Γενικές φοιτητικές απορίες

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Νομιζω δεν ειμαι σιγουρη απο αυτα που ακουω οτι τα πανεπιστημια αρχιζουν 24/9 ενω τα τει 1/10.
Αυτο δεν ειναι στανταρ.Γιατι ξερω το ΑΠΘ θα αρχισει μαλλον 8 οκτωμβριου μαθηματα.Οποτε οτι σου ειπε η σχολη σου εσυ θα κανεις μην ακους κανεναν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni.m

Νεοφερμένος

Η eleni.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και εμεις 8 αρχιζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αυτο δεν ειναι στανταρ.Γιατι ξερω το ΑΠΘ θα αρχισει μαλλον 8 οκτωμβριου μαθηματα.Οποτε οτι σου ειπε η σχολη σου εσυ θα κανεις μην ακους κανεναν :D

Η σχολη μου δεν εχει βγαλει ανακοινωση αλλα οταν πηγα για εγγραφη μου ειπε αυτη που ηταν στην γραματεια οτι τα μαθηματα ξεκινανε 1/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Η σχολη μου δεν εχει βγαλει ανακοινωση αλλα οταν πηγα για εγγραφη μου ειπε αυτη που ηταν στην γραματεια οτι τα μαθηματα ξεκινανε 1/10.
Ουτε και εμενα εβγαλαν ανακοινωση εκεινοι μου το ειπαν οταν εκανα την εγγραφη.Για την ακριβεια ο προισταμενος του τμηματος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni.m

Νεοφερμένος

Η eleni.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Η σχολη μου δεν εχει βγαλει ανακοινωση αλλα οταν πηγα για εγγραφη μου ειπε αυτη που ηταν στην γραματεια οτι τα μαθηματα ξεκινανε 1/10.

Παρε ενα τηλεφωνο την γραματεια την επομενη εβδομαδα και ρωτα τους για να εισαι σιγουρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ουτε και εμενα εβγαλαν ανακοινωση εκεινοι μου το ειπαν οταν εκανα την εγγραφη.Για την ακριβεια ο προισταμενος του τμηματος μου.

οκ ευχαριστω πολυυ:)

Παρε ενα τηλεφωνο την γραματεια την επομενη εβδομαδα και ρωτα τους για να εισαι σιγουρη!

μακαρι να το σηκωσουν :D
ευχαριστωω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Σε εμάς βγαίνει κάθε εξάμηνο πρόγραμμα μαθημάτων μαζί με μια ανακοίνωση που λέει πότε ξεκινάνε τα μαθήματα. Εξ' άλλου και να ξέρεις ότι "τα μαθήματα ξεκινάνε τότε" δεν σου λέει κάτι αν δεν ξέρεις τι ώρα και πού θα πρέπει να πας. :) Γενικώς ξεκινάνε αργά πάντως ώστε να προηγηθεί η επαναλληπτική εξεταστική Σεπτεμβρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Στην λεσχη απο ποτε δικαιουσαι να το τρως?εκανα τα χαρτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μονο η φοιτητικη μεριμνα της σχολης σου ξερει. Απο αλλα πανεπιστημια και σχολες που να ξερουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Στην λεσχη απο ποτε δικαιουσαι να το τρως?εκανα τα χαρτια
Τι εννοείς δικαιούσαι να τρως; Αν εννοείς τσάμπα τότε από όταν πάρεις κάρτα ή τέσπα κάποιο χαρτί που να λέει ότι είσαι δικαιούχος. Εσύ έκανες τα χαρτιά σου. Σου δώσανε κάποιο χαρτί όμως;

Κατά τα άλλα δε νομίζω να σου πει κανείς τπτ αν πάρεις να φας και πληρώσεις κανονικά. Σε εμάς τουλάχιστον (ΕΜΠ) κανείς δεν ενδιαφέρεται για το αν αυτός που τρώει είναι φοιτητής ή καθηγητής ή εξωπανεπιστημιακός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μάκη, μήπως ξέρεις πότε θα αρχίσουν τα μαθήματα στη σχολή σου (για τους πρωτοετείς);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα. Υποθέτουμε τη Δευτέρα 1 Οκτώβρη. Λογικά μέσα στη βδομάδα θα βγει πρόγραμμα. (το ακαδημαϊκό ημερολόγιο του ΕΜΠ πάντως αυτό λέει αλλά είναι κάπως ενδεικτικό συνήθως).

Κατά τα άλλα έχουμε χάσει τουλάχιστον μια εβδομάδα εξετάσεων με τις οποίες δεν ξέρουμε ακόμα τι θα γίνει. Λογικά όμως το πρώτο έτος δεν θα μας περιμένει και θα αρχίσει αμέσως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
εμενα δεν μου εδωσαν κανενα χαρτι οταν εκανα την εγγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εμενα δεν μου εδωσαν κανενα χαρτι οταν εκανα την εγγραφη.

ε όταν ξαναπάς ρώτησε τους..ίσως δεν τα έχουν έτοιμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Στην εγγραφή στη σχολή δεν είναι απαραίτητο να σου δώσουν κάτι. Αλλά αν πας να βγάλεις κάρτα σίτισης πρέπει να σου δώσουν κάτι να το δείχνεις στη λέσχη υποθέτω. Δε νομίζω να λες όνομα και να ψάχνει κανείς σε καταλόγους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Στην εγγραφή στη σχολή δεν είναι απαραίτητο να σου δώσουν κάτι. Αλλά αν πας να βγάλεις κάρτα σίτισης πρέπει να σου δώσουν κάτι να το δείχνεις στη λέσχη υποθέτω. Δε νομίζω να λες όνομα και να ψάχνει κανείς σε καταλόγους...

Ναι υπάρχει κάρτα σίτισης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Νομιζω δεν ειμαι σιγουρη απο αυτα που ακουω οτι τα πανεπιστημια αρχιζουν 24/9 ενω τα τει 1/10.

Το Τει Αθηνας,ξεκινα 8/10.. Βγηκε ανακοινωση... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
για τουσ πρωτοετεισ ξεκιναν τα αει στισ 1 οκτωβριου για τα υπολοιπα ετη σημερα στισ 24 για τα τει δεν γνωριζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως ισχύουν οι ίδιες ημερομηνίες για όλα τα ΑΕΙ.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top