Γενικές φοιτητικές απορίες

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδιά συγγνώμη που δεν μπήκα στον κόπο να διαβάσω τα προηγούμενα ποστ αλλά μήπως γνωρίζετε αν το 25% των πρώτων εισαχθέντων σε μία σχολή δικαιούνται επιδότηση για λάπτοπ; κάτι τέτοιο μου είπανε.
ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δεν ανακοινώθηκε ακόμα κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Επιτελους πηραμε τα πασο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Ευχαριστώ Ευλαμπία.
εγώ πέρασα χθες από τη γραμματεία και δεν έδιναν πάσο.
όμως θα ξαναπεράσω γιατί μάλλον ήρθε και σε μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Ευχαριστώ Ευλαμπία.
εγώ πέρασα χθες από τη γραμματεία και δεν έδιναν πάσο.
όμως θα ξαναπεράσω γιατί μάλλον ήρθε και σε μας.
ούτε σε μας δεν δώσανε, απο βδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Τι διαφορα εχει το τριπτυχο απτο πασο και σε τι χρησιμευει?

Το τριπτυχο το χρησιμοποιουμε για να παρουμε συγγραμματα, καρτα σιτισσης κλπ.
Το πασο ειναι για μειωμενα εισητηρια ή καρτα για τα ΜΜΜ, cinema κλπ.

Το τριπτυχο ειναι για ολα τα ετη που θα φοιτησεις, ενω το πασο το αλλαζεις καθε χρονο.
Καθε χρονο εχει και διαφορο χρωμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Με το πασο δηλαδη δε θα χρειαζετε να παιρνουμε εισητηρια λεωφορειων και θα μετακινουμαστε ελευθερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Με το πασο δηλαδη δε θα χρειαζετε να παιρνουμε εισητηρια λεωφορειων και θα μετακινουμαστε ελευθερα?

Οχι, με το πασο δικαιουσαι μειωμενο εισητηριο, δηλαδη στη μιση τιμη. Το ιδιο ισχυει και για καρτα για τα ΜΜΜ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksandros21

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια συγγνωμη αν ειναι η ερωτηση μου ακυρη σχετικα με το θεμα του τοπικ.Σας παρακαλω οποιος ξερει να απαντησει ας το κανει :P γιατι ειναι καπως επειγον!!!Το ερωτημα μου λοιπον ειναι το εξης..Οσοι εχουν κανει την ηλεκτρονικη αιτηση για μεταγγραφη τους σε αλλη πολη, θα πρεπει να προσκομισουν τα απαραιτητα δικαιολογητικα στην γραμματεια του τμηματος που θα πανε με την μεταγγραφη,πριν η μετα απο την ειδοποιηση τους με μνμ(καπου 20 οκτωβρη)οτι εγκριθηκε η μεταγγραφη τους;;
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
παιδια συγγνωμη αν ειναι η ερωτηση μου ακυρη σχετικα με το θεμα του τοπικ.Σας παρακαλω οποιος ξερει να απαντησει ας το κανει :P γιατι ειναι καπως επειγον!!!Το ερωτημα μου λοιπον ειναι το εξης..Οσοι εχουν κανει την ηλεκτρονικη αιτηση για μεταγγραφη τους σε αλλη πολη, θα πρεπει να προσκομισουν τα απαραιτητα δικαιολογητικα στην γραμματεια του τμηματος που θα πανε με την μεταγγραφη,πριν η μετα απο την ειδοποιηση τους με μνμ(καπου 20 οκτωβρη)οτι εγκριθηκε η μεταγγραφη τους;;
Ευχαριστω εκ των προτερων
φίλε σου προτείνω να πάρεις τηλέφωνο στη γραμματεία για να είσαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
παιδια συγγνωμη αν ειναι η ερωτηση μου ακυρη σχετικα με το θεμα του τοπικ.Σας παρακαλω οποιος ξερει να απαντησει ας το κανει :P γιατι ειναι καπως επειγον!!!Το ερωτημα μου λοιπον ειναι το εξης..Οσοι εχουν κανει την ηλεκτρονικη αιτηση για μεταγγραφη τους σε αλλη πολη, θα πρεπει να προσκομισουν τα απαραιτητα δικαιολογητικα στην γραμματεια του τμηματος που θα πανε με την μεταγγραφη,πριν η μετα απο την ειδοποιηση τους με μνμ(καπου 20 οκτωβρη)οτι εγκριθηκε η μεταγγραφη τους;;
Ευχαριστω εκ των προτερων
Μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντινα07

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Το τριπτυχο το χρησιμοποιουμε για να παρουμε συγγραμματα, καρτα σιτισσης κλπ.
Το πασο ειναι για μειωμενα εισητηρια ή καρτα για τα ΜΜΜ, cinema κλπ.

