Γενικές φοιτητικές απορίες

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εγω ειμαι γραμμενος σε ενα Τ.Ε.Ι απο τον Οκτομβριο αλλα δεν πηγα ποτε, εχω ξεγραφτει αυτοματα λογο απουσιων η πρεπει να παω εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Για τα εργαστήρια μιλάς;Απλά θα τα δώσεις από την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Εγω ειμαι γραμμενος σε ενα Τ.Ε.Ι απο τον Οκτομβριο αλλα δεν πηγα ποτε, εχω ξεγραφτει αυτοματα λογο απουσιων η πρεπει να παω εκει?
Απλά λόγω απουσιών δε μπορείς να περάσεις το μάθημα,για να γραφτείς σε νέα σχολή πρέπει να πας στο ΤΕΙ και να κάνεις αίτηση διαγραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
παιδια , οταν θα πηγαινω στη σχολη τι ειδους τσαντα θα χρειαστω ; Γιατι σχολικη δεν κανει (δεν ειμαστε πια μαθητες), στο χερι παλι δεν μπορω να κραταω τα βιβλια, επομενως τι ειδους θα χρειαστω. Τι μου προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγω με σχολικη τσαντα πηγαινω και μεχρι τωρα η fashion police της σχολης μου δεν με εχει πιασει :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ειναι κι αυτη μια απορια! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ότι είδους τσάντα θέλεις!! ότι σε βολεύει καλύτερα... σιγά δεν θα σου πει κανείς τπτ ;) Εγώ θα παίρνω μαζί μου είτε σακίδιο πλάτης, είτε ταχυδρόμου, είτε ώμου!! Ανάλογα με την διάθεση δλδ. Και άλλες μέρες αν έχω λίγα βιβλία θα τα παίρνω στο χέρι!! Βασικά νομίζω ότι ένα τετράδιο κάνει δουλειά, δεν ξέρω κιόλας.
Αυτά! Μην το σκέφτεσαι και πολύ, όπως νιώθεις εσύ καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμ βιβλία σχεδόν ποτέ δε θα χρειαστείς να κουβαλήσεις. Και αν χρειαστεί να έχεις κάποιο βιβλίο μπορείς να το δανειστείς από την βιβλιοθήκη για λίγο. Που δε θα χρειαστεί αλλά λέμε τώρα. :P Να ξέρεις τα βιβλία στο πανεπιστήμιο είναι γιγαντιαία δεν ενδεικνύονται για να τα πας βόλτες. :P Συνήθως το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα τετράδιο και στυλό.

Τώρα για τσάντα τι να πω :P Εγώ παίρνω ή μια πόλο πλάτης ή την τσάντα που πάω για καφέ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
γουστάρω τα σακίδια πλάτης που παίρνουν τα παιδάκια στο δημοτικό! τα οποία συναγωνίζονται ποιο θα έχει την μεγαλύτερη σε μέγεθος (τσάντα)

μάλιστα βλέπεις ότι η τσάντα τους είναι 2 φορές μεγαλύτερη από τα ίδια..:D :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
παιδια , οταν θα πηγαινω στη σχολη τι ειδους τσαντα θα χρειαστω ; Γιατι σχολικη δεν κανει (δεν ειμαστε πια μαθητες), στο χερι παλι δεν μπορω να κραταω τα βιβλια, επομενως τι ειδους θα χρειαστω. Τι μου προτεινετε;

εγω δεν περνω τσαντα παντως,χειμωνα καλοκαιρι ενα τετραδιο και ενα στυλο στο χερι και οξω απο την πορτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγω παρνω σαν αυτες που παμε για καφε.το τετραδιο το χωραει οποτε δεν υπαρχει προβλημα.οι σχολικες νομιζω οτι ειναι μεγαλες σε περιπτωση που δεν παιρνεις βιβλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
αμα παίρναμε και τα βιβλία στην ώρα τους καλά θα ήταν! :P Πάντως εγώ ποτέ δεν κουβαλάω βιβλία, παρά μόνο φακέλους, 1-2 τετράδια, μια κασετίνα με πολύχρωμα στυλό (:P) και αυτά. Ε, στο τέλος τα καταφέρνω και την κάνω το ίδιο βαριά με του σχολείου...α0χ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ε με μια τσάντα κάπως πιο μεγάλη θα είσαι μια χαρά. Να χωράνε 1-2 τετράδια μέσα και τα υπόλοιπα πράγματά σου, δε νομίζω να χρειαστείς κάτι άλλο, που να πηγαίνεις με όλους εκείνους τους τόμους στη σχολή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
μια ακομα ερωτηση. Λετε οτι τα βιβλια ειναι γιγαντιαια. Αυτο ισχυει μονο για τα πανεπιστημια ή και για τα τει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
και τα ΤΕΙ εχουν γιγαντια βιβλια,οχι ολα τα βιβλια αλλα καποια ειναι ναι:P

τεσπα,τι σημασια εχει;το βιβλιο δεν θα σου χρειαστει στη σχολη!καλες σημειωσεις να κρατας και τα αυτια σου ανοιχτα να τα 'χεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
τις σημειωσεις πως τις κραταμε; τις γραφει ο καθηγητης σε καποιο πινακα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
συνηθως κανει διαλεξη,δηλαδη λεει μπλα μπλα μπλα και εσυ γραφεις οτι θεωρεις και κρινεις η ιδια πιο σημαντικο.
στον πινακα συνηθως γραφει τυπους,ασκησεις τετοια πραγματα,αυτα τα γραφεις οπωσδηποτε ωστε να σε βοηθησουν στον τροπο σκεψης επιλυσης των ασκησεων διοτι πολλες φορες τα βιβλια δεν ειναι τοσο αναλυτικα και ''πηδανε'' βηματα και ετσι δεν μπορεις να ακολουθησεις την ασκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
σας ευχαριστω που μου λυσατε τις αποριες μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
τιποτα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μπες στον Εύδοξο να δεις τι βιβία θα δώσει το κάθε τμήμα. Συνήθως γράφει και τον αριθμό σελίδων κάθε βιβλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top