Γενικές φοιτητικές απορίες

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς τι αποφάσεις πάρθηκαν από τη συνέλευση του φυσικού ιωαννίνων????Ξέρω οτι η σχολή άνοιξε αλλά δεν ξέρω καθόουτι γίνεται με την εξεταστική και με την ημερομηνία έναρξης των μαθήματων για τους πρωτοετείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
πρωτη μερα στο πανεπιστημιο..γενεθλια..πρεπει να κερασω ολο το ετος γλυκα? χαχα Just kidding
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Αυτο που λες να ισχυει αραγε μονο σε σας ή και σε μας(για τα μαθηματα).Γιατι νιωθω λιγο χαμενος...:(
κάνε μια βόλτα προς τα κει :hmm:
κάτι θα μάθεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια εχω μια απορια που επιγει λιγακι! Η καταληψη στο τμημα μου (χημ μηχ πατρα) εληξε στις 27-9 προχτες και στο site της σχολης ελεγε οτι τα μαθηματα του χειμερινου εξαμηνου ξεκινανε 28-9 :eek: εστειλα και μηνυμα στη γραμματεια και ρωτησα ποτε ξεκινανε και αν θα αναπληρωθει τωρα η εξεταστικη και μ ειπαν απλα οτι τα μαθηματα ξεκινανε σημερα 29-9! Εγω είχα προγραμματιίσει να ειμαι εκει την Δευτέρα 3-10. Κανονικά τα μαθήματα των προπτυχιακών (1ου εξαμηνου) δεν ξεκινάνε την πρώτη βδομάδα του Οκτώβρη? Έχω χασει μαθηματα? Ειδικά αν είναι καποιος στο ίδιο τμημα και ξέρει σιγουρα ας βοηθησει παρακαλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς τι αποφάσεις πάρθηκαν από τη συνέλευση του φυσικού ιωαννίνων????Ξέρω οτι η σχολή άνοιξε αλλά δεν ξέρω καθόουτι γίνεται με την εξεταστική και με την ημερομηνία έναρξης των μαθήματων για τους πρωτοετείς:)

λογικα θα γινει συνελευση για να αποφασισουν παραταση του εξαμηνου και αν θα γινει η εξεταστικη.Αυτο τουλαχιστον εχει γινει στο φπψ που εκλεισε 2 μερες πριν απο εσας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
λογικα θα γινει συνελευση για να αποφασισουν παραταση του εξαμηνου και αν θα γινει η εξεταστικη.Αυτο τουλαχιστον εχει γινει στο φπψ που εκλεισε 2 μερες πριν απο εσας

Δηλαδή δεν πήραν αποφάσεις για την εξεταστική σε αυτή τη συνέλευση και πρέπει να κάνουν νέα????Αποφάσισαν απλά να ανοίξει η σχολή????:worry::confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δηλαδή δεν πήραν αποφάσεις για την εξεταστική σε αυτή τη συνέλευση και πρέπει να κάνουν νέα????Αποφάσισαν απλά να ανοίξει η σχολή????:worry::confused::confused::confused::confused:

Ε τι να πεις τώρα... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
εδώ ο κόσμος καίγεται και κάποιοι αγχώνονται μην χάσουν την 1η διάλεξη του 1ου εξαμήνου!!! :whatever::spasiklas:
εδώ χάσαμε ολόκληρα έτη, εξάμηνα και εξεταστικές και δεν κάναμε έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
εδώ ο κόσμος καίγεται και κάποιοι αγχώνονται μην χάσουν την 1η διάλεξη του 1ου εξαμήνου!!! :whatever::spasiklas:
εδώ χάσαμε ολόκληρα έτη, εξάμηνα και εξεταστικές και δεν κάναμε έτσι..

Δεν αγχώνομαι καθόλου "μήπως χάσω την 1η διάλεξη του 1ου 6μήνου". Ίσα ίσα, σχεδόν δε θέλω να φύγω από τη Θεσσαλονίκη για να πάω στα Γιάννενα. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε πότε να πάμε να μείνουμε εκεί και νοικιάζουμε σπίτια και πληρώνουμε λογαριασμούς χωρίς λόγο. Και να σου πω και κάτι; Με εκνευρίζει η ανοργανωσιά και οι ψευτοεπαναστάτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δηλαδή δεν πήραν αποφάσεις για την εξεταστική σε αυτή τη συνέλευση και πρέπει να κάνουν νέα????Αποφάσισαν απλά να ανοίξει η σχολή????:worry::confused::confused::confused::confused:

