Γενικές φοιτητικές απορίες

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Επισης εχει κυκλοφορησει βρωμα οτι λογω των αιωνιων φοιτητων κινδυνευουν παιδια που πρεπει να παρουν εστιες να μην παρουν καθολου και να μην ταξιδεψουν να σπουδασουν.Ειναι τοσο γελοια τα πραγματα..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σορρυ που θα διακοψω τη συζήτηση με άκυρο θέμα,αλλά είναι φοιτητική απορία :spasiklas:

Το έχω ακούσει απο πολλούς που έχουν ξναδώσει πανελλαδικές και δεν ήταν ικανοποιημένοι απο την 2η προσπάθειά τους.
Που λέτε λοιπόν,ξαναδηλώνουν την ίδια σχολή που πέρασαν την ακριβώς προηγούμενη χρονιά.
Με ποια λογική το κάνουν αυτό;
Αφού είτε ξαναγραφτείς εκεί ,είτε οχι πάλι 1 χρονιά χάνεται.
:hmm:
Μα να μην προσέχουμε ποτέ τι διαβάζουμε! Και κυρίως τι υπογράφουμε!! Οταν κάνεις μηχανογραφικό έχει έναν όρο στον οποίο συμφωνείς. Οτι δεν δήλωσες κάποιο τμήμα που είσαι ήδη εγγεγραμμένος!! Αρα δεν είναι δυνατό να δηλώσεις ξανα την ίδια σχολή. Μάλλον σε δουλεύουν...;)

:offtopic:Δική μου απορία τώρα. Εχω να πάω με μεταφορική στο νέο μου σπίτι 2 μονάκρεβάτια με 2 στρώματα, μια 24 τηλεόραση και κατι μαχαιροπηρουνα. Η μεταφορικη ζητα 123Ε. Συμφέρει ή θα ρθει λιγότερο αν τα αγοράσω όλα απο κει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
κατσε τι να συμφερει περισσοτερο αμα τα αγορασεις απο εκει? δυο μονα κρεβατια και δυο στρωματα αν αγορασεισ(που θα σου βγει παραπανω και απο ενα διπλο κρεβατι με ενα διπλο στρωμα να αγορασεισ) θεσ πανω απο 400 ευρω(δεδομενου οτι θα παρεισ φτηνα κρεβατια 100 ευρω το ενα και παμφθηνα στρωματα επισησ 100 ευρω τα οποια ειναι στρωματα σιγουρου αποτελεσματοσ ξεσκισματοσ της μεσησ σου)...την τηλεοραση και κουζινικα, ρουχισμο, λευκα ειδη μπορεισ να τα μεταφερεισ με αυτοκινητο τησ οικογενειασ δεν χρειαζεται μεταφορικη...αλλα με 123 ευρω δυο κρεβατια και στρωματα δεν παιρνεισ...επιπλεον δεν μασ λεσ και απο που θα τα πασ...απο τον εβρο στην αθηνα συμφερει σιγουρα απο την κηφισσια στην αθηνα ειναι κλεψιμο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Συμφωνώ, σίγουρα με τη μεταφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Από Αθήνα Λάρισα. Αυτοκίνητο δεν παίζει,ότι είναι με μεταφορική και τα υπόλοιπα με κτελ! 2 Βαλίτσες ο καθένας οπου θα μπουν κουβερτες,ρούχα και πάει λέγοντας. Να είμαστε πρακτικοί. :P

ΕΔΙΤ! δεν ειμαι πλέον οικονομικό αλλά βαριέμαι να το αλλάξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Από Αθήνα Λάρισα. Αυτοκίνητο δεν παίζει,ότι είναι με μεταφορική και τα υπόλοιπα με κτελ! 2 Βαλίτσες ο καθένας οπου θα μπουν κουβερτες,ρούχα και πάει λέγοντας. Να είμαστε πρακτικοί. :P

ΕΔΙΤ! δεν ειμαι πλέον οικονομικό αλλά βαριέμαι να το αλλάξω!
Η καλύτερη λύση. Κάνεις την δουλειά σου με το 1/3 των χρημάτων τουλάχιστον!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boss

