Γενικές φοιτητικές απορίες

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ρε παιδιά κοιτάω το πρόγραμμα της σχολής και κάτω από κάποια μαθήματα λέει αυτο: "Το μάθημα θα διδαχθεί με την προϋπόθεση ότι θα υπάρξουν οι αντίστοιχες πιστώσεις" ξέρετε τι είναι;;

Μήπως φταίει το ότι η Αννούλα μπορεί να μη δώσει (και τόσο μεγάλα) κονδύλια στα Πανεπιστήμια φέτος; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Μήπως φταίει το ότι η Αννούλα μπορεί να μη δώσει (και τόσο μεγάλα) κονδύλια στα Πανεπιστήμια φέτος; :hmm:
πφφφ, μακάρι να πάρω τα βιβλία μου και να μην γίνει καμιά μαλ@κία... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ρε παιδιά με τα επιλεγόμενα μαθήματα τι παίζει;
Σε κάποια τμήματα τα'χουν δηλώσει από τώρα...
η δικιά μου σχολή είναι σε κατάληψη και δεν έχει ανοίξει ακόμα...
σε κάθε σχολή δηλώνονται σε ξεχωριστές ημερομηνίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starouba45

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά help,Δεν μου έδωσαν κωδικούς για το πάσο,η σχολή είναι στην θεσσ/νικη και μένω Αθηνά..δεν γίνεται να πάω.. μπορώ λέτε να τους πάρω απ'την γραμματεία μεσώ mail, τηλεφώνου η courier... εκείνοι μ είπαν ότι δεν έχει αποφασιστεί ακόμη,αν θα το κάνουν έτσι. Έχει κανένας το ίδιο θέμα? Ανησυχώ... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Θα χρειαζομαστε τσαντα σαν τη σχολικη για να μεταφερουμε τα βιβλια,κλπ στο Παν/μιο ή μπορουμε να τα χουμε και στο χερι?(Λιγο βλακωδης ισως η απορια,αλλα...)

Ουτε εμενα μου εδωσαν κωδικους οταν γραφτηκα.Επισης,ποτε γινεται η δηλωση των μαθηματων γιατι εχω αγχωθει?(και ακομα δεν ξεκινησαμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Ουτε εμενα μου εδωσαν κωδικους οταν γραφτηκα.Επισης,ποτε γινεται η δηλωση των μαθηματων γιατι εχω αγχωθει?(και ακομα δεν ξεκινησαμε)

πήρα τηλ και μ είπαν μετά τις 30 θα μας τους δώσουν :)
επίσης εμάς δεν κατάλαβα ακριβώς είπαν ότι φέτος θα τα δηλώσουν αυτοί και κάτι τέτοια :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starouba45

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ δεν θα πάω γενικά στη σχολή ''τουλάχιστον φέτος''...(ιερατικών σπουδών).... αλλά θέλω να μαθω για το πάσο.. πήγα γράφτηκα.. αλλά δεν είναι δυνατό να ξαναπάω γ τς κωδικούς..για'αυτο λέω μήπως μπορούν ν τς στείλουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ουτε εμενα μου εδωσαν κωδικους οταν γραφτηκα.Επισης,ποτε γινεται η δηλωση των μαθηματων γιατι εχω αγχωθει?(και ακομα δεν ξεκινησαμε)
Tα συγγράμματα είναι τεράστια,οπότε-όταν τα πάρεις-στο σπίτι θα τ'αφήνεις μάλλον.

Edit:Αυτό προφανώς πάει στο από πάνω μηνυμά σου :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Εγώ δεν θα πάω γενικά στη σχολή ''τουλάχιστον φέτος''...(ιερατικών σπουδών).... αλλά θέλω να μαθω για το πάσο.. πήγα γράφτηκα.. αλλά δεν είναι δυνατό να ξαναπάω γ τς κωδικούς..για'αυτο λέω μήπως μπορούν ν τς στείλουν..
Πάρε τηλ στην γραμματεία μήπως γίνεται να στους δώσουν μέσω e-mail!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starouba45

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πάρε τηλ στην γραμματεία μήπως γίνεται να στους δώσουν μέσω e-mail!

Mακαρι!Αν δεν γινει κατι..θα τηλεφωνισω και στο γραφειο αρωγης..νομιζω ειναι δικαιωμα να μ τους πουν..ωστε να παρω το πασο..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ρε παιδιά με τα επιλεγόμενα μαθήματα τι παίζει;
Σε κάποια τμήματα τα'χουν δηλώσει από τώρα...
η δικιά μου σχολή είναι σε κατάληψη και δεν έχει ανοίξει ακόμα...
σε κάθε σχολή δηλώνονται σε ξεχωριστές ημερομηνίες;

για το παν/μιο ιωαννινων αυτο ειναι το σαιτ για να κανεις δηλωσεις μαθηματων και να βλεπεις τις βαθμολογιες.
Αναλυτικες οδηγιες δες εδω .Να τσεκαρεις συχνα την σελιδα για να δεις αν εχουν ανοιξει οι δηλωσεις,οταν ανοιξουν θα βγει μηνυμα στην σελιδα για να κανεις την δηλωση.



