Γενικές φοιτητικές απορίες

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
1)Στο Πανεπιστημιο,οταν αρχιζουν τα μαθηματα τι πρεπει να εχουμε μαζι μας(π.χ. καποιο τετραδιο σημιωσεων,στυλο,κασετινα και τετοια)?:redface:
2)Οταν θα παρουμε τα συγγραματα, θα τα περνουμε και στο πανεπιστημιο ή οχι?:redface:

Ναι/ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
1) Χαρτί και στυλό, δε χρειάζεσαι κάτι άλλο. :P
2) Όταν δηλώσετε συγγράμματα θα σας βγάλει μια σελίδα με πληροφορίες για το από που θα τα πάρετε, μπορεί να είναι από ένα μέχρι πάρα πολλά βιβλιοπωλεία! Όχι δεν τα δίνουν στο πανεπιστήμιο!

Σε ευχαριστω πολυ!:)

Σχετικα με το νουμερο 2, εννοω πως οταν τα παρουμε τα συγγραμματα, θα τα περνουμε μαζι μας στο πανεπιστημιο οπως καναμε και στο σχολειο ή θα τα εχουμε στο σπιτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!:)

Σχετικα με το νουμερο 2, εννοω πως οταν τα παρουμε τα συγγραμματα, θα τα περνουμε μαζι μας στο πανεπιστημιο οπως καναμε και στο σχολειο ή θα τα εχουμε στο σπιτι?
Αν θες να δημιουργήσεις προβλήματα στη πλάτη/μέση σου, οκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!:)

Σχετικα με το νουμερο 2, εννοω πως οταν τα παρουμε τα συγγραμματα, θα τα περνουμε μαζι μας στο πανεπιστημιο οπως καναμε και στο σχολειο ή θα τα εχουμε στο σπιτι?

Α σορρυ διαβασα αλλο. :P

Θα τα έχετε σπίτι. Είναι πολύ βαριά συνήθως και δε χρειάζονται στη παράδοση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Αν θες να δημιουργήσεις προβλήματα στη πλάτη/μέση σου, οκ:P

Καταλαβα:P
:)

Α σορρυ διαβασα αλλο. :P

Θα τα έχετε σπίτι. Είναι πολύ βαριά συνήθως και δε χρειάζονται στη παράδοση!

Οκ! Ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
τι ειναι ο συμβουλο καθηγητης/??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ερώτηση κι από εμένα! Πότε περίπου δηλώνουμε τα συγγράματα που θέλουμε να πάρουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ερώτηση κι από εμένα! Πότε περίπου δηλώνουμε τα συγγράματα που θέλουμε να πάρουμε;
θα βγει ανακοίνωση από τον Εύδοξο..αλλά σίγουρα μετά τα μέσα Οκτώβρη..θα έλεγα Νοεμβριο αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Το 'χα άγχος γιατί φοβόμουν μήπως έπρεπε να τα δηλώσουμε από τον Σεπτέμβρη και το 'χα ξεχάσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 7

Νεοφερμένος

Ο Νίκος 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι! Οι σχολές λειτουργούν κανονικά όταν τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς έχουν απεργία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι! Οι σχολές λειτουργούν κανονικά όταν τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς έχουν απεργία;
Νομίζω ότι αν υπάρχει γενική και εκτεταμένη απεργία, κλείνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 7

Νεοφερμένος

Ο Νίκος 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μάλιστα, ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Για αυτό, έχω να κάνω μία ερώτηση: είμαι η μόνη που δεν είχε καμία Σούλα, Τούλα, Τάκη, Στάθη που να της έκανε τη ζωή κομμάτια στο λύκειο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Για αυτό, έχω να κάνω μία ερώτηση: είμαι η μόνη που δεν είχε καμία Σούλα, Τούλα, Τάκη, Στάθη που να της έκανε τη ζωή κομμάτια στο λύκειο; :P

Χαχαχαχα!! Οχι τυχαινει και εγω να μην ειχα κανεναν τετοιο :Ρ

Ρε παιδια εγω γενικα δεν ξερω τι γνται με την φοιτητοκατασταση.. Δλδ πως θα ειναι τα μαθηματα, τι καινουρια πραγματα θα κανουμε στ πανεπιστημιο κλπ. Απο που θα τα μαθω? :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Χαχαχαχα!! Οχι τυχαινει και εγω να μην ειχα κανεναν τετοιο :Ρ

Ρε παιδια εγω γενικα δεν ξερω τι γνται με την φοιτητοκατασταση.. Δλδ πως θα ειναι τα μαθηματα, τι καινουρια πραγματα θα κανουμε στ πανεπιστημιο κλπ. Απο που θα τα μαθω? :Ρ
από μεγαλύτερους φοιτητές της σχολής σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orado

Νεοφερμένος

Ο orado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδια για να γραφτεις στη δωρεαν σιτιση πρεπει να εχεις καποιο συγκεκριμενο εισοδομα και αν ναι ξερετε μεχρι ποσο να ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδια για να γραφτεις στη δωρεαν σιτιση πρεπει να εχεις καποιο συγκεκριμενο εισοδομα και αν ναι ξερετε μεχρι ποσο να ειναι?
45000 αν είσαι μοναχοπαίδι και συν 5000 για κάθε αδερφό/αδερφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ας μου απαντησει καποιος υπευθυνα παρακαλω!!!

