρέπει να πάω και η ίδια στο πανεπιστήμιο για την εγγραφή ή είμαι εντάξει?

Ποιο πρωτοπόρο τμήμα είναι αυτό? :eek: Εμάς μαθαίνουν ακόμη να ανεβάζουν ανακοινώσεις ηλεκτρονικά, όχι και ηλεκτρονική εγγραφή! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,614 μηνύματα.

Countdown

Νεοφερμένος

Η Countdown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ποιο πρωτοπόρο τμήμα είναι αυτό? :eek: Εμάς μαθαίνουν ακόμη να ανεβάζουν ανακοινώσεις ηλεκτρονικά, όχι και ηλεκτρονική εγγραφή! :eek:

:P Φιλολογία Πάτρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Στο τιβι δε λενε τιποτα για τις απεργιες.... Μας εχουν πρηξει με την Χρυση Αυγη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
Ποιο πρωτοπόρο τμήμα είναι αυτό? :eek: Εμάς μαθαίνουν ακόμη να ανεβάζουν ανακοινώσεις ηλεκτρονικά, όχι και ηλεκτρονική εγγραφή! :eek:

Και στο Τμήμα Μαθηματικών Πάτρας, η εγγραφή γίνεται ηλεκτρονικά εδώ και κάποια χρόνια. Μάλιστα ο κάθε φοιτητής έχει δικό του ηλεκτρονικό φάκελο (σε ειδική ψηφιακή πλατφόρμα) με λογαριασμό εισόδου. Εκεί η γραμματεία ανεβάζει δεδομένα που αφορούν τον κάθε φοιτητή προσωπικά (π.χ. προσωπική αναλυτική βαθμολογία, δηλώσεις μαθημάτων,...κλπ). Ο κόμβος συντηρείται από το Τμήμα Δικτύου του Πανεπιστημίου Πατρών.

Στο τιβι δε λενε τιποτα για τις απεργιες.... Μας εχουν πρηξει με την Χρυση Αυγη!

Αυτό πουλάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Countdown

Νεοφερμένος

Η Countdown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και στο Τμήμα Μαθηματικών Πάτρας, η εγγραφή γίνεται ηλεκτρονικά εδώ και κάποια χρόνια. Μάλιστα ο κάθε φοιτητής έχει δικό του ηλεκτρονικό φάκελο (σε ειδική ψηφιακή πλατφόρμα) με λογαριασμό εισόδου. Ο κόμβος συντηρείται από το Τμήμα Δικτύου του Πανεπιστημίου Πατρών.

Ξέρεις αν αρκεί η ηλεκτρονική εγγραφή; Δηλαδή αν θα χρειαστεί να πάω και στη σχολή για να υπογράψω κάτι μπροστά τους; Γιατί νομίζω πως κάτι τέτοιο διάβασα σε ένα άλλο thread...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
Ξέρεις αν αρκεί η ηλεκτρονική εγγραφή; Δηλαδή αν θα χρειαστεί να πάω και στη σχολή για να υπογράψω κάτι μπροστά τους; Γιατί νομίζω πως κάτι τέτοιο διάβασα σε ένα άλλο thread...

Μπορεί. Αυτό εξαρτάται από τον εσωτερικό κανονισμό του Τμήματος. Αλλά μπορεί και να μην χρειάζεται κάτι άλλο. Γι' αυτό και η ηλεκτρονική εγγραφή. Καλύτερα να ρωτήσεις για επιβεβαίωση τη γραμματεία για να ξέρεις 100%. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Countdown

Νεοφερμένος

Η Countdown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορεί. Αυτό εξαρτάται από τον εσωτερικό κανονισμό του Τμήματος. Αλλά μπορεί και να μην χρειάζεται κάτι άλλο. Γι' αυτό και η ηλεκτρονική εγγραφή. Καλύτερα να ρωτήσεις για επιβεβαίωση τη γραμματεία για να ξέρεις 100%. :)

ΟΚ, ευχαριστώ, θα πάρω τηλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top