Γενικές φοιτητικές απορίες

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Η οικογενεια μου ειναι τριτεκνη

Ο ενας αδελφος μου ειναι 29 χρονων και ο αλλος σπουδαζει στην Γερμανια (μεταπτυχιακο νομιζω)

Υπαρχει πιθανοτητα μεταγγραφης η απαιτειτε και αλλο κριτηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Η οικογενεια μου ειναι τριτεκνη

Ο ενας αδελφος μου ειναι 29 χρονων και ο αλλος σπουδαζει στην Γερμανια (μεταπτυχιακο νομιζω)

Υπαρχει πιθανοτητα μεταγγραφης η απαιτειτε και αλλο κριτηριο?
νομιζεις???!!! :eek::eek:
στην περιπτωση των τριτεκνων πρεπει το μεγαλυτερο παιδι να μην εχει ξεπερασει τα 26 χρονια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Σιγουρο ε???Πφφφφφφφ

Υ.Σ.Ε καλα μετα απο τοσα χρονια εκει εχω χασει το μπερδεμα για το αν ειναι μεταπτυχιακο η διδακτορικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η οικογενεια μου ειναι τριτεκνη

Ο ενας αδελφος μου ειναι 29 χρονων και ο αλλος σπουδαζει στην Γερμανια (μεταπτυχιακο νομιζω)

Υπαρχει πιθανοτητα μεταγγραφης η απαιτειτε και αλλο κριτηριο?
Sorry που στο χαλάω, αλλά οι μετεγγραφές καταργήθηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος εάν θα γίνουν τα μαθήματα κανονικά αύριο στην Πάντειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος αν οι διπλωματικες γινονται μονο απο καθηγητες της σχολης που φοιτας;;
πχ δεν μπορει να δοθει το θεμα , σχετικο με αυτο που σπουδαζεις στη σχολη σου,απο καποιον αλλο πανεπιστημιακο καθηγητη;
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος αν οι διπλωματικες γινονται μονο απο καθηγητες της σχολης που φοιτας;;
πχ δεν μπορει να δοθει το θεμα , σχετικο με αυτο που σπουδαζεις στη σχολη σου,απο καποιον αλλο πανεπιστημιακο καθηγητη;
:worry:
Έχω την εντύπωση ότι γίνεται γιατί μου έχουν πει τέτοιες περιπτώσεις, αλλά ρώτα πρώτα απ' όλα την γραμματεία της σχολής σου. Αυτοί εκεί θα σου δώσουν "επίσημη" απάντηση. Παίζει να χρειαστεί να βρεις πρώτα έναν τουλάχιστον καθηγητή της σχολής σου που να είναι "σχετικός" με το αντικείμενο, για να προσυπογράψει την πτυχιακή / διπλωματική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι γίνεται γιατί μου έχουν πει τέτοιες περιπτώσεις, αλλά ρώτα πρώτα απ' όλα την γραμματεία της σχολής σου. Αυτοί εκεί θα σου δώσουν "επίσημη" απάντηση. Παίζει να χρειαστεί να βρεις πρώτα έναν τουλάχιστον καθηγητή της σχολής σου που να είναι "σχετικός" με το αντικείμενο, για να προσυπογράψει την πτυχιακή / διπλωματική σου.

Ευχαριστώ!:D
την Δευτέρα θα παω να ρωτήσω την γραμματεία,σημερα ειναι κλειστη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Λοιπον ,επειδη απο Σεπτεμβριο θα ειμαι κι εγω φοιτητρια, θα ηθελα καποιος να μου λυσει τις αποριες μου.

1) Οταν παμε για μαθημα στη σχολη, τι κανουμε;περιμενουμε να χτυπησει το κουδουνι για να μπουμε; ή μπαινουμε κατευθειαν;
2) Επισης, στο προγραμμα που εχω δει στο ιντερνετ λεει πχ. 8:00 η ωρα το ταδε μαθημα, 9:00 η ωρα το ταδε, κτλ. Δηλαδη δεν υπαρχουν διαλειμματα; 3) Οταν πηγαινουμε θα πρεπει να εχουμε μαζι μας στυλο, τα βιβλια, κανενα τετραδιο κτλ. οπως στο σχολειο;

Ας μου απαντησει καποιος γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Λοιπον ,επειδη απο Σεπτεμβριο θα ειμαι κι εγω φοιτητρια, θα ηθελα καποιος να μου λυσει τις αποριες μου.

1) Οταν παμε για μαθημα στη σχολη, τι κανουμε;περιμενουμε να χτυπησει το κουδουνι για να μπουμε; ή μπαινουμε κατευθειαν;
2) Επισης, στο προγραμμα που εχω δει στο ιντερνετ λεει πχ. 8:00 η ωρα το ταδε μαθημα, 9:00 η ωρα το ταδε, κτλ. Δηλαδη δεν υπαρχουν διαλειμματα; 3) Οταν πηγαινουμε θα πρεπει να εχουμε μαζι μας στυλο, τα βιβλια, κανενα τετραδιο κτλ. οπως στο σχολειο;

Ας μου απαντησει καποιος γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα.
1) δεν έχει κουδούνι (πάλι καλά:P) απλά μια συγκεκριμένη ώρα μαθήματος - βέβαια αν μπεις στο αμφιθέατρο πιο αργά (συνήθως) δεν σου λένε τίποτα.

2) εννοείς διαλείμματα μεταξύ μαθημάτων? μερικές φορές είναι "κολλητά" δυστυχώς

3) μπορείς να πάρεις ένα τετράδιο, για να κρατάς σημειώσεις, και το βιβλίο που θα σας πει ο καθηγητής να παραγγείλετε μέσω του Εύδοξου.