Οι φοιτητικοι συλλογοι ειναι κομματικα αχρωματιστοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
τα εισοδηματα για την δωρεαν σιτιση και στεγαση παντως αξιζει να αναφερθει οτι μπορουν να αλλαξουν απο χρονια σε χρονια....οπως αλλαξω περυσι π.χ. το ανωτερο εισοδημα για το στεγαστικο επιδομα (το οποιο φυσικα μειωθηκε) οποτε...φετοσ ειναι 50.000 ευρω π.χ. του χρονου μπορει να ειναι 40.000 η 60.000!

Ρε παιδια εγω γενικα δεν ξερω τι γνται με την φοιτητοκατασταση.. Δλδ πως θα ειναι τα μαθηματα, τι καινουρια πραγματα θα κανουμε στ πανεπιστημιο κλπ. Απο που θα τα μαθω? :Ρ

οσον αφορα τα μαθηματα στο πανεπιστημιο ειναι απλα ενασ καθηγητησ που βαζει τισ διαφανειεσ στον υπολογιστη και μεσω ενοσ προτζεκτορα και των διαφανειων του λεει το μαθημα...εσυ πασ παρακολουθεισ και τελειωσε...αν και στο προγραμμα θα φαινεται να εχεισ 4 ωρεσ μονοκοματο θεωρια συνηθωσ θα εχεισ αρχικα το ακαδημαικο τεταρτο που τεινει προσ μισαωρο στο οποιο ο καθηγητησ ενω ξεκινασ στισ 2 ερχεται στισ 2.30, και μετα καθε μια μιαμιση ωρα θα λεει τι ωρα ειναι? θα του λεσ και θα λεει κανουμε ενα διαλειμμα για 10 λεπτα που τεινει παλι στο μισαωρο και συνεχιζεισ μεχρι να τελειωσεισ...στην αρχη θα πηγαινεισ σε ολα τα μαθηματα μετα μπορει να σταματησεισ να παρακολουθεισ καποια(δεν το κανω αλλα εσυ μπορεισ) ετσι και αλλιωσ απουσιεσ δεν μπαινουν...τα καινουρια πραγματα που θα κανεισ στο πανεπιστημιο ειναι νεεσ φιλιεσ και παρεεσ...νεεσ ασχολιεσ...και αμα φυγεισ και απο το χοουμταουν τοτε και νεο τροπο ζωησ δεδομενου οτι θα μενεισ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ! αυτο το τελευταιο και μονο ειναι μια τεραστια αλλαγη! θα βγαινεισ περισσοτερο σε καφετεριεσ κλαμπ η οτι αλλο θα αρεσει σε εσενα και την παρεα σου...για διαβασμα εκτοσ των εργασιων που μπορει να σου βαζουν γενικα δεν εχεισ κανενα πανω απο το κεφαλι σου να σου πει διαβασε...και γιάυτο πρεπει να προσεξεισ διοτι ναι μεν δεν ριχνεισ διαβασμα πανελληνιων και δεν πασ στην εξεταστικη για το 10 αλλα για να περασεισ το μαθημα...αλλα αν τα αφησεισ στον κοκκορα και μια εβδομαδα πριν δωσεισ το μαθημα ξεκινησεισ να διαβαζεισ γιου αρ γκονα χαβ ε μπαντ ταιμ....τελοσ πολλα ειναι που θα μπορουσα να σου πω για την φοιτητοκατασταση αλλα θα επαιρνε ωρεσ και παλι δεν θα καταλαβαινεσ...θα τα δεισ μονοσ/μονη σου. :clapup:

Ας μου απαντησει καποιος υπευθυνα παρακαλω!!!

Οι φοιτητικοι συλλογοι ειναι κομματικα αχρωματιστοι?
οχι δεν ειναι...καθε χρονο γινονται εκλογεσ φοιτητικου συλλογου οπου κατεβαινουν οι διαφορεσ παραταξεισ τησ σχολησ και οποια βγει πρωτη εχει και την πλειοψηφια συνηθωσ στο φοιτητικο συμβουλιο πως λεγεται αυτο τωρα ξεχασα...οπου ειναι ο προεδροσ αντιπροεδροσ γραμματεασ ταμιασ και 2 μελη νομιζω...αυτα μπορει να διαφερουν και αναλογα με το καταστατικο του εκαστοτε συλλογου... οποτε αν βγει πρωτη η πασπ εχουμε ενα φοιτητικο συλλογο πρασινο αν βγει η δαπ μπλε...οποτε ο φοιτητικοσ συλλογοσ ειανι χρωματιστοσ...αν και στην σχολη μου δεν εχουμε παραταξεισ πασπ δαπ κνε καθολου....αλλα εχουμε πρωτουσ την φακ(φοιτητικο ανεξαρτητο κινημα μια παραταξη που ειναι πραγματικα fuck) και αρα ειμαστε 'αχρωματιστοι' σε εισαγωγικα διοτι ο προεδροσ ειναι πασποτεροσ του πασπιτη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top