Θα χρειαζομαστε τσαντα σαν τη σχολικη για να μεταφερουμε τα βιβλια,κλπ στο Παν/μιο ή μπορουμε να τα χουμε και στο χερι?(Λιγο βλακωδης ισως η απορια,αλλα...)

βιβλια δεν θα περνεις μαζι σου,και δεν χρειαζονται και ειναι πολυ βαρια.1-2 τετραδια θα χρειαζεσαι αν σε βολευει τα εχεις στο χερι αλλιως σε τσαντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μια ερωτηση και απο μενα.. Τα βιβλια τα πληρωνουμε? Μου ειπαν οτι απο φετος ισως χρειαστει. Γνωριζει κανεις? Με επιασαν στον υπνο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μια ερωτηση και απο μενα.. Τα βιβλια τα πληρωνουμε? Μου ειπαν οτι απο φετος ισως χρειαστει. Γνωριζει κανεις? Με επιασαν στον υπνο:P
Δεν ξέρουμε ακόμα.
Για κάθε μάθημα δικαιούμαστε ένα βιβλίο.
Αν ο καθηγητής πει να πάρουμε 2, θα πληρώσουμε το ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Οκ ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
πήρα τηλ και μ είπαν μετά τις 30 θα μας τους δώσουν :)
επίσης εμάς δεν κατάλαβα ακριβώς είπαν ότι φέτος θα τα δηλώσουν αυτοί και κάτι τέτοια :confused:

Πηρες τηλεφωνο και το σηκωσε γραμματεια?Τυχερη εισαι,παιξε κανενα τζοκερ ή ο,τι αλλο τυχερο παιχνιδι θες.:)
Ισως να εννουν οτι τα μαθηματα που προσφερονται να ειναι συγκεκριμενα(λογω περικοπων στα κονδυλια πιθανον?),οποτε να μην εχεις την δυνατοτητα επιλογης.:/:Τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πηρες τηλεφωνο και το σηκωσε γραμματεια?Τυχερη εισαι,παιξε κανενα τζοκερ ή ο,τι αλλο τυχερο παιχνιδι θες.:)

Στη δική μου σχολή η γραμματεία είναι παράξενα ευγενική, και απ'ότι είδα και του Μαθηματικού το ίδιο... Καλοί είναι μωρέ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Στη δική μου σχολή η γραμματεία είναι παράξενα ευγενική, και απ'ότι είδα και του Μαθηματικού το ίδιο... Καλοί είναι μωρέ :)
Με το πασοκ:yahoo: όλα ειναι super!!:clapup:Μέχρι και οι γραμματείες ξε-ξίνισαν!Πέρα απ την πλάκα και η δική μας από πέρσι έχει βελτιωθεί πολύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Με το πασοκ:yahoo: όλα ειναι super!!:clapup:Μέχρι και οι γραμματείες ξε-ξίνισαν!Πέρα απ την πλάκα και η δική μας από πέρσι έχει βελτιωθεί πολύ....

Είναι συμβασιούχες-ούχοι αορίστου χρόνου και τρέμουν τη θέση τους λίγο, να γιατί! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Πηρες τηλεφωνο και το σηκωσε γραμματεια?Τυχερη εισαι,παιξε κανενα τζοκερ ή ο,τι αλλο τυχερο παιχνιδι θες.:)
Ισως να εννουν οτι τα μαθηματα που προσφερονται να ειναι συγκεκριμενα(λογω περικοπων στα κονδυλια πιθανον?),οποτε να μην εχεις την δυνατοτητα επιλογης.:/:Τουλαχιστον εγω αυτο καταλαβα.
προφανώς έχουμε καλή γραμματεία δεν είχα πρόβλημα ούτε όταν η σχολή ήταν υπό κατάληψη ούτε τώρα!
αυτό που λες θα είναι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
προφανώς έχουμε καλή γραμματεία δεν είχα πρόβλημα ούτε όταν η σχολή ήταν υπό κατάληψη ούτε τώρα!
αυτό που λες θα είναι :hmm:

Αυτο που λες να ισχυει αραγε μονο σε σας ή και σε μας(για τα μαθηματα).Γιατι νιωθω λιγο χαμενος...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top