Γενικές φοιτητικές απορίες

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
τωρα που βγηκαν και οι βασεις, χρειαζεται να παμε στο σχολειο να παρουμε καποιο χαρτι ή κατι τελος παντων? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια υποτροφία ή κάτι σχετικό για τους πρώτους εισακτέους κάθε τμήματος;;;

Πέρασα 2ος και θα ήθελα να μάθω αν δικαιούμαι κάτι τέτοιο.
Αυτο δεν θα το μαθεις τωρα.Θα βγει ανακοινωση απο το ικυ και θα ενημερωθεις απο την γραμματεια του τμηματος σου για να κανεις δηλωση.Σε 1 χρονο λογικα απο τωρα.Οποτε σε 2 χρονα τα χρηματα περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
τωρα που βγηκαν και οι βασεις, χρειαζεται να παμε στο σχολειο να παρουμε καποιο χαρτι ή κατι τελος παντων? :worry:

Ναι απολυτηριο και βεβαιωση μπορει να ναι κι αλλα ομως θα πρεπει να πας τα παρεις συντομα.

Μπήκα με 10% κάπου. Φαντάζομαι για να γραφτώ στη σχολή πρέπει να ξεγραφτώ από την προηγούμενη.
Χρειάζομαι κάτι πέρα από το τρίπτυχο/ταυτότητα/πάσο; Μπορώ να το κάνω από απόσταση;
Υπάρχει περίπτωση (έχει γίνει ποτέ στο παρελθόν) να αυξηθεί η περίοδος εγγραφών σε νέα σχολή;

Μπορεις μεσω Κ.Ε.Π. , καλεσε στη σχολη που εισαι να ρωτησεις να σου πουν. Η περιοδος εγγραφων καθοριζεται απο το υπουργειο καθε χρονο φετος χρονοθετησαν τις εγγραφες 12-30 Σεπτεμβριου ομως υπαρχει και ενα διαστημα 30 ημερων απο την ληξη της προθεσμιας που μπορει καποιος να κανει εγγραφη αλλα χρειαζεται να αναφερει τους λογους που καθυστερησε να το κανει(ισως και να ειναι πιο περιπλοκο) , οποτε καλυτερα να το κανεις μεχρι τις 30 Σεπτεμβρτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ναι απολυτηριο και βεβαιωση μπορει να ναι κι αλλα ομως θα πρεπει να πας τα παρεις συντομα.

οκ σε ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tourtitsa

Νεοφερμένος

Η tourtitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
τωρα που βγηκαν και οι βασεις, χρειαζεται να παμε στο σχολειο να παρουμε καποιο χαρτι ή κατι τελος παντων? :worry:

ναι, τη βεβαιωση προσβασης, σε λιγες μερες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karageo

Νεοφερμένος

Ο Karageo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά έχω και εγώ μια απορία. Σκέφτομαι να συγκατοικήσω με ένα φίλο μου στη Θεσσαλονίκη. Η απορία έχει να κάνει σχετικά με τα χαρτιά και το συμβόλαιο του διαμερίσματος που θα νοικιάσουμε καθώς και τις αποδείξεις που θα παίρνουμε.

Συγκεκριμένα, στο συμβόλαιο που θα υπογράψουμε θα αναγράφονται και τα 2 ονόματά μας? Επίσης θα μπορούμε να παίρνουμε 2 αποδείξεις ξεχωριστά, με το αντίτιμο του ενοικίου που αντιστοιχεί στον καθένα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Παιδιά έχω και εγώ μια απορία. Σκέφτομαι να συγκατοικήσω με ένα φίλο μου στη Θεσσαλονίκη. Η απορία έχει να κάνει σχετικά με τα χαρτιά και το συμβόλαιο του διαμερίσματος που θα νοικιάσουμε καθώς και τις αποδείξεις που θα παίρνουμε.

Συγκεκριμένα, στο συμβόλαιο που θα υπογράψουμε θα αναγράφονται και τα 2 ονόματά μας? Επίσης θα μπορούμε να παίρνουμε 2 αποδείξεις ξεχωριστά, με το αντίτιμο του ενοικίου που αντιστοιχεί στον καθένα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φίλε μου, δεν ξέρω αν γίνεται να παίρνετε ξεχωριστές αποδείξεις αλλά πιστεύω πως μπορείτε(μην σε πάρω στο λαιμό μου) να παίρνει ο ένας του ενός μήνα και ο άλλος του επόμενου.Να το πάτε εναλάξ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karageo

