Γενικές φοιτητικές απορίες

konstantinos123

Νεοφερμένος

Ο konstantinos123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ναι έχω σκεφτεί μετά το πτυχίο τις κατατακτήριες γιατί σκοπεύω να τελειώσω την σχολή στα 21 (στόχος μου).Από εκεί και πέρα θα δω σε ποιες σχολές δικαιούμαι κατατακτήριες και θα πράξω ανάλογα.Η ακόμη κάποιο μεταπτυχιακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις για το 10% τι θα γινει φετος??? λενε οτι θα καταργηθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις για το 10% τι θα γινει φετος??? λενε οτι θα καταργηθει...
ασε το τι λενε... επισημη ανακοινωση απο το υπουργειο να περιμενεις για να εισαι σιγουρος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση απλα ακουω πως μπορει να γινει κατι τετοιο. και αν βγαλει ανακοινωση το υπουργειο κατα φεβρουαριο μερια τοτε ζητω που καηκαμε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Απορω γιατι πρεπει να περιμενουμε μεχρι τοτε για να ακουσουμε τι θα γινει. Δηλαδη δεν μπορουμε να γνωριζουμε για να πραξουμε και αναλογα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Δεν πιστεύω πως θα καταργηθεί...Αν είχαν κάτι τέτοιο στο μυαλό τους θα το είχαν ανακοινώσει πριν το Σεπτέμβρη...αρκετοί φοιτητές έχουν Νο1 στο μυαλό τους το 10%...Αν το κατηργούσαν θα έπρεπε να είναι πληροφορημένοι ώστε να ξαναδώσουν...Άλλη μία μούφα-φήμη στο χώρο της παιδείας...

ΥΓ: και μην ακούσω πάλι πως το υπουργείο είναι γτπ, όμως άρα δεν προνόησαν κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semis

Νεοφερμένος

Ο semis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά στα συγγράματα επιλέγω σε κάποιο μάθημα όποια έκδοση θέλω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ναι οποιο νομιζεις οτι ειναι το καλυτερο

να ρωτησω και εγω κατι αλλο αν καποιος δεν εχει εργαστηρια μπορει να μην πηγαινει καθολου στην σχολη η πρεπει να παρακολουθησει εστω για καποιο καιρο τα μαθηματα?
και η υλη για την εξεταστικη ειναι μονο απο τα βιβλια η και απο σημειωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εχει μια βαση αυτο που λες... απλα λενε για το καινουριο νομοσχεδιο που θα ψηφιστει τον φεβρουαριο και ακουγονται πολλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
δηλαδη δεν θα ειναι υποχρεωτικη η παρακολουθηση μαθηματων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ποτε δεν ηταν! μονο τα εργαστηρια ειναι υποχρεωτικα! αν μπορεις να περασεις τις θεωριες χωρις να παρακολουθησεις τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντινα07

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια καιγομαι !! 8α το εκτιμουσα πολυ αν 3ερει καποιος να μου απαντησει
Περασα στο πανεπιστημιο της κυπρου ομως λογω οικονομικου προβληματος (και επειδη δεν μ αρεσει κα8ολου εδω) θελω να παρω μεταγραφη
θα η8ελα να 3ερω ποιες ειναι οι πιθανοτητες να με δεχτουν και αν μετρανε τα μορια που εχω βγαλει γιατι αν μετρανε τοτε η σχολη μ στην Ελλαδα εχει πιο πολλα μορια κ αποκλειεται να με παρουν...
SSSSSSSSSSSOOOOOOSSSSSSSSSSS!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση απλα ακουω πως μπορει να γινει κατι τετοιο. και αν βγαλει ανακοινωση το υπουργειο κατα φεβρουαριο μερια τοτε ζητω που καηκαμε!!!!!
περσι η ανακοινωση βγηκε τελη νοεμβριου https://www.minedu.gov.gr/index.php?...-exetasewn-genikou-lykeiou&Itemid=144&lang=el
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
παιδια καιγομαι !! 8α το εκτιμουσα πολυ αν 3ερει καποιος να μου απαντησει
Περασα στο πανεπιστημιο της κυπρου ομως λογω οικονομικου προβληματος (και επειδη δεν μ αρεσει κα8ολου εδω) θελω να παρω μεταγραφη
θα η8ελα να 3ερω ποιες ειναι οι πιθανοτητες να με δεχτουν και αν μετρανε τα μορια που εχω βγαλει γιατι αν μετρανε τοτε η σχολη μ στην Ελλαδα εχει πιο πολλα μορια κ αποκλειεται να με παρουν...
SSSSSSSSSSSOOOOOOSSSSSSSSSSS!! :(

κάνε δικό σου θέμα αν καίγεσαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Κανω τον σταυρο μου να ανακοινωσουν συντομα τις εγκυκλιους γιατι δεν με βλεπω καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Κανω τον σταυρο μου να ανακοινωσουν συντομα τις εγκυκλιους γιατι δεν με βλεπω καλα...
εγω να δεις ποσο καιγομαι... τεσπα.σε εναν μηνα το πολυ θα ξερουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ειναι πολυ δυσκολο να εισαι χιλιομετρα μακρυα απο γονεις και φιλους για να σπουδασεις κατι που τελικα δεν θελεις σε σχεση με αυτο που μπορουσες να ειχες δηλωσει πρωτα και να ειχες περασει ... δεν εχω ουτε καν κινητρο για να διαβασω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Ειναι πολυ δυσκολο να εισαι χιλιομετρα μακρυα απο γονεις και φιλους για να σπουδασεις κατι που τελικα δεν θελεις σε σχεση με αυτο που μπορουσες να ειχες δηλωσει πρωτα και να ειχες περασει ... δεν εχω ουτε καν κινητρο για να διαβασω :(

Φίλε, την φράση "δεν έχω ούτε καν κινητρο για να διαβάσω, αν ήμουν αλλού θα ήταν αλλιώς...κ.α." τα ακούω πλέον σαν τελειόφοιτος βερεσέ. Είδα και βλέπω και εκείνους που πέρασαν επείδη το ήθελαν και πλέον δεν έχουν κίνητρο για να διαβάσουν και έχουν χάλια επιδόσεις, αποτυχία σε κάθε εξεταστική,...κτλ. Τελικά τι φταίει; Αφήστε τα άϋλα λόγια γιατί η εξεταστική θα φτάσει και θα κάνετε μια τρύπα στο νερό..:/: Ο καιρός περνάει..

Σου μιλάω φιλικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
για να μαθουμε θα μαθουμε απο ιανουαριο μερια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Γεια σας! Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι! Για να εχουμε προσβαση σε διαφορες ιστοσελιδες της σχολης και για την δηλωση μαθηματων και συγγραμματων μας δινουν ενα username και εναν κωδικο Στον κωδικο μου λεει κατι γραΜΜατα και μου λεει οπου Υ τα αριθμητικα ψηφια της ταυτοτητας...οταν λεει ταυτοτητας ποιας εννοει της αστυνομικης;;; βαζω τον κωδικο και μου λεει οτι ειναι λαθος!!! πρεπει να τον ενεργοποιησουμε καπως;;;:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top