Γενικές φοιτητικές απορίες

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
παιδιά εχω μια απορία...Η σχολή μου αρχίζει μαθήματα την Δευτέρα..Πώς όμως μπορώ να μάθω τι ώρα πρέπει να πάς εγώ στην σχολή???:confused:

site εχει η σχολη σου??? αν ειναι μπες και κοιτα το προγραμμα! αλλιως περνα απο κει θα το χουν αναρτημενο ή ρωτα κανενα αλλο ατομο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δεν έχει βγει στην ιστοσελίδα της σχολής σου ανακοίνωση με το πρόγραμμα μαθημάτων ώστε να ξέρεις ώρα και αίθουσα διδασκαλίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoletta9

Νεοφερμένος

Η Νικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Kοιτάω δηλαδή στο προγραμμα της σχόλης όπου αναφέρει για πρώτο εξάμηνο τις ώρες και τα μαθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ναι. Θα καταλάβεις πού είσαι βάσει του επωνύμου σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rebel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.
Kοιτάω δηλαδή στο προγραμμα της σχόλης όπου αναφέρει για πρώτο εξάμηνο τις ώρες και τα μαθήματα?

Κατέβασε πρώτα τον οδηγό σπουδών για να δεις τι μαθήματα θα πάρεις στο Α΄ Εξάμηνο (καλό είναι να δεις για όλα τα εξάμηνα) και μετά δες το πρόγραμμα μαθημάτων για να δεις τι ώρα και σε ποιες αίθουσες είναι αυτά τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
2 ερωτησούλες παιδιά. Πρώτον πόση ώρα πριν την έναρξη των μαθημάτων πρέπει να είμαστε εκεί; Και δεύτερον έχουμε αγιασμούς και τέτοια; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
2 ερωτησούλες παιδιά. Πρώτον πόση ώρα πριν την έναρξη των μαθημάτων πρέπει να είμαστε εκεί; Και δεύτερον έχουμε αγιασμούς και τέτοια; :p

Αγιασμός δεν υπάρχει σίγουρα! Ίσως μόνο μια υποδοχή πρωτοετών στο τσακίρ κέφι!

Για την ώρα, εξαρτάται από το μάθημα και τον καθηγητή. Συνήθως στις θεωρίες μπορείς να μπεις ότι ώρα θες στο μάθημα αλλά μπορεί ο καθηγητής να έχει ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι δεν το δέχεται αυτό. Τότε πας στην ώρα σου ή δεν πας καθόλου. Από την άλλη, στα εργαστήρια, που έχουν και απουσίες, συνήθως μπορείς να αργήσεις μέχρι ένα τέταρτο, είκοσι λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Από την άλλη, στα εργαστήρια, που έχουν και απουσίες, συνήθως μπορείς να αργήσεις μέχρι ένα τέταρτο, είκοσι λεπτά.
Προσοχή όμως, είναι πιθανό κάποια εργαστήρια να μην δέχονται το "ακαδημαϊκό τέταρτο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Προσοχή όμως, είναι πιθανό κάποια εργαστήρια να μην δέχονται το "ακαδημαϊκό τέταρτο".

Σωστό!
Αυτό ξεκαθαρίζεται στο πρώτο μάθημα συνήθως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
γενική συνέλευση στις 2... θάρρος ή αλήθεια θα παίξουνε πάλι :P?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moonbeam

