Γενικές φοιτητικές απορίες

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Τι να πω... Περίμενα ότι θα την έλυναν, γιατί η Αννούλα σχεδόν τους απείλησε.

Έγω ποτέ δεν έχω δει το υπουργείο να υλοποϊεί τις απειλές του οπότε είτε πει κόβω τη χρηματοδότηση είτε όχι το ίδιο κάνει.Ας ελπίσουμε οτι στις 28 θα πάψει η κατάληψη και θα ανοίξει επιτέλους η σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δες εδώ. Λέει ότι έχετε κατάληψη.


Τι να πω... Περίμενα ότι θα την έλυναν, γιατί η Αννούλα σχεδόν τους απείλησε.
ειναι ο τελευταιος λογος για τον οποιο θα τελειωνε μια καταληψη:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έγω ποτέ δεν έχω δει το υπουργείο να υλοποϊεί τις απειλές του οπότε είτε πει κόβω τη χρηματοδότηση είτε όχι το ίδιο κάνει.Ας ελπίσουμε οτι στις 28 θα πάψει η κατάληψη και θα ανοίξει επιτέλους η σχολή

Θέλω να πιστεύω ότι στις 28 θα έρθει το τέλος.

Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει να χάνει κάποιος το εξάμηνο; Πρακτικά...

ειναι ο τελευταιος λογος για τον οποιο θα τελειωνε μια καταληψη:P:P

Χαχαχα όντως! :P Αν και το ύφος της με τρομάζει λίγο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δες εδώ. Λέει ότι έχετε κατάληψη.
Ναι αυτό οκ, το ήξερα! Ως πότε όμως θα έχουμε; Και πότε θα αρχίσουν τα μαθήματα;
Αυτό είναι το θέμα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι αυτό οκ, το ήξερα! Ως πότε όμως θα έχουμε; Και πότε θα αρχίσουν τα μαθήματα;
Αυτό είναι το θέμα...:/:

28 έχετε συνέλευση. Κανείς δεν ξέρει τι θα αποφασιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
28 έχετε συνέλευση. Κανείς δεν ξέρει τι θα αποφασιστεί.
Οκ thanx!! Άντε να δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει να χάνει κάποιος το εξάμηνο; Πρακτικά...

Εκτός του οτι καθυστερείς να πάρεις το πτυχίο σου(αν και στο φυσικό θεωρείτει πλέον απίθανο να τελειώσεις στα 4 χρόνια:P)????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εκτός του οτι καθυστερείς να πάρεις το πτυχίο σου(αν και στο φυσικό θεωρείτει πλέον απίθανο να τελειώσεις στα 4 χρόνια:P)????

Νομίζω ότι τα 5-5½ χρόνια είναι μία χαρά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Δεν θέλω να σας τρομάξω αλλά ο μέσος όρος αποφοίτησης στο φυσικό Αθήνας είναι περίπου 7 χρόνια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Νομίζω ότι τα 5-5½ χρόνια είναι μία χαρά! :)

Ε ναι αν δεις τα στατιστικά του πανεπιστημίου οι περισσότεροι τελειώνουν το φυσικό στα 5-6 χρόνια και με βαθμό 6,3 κατά μέσο όρο.Δηλαδή απλά αν περνάμε το μάθημα θα θεωρείται επιτυχία:P


Μήπως προσπάθησε κανείς να δηλώσει τα μαθήματα στο σύστημα Κρόνος γιατι εγώ αφού τα επιλέξω και πατήσω αποστολή μου βγάζει σφάλμα συατήματος και δεν στέλνει την αίτηση.΄Το βγάζει σε όλους ή μόνο σε μένα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ε ναι αν δεις τα στατιστικά του πανεπιστημίου οι περισσότεροι τελειώνουν το φυσικό στα 5-6 χρόνια και με βαθμό 6,3 κατά μέσο όρο.Δηλαδή απλά αν περνάμε το μάθημα θα θεωρείται επιτυχία:P


Μήπως προσπάθησε κανείς να δηλώσει τα μαθήματα στο σύστημα Κρόνος γιατι εγώ αφού τα επιλέξω και πατήσω αποστολή μου βγάζει σφάλμα συατήματος και δεν στέλνει την αίτηση.΄Το βγάζει σε όλους ή μόνο σε μένα????

