Γενικές φοιτητικές απορίες

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
θελω να κανω αιτηση στη γραμματεια της σχολης για να μου χορηγησουν βεβαιωση σπουδων.η αιτηση γινεται ηλεκτρονικα και μου ζηταει αυτο:
Α.Μ. (4ψήφιος, σε περίπτωση 3ψήφιου, συμπληρώστε με 0) μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να γραψω;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σε καποιο απο τα χαρτια που σου εδωσαν (αν σου ειχαν δωσει βεβαιωση τοτε δες το απο εκει) υπαρχει αυτος ο αριθμος . Ειναι ο αριθμος μητρωου σου στο πανεπιστημιο-ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
θελω να κανω αιτηση στη γραμματεια της σχολης για να μου χορηγησουν βεβαιωση σπουδων.η αιτηση γινεται ηλεκτρονικα και μου ζηταει αυτο:
Α.Μ. (4ψήφιος, σε περίπτωση 3ψήφιου, συμπληρώστε με 0) μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να γραψω;:)

Όταν έκανες την εγγραφή σου έδωσαν ένα αριθμό μητρώου, αν όχι θα στον έχουν στείλει στο mail σου. Αν δεν τον έχεις ζήτησε πρώτα τον αριθμό μητρώου σου και μετά κάνε την αίτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Όταν έκανες την εγγραφή σου έδωσαν ένα αριθμό μητρώου, αν όχι θα στον έχουν στείλει στο mail σου. Αν δεν τον έχεις ζήτησε πρώτα τον αριθμό μητρώου σου και μετά κάνε την αίτηση.
ευχαριστω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Mα καλα δεν σας εδωσαν οταν φυγατε απο την εγγραφη σας ενα πρωτοτυπο απο την βεβαιωση σπουδων?? μονο εγω το εχω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Mα καλα δεν σας εδωσαν οταν φυγατε απο την εγγραφη σας ενα πρωτοτυπο απο την βεβαιωση σπουδων?? μονο εγω το εχω??

Δεν δίνουν όλες οι σχολές,τουλάχιστον την ίδια μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν πήρα τίποτα από τη γραμματεία. :confused:
Έκανα την αίτηση για τη βεβαίωση σπουδών και μου είπαν οι γραμματείς ότι θα συμπληρώσουν όσα χρειάζονται.
Αυτά δηλαδή που δεν ήξερα εγώ, όπως τον αριθμό μητρώου.
Τώρα περιμένω να τη στείλουν ταχυδρομικώς, γιατί θα έφευγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Λοιπον ακου τι θα κανεις..Θα μπεις στον οδηγο σπουδων του τμηματος σου(σιγουρα θα τον εχει το σαιτ της σχολης σου) και θα δεις ποσες ωρες την εβδομαδα,ειναι το καθε μαθημα για αυτο το εξαμηνο...Αν λεει πχ μαθηματικα 2 ωρες,τοτε λογικα θα διαλεξεις σε ποια διαλεξη θα πας...Αν λεει μαθηματικα 5 ωρες,θα πας σε ολες.. ;)

Σε ευχαριστω θα το κοιταξω !!! :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Με το φοιτιτικο πασο τι ισχυει?απο το ιντερνετ το βγαζεις?απο ποτε μπορεις να βγαλεις?

Το φοιτητικό πάσο καταργείται από φέτος. Θα εκδίδεται ακαδημαική ταυτότητα που θα ισχύει για όλα τα έτη και θα έχει και άλλα προνόμοια πέρα του πάσου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σχετικά με το πάσο/Νέα ακαδημαϊκή ταυτότητα δείτε εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=117086
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Παιδιά εγώ δεν πήρα τίποτα από τη γραμματεία. :confused:
Έκανα την αίτηση για τη βεβαίωση σπουδών και μου είπαν οι γραμματείς ότι θα συμπληρώσουν όσα χρειάζονται.
Αυτά δηλαδή που δεν ήξερα εγώ, όπως τον αριθμό μητρώου.
Τώρα περιμένω να τη στείλουν ταχυδρομικώς, γιατί θα έφευγα...

Μην ανησυχείς θα στη στείλουν αν έτσι συμφωνήσατε. Αν έδωσες και mail υπάρχει πιθανότητα να σου στείλουν και τον κωδικό σου με το password εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
μεχρι να βγει το πασο στα αστικα θα δειχνω την βεβαιωση σπουδων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου έδωσαν βεβαίωση σπουδών...
Κάτι άλλο! Δήλωσα τη διεύθυνση του σπιτιού της αδελφής μου που θα ξενοικιάσουμε τέλος του μήνα. Γίνεται να αλλάξω τη διεύθυνση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου έδωσαν βεβαίωση σπουδών...
Κάτι άλλο! Δήλωσα τη διεύθυνση του σπιτιού της αδελφής μου που θα ξενοικιάσουμε τέλος του μήνα. Γίνεται να αλλάξω τη διεύθυνση; :P
ε ναι πηγαινεις στην γραμματεια σου και δηλωνεις αλλη διευθυνση και τα υπολοιπα θα τα κανονισουν αυτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια ποτε ξεκινανε τα μαθηματα στα τει?
οταν πηγα να κανω την εγγραφη μου ειπαν οτι ξεκινανε 1/10 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παιδια ποτε ξεκινανε τα μαθηματα στα τει?
οταν πηγα να κανω την εγγραφη μου ειπαν οτι ξεκινανε 1/10 .
και εμενα 1η οκτωμβριου μου ειπαν να ειμαι στο τει για να δηλωσω εργαστηρια ομαδες και να κανω μαθημα θεωριας χημεια.Αυτα και μιλαω συγκεκριμενα για το τει καβαλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euaggelia86011

Νεοφερμένος

Η euaggelia86011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
και εμενα 1η οκτωμβριου μου ειπαν να ειμαι στο τει για να δηλωσω εργαστηρια ομαδες και να κανω μαθημα θεωριας χημεια.Αυτα και μιλαω συγκεκριμενα για το τει καβαλας.

Νομιζω δεν ειμαι σιγουρη απο αυτα που ακουω οτι τα πανεπιστημια αρχιζουν 24/9 ενω τα τει 1/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Η κάθε σχολή βγάζει ημερομηνία πότε ξεκινά. Μην κρίνετε από τις ημερομηνίες που ακούτε για άλλους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top