Νεοφερμένος

Η Moonbeam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Συγνώμη για την λίγο άσχετη απορία αλλά χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια! Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τα άτομα των ειδικών κατηγοριών; Δεν μας έχει ειδοποιήσει κανείς, δεν βρίσκω τίποτα ουτε στο σάιτ της σχολής ούτε στο ίντερνετ γενικά και η γραμματεία δεν σηκώνει ποτέ τηλέφωνα. Υποτίθεται οτι τα μαθήματα ξεκινάνε στις 19 στο τμήμα μου. Με εμάς των ειδικών τι θα γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Συγνώμη για την λίγο άσχετη απορία αλλά χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια! Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τα άτομα των ειδικών κατηγοριών; Δεν μας έχει ειδοποιήσει κανείς, δεν βρίσκω τίποτα ουτε στο σάιτ της σχολής ούτε στο ίντερνετ γενικά και η γραμματεία δεν σηκώνει ποτέ τηλέφωνα. Υποτίθεται οτι τα μαθήματα ξεκινάνε στις 19 στο τμήμα μου. Με εμάς των ειδικών τι θα γίνει;
ε λογικά ξεκινάτε μαζί. να παίρνεις τηλέφωνο την γραμματεία το πρωί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moonbeam

Νεοφερμένος

Η Moonbeam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μα δεν έχω καν ολοκληρώσει την εγγραφή, έχουν κρατήσει τα χαρτιά μου και είχαν πει θα μας ειδοποιήσουν πράγμα που δεν έγινε ποτέ..:worry: όπως και να έχει θα πάω και ότι γίνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Πάντως στο τμήμα μου (πληροφορικο απθ) αυτοί των ειδικών κατηγοριών δεν έχουν ακόμα τα πάσο νομίζω αλλά παρακολουθούν τα μαθήματα κανονικά.. αν έχεις εργαστήρια μπορεί να υπάρξει κάποιο πρόβλημα αλλά πάνε στη σχολή και θα μιλήσετε με το καθηγητή ξέρω γω και θα τακτοποιηθούν.. Ναι όμως για την εγγραφή που λες πρέπει να επιμείνεις.. είχαν δώσει κάποιο παραπάνω αριθμό ημερών αλλά δε ξέρω... αν είσαι κοντά (στην ίδια πόλη) πάνε στη σχολή αφου δε τους βρίσκεις στα τηλέφωνα... ουτως η αλλιως 19 ειναι σε 2 μερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στη δικιά μου σχολή (Δασολογία ΑΠΘ) δεν έχει ταυτοποιηθεί ακόμα η εγκυρότητα της κατηγορίας.Το ξέρω γιατί προχθές στη γραμματεία μια κοπέλα ζήτησε κωδικούς και δε της δώσαν γιατί δεν έχει εγκριθεί η τριτεκνία της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδια ειχε κανεις προβλημα με τον ιδρυματικό του λογαριασμό? εμενα μου βγαζει : "Ο Αριθμός Πανεπιστημιακού Μητρώου που πληκτρολογήσατε, δεν βρέθηκε στα αρχεία της ΠΥΚΑ. Βεβαιωθείτε ότι πληκτρολογήσατε σωστά τον ΑΠΜ σας"
αν γνωρίζει καποιος ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια κατι ακυρο...εβγαλε η σχολη μου(γεωπονια απθ) ανακοινωση και λεει οτι ξεκιναν οι δηλωσεις για το εργαστηριο της ανοργανης χημειας 10-14 πμ. ομως θ πραγματοποιηθει εργαστηριο 9-11 πμ.τι ακριβως να κανω..να παω κανονικα στο εργαστηριο απ τις 9 η να περιμενω μεχρι τις 10 να δηλωσω πρωτα???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδια ειχε κανεις προβλημα με τον ιδρυματικό του λογαριασμό? εμενα μου βγαζει : "Ο Αριθμός Πανεπιστημιακού Μητρώου που πληκτρολογήσατε, δεν βρέθηκε στα αρχεία της ΠΥΚΑ. Βεβαιωθείτε ότι πληκτρολογήσατε σωστά τον ΑΠΜ σας"
αν γνωρίζει καποιος ευχαριστω εκ των προτέρων.

Κανένας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Παίδες αύριο έχει απεργία το αστικό; Και αν έχει πως θα πάμε στα Πανεπιστήμια μας εμείς που μένουμε μακριά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.

Δεν εχουν περασει ακομα τα στοιχεια σου.Περιμενε 2-3 ημερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top