Γενικές φοιτητικές απορίες

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ πήγα έκανα την εγγραφή μου κανονικά στο Διδυμότειχο αλλά δεν μου έδωσαν φοιτητικό βιβλιάριο,ενώ στα ΤΕΙ εδώ Θεσσαλονίκη δίνουν..Πρέπει να πάρω τηλ και να το ζητήσω;αν δεν το έχω δεν έχω και τα φοιτητικά δικαιώματα;

Εννοείς το βιβλιάριο σπουδών; Στην Ιατρική Α.Π.Θ. πάντα το παίρνουμε γύρω στα Χριστούγεννα, οπότε μην αγχώνεσαι. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για άλλες χολές. Ρώτα βέβαια καλού κακού στην γραμματεία σου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
δεν νομιζω να ισχυει αυτο....δεν ειναι λογικο τα πασο να ισχυαν ολο το καλοκαιρι και να ειναι για την διαδρομη απο και προς το σχολειο αφου τα σχολεια ειναι κλειστα και τα παιδια δεν πηγαινουν στο σχολειο.και απο οσο ξερω ειναι για ολες τις διαδρομες

Σε εμένα πάντως έλεγε πως ίσχυε μόνο για αυτές τισ διαδρομές και μόνο τις μέρες που είναι ανοιχτό το σχολείο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εκάβη

Νεοφερμένος

Η Εκάβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ξέρει κανείς πότε αρχίζουν τα μαθήματα στο τμήμα φιλολογίας του ΑΠΘ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Σε εμένα πάντως έλεγε πως ίσχυε μόνο για αυτές τισ διαδρομές και μόνο τις μέρες που είναι ανοιχτό το σχολείο....

στο δικο μου λεει
ο κατοχος του δελτιου αυτου δικαιουται μετακινησεις με την επιδειξη του με μειωμενο εισιτηριο σε ολες τις λεωφορειακες γραμμες για ολες τις ημερες και ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εκαβη εμεις στο παν.πελοποννησου (φιλολογια) αρχιζουμε αυτη τη δευτερα στις 27.της πατρας ξεκινανε 28 (φιλολογια).ε και εσεις λογικα τοτε.κανε ενα τηλ.στη γραμματεια σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε ξεκινάνε τα μαθήματα στο Πολιτικών Μηχανικών στο ΑΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οι δηλώσεις μαθημάτων για το 1ο εξάμηνο στο απθ πότε αρχίζουν?
εγώ είμαι στο τμήμα φυσικής, αλλά στην ιστοσελίδα του τμήματος δεν το γράφει.

ρεε εμείς τα δηλώνουμε αμέσως με την εγγραφή!
Μας έδωσαν ένα χαρτί που έπρεπε να βάλεις χ στα κουτάκια δίπλα από τα μαθήματα και μετά νομίζω την υπογραφή σου.
Εσάς δεν σας έδωσαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
[ quote = Εκάβη ? 2421296 ] ξέρει κανείς πότε αρχίζουν τα μαθήματα στο τμήμα φιλολογίας του ΑΠΘ ? [ / quote]


Εγω τηλεφωνησα σημερα στη γραμματεια και μου ειπε οτι ολα τα τμηματα ξεκινανε στις 29! Βεβαια, για σιγουρια ρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε ξεκινάνε τα μαθήματα στο Πολιτικών Μηχανικών στο ΑΠΘ;
Πηγα να ρωτησω και ενω ηλεκτρολογοι και μηχανολογοι εχουν προγραμμα....πολιτικοι μηχανικοι τπτ...αστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Πηγα να ρωτησω και ενω ηλεκτρολογοι και μηχανολογοι εχουν προγραμμα....πολιτικοι μηχανικοι τπτ...αστα
Δηλαδή τι σου είπαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Σε εμένα πάντως έλεγε πως ίσχυε μόνο για αυτές τισ διαδρομές και μόνο τις μέρες που είναι ανοιχτό το σχολείο....
Οταν εισαι εως 18 ετων οι μετακινησεις ειναι δωρεαν (τουλαχιστον στην Αθηνα):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πηγα να ρωτησω και ενω ηλεκτρολογοι και μηχανολογοι εχουν προγραμμα....πολιτικοι μηχανικοι τπτ...αστα

σορρυ για το άσχετο αλλά όταν λες 'έχουν πρόγραμμα' εννοείς ότι έχει βγει το πρόγραμμα του χειμερινού εξαμήνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ρεε εμείς τα δηλώνουμε αμέσως με την εγγραφή!
Μας έδωσαν ένα χαρτί που έπρεπε να βάλεις χ στα κουτάκια δίπλα από τα μαθήματα και μετά νομίζω την υπογραφή σου.
Εσάς δεν σας έδωσαν?