Νεοφερμένος

Ο Boss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι το σκέφτομαι! Και μένουν τα εφτά για κανα λαπτοπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι το σκέφτομαι! Και μένουν τα εφτά για κανα λαπτοπ...
ή για ποτά :P
:beer: :beer: :beer: :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
σήμερα συζητούσαμε με κάτι φίλες μου για μεταπτυχιακά και μου είπαν για κάτι εξετάσεις αγγλικών που είναι συνήθως απαραίτητες, gmat και ένα άλλο που δεν το θυμάμαι αυτή τη στιγμή... μπορεί κάποιος να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες?
αν και είναι πολύ νωρίς για να τα σκέφτομαι αυτά (φέτος μπήκα ναυπηγούς) θα ήθελα να ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται και μεταπτυχιακά, μιας και αφού πάρω πτυχίο θα ήθελα να φύγω για Αγγλία ή Αμερική! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έχεις ακόμα καιρό! Στο 4ο έτος ξεκινάς να τα σκέφτεσαι (αφού η σχολή σου είναι 5!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ρε παιδια ισως να μην κολλαει πολυ εδω αλλα δεν ξερω αν εχει ανοιχτει αλλο τοπικ...
ενα λαπτοπ ειναι απαραιτητο για εναν φοιτητη;για το πρωτο ετος μιλαμε...
μιας και εγω μαλλον δεν θα εχω καθολου προσβαση το ιντερνετ:/: θα υπαρχει καποιο προβλημα οσον αφορα τη σχολη τις εργασιες ή δεν ξερω εγω κατι αλλο;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ούτε εγώ θα έχω πρόσβαση στο ίντερνετ αλλά το λάπτοπ μου θα το πάρω μαζί μου. :P Το πολύ πολύ να τη βγάλω με wi-fi στο ίντερνετ της σχολής. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Ούτε εγώ θα έχω πρόσβαση στο ίντερνετ αλλά το λάπτοπ μου θα το πάρω μαζί μου. :P Το πολύ πολύ να τη βγάλω με wi-fi στο ίντερνετ της σχολής. :P
εγω ουτε λαπτοπ...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατα πόσο θα σου χρειαστεί το πρώτο εξάμηνο γιατί τώρα θα πάω κι εγώ πανεπιστήμιο αλλά εάν έχετε κάποιο οικονομικό πρόβλημα, τότε μάζεψε λεφτά για να πάρεις ένα τον Ιανουάριο. ;) Το λάπτοπ, και χωρίς ίντερνετ, θα σου φανεί χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
ρε παιδια ισως να μην κολλαει πολυ εδω αλλα δεν ξερω αν εχει ανοιχτει αλλο τοπικ...
ενα λαπτοπ ειναι απαραιτητο για εναν φοιτητη;για το πρωτο ετος μιλαμε...
μιας και εγω μαλλον δεν θα εχω καθολου προσβαση το ιντερνετ:/: θα υπαρχει καποιο προβλημα οσον αφορα τη σχολη τις εργασιες ή δεν ξερω εγω κατι αλλο;;;:hmm:

σε ποια σχολή είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ρε παιδια ισως να μην κολλαει πολυ εδω αλλα δεν ξερω αν εχει ανοιχτει αλλο τοπικ...
ενα λαπτοπ ειναι απαραιτητο για εναν φοιτητη;για το πρωτο ετος μιλαμε...
μιας και εγω μαλλον δεν θα εχω καθολου προσβαση το ιντερνετ:/: θα υπαρχει καποιο προβλημα οσον αφορα τη σχολη τις εργασιες ή δεν ξερω εγω κατι αλλο;;;:hmm:


εγω που ειμαι πληροφορικη μια χαρα την βγαζω και με desktop...συνδεση στο internet ειναι απαραιτητη πιστευω...τουλαχιστον για την σχολη μου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Άραγε στις εστίες τι θα παίζει από ίντερνετ..?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Άραγε στις εστίες τι θα παίζει από ίντερνετ..?:hmm:
Εχει ιντερνετ.Απλα μπορει να μην ειναι τοσο δυνατο το σημα στο δωματιο που θα σου δωσουν και θα πρεπει να πας κοντα στην κεντρικη συνδεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εχει ιντερνετ.Απλα μπορει να μην ειναι τοσο δυνατο το σημα στο δωματιο που θα σου δωσουν και θα πρεπει να πας κοντα στην κεντρικη συνδεση.
Αα μια χαρά!!Άμα έχει και ίντερνετ είμαστε βασιλιάδες!:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αα μια χαρά!!Άμα έχει και ίντερνετ είμαστε βασιλιάδες!:D:redface:
Ναι αν δεν μπαινουν online εκεινη την στιγμη και τα 1000 ατομα που στεγαζει το πανεπιστημιο -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top