(το τελευταίο θα σας το ξεδιαλύνει και ο καθηγητής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Xaxaxaxaxaxa ναι χτυπάει κουδούνι και σηκώνεται ο φοιτητής-φυτό για να πει προσευχή :P
Δικαιολογημένες πάντως οι απορίες σου. Σοβαρά τώρα, μπαίνετε κατευθείαν, ό,τι ώρα θέλετε.. βγαίνετε και ό,τι ώρα θέλετε χωρίς να ζητάτε άδεια και τέτοια. Διάλλειμα είναι ανάλογα με τον καθηγητή αν θα κάνει. Και μαζί σου έχεις από απολύτως τίποτα μέχρι στυλούς, τετράδια και συγγράμματα (έτσι λένε τα πανεπιστημιακά βιβλία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Xaxaxaxaxaxa ναι χτυπάει κουδούνι και σηκώνεται ο φοιτητής-φυτό για να πει προσευχή :P
Δικαιολογημένες πάντως οι απορίες σου. Σοβαρά τώρα, μπαίνετε κατευθείαν, ό,τι ώρα θέλετε.. βγαίνετε και ό,τι ώρα θέλετε χωρίς να ζητάτε άδεια και τέτοια. Διάλλειμα είναι ανάλογα με τον καθηγητή αν θα κάνει. Και μαζί σου έχεις από απολύτως τίποτα μέχρι στυλούς, τετράδια και συγγράμματα (έτσι λένε τα πανεπιστημιακά βιβλία)

ευτυχώς που τα κουδούνια και οι προσευχές δεν υπάρχουν στα πανεπιστήμια-και τα δύο μου πληγώνουν τα αυτιά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ παιδια. Μου λυσατε τις αποριες μου.

Υ.Γ. Τι ωραια, μπορουμε να μπαινουμε και να βγαινουμε ο,τι ωρα θελουμε.:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ παιδια. Μου λυσατε τις αποριες μου.

Υ.Γ. Τι ωραια, μπορουμε να μπαινουμε και να βγαινουμε ο,τι ωρα θελουμε.:clapup::D

πάντως πόσο ωραία πρέπει να αισθάνεται ο καθηγητής όταν βλέπει καμιά δεκαριά άτομα να σηκώνονται και να την κάνουν...:P
άμα σε πιάσει η νύστα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!! δεν ξερω γιατι ελιωσα στα γελια!!!!:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Λοιπον ,επειδη απο Σεπτεμβριο θα ειμαι κι εγω φοιτητρια, θα ηθελα καποιος να μου λυσει τις αποριες μου.

1) Οταν παμε για μαθημα στη σχολη, τι κανουμε;περιμενουμε να χτυπησει το κουδουνι για να μπουμε; ή μπαινουμε κατευθειαν;
2) Επισης, στο προγραμμα που εχω δει στο ιντερνετ λεει πχ. 8:00 η ωρα το ταδε μαθημα, 9:00 η ωρα το ταδε, κτλ. Δηλαδη δεν υπαρχουν διαλειμματα; 3) Οταν πηγαινουμε θα πρεπει να εχουμε μαζι μας στυλο, τα βιβλια, κανενα τετραδιο κτλ. οπως στο σχολειο;

Ας μου απαντησει καποιος γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα.
1) πρωτα πας για καφε για να ανοιξει το ματι απο το χθεσινο ξενυχτι!!:whistle:
2)πρεπει να λαβεις υποψην σου οτι υπαρχει το ακαδημαικο τεταρτο (σε πολλες σχολες μισαωρο!!!:D) (ο καθηγητης μπαινει και τεταρτο στην αιθουσα..) στο πρωινο μαθημα των 8 συνηθως στελνουν τους βοηθους τους να παραδωσουν γιατι η κουβερτα τους ειναι πολυ βαρια ;)
υπαρχουν μερεσ που να εχεις 6 ωρες συνεχομενες με κανενα μισαωρακι διαλλειμμα αλλα το καλο ειναι οτι μπορεις να βγιενεις απο την ταξη οποτε θες(αν δεν εχεις εργαστηριο)...
3)και να μην τα εχεις.... απουσια δεν παιρνεις!!!:P βιβλια ουτος η αλλως δεν παιζει να εχεισ(τα παιρνεις ενα μηνα πριν την εξεταστικη...) μπορεις ομως να κρατας σημειωσεις.... το πρωτο εξαμηνο θα πηγενεις σε ολα τα μαθηματα .. απο το δευτερο και μετα θα πηγενεις μονο σε μαθηματα που σε ενδιαφερουν η ειναι δυσκολο να τα διαβαζεις μονη σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Επίσης στα μεγάλα αμφιθέατρα στα πίσω έδρανα παίζει και σεξάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
πάντως πόσο ωραία πρέπει να αισθάνεται ο καθηγητής όταν βλέπει καμιά δεκαριά άτομα να σηκώνονται και να την κάνουν...:P
άμα σε πιάσει η νύστα...:worry:

Σαν άσκηση σεισμού βγαίνουν ! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Επίσης στα μεγάλα αμφιθέατρα στα πίσω έδρανα παίζει και σεξάκι :P
πηδηχτούλη...:P

Σαν άσκηση σεισμού βγαίνουν ! :lol:

χαχαχαχ...με το φραπεδάκι στο χέρι (ή το κινητό, ή το τσιγάρο...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
και στο πανεπιστημιο ο εκαστοτε καθηγητης γραφει σε πινακα?ποσα ατομα εχει η καθε ταξη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top