Γενικές φοιτητικές απορίες

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ρε παιδιά, καταρχήν καλησπέρα, μένω αθηνα και πέρασα τει κρητης, θα παω απο βδομάδα να γραφτω απλα και θα γυρίσω αθηνα, την αίτηση για μεταγραφη αθηνα που την κάνω; Έδωσα με είδ. Κατ. Πολυτέκνων και είμαι μέσα και στο εισοδηματικο κριτήριο που έχουν θέσει, την εγγραφη όμως, που την κάνω;; Ας απαντήσει οποίος ξέρει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ρε παιδιά, καταρχήν καλησπέρα, μένω αθηνα και πέρασα τει κρητης, θα παω απο βδομάδα να γραφτω απλα και θα γυρίσω αθηνα, την αίτηση για μεταγραφη αθηνα που την κάνω; Έδωσα με είδ. Κατ. Πολυτέκνων και είμαι μέσα και στο εισοδηματικο κριτήριο που έχουν θέσει, την εγγραφη όμως, που την κάνω;; Ας απαντήσει οποίος ξέρει...

αρχικά δεν έχει βγει ακόμα καμία επίσημη ανακοίνωση για τις μετεγγραφές. εσύ νομίζεις οτι θα γραφτείς στη κρήτη και την επόμενη βδομάδα/μήνα θα σπουδάζεις αθήνα? :Ρ ΑΝ γινει αυτο θα πάρει μήνες ίσως και ενα ολόκληρο ετος

+ Αν οι εγγραφές τελειώνουν 27 τα μαθήματα πότε θα αρχίσουν περίπου? ξέρω οτι στο ρέθυμνο ξεκινάνε 30 σεπτέμβρη. Για αλλού ξέρουμε κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
-"Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της
Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα."

Που το βρισκω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
-"Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της
Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα."

Που το βρισκω?

Δεν την βρίσκεις, την συμπληρώνεις στην σχολή σου τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosarkan

Νεοφερμένος

Ο panosarkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς εαν οι εγγραφές σε κάποια πανεπιστήμια πάρουν παράταση? Την προσεχή παρασκευή τελειώνει η περίοδος των εγγραφών αλλά στο δικό μου (Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων) κάνουν απεργία μέχρι τη Τρίτη σίγουρα και μπορεί να συνεχιστεί οπότε η μεγάλη χιλιομετρική απόσταση μου εξαντλεί τα χρονικά περιθώρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Θα παρουν παραταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Θα παρουν παραταση.

όχι όλες. η δικιά μου δεν θα πάρει. και όποιος δεν εγγραφεί μέχρι τις 27 χάνει το δικαίωμα εγγραφής λεει. Τα μαθήματα πότε λέτε να αρχίσουν περίπου και κάτι άλλο άν κάποιος ξεπεράσει το όριο το ν+2 μετά μπορεί να συνεχίσει τις σπουδές του επι πληρωμή όμως? :worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
αμα εχεις περασει σε μια σχολη και κανεις με το 10% και περασεις σε αλλη στην εγγραφη θα ζητησουν χαρτι διαγραφης απο την προηγουμενη η οχι?απλα ετσι το γραφουν? γιατι ξερω απο ενα φιλο μου οτι δεν του ζητησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
αμα εχεις περασει σε μια σχολη και κανεις με το 10% και περασεις σε αλλη στην εγγραφη θα ζητησουν χαρτι διαγραφης απο την προηγουμενη η οχι?απλα ετσι το γραφουν? γιατι ξερω απο ενα φιλο μου οτι δεν του ζητησαν.
χρειαζεσαι πιστοποιητικο διαγραφης
τωρα εαν δεν το τσεκαραν σε εκεινον.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
χρειαζεσαι πιστοποιητικο διαγραφης
τωρα εαν δεν το τσεκαραν σε εκεινον.....

αυτο ειναι 100% σιγουρο...??σε αλλα ζηταν και σε αλλα οχι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
αυτο ειναι 100% σιγουρο...??σε αλλα ζηταν και σε αλλα οχι?:hmm:

Θέλουν 100%. Αν το παρέβλεψαν για οποιοδήποτε λόγο, θα του το ζητήσουν αργότερα(πιστεύω). Απλώς τώρα με τις απεργίες σε ορισμένα πανεπιστημιακά ιδρύματα μπορεί να συμπληρώσει υπεύθυνη δήλωση πως θα προσκομίσει τη διαγραφή αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Απλώς τώρα με τις απεργίες σε ορισμένα πανεπιστημιακά ιδρύματα μπορεί να συμπληρώσει υπεύθυνη δήλωση πως θα προσκομίσει τη διαγραφή αργότερα.
αληθεια?!
oh my god I'm saved
ωραιο ηταν που το εμαθα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
παιδια,οι σχολες σας εχουν βγαλει προγραμμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini95

Νεοφερμένος

Η fotini95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.

manos2013

Νεοφερμένος

Ο manos2013 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Το προβλημα ειναι οτι τωρα με τις απεργιες οι γραμματιες δεν ειναι στα ποστα τους οποτε δε μπορεις να ενημερωθεις... Προσωπικα στο ΕΜΠ που εγω εχω περασει εχουν καταληψη απο την αρχη των εγγραφων και την επομενη βδομαδα τελειωνει το περιθωριο εγγραφης αλλα μεχρι τωρα δεν εχει βγει καποια ανακοινωση σχετικα με παρατασεις των εγγραφων. Κανεις εδω περα που εχει ακουσει τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το προβλημα ειναι οτι τωρα με τις απεργιες οι γραμματιες δεν ειναι στα ποστα τους οποτε δε μπορεις να ενημερωθεις... Προσωπικα στο ΕΜΠ που εγω εχω περασει εχουν καταληψη απο την αρχη των εγγραφων και την επομενη βδομαδα τελειωνει το περιθωριο εγγραφης αλλα μεχρι τωρα δεν εχει βγει καποια ανακοινωση σχετικα με παρατασεις των εγγραφων. Κανεις εδω περα που εχει ακουσει τιποτα?

Θα παρει παραταση, μην ανησυχεις. Καμια γραμματεια δν λειτουργει και ολο το ιδρυμα ειναι υπο καταληψη. Απο την αλλη δευτερα που μπορει να ξαναανοιξει, μπορει να υπαρχουν νεοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Θα παρει παραταση, μην ανησυχεις. Καμια γραμματεια δν λειτουργει και ολο το ιδρυμα ειναι υπο καταληψη. Απο την αλλη δευτερα που μπορει να ξαναανοιξει, μπορει να υπαρχουν νεοτερα...

Εμείς πάλι δεν είχαμε καμία απεργία/κατάληψη και δεν μας ενημέρωσαν για παράταση. Θα ισχύσει και πάλι για όλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

houndoc

Νεοφερμένος

Ο houndoc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιά γνωρίζει κανείς πότε θα ξεκινήσουν οι εγγραφες στην οδοντιατρικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top