Γενικές φοιτητικές απορίες

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
οκ σας ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
μπορω να χρησιμοποιησω το φοιτητικο βιβλιαριο και την εκδοση του φοιτητικου εισητηριου? δεν μας εδωσαν καμια βεβαιωση εγγραφης... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και σου έδωσαν βιβλιάριο σπουδών? Εμας ουτε για δειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Και σου έδωσαν βιβλιάριο σπουδών? Εμας ουτε για δειγμα...

ναι στο τει σε ολους εδιναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Mωρέ μπραβο...
εχετε καταληψη στο ΤΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
μπορω να χρησιμοποιησω το φοιτητικο βιβλιαριο και την εκδοση του φοιτητικου εισητηριου? δεν μας εδωσαν καμια βεβαιωση εγγραφης... :worry:

τι είναι το φοιτητικό βιβλιάριο;:worry:
Δεν έχω πάει ακόμα για εγγραφή, γι'αυτό ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
τι είναι το φοιτητικό βιβλιάριο;:worry:
Δεν έχω πάει ακόμα για εγγραφή, γι'αυτό ρωτάω.

δεν ξερω ακριβως.. ρωτα καλυτερα τους "εμπειρους" φοιτητες :P υποθετω πως ειναι κατι που πιστοποιει οτι ανηκεις σε καποιο εκπαιδευτικο ιδρυμα, με λιγα λογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Παιδιά για την κάρτα σίτησης το αντίγραφο του εκκαθαριστικού πρέπει να είναι επικυρωμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδιά για την κάρτα σίτησης το αντίγραφο του εκκαθαριστικού πρέπει να είναι επικυρωμένο;
ναι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
εγω στο κεπ το επικυρωσα παντως

Σίγουρα επικυρωμένο ε;
με βλέπω ν φευγω αύριο..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μπετυ σιγουρα επικυρωμενο ναι..πληροφορικαριε εμενα μου ειχαν πει εκτος απο το αντιγραφο του εκκαθαριστικου να εχω και ενα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης(Βεβαια αυτο δεν το ειδαν καν οταν πηγα απλα με ρωτησαν αν ειμαι μοναχοπαιδι) ε παντως αυτα τα 2 χαρτια θελουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
1) Στο έγγραφο για τα δικαιολογητικά που πρέπει να πάμε για τη δωρεάν σίτιση λέει πέραν των άλλων ότι χρειάζεται το το πάσο και το βιβλιάριο σπουδών . Αυτά προφανώς δεν τα έχω ακόμα........ Ε..εντάξη λέω θα τα πάω όταν τα πάρω.. σήμερα διάβασα όμως κάτω-κάτω που λέει ότι Γνωστοποιείται ότι όσο καθυστερεί η υποβολή της αίτησης το ποσό του επιδόματος για τη σίτιση τα Σαββατοκύριακα μειώνεται.. τί εννοεί; ότι αν πχ παίρνεις 10ευρώ αν το καθυστερήσω θα παίρνω 5ευρό ή απλώς ότι μέχρι να κάνω τα χαρτιά δε θα παίρνω τπτ (που αυτό το καταλαβαίνω). Αν όμως ισχύει το πρώτο τότε είμαι αναγκασμένος να καθυστερήσω, έτσι δεν είναι, αφού δεν έχω το πάσο?

2) Τα φοιτητικά πάσα, όχι αυτά για τα λεωφορεία αλλά αυτά που δείχνουν ότι είσαι φοιτητής (δε ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο ή λέω βλακείες:P) πότε το παίρνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αν εννοεις ενα πιστοποιητικο οτι εισαι πλεον φοιτητης και το οποιο μπορουμε να δειχνουμε ως πασο μεχρι να παρουμε τα κανονικα εγω το πηρα απο τη γραμματεια της σχολης οταν εκανα την εγγραφη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fAzR

Νεοφερμένος

Ο fAzR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανεις ποτε ξεκινανε τα μαθηματα στο παιδαγωγικο της δημοτικης εκπ/σης στην Πάτρα? Στο σαιτ του τμηματος λεει 26 σεπτεμβριου, ομως ρωτησα εναν τριτοετη (παρεπιμπτοντως ειμαι πρωτοτετης) και μου ειπε την αλλη Δευτερα 3 οκτωβριου.........:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανεις ποτε ξεκινανε τα μαθηματα στο παιδαγωγικο της δημοτικης εκπ/σης στην Πάτρα? Στο σαιτ του τμηματος λεει 26 σεπτεμβριου, ομως ρωτησα εναν τριτοετη (παρεπιμπτοντως ειμαι πρωτοτετης) και μου ειπε την αλλη Δευτερα 3 οκτωβριου.........:hmm:

Και στο δικό μου πανεπιστήμιο η ανακοίνωση λέει ότι τα μαθήματα ξεκινάνε στις 26. Αυτό που σκέφτομαι εγώ είναι : πόσο λογικό μπορεί να είναι να ξεκινήσουν τα μαθήματα χωρίς να έχει επέλθει το χρονικό διάστημα στο οποίο μπορεί κάποιος να εγγραφεί στη σχολή.:hmm:
Γιατί δεν τηλεφωνείς αύριο πρωί πρωί στη γραμματεία του τμήματός σου για να ενημερωθείς από εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
το ακαδημαικό έτος ξεκινά από 3 Οκτώβρη (αφοί 1-2 σαβαττοκύριακο) . Άρα το νωρίτερο που μπορεί να ξεκινήσουν μαθήματα είναι 3 οκτ.

ΥΓ: τουλάχιστον για το απθ αυτό ισχύει νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το ακαδημαικό έτος ξεκινά από 3 Οκτώβρη (αφοί 1-2 σαβαττοκύριακο) . Άρα το νωρίτερο που μπορεί να ξεκινήσουν μαθήματα είναι 3 οκτ.

ΥΓ: τουλάχιστον για το απθ αυτό ισχύει νομιζω
παρα πολλα τμηματα ξεκινανε αυριο μαθηματα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top