Το τριπτυχο ειναι για ολα τα ετη που θα φοιτησεις, ενω το πασο το αλλαζεις καθε χρονο.
Καθε χρονο εχει και διαφορο χρωμα :P
Σε ευχαριστω!~

παιδια συγγνωμη αν ειναι η ερωτηση μου ακυρη σχετικα με το θεμα του τοπικ.Σας παρακαλω οποιος ξερει να απαντησει ας το κανει :P γιατι ειναι καπως επειγον!!!Το ερωτημα μου λοιπον ειναι το εξης..Οσοι εχουν κανει την ηλεκτρονικη αιτηση για μεταγγραφη τους σε αλλη πολη, θα πρεπει να προσκομισουν τα απαραιτητα δικαιολογητικα στην γραμματεια του τμηματος που θα πανε με την μεταγγραφη,πριν η μετα απο την ειδοποιηση τους με μνμ(καπου 20 οκτωβρη)οτι εγκριθηκε η μεταγγραφη τους;;
Ευχαριστω εκ των προτερων
Αφου σου στειλουν μαιλ-σμσ οτι εγκριθηκε η μεταγγραφη σου τοτε θα πας με τα απαραιτητα δικαιολογητικα στη γραμματεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
μπορεί να είναι λίγο off-topic αλλά όχι και πολύ.
Τους ζητιάνους που σε παίρνουν από πίσω μέσα στο πανεπιστήμιο,πώς τους αποφεύγεις?Σήμερα εμένα και δύο φίλους μου μας ακολουθούσαν κάτι μαλάκες και μας έπρηζαν να τους δώσουμε λεφτά,τάχα για πάνε με το λεωφορείο,ενώ το τσιγαράκι το κάπνιζαν. Μάλιστα μας απείλησαν κιόλας λέγοντας"ξέρετε τι κόσμο γνωρίζουμε στη καμάρα?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
μπορεί να είναι λίγο off-topic αλλά όχι και πολύ.
Τους ζητιάνους που σε παίρνουν από πίσω μέσα στο πανεπιστήμιο,πώς τους αποφεύγεις?Σήμερα εμένα και δύο φίλους μου μας ακολουθούσαν κάτι μαλάκες και μας έπρηζαν να τους δώσουμε λεφτά,τάχα για πάνε με το λεωφορείο,ενώ το τσιγαράκι το κάπνιζαν. Μάλιστα μας απείλησαν κιόλας λέγοντας"ξέρετε τι κόσμο γνωρίζουμε στη καμάρα?"

εδώ σε μας, μέσα στην Παν/πολη της Πάτρας, μας ακολουθούν και μας σταματάνε νεαρές ή γριές γύφτισσες για...ένα τσιγάρο ή να τους πούμε την ώρα ;) :P :lol: :lol:

...ειδικά σε κάτι γέρους ή ηλίθιους τους ορμάνε οι γύφτισσες και τους έχουν ξαφρίσει τις τσέπες κάνοντας και άλλα πράγματα....:P :D :lol:

προτείνετε καμία μέθοδο εξαφάνισης των γυφτισσών...:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια εμεις εχουμε παλι ζωακια στο πανεπιστημιο γτ εχουμε ενα τεραστιο κηπο κ εχουμε παπιες ,σκυλακια και πολλα ψαρακια μεσα σε μια μινι λιμνη -μαλιστα τα ψαρακια γεννησαν χτες!!πολλαπλασιαζονται!σε λιγο δεν θα χωρανε στη λιμνη :)παντως ειναι πλ ωραια..ανθρωπινο περιβαλλον.
ευτυχως δεν εχουμε ζητιανους ,ουτε γυφτισσες....ελπιζωνα μν αποκτησουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ευτυχως δεν εχουμε ζητιανους ,ουτε γυφτισσες....ελπιζωνα μν αποκτησουμε...

τι εννοεις??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Το τριπτυχο ειναι η φοιτητικη ταυτοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jokerman

Νεοφερμένος

Ο Πασχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα για τους ομογενείς και ξέρουμε που έχουμε περάσει. Οι εγγραφές όμως αρχίζουν 1 Νοεμβρίου. μέχρι τότε φαντάζομαι πως μπορούμε να παρακολουθήσουμε μαθήματα αλλά τι γίνεται με τα εργαστήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ίσως αν έρθεις σε συννενόηση με το διδάσκοντα να σε αφήσει. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top