όχι, μας είπαν ότι πρέπει να τα δηλώσουμε ηλεκτρονικά,αλλά ακόμα δεν μου εμφανίζει τα μαθήματα.Πάντως τον ιδρυματικό λογαριασμό τον ενεργοποίησα που είχα ρωτήσει στην αρχή.
είχαν την εντύπωση ότι θα ήταν λίγο μπάχαλο η κατάσταση, αλλά όχι και τόσο.Τέτοια ανοργανωσιά, έπαθα πλάκα.:hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
σορρυ για το άσχετο αλλά όταν λες 'έχουν πρόγραμμα' εννοείς ότι έχει βγει το πρόγραμμα του χειμερινού εξαμήνου?
ναι...λαθος κανω?οι μηχανολογοι εχουν σιγουρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
παιδια γραφτηκα και εγω
πασο κτλ μας ειπαν απο οκτωμβρη οπως και τα βιβλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
[ quote = christos0987 ? 2422862 ] όχι , μας είπαν ότι πρέπει να τα δηλώσουμε ηλεκτρονικά , αλλά ακόμα δεν μου εμφανίζει τα μαθήματα.Πάντως τον ιδρυματικό λογαριασμό τον ενεργοποίησα που είχα ρωτήσει στην αρχή .
είχαν την εντύπωση ότι θα ήταν λίγο μπάχαλο η κατάσταση , αλλά όχι και τόσο.Τέτοια ανοργανωσιά , έπαθα πλάκα .:hypno:[ / quote]


Για τα μαθηματα θελω να σε ρωτησω...τα δηλωνουμε χωρις να τα εχουμε παρακολουθησει εστω μια φορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
όχι, μας είπαν ότι πρέπει να τα δηλώσουμε ηλεκτρονικά,αλλά ακόμα δεν μου εμφανίζει τα μαθήματα.Πάντως τον ιδρυματικό λογαριασμό τον ενεργοποίησα που είχα ρωτήσει στην αρχή.
είχαν την εντύπωση ότι θα ήταν λίγο μπάχαλο η κατάσταση, αλλά όχι και τόσο.Τέτοια ανοργανωσιά, έπαθα πλάκα.:hypno:


χμμμμ...
περίεργο..
Εμείς τα δηλώναμε στη γραμματεία και μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το λογαριασμό από 7 Οκτώβρη.
Τι να πω,μαλλον θα'ναι διαφορετικά για κάθε τμήμα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ναι...λαθος κανω?οι μηχανολογοι εχουν σιγουρα....

Μμμ,ναι,όντως.Στο σάιτ των μηχανολόγων υπάρχει πρόγραμμα για το χειμερινό εξάμηνο.Αλλά στο δικό μας όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
[ quote = christos0987 ? 2422862 ] όχι , μας είπαν ότι πρέπει να τα δηλώσουμε ηλεκτρονικά , αλλά ακόμα δεν μου εμφανίζει τα μαθήματα.Πάντως τον ιδρυματικό λογαριασμό τον ενεργοποίησα που είχα ρωτήσει στην αρχή .
είχαν την εντύπωση ότι θα ήταν λίγο μπάχαλο η κατάσταση , αλλά όχι και τόσο.Τέτοια ανοργανωσιά , έπαθα πλάκα .:hypno:[ / quote]


Για τα μαθηματα θελω να σε ρωτησω...τα δηλωνουμε χωρις να τα εχουμε παρακολουθησει εστω μια φορα?

ρώτησες τον κατάλληλο άνθρωπο:clapup::clapup::clapup:
που να ξέρω, πρωτοετής είμαι και εγώ.
τι να πω άλλοι λένε έτσι, άλλοι λένε γιουβέτσι,που να βγάλεις άκρη. :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top