Γενικές φοιτητικές απορίες

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
απλα είχα το άγχος γιατι έχω καποια κενα στα αρχαια γιατι μονος μου εκανα στο σπιτι δεν πηγαινα φροντιστηριο.
Μην αγχώνεσαι....:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
δηλαδη μερικα φαινομενα δεν τα καταλαβα ποτε...οπως ο πλαιος λογος και τα τεος,-τος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
δηλαδη μερικα φαινομενα δεν τα καταλαβα ποτε...οπως ο πλαιος λογος και τα τεος,-τος.
Μόνο αρχαία δεν έκανες φροντιστήριο ή γενικά σε όλα τα μαθήματα; Συγχαρητήρια πάντως πολύ καλή επίδοση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
O πλάγιος είναι λίγο ζόρικος.
Τα -τέος που σε δυσκολεύουν ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
O πλάγιος είναι λίγο ζόρικος.
Τα -τέος που σε δυσκολεύουν ακριβώς;
Μάλλον θα λέει για τον τρόπο που αναλύονται και το ρόλο που παίζουν στην σύνταξη καμιά φορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μάλλον θα λέει για τον τρόπο που αναλύονται και το ρόλο που παίζουν στην σύνταξη καμιά φορά...

Ναι, κατάλαβα τι εννοεί. Γι'αυτό τον ρωτάω, μήπως μπορέσουμε να τον βοηθήσουμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
σε κανενα μαθημα δεν εκανα φροντιστηριο..και εχω καποια κενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδια για να ειμαι ειλικρινης δν διαβασα και τις 151 σελιδες οποτε συγγνωμη αν ρωτησω κατι που εχει ηδη ερωτηθει....με τι κριτηριο ενας πρωτοετης διαλεγει μαθημα επιλογης?? και ο 'οδηγος σπουδων" τι ακριβως περιλαμβανει?? θα ηταν χρησιμο να αναζητησω σημειωσεις παλαιοτερων(περα απο τις δικες μου) ή θα με μπερδεψουν?? τα βιβλια πως τα παιρνουμε?? :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Πολύ βιάζεσαι μην ανησυχείς θα τα μάθεις όλα αφού μπεις. Συνοπτικά πάντως, ο πρωτοετής συνήθως παίρνει κάποια στάνταρ μαθήματα κορμού αναγκαστικά. Ο οδηγός σπουδών περιλαμβάνει όλα τα μαθήματα που προσφέρει η σχολή σου (κορμού, επιλογής και κατεύθυνσης) όπως επίσης και μια συνοπτική περιγραφή της σχολής και τις διεξόδους που αυτή έχει (δουλειές (εδώ γελάμε :P) , μεταπτυχιακά κ.τ.λ). Τα βιβλία προς το παρόν τα παραλαμβάνουμε από κάποια συγκεκριμένα βιβλιοπωλια (δωρεάν πάντα, δηλώνοντας τα μέσω ενός ηλεκτρονικού συστήματος) τώρα φέτος δεν ξέρω τι θα γίνει. Για σημειώσεις καλο θα είναι να μην μπεις στην ανάγκη να τις χρειαστείς (εννοώντας όχι άλλων), αλλά παλι πολυ βιάζεσαι κανε υπομονή, θα δεις σύντομα τι παίζει.

Καλή φοιτητική ζωή... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι βιαζομαι αλλα κουραστηκα πολυ φετος για να βγαλω 19.135 μορια κ ανυπομονω να δω γιατι παλεψα...(αφου βεβαια ξεκουραστω λιγο ακομα) ... ευχαριστω πολυ παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι βιαζομαι αλλα κουραστηκα πολυ φετος για να βγαλω 19.135 μορια κ ανυπομονω να δω γιατι παλεψα...(αφου βεβαια ξεκουραστω λιγο ακομα) ... ευχαριστω πολυ παντως!
πρώτα από όλα συγχαρητήρια..και τώρα ξεκουράσου μέχρι τον Σεπτεμβρη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
αυτο εχω σκοπ να κανω...αλλωστε εχω ακομα μελλον με τις εξορμησεις που κανω με την παρεα μ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Θα μας δίνουν και οι καθηγητές πρόσθετο υλικό, ή θα πορευόμαστε μόνο με τις σημειώσεις μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Θα μας δίνουν και οι καθηγητές πρόσθετο υλικό, ή θα πορευόμαστε μόνο με τις σημειώσεις μας;
φανταζομαι μονο με τις σημειωσεις, δεν ειναι σχολειο. Με καθε επιφυλαξη βεβαια στο λεω χωρις να ξερω κατι συγκεκριμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Θα μας δίνουν και οι καθηγητές πρόσθετο υλικό, ή θα πορευόμαστε μόνο με τις σημειώσεις μας;

Σε κάποια μαθήματα οι καθηγητές μοιράζουν σημειώσεις. Εξαρτάται, πιστεύω, από το πλήθος των μαθητών και την όρεξη του καθηγητή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
φανταζομαι μονο με τις σημειωσεις, δεν ειναι σχολειο. Με καθε επιφυλαξη βεβαια στο λεω χωρις να ξερω κατι συγκεκριμενο
Το ξέρω βεβαίως οτι δεν είναι σχολείο! Απλώς ο αδερφός μου σε κάποιο μάθημα η καθηγήτρια τους είχε δωσει ένα πάκο με σημειώσεις, και ρώτησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Τα μαθηματα χειμερινου εξαμηνου ποτε αρχιζουν,συνηθως,για τους πρωτοετεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,777 μηνύματα.
Τα μαθηματα χειμερινου εξαμηνου ποτε αρχιζουν,συνηθως,για τους πρωτοετεις?
Από αρχές μέχρι μέσα Οκτωβρίου συνήθως, ανάλογα με τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τα μαθηματα χειμερινου εξαμηνου ποτε αρχιζουν,συνηθως,για τους πρωτοετεις?
Tέλη Σεπτεμβρίου-αρχές Οκτωβρίου...εμείς πέρυσι ξεκινήσαμε 3 Οκτωβρίου( στα γενέθλια μου:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Α!εχουμε δηλαδη κ το σεπτεμβρη διακοπες:P....Οκ!Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top