Εγώ δεν μπορώ να μπω καν στο Κρόνος. Μου λέει: The page must be viewed over a secure channel

Δεν θέλω να σας τρομάξω αλλά ο μέσος όρος αποφοίτησης στο φυσικό Αθήνας είναι περίπου 7 χρόνια... :P

Μπράβο ρε συ :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Για να σου φτιάξω την μέρα ακόμα πιο πολύ https://img577.imageshack.us/img577/8033/ptyxiouxoifysiko.jpg

Αλλά μην αγχώνεσαι. Για την Αθήνα είναι τα στοιχεία αυτα :P


(Δεν σε πείθω ε??)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Για να σου φτιάξω την μέρα ακόμα πιο πολύ https://img577.imageshack.us/img577/8033/ptyxiouxoifysiko.jpg

Αλλά μην αγχώνεσαι. Για την Αθήνα είναι τα στοιχεία αυτα :P


(Δεν σε πείθω ε??)

Δεν πτοούμαι! :pfff:

Shit
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μέχρι τις 28; Εμένα ένας χαζός μου είπε ότι άνοιξε την Πέμπτη (αλλά εντάξει, είναι χαζός).
Δηλαδή αν ανοίξει 28 με την εξεταστική τι θα γίνει; Θα συνεχιστεί μετά;
Εγώ το προβλέπω να ξεκινάμε κατά τις 15. Από τα πιο καθυστερημένα τμήματα θα είμαστε!

Στις 22 ανοιξε η σχολη μου(πληροφορικη) το φυσικο συνεχιζει κανονικα μεχρι τις 28.Στις 14-10 τελειωνει η εξεταστικη στη σχολη μου και στις 17 ξεκινουν τα μαθηματα.Οποτε θεωρητικα παντα και ΑΝ τελειωσει στις 28 η καταληψη του φυσικου και ΑΝ γινει κανονικα η εξεταστικη τοτε θα ξεκινησετε στις 24-10.Το θεμα ειναι να σταματησει η καταληψη ομως...


ξέρεις μήπως τίποτα για τη φιλολογία;

μεχρι τις 28 ειναι και η καταληψη στην φιλολογια,και την ιδια μερα και η συνελευση αλλα ωρα δεν ξερω


Στις 28 λογικά θα γίνει η Γενική Συνέλευση και θα αποφασίσουν.Το λογικό αυτό είναι:hmm::hmm::hmm:
Ναι 4 το μεσημερι ειναι η συνελευση,μπορειτε να πατε και οι πρωτοετεις να ψηφισετε.


Μήπως προσπάθησε κανείς να δηλώσει τα μαθήματα στο σύστημα Κρόνος γιατι εγώ αφού τα επιλέξω και πατήσω αποστολή μου βγάζει σφάλμα συατήματος και δεν στέλνει την αίτηση.΄Το βγάζει σε όλους ή μόνο σε μένα????

Ειναι πολυ νωρις ακομα για τις δηλωσεις μαθηματων και συγγραματων.Θα βγει ανακοινωση στο σαιτ της σχολης σου οταν ερθει η ωρα(περυσι που το εξαμηνο ξεκινησε κανονικα οι δηλωσεις εγιναν μεσα οκτωβρη)
Προς το παρον κανε την αιτηση για το πασο που ξεκινησε απο σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Ειναι πολυ νωρις ακομα για τις δηλωσεις μαθηματων και συγγραματων.Θα βγει ανακοινωση στο σαιτ της σχολης σου οταν ερθει η ωρα(περυσι που το εξαμηνο ξεκινησε κανονικα οι δηλωσεις εγιναν μεσα οκτωβρη)
Προς το παρον κανε την αιτηση για το πασο που ξεκινησε απο σημερα



Οι δηλώσεις των μαθημάτων γίνονται απο σήμερα 26/9 έως τις 16/10.Απλά είπα να την κάνω τώρα όπως και το πάσο για να τελειώνω

Στις 22 ανοιξε η σχολη μου(πληροφορικη) το φυσικο συνεχιζει κανονικα μεχρι τις 28.Στις 14-10 τελειωνει η εξεταστικη στη σχολη μου και στις 17 ξεκινουν τα μαθηματα.Οποτε θεωρητικα παντα και ΑΝ τελειωσει στις 28 η καταληψη του φυσικου και ΑΝ γινει κανονικα η εξεταστικη τοτε θα ξεκινησετε στις 24-10.Το θεμα ειναι να σταματησει η καταληψη ομως...

