Γενικές φοιτητικές απορίες

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
όταν έχω πολλές ώρες κενό τι να κάνω; (εκτός από καφέ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
εγω πηγαινω στην βιβλιοθηκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
όταν έχω πολλές ώρες κενό τι να κάνω; (εκτός από καφέ)


αναλογα με τι σου προσφαιρει το ιδρυμα στο οποιο εχεις περασει.

πχ ενας φιλος μου στα κενα της δευτερας θα κανει μαθηματα βιολιου που ειναι δωρεαν απο το εμπ...
γενικα μπορεις να αξιοποιεις τον χρονο σου και να μαθεις πολλα νεα πραγματα που θα αναπωλεις οταν μεγαλωσεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
όταν έχω πολλές ώρες κενό τι να κάνω; (εκτός από καφέ)

φραπέ,φραπέ και πάλι κανένα φραπέ:P:D και περνάει η ώρα.
Εγώ παρόλο που έχω πολλές ώρες κενό(πχ:πέμπτη:5 ώρες μάθημα, 6 ώρες κενό) δεν βαριέμαι καθόλου,βρήκα παρέα και περνάει η ώρα χαλαρά.Στην αρχή που δεν είχα τα βιβλία πήγαινα στη βιβλιοθήκη και διάβαζα λίγο,τώρα που τα έχω διαβάζω σπίτι στις 01:00 το βράδυ.:D

Α τώρα που το ανέφερες να κανονίσουμε καμιά συνάντηση εμείς που είμαστε στο απθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
όταν έχω πολλές ώρες κενό τι να κάνω; (εκτός από καφέ)

Εγω πηγαινω στη λεσχη για φαγητο, για καφε, στη βιβλιοθηκη η παιζουμε ταβλι στη σχολη. Περναει η ωρα γρηγορα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
σπουδαστική ταυτότητα πότε θα πάρουμε ?όταν μας δώσουν τα πάσο..?θα μας τα δώσουν και τα δύο μαζί δηλ ?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
σπουδαστική ταυτότητα πότε θα πάρουμε ?όταν μας δώσουν τα πάσο..?θα μας τα δώσουν και τα δύο μαζί δηλ ?:confused:

Αυτα στην εγγραφη σου τα δινουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
γνωριζετε αν το ΑΠΘ και το ΠΑΜΑΚ εχουνε λεσχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
γνωριζετε αν το ΑΠΘ και το ΠΑΜΑΚ εχουνε λεσχη?

το ΑΠΘ έχει :) λογικά και το ΠΑΜΑΚ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
γνωριζετε αν το ΑΠΘ και το ΠΑΜΑΚ εχουνε λεσχη?

έχουνε και τα 2...απλά στο απθ μπαίνεις δείχνοντας μόνο το πάσο (ή οτιδήποτε άλλο που αποδεικνύει πως είσαι φοιτητής του απθ) ενώ στο παμακ αν το ετήσιο, οικογενειακό σου εισόδημα ξεπερνάει ένα όριο τότε πληρώνεις 2ε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα στο οποίο θα κάνω την δημοσίευση μου...Θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχουν τίποτα e-books σχετικά με την γενική και την ανόργανη χημεία ή να με κατατοπίσετε σε πια τάξη του Λυκείου την κάναμε αυτήν..Τα ρωτάω όλα αυτά επειδή εγώ με τη χημεία ήμουν χρόνια μαλωμένος και πλέον το τμήμα στο οποίο έχω εισαχθεί έχει χημεία πρέπει να αρχίσω να μαθαίνω κάποια βασικά πράγματα ώστε να περάσω το μάθημα...

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και αν είναι λάθος το θέμα μου παρακαλώ να μεταφερθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.

Σε ευχαριστώ πολύ θεοδώρα αλλά μήπως είναι εύκολο να με κατατοπίσεις σε πιο απ όλα κάναμε γενική και ανόργανη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ θεοδώρα αλλά μήπως είναι εύκολο να με κατατοπίσεις σε πιο απ όλα κάναμε γενική και ανόργανη?

Aναλογα τι ψάχνεις.Λογικα σε καλύπτουν το σχολικό Α λυκείου,το Β Κατευθυνσης,και το 1 και 5 κεφαλαια του Γ θετικης.Τα εχω ανεβασει ολα στο φορουμ αν ψαξεις στη Θετικη Κατεύθυνση.Ψαχνεις κατι συγκεκριμένο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Τα μαθηματα του καθε εξαμηνου ξαναπραγματοποιουντε τον επομενο χρονο το ιδιο εξαμηνο ή σε καθε εξαμηνο γιοντε μαθηματα απο ολα τα εξαμηνα?
π.χ ενα μαθημα του 1ου εξαμηνου το οποιο διεξαγεται τωρα απτον οκτωβρη μεχρι τον Ιανουαριο,αυτο το μαθημα ποτε θα ξαναδιεξαχθει?Του χρονου τετοια εποχη ή και στο επομενο εξαμηνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τα μαθηματα του καθε εξαμηνου ξαναπραγματοποιουντε τον επομενο χρονο το ιδιο εξαμηνο ή σε καθε εξαμηνο γιοντε μαθηματα απο ολα τα εξαμηνα?
π.χ ενα μαθημα του 1ου εξαμηνου το οποιο διεξαγεται τωρα απτον οκτωβρη μεχρι τον Ιανουαριο,αυτο το μαθημα ποτε θα ξαναδιεξαχθει?Του χρονου τετοια εποχη ή και στο επομενο εξαμηνο?

Θα γίνει πάλι τον επόμενο Οκτώβρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα γίνει πάλι τον επόμενο Οκτώβρη!
Εμάς μας χωρίζουν σε 2 τμήματα στα υποχρεωτικά οπότε το μάθημα επαναλαμβάνεται 2 εξάμηνα. Επίσης δεν έχουμε στάνταρ πρόγραμμα σπουδών. Μάλλον ανάλογα τη σχολή πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Τα μαθηματα του καθε εξαμηνου ξαναπραγματοποιουντε τον επομενο χρονο το ιδιο εξαμηνο ή σε καθε εξαμηνο γιοντε μαθηματα απο ολα τα εξαμηνα?
π.χ ενα μαθημα του 1ου εξαμηνου το οποιο διεξαγεται τωρα απτον οκτωβρη μεχρι τον Ιανουαριο,αυτο το μαθημα ποτε θα ξαναδιεξαχθει?Του χρονου τετοια εποχη ή και στο επομενο εξαμηνο?

Καποια μαθηματα διδασκονται και στα 2 εξαμηνα. Σε εμας γινεται αυτο για τα υποχρεωτικα μαθηματα.
Βασικα πρεπει να ρωτησεις γιατι νομιζω ειναι αναλογα με τη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top