Νεοφερμένος

Ο Karageo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Φίλε μου, δεν ξέρω αν γίνεται να παίρνετε ξεχωριστές αποδείξεις αλλά πιστεύω πως μπορείτε(μην σε πάρω στο λαιμό μου) να παίρνει ο ένας του ενός μήνα και ο άλλος του επόμενου.Να το πάτε εναλάξ :)

Καλό και αυτό. Αλλά, από ότι έμαθα μόλις , μπορούμε να το κανονίσουμε με τον ιδιοκτήτη να τις κόβει ξεχωριστά καθώς και τα 2 ονόματα θα είναι στο συμβόλαιο, οπότε όλα είναι κομπλέ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kioanna

Νεοφερμένος

Η kioanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια. τι χαρτια χρειαζονται για να εγγραφω στη σχολη μου και για να κανω αιτηση στην εστια?
και τι προβλεπεται για τους φοιτητες που περνουν πρωτοι στο τμημα τους? περνουν κανενα επιδομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Καλημέρα. Πριν δημιουργήσεις ένα καινούριο θέμα, μπορείς μέσω της αναζήτησης από εδώ ή εδώ να δεις αν υπάρχει ήδη κάποιο σχετικό thread. Στην προκειμένη περίπτωση, το κατάλληλο thread για την ερώτησή σου είναι το θέμα Γενικές φοιτητικές απορίες. Συνεπώς, το θέμα σου θα συγχωνευτεί με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni fairy

Νεοφερμένος

Η Eleni fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
γεια σας παιδια!!!!περασα λογοθεραπεια ιωαννινων !μηπως ξερετε πως μπορω να μαθω σε ποιο εξαμηνο θα ειμαι?:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Όλοι μπαίνουν στο 1ο εξάμηνο πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni fairy

Νεοφερμένος

Η Eleni fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
α ναι???γιατι μια φιλη μου μου ειπε πως θα μου το πουν στο σχολειο!χαμος στο ισιωμα!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή:
Για να ρωτήσετε o,τιδήποτε σχετικό με τις εγγραφές, υπάρχει κατάλληλο θέμα, στο οποίο και μεταφέρθηκαν τα τελευταία μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ελπίζω να μην ρωτήσω κάτι που έχετε απαντήσει προηγουμένως... Πείτε μου λοιπόν αν γνωρίζετε μέχρι ποιον αριθμό στη σειρά εισαγωγής δίνεται υποτροφία. Ο αδερφός μου μπήκε 6ος στην Μηχανολογία ΤΕΙ Κρήτης και θα ήθελα να ξέρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εξαρτάται από τη σχολή αν δεν κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

That guy!!

Νεοφερμένος

Ο That guy!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλημέρα, η κοπέλα μου έχει περάσει Κόρινθο Ειδικής Αγωγής και θα ήθελα να μάθω αν γίνεται καμια μεταγραφή με κάποιο άτομο που έχει περάσει στην ίδια σχολη απλά σε άλλο μέρος π.χ. Θεσσαλονίκη και να κάνουν κάτι σαν ανταλλαγή (η όπως αλλιώς λέγονται, δεν ξέρω από αυτά) τέλος πάντων η κοπέλα μου που είναι από Μακεδονία και σπουδάζει Κόρινθο να έρθει προς τα πάνω και κάποιος/α που σπουδάζει Θεσ/κη και είναι από Κόρινθο η Αθήνα βρε αδερφέ να έρθει τέλος πάντων προς τα κάτω;;;;;Υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο;;;;;Ρωτάω γιατί είχα εδώ μέσα στο e-στέκι μια παρόμοια συζήτηση που 2 άτομα τα βρήκαν και άλλαξαν Πανεπιστήμια Αθηνα-Θεσ/κη.......αν ξέρει κάποιος με ακρίβεια ας μου απαντήσει έγκαιρα γιατί είναι πολλά τα χιλιόμετρα για μένα και ελπίζω να γίνει κάτι και να έρθει προς Θεσ/κη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ξέχνα το, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. Οι αμοιβαίες μετεγγραφές έχουν καταργηθεί προ πολλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ξέχνα το, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο. Οι αμοιβαίες μετεγγραφές έχουν καταργηθεί προ πολλού.

Γενικα δεν εχουν καταργηθει οι μετεγγραφες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

That guy!!

Νεοφερμένος

Ο That guy!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μαλιστα, κριμα αλλα τι να κανεις......μια ακομα απορια εχω, γινεται ενω εχεις τελειωσει κ εχεις παρει το πτυχιο λυκειου απο ημερησιο λυκειο να δωσεις ξανα πανελληνιες απο εσπερινο λυκειο για πιο χαμηλες βασεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top