Γενικές φοιτητικές απορίες

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι.Υποτίθεται ότι τα εσπερινά λύκεια είναι για άτομα που θέλουν σε προχωρημένη ηλικία να πάρουν απολυτήριο ή να σπουδάσουν.Εσύ αν θες πανελλήνιες ξανά με ημερήσιο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μαλιστα, κριμα αλλα τι να κανεις......μια ακομα απορια εχω, γινεται ενω εχεις τελειωσει κ εχεις παρει το πτυχιο λυκειου απο ημερησιο λυκειο να δωσεις ξανα πανελληνιες απο εσπερινο λυκειο για πιο χαμηλες βασεις????


Σε κάνα-δυο μήνες θα 'χετε χωρίσει.
Δεν κρατάνε αυτά τα εξ αποστάσεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

That guy!!

Νεοφερμένος

Ο That guy!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
:D καταλαβα.....κοιτα να δεις πως εχουν τα πραγματα, εγω ειμαι σε εσπερινο λυκειο κ απλα ρωτησα για την κοπελα μ αν γινεται κατι τετοιο κ ρωταω γιατι εκτος απο καποιες προχωρημενες ηλικες εχουμε κ ατομα που ειναι κ 16 κ 17 χρονων κ παρακολουθουν κανονικα τα μαθηματα εσπερινου λυκειου κ εχουν κ το δικαιωμα να δωσουν πανελληνιες κ να περασουν σε ενα πανεπιστημιο με χαμηλες βασεις απλα εγω πιστευω οτι ισως πρεπει να εχεις συμπληρωση καποια χρονια για να μπορεις να δωσεις πανελληνιες η κατι τετοιο......εγω ξεκινησα απο Γ' λυκειου κ αυτη την χρονια τελειωνω με την Δ' κ μπορω να δωσω κανονικα, η διαφορα ειναι πως εγω στο παρελθον δεν εχω ξαναδωσει πανελληνιες ενω η κοπελα μου εχει δωσει απλα απο ημερησιο κ ισως αυτο παιζει ρολο

χαχαχαχα ευχαριστω για τα καλα νεα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Σε κάνα-δυο μήνες θα 'χετε χωρίσει.
Δεν κρατάνε αυτά τα εξ αποστάσεως.

αμαν τον αν9ρωπο τν εφαγες...ακου σε κανα δυο μηνες 9α χετε χωρισει...κουνησου απ τν 9εση σου!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Σε κάνα-δυο μήνες θα 'χετε χωρίσει.
Δεν κρατάνε αυτά τα εξ αποστάσεως.


:worry::worry::confused::confused:
Ας μην πω τίποτα καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

That guy!!

Νεοφερμένος

Ο That guy!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
χαχαχαχα δεν υπαρχει προβλημα ειμαι αρκετο εξυπνος για να καταλαβω πως δεν θα κρατησει αυτη η σχεση......υπαρχει περιπτωση να μ απαντηση καποιος στην απορια μου περι του εσπερινου λυκειου????:hmm::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mcAlles

Νεοφερμένος

Ο mcAlles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
χαχαχαχα δεν υπαρχει προβλημα ειμαι αρκετο εξυπνος για να καταλαβω πως δεν θα κρατησει αυτη η σχεση......υπαρχει περιπτωση να μ απαντηση καποιος στην απορια μου περι του εσπερινου λυκειου????:hmm::/:
το θέμα ειναι απλό! ο νόμος λέει ότι έχεις το δικαίομα αν δώσεις ξανά πανελλήνιες κ να γράψεις σε όποιο λύκειο θέλεις, αλλά αν έχεις απολητήριο ΓΕΛ μπορείς μόνο απο "πρωϊνό" (με φυσικό επακόλουθο να έχεις να αντιμετωπίσεις τις βάσεις του) τα αντίστοιχα αν έχεις απολυτήριο εσπερινού, ο μόνος τρόπος να δώσει πανελλήνιες από εσπερινό θα ΄ταν να φοιτούσε την τελευταία τάξη σε αυτό.:/: αλλά γιατί το ψάχνει τόσο πολύ με το εσπερινό? καταλαβαίνω ότι οι βάσεις του είναι πολύ χαμηλές σε σχέση με το γενικό αλλά πίστεψε με όλα θέμα απόφασης κ διαβάσματος είναι, λίγο σπρώξιμο πολύ πείσμα και κάτι θα καταφέρει όσο ψιλά να είναι οι βάσεις! (εκτός αν είναι στον θεό:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Υπάρχουν οδηγοί σπουδών για όλες τις σχολές? και τι είναι ακριβώς?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Υπάρχουν οδηγοί σπουδών για όλες τις σχολές? και τι είναι ακριβώς?:redface:
Ο Οδηγός Σπουδών καταρτίζεται και εγκρίνεται από κάθε Τμήμα τον Μάιο κάθε έτους (λέμε τώρα) και διανέμεται στους φοιτητές στην αρχή του επόμενου ακαδημαϊκού έτους.
Μεταξύ άλλων πρέπει να περιλαμβάνει:

  • το Πρόγραμμα προπτυχιακών και μεταπτυχιακών σπουδών,
  • συνοπτική περιγραφή του περιεχομένου των μαθημάτων,
  • τη διαδικασία χορήγησης κοινωνικών παροχών προς τους φοιτητές (υποτροφίες, δάνεια, διδακτικά βιβλία και βοηθήματα κ.λπ.),
  • πληροφορίες για τη διοίκηση του Πανεπιστημίου και του Τμήματος,
  • το ονοματεπώνυμο και την ιδιότητα κάθε μέλους του Διδακτικού Προσωπικού του Τμήματος και
  • πληροφορίες για τη λειτουργία των εργαστηρίων, της Βιβλιοθήκης κ.λπ.
Κάθε Τμήμα έχει τη δυνατότητα να επιλέξει μεταξύ ενός ενιαίου Οδηγού Σπουδών για τις προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές ή δύο Οδηγών Σπουδών, ενός για τις προπτυχιακές και ενός για τις μεταπτυχιακές σπουδές.


Συνήθως σου δίνουν τον Οδηγό Σπουδών από τη γραμματεία ταυτόχρονα με την εγγραφή σου στη Σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ο Οδηγός Σπουδών καταρτίζεται και εγκρίνεται από κάθε Τμήμα τον Μάιο κάθε έτους (λέμε τώρα) και διανέμεται στους φοιτητές στην αρχή του επόμενου ακαδημαϊκού έτους.
Μεταξύ άλλων πρέπει να περιλαμβάνει:

  • το Πρόγραμμα προπτυχιακών και μεταπτυχιακών σπουδών,
  • συνοπτική περιγραφή του περιεχομένου των μαθημάτων,
  • τη διαδικασία χορήγησης κοινωνικών παροχών προς τους φοιτητές (υποτροφίες, δάνεια, διδακτικά βιβλία και βοηθήματα κ.λπ.),
  • πληροφορίες για τη διοίκηση του Πανεπιστημίου και του Τμήματος,
  • το ονοματεπώνυμο και την ιδιότητα κάθε μέλους του Διδακτικού Προσωπικού του Τμήματος και
  • πληροφορίες για τη λειτουργία των εργαστηρίων, της Βιβλιοθήκης κ.λπ.
Κάθε Τμήμα έχει τη δυνατότητα να επιλέξει μεταξύ ενός ενιαίου Οδηγού Σπουδών για τις προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές ή δύο Οδηγών Σπουδών, ενός για τις προπτυχιακές και ενός για τις μεταπτυχιακές σπουδές.


Συνήθως σου δίνουν τον Οδηγό Σπουδών από τη γραμματεία ταυτόχρονα με την εγγραφή σου στη Σχολή.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
ισως να ειναι λιιιγο off, ομως, το τμημα ιατρικων εργαστηριων του τει θεσσαλονικης δεν εχει δικη του ιστοσελιδα? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ισως να ειναι λιιιγο off, ομως, το τμημα ιατρικων εργαστηριων του τει θεσσαλονικης δεν εχει δικη του ιστοσελιδα? :worry:

δεν ξερω δεν βρηκα κατι αλλα αν εχεις εχει μια ομαδα στο φειςμπουκ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Κωδικούς για το Εύδοξος τους παίρνουμε από τη σχολή; Πότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Κωδικούς για το Εύδοξος τους παίρνουμε από τη σχολή; Πότε;

κοιτα μεσα στον πρωτο μηνα περνεται το μειλ σας απο της σχολη και τον κωδικο! με βαση αυτα κανετε την αιτηση και σας ερχεται ο κωσικος που θα δωσετε στο βιβλιοπωλειο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpempeka93

Νεοφερμένος

Η mpempeka93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Υπάρχει επιδότηση LAPTOP στους επιτυχόντες φοιτητές του 2011-2012? Ξέρω ότι οι πρώτοι τρεις το παίρνουν δωρεάν αλλά οι υπόλοιποι πρωτοετείς δεν δικαιούνται ούτε καν να δώσουν μόνο 200Ε για το λάπτοπ τους?? Δηλαδή λάπτοπ αξίας 800Ε τα 600 τα πληρώνει το υπουργείο και τα 200 εμείς.. κάτι τέτοια δάβαζα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω να δοθούν, ούτε πέρυσι δε δόθηκαν.
Δεν ήταν τσάμπα. Το 25% των πρώτων κάθε σχολής είχε κάποια έκπτωση ανάλογη της αξίας του υπολογιστή η οποία όμως δεν έπρεπε να υπερβαίνει κάποιο όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpempeka93

Νεοφερμένος

Η mpempeka93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αα οκ ... ευχαριστω πολυ για την πληροφορια ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.

βλεπεις κατω δεξια απο τον τιτλο που γραφει "δικτυακος τοπος τμηματος"? αν το πατησεις σε βγαζει... στο κενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι χαζό; Πότε ανοίγουν επίσημα τα πανεπιστήμια; Και επίσης όλες οι σχολές ανοίγουν ταυτόχρονα; ή υπάρχουν σχολές που ανοίγουν γρηγορότερα ή αργότερα από τις άλλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top