στην συνελευση που εγινε χθες εγινε ψηφοφορια και αποφασιστηκε να ανοιξει η σχολη απο τους φοιτητες,τωρα αν γινει συνελευση (οπως και στο φπψ που θα γινει αυριο) θα συμμετεχουν οι καθηγητες και λογικα και καποιοι εκπροσωποι των φοιτητων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εδώ ο κόσμος καίγεται και κάποιοι αγχώνονται μην χάσουν την 1η διάλεξη του 1ου εξαμήνου!!! :whatever::spasiklas:
εδώ χάσαμε ολόκληρα έτη, εξάμηνα και εξεταστικές και δεν κάναμε έτσι..
Εντάξει λογικό είναι τα παιδιά δώδεκα χρόνια να έχουν συνηθίσει στη νοοτροπία σχολείου που αν χάσεις μια παράδοση μένεις πίσω και προσέχουν όλοι ότι λείπεις, δεν θα πέσουμε να τα φάμε κιόλας.Κανείς μας δεν ηταν τόσο cool απ την αρχή.Μη το παίζουμε και ξερόλες εμείς οι <μεγάλοι>.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Δεν αγχώνομαι καθόλου "μήπως χάσω την 1η διάλεξη του 1ου 6μήνου". Ίσα ίσα, σχεδόν δε θέλω να φύγω από τη Θεσσαλονίκη για να πάω στα Γιάννενα. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε πότε να πάμε να μείνουμε εκεί και νοικιάζουμε σπίτια και πληρώνουμε λογαριασμούς χωρίς λόγο. Και να σου πω και κάτι; Με εκνευρίζει η ανοργανωσιά και οι ψευτοεπαναστάτες.

Ακριβώς έτσι είναι.Σκέψου οτι εμάς μας χρεώνουν το Σεπτέμβριο χωρίς στην ουσία να κατοικεί κανείς στο σπίτι.Επιπλέον εγώ επειδή είμαι και λίγο μακριά δεν το έχω και τόσο εύκολο να πάω από την μία μέρα στην άλλη να εγκατασταθώ στο σπίτι.Πρέπει να μεταφέρω ένα σωρό πράγματα και γι αυτό πρέπει να ξέρω πότε ανοίγει η σχολή γιατί για ποιό λόγο να πάω 2 βδομάδες νωρίτερα να εγκατασταθώ στα Γιάννενα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΙΑΝΝΕΝ

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΙΑΝΝΕΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει πότε θα αρχίσουν τα μαθήματα στο φυσικό ιωαννίνων...;;;Είμαι πρωτοετής και είμαι και λίγο ψαρωμένος... Αφήστε που έρχομαι και από μακριά... Ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ποτε επιτελους θα ανοιξει η Νομικη Αθηνας.Βαρεθηκα να μην κανω τιποτα!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει πότε θα αρχίσουν τα μαθήματα στο φυσικό ιωαννίνων...;;;Είμαι πρωτοετής και είμαι και λίγο ψαρωμένος... Αφήστε που έρχομαι και από μακριά... Ευχαριστώ...

17 Οκτωβρίου ξεκινάμε τελικά.Έβγαλε ανακοίνωση στο site της γραμματείας:D:D:D:D:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
παιδιά τη δευτερα ξεκινάνε τα μαθήματα στη σχολη μου που είναι σε άλλη πόλη.αλλα δεν έχει ανακοινωθεί το πρόγραμμα στο τμήμα μου, και όταν μπαίνω με τους κωδικούς λέει ότι έχω εργαστήριο τη πέμπτη..ενώ δεν έχει αναλυτικό πρόγραμμα εβδομάδας...να πάω την δευτερα η όχι? νοίκιασα και σπίτι εκει.
να παρακολουθήσω όλα τα θεωρητικά μαθήματα η όχι..μιας και δεν ξέρω κανέναν στην πόλη που πέρασα.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αρχικά πάνε να τα παρακολουθήσεις, μετά κρίνεις αναλόγως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaux

Νεοφερμένος

Η Margaux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
παιδιά τη δευτερα ξεκινάνε τα μαθήματα στη σχολη μου που είναι σε άλλη πόλη.αλλα δεν έχει ανακοινωθεί το πρόγραμμα στο τμήμα μου, και όταν μπαίνω με τους κωδικούς λέει ότι έχω εργαστήριο τη πέμπτη..ενώ δεν έχει αναλυτικό πρόγραμμα εβδομάδας...να πάω την δευτερα η όχι? νοίκιασα και σπίτι εκει.
να παρακολουθήσω όλα τα θεωρητικά μαθήματα η όχι..μιας και δεν ξέρω κανέναν στην πόλη που πέρασα.?

Αφου εχεις σπιτι και τα μαθηματα ξεκινουν την Δευτερα δεν εχεις να χασεις κατι με το να πας.
Οσο για το μπερδεμα με το προγραμμα,θα διορθωθει λογικα.Στο τμημα που ειμαι εγω να φανταστεις ειχε βγει ανακοινωση για δηλωση μαθηματων χωρις να ανοιξει το συστημα και χωρις να εχουν βγει καποια αποτελεσματα απο την εξεταστικη που περασε.
Για τα θεωρητικα μαθηματα θα σου ελεγα επειδη εισαι ακομα στην αρχη να προσπαθησεις να μην τα παρατησεις γιατι μετα θα μαζευτουν πολλα...
Καλη αρχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
17 Οκτωβρίου ξεκινάμε τελικά.Έβγαλε ανακοίνωση στο site της γραμματείας:D:D:D:D:clapup::clapup::clapup::clapup:

το φυσικο εχει κλεισει παλι μεχρι παρασκευη 7-10,οποτε ισως να μην ισχυει τελικα οτι τα μαθηματα θα ξεκινησουν στις 17.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
το φυσικο εχει κλεισει παλι μεχρι παρασκευη 7-10,οποτε ισως να μην ισχυει τελικα οτι τα μαθηματα θα ξεκινησουν στις 17.

Για την πληροφορική έχουμε τίποτα νεότερο bro??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top