Και κάτι ακόμα που το θυμήθηκα μετά.Δηλαδή μου λες οτι θα προτιμήσουν να γίνει η εξεταστική μόλις λήξει η κατάληψη και να αρχίσουν τα μαθήματα με ένα μήνα καθυστέρηση και έτσι να υπάρχει κίνδυνος να χαθεί το εξάμηνο παρά να μπει η εξεταστική εμβόλιμα??????:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οι δηλώσεις των μαθημάτων γίνονται απο σήμερα 26/9 έως τις 16/10.Απλά είπα να την κάνω τώρα όπως και το πάσο για να τελειώνω

εμενα στο κρονος μου λεει αυτο "Δεν έχετε τη δυνατότητα να τροποποιήσετε τη δήλωση. Απευθυνθείτε στη γραμματεια του τμήματος για περισσότερες πληροφορίες."
Τις προθεσμιες αυτες που τιε ειδες?Γιατι στο σαιτ του φυσικου δεν λεει κατι



Και κάτι ακόμα που το θυμήθηκα μετά.Δηλαδή μου λες οτι θα προτιμήσουν να γίνει η εξεταστική μόλις λήξει η κατάληψη και να αρχίσουν τα μαθήματα με ένα μήνα καθυστέρηση και έτσι να υπάρχει κίνδυνος να χαθεί το εξάμηνο παρά να μπει η εξεταστική εμβόλιμα??????:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Στην σχολη μου θα αρχισουν τα μαθηματα στις 17-10,και θα πανε πισω τα 2 εξαμηνα και οι εξεταστικες 2 εβδομαδες πισω.Συγκεκριμενα αναφερθηκε στην συνελευση πως η εξεταστικη του ιουνιου θα παει μεχρι τις 10 ιουλιου!

Εσεις αν τελειωσει η καταληψη,δεν τιθεται θεμα να χαθει το εξαμηνο!Η εξεταστικη μπορει να μην γινει τωρα και να γινει διπλη τον ιανουαριο αλλα το εξαμηνο δεν κινδυνευει.Αν συνεχιστει και μετα τις 28 δεν ξερω τι θα γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δηλωσεις μαθηματων και συγγραματων γινονται μετα ρε παιδια relax!! 17 του μηνος ξεκιναμε δηλαδη! παλι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
εμενα στο κρονος μου λεει αυτο "Δεν έχετε τη δυνατότητα να τροποποιήσετε τη δήλωση. Απευθυνθείτε στη γραμματεια του τμήματος για περισσότερες πληροφορίες."
Τις προθεσμιες αυτες που τιε ειδες?Γιατι στο σαιτ του φυσικου δεν λεει κατι

Κατά την εγγραφή μου δώσαν κάτι χαρτιά που έλεγαν οδηγίες για πρωτοετής φοιτητές και λέει οτι για δηλώσεις μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου από τις 26 Σεπτμβρίου έως τις 16 Οκτωβρίου:)

Στην σχολη μου θα αρχισουν τα μαθηματα στις 17-10,και θα πανε πισω τα 2 εξαμηνα και οι εξεταστικες 2 εβδομαδες πισω.Συγκεκριμενα αναφερθηκε στην συνελευση πως η εξεταστικη του ιουνιου θα παει μεχρι τις 10 ιουλιου!

Εσεις αν τελειωσει η καταληψη,δεν τιθεται θεμα να χαθει το εξαμηνο!Η εξεταστικη μπορει να μην γινει τωρα και να γινει διπλη τον ιανουαριο αλλα το εξαμηνο δεν κινδυνευει.Αν συνεχιστει και μετα τις 28 δεν ξερω τι θα γινει.

Ουφ πάλι καλά.Γιατί μόλις το διάβασα έπαθα πολλαπλά εγκεφαλικά:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Στις 22 ανοιξε η σχολη μου(πληροφορικη) το φυσικο συνεχιζει κανονικα μεχρι τις 28.Στις 14-10 τελειωνει η εξεταστικη στη σχολη μου και στις 17 ξεκινουν τα μαθηματα.Οποτε θεωρητικα παντα και ΑΝ τελειωσει στις 28 η καταληψη του φυσικου και ΑΝ γινει κανονικα η εξεταστικη τοτε θα ξεκινησετε στις 24-10.Το θεμα ειναι να σταματησει η καταληψη ομως...

Πωπω πάει τόσο πίσω ε; Μάλιστα, μάλιστα!Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ρε παιδιά κοιτάω το πρόγραμμα της σχολής και κάτω από κάποια μαθήματα λέει αυτο: "Το μάθημα θα διδαχθεί με την προϋπόθεση ότι θα υπάρξουν οι αντίστοιχες πιστώσεις" ξέρετε τι είναι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top