Γενικές φοιτητικές απορίες

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
προχθές που πήγα να γραφτώ μου έδωσαν το δελτίο ενεργοποίησης ηλεκτρονικών υπηρεσιών απθ με το απμ και το otp και ένα άλλο χαρτί με το email, το username και το password.
το πιστοποιητικό το πέρασα χθές και μετά προσπάθησα να κάνω ενεργοποίηση ώστε να δηλώσω τα μαθήματα και τα συγγράμματα,αλλά δεν μου αναγνώρισε το απμ .
μάλλον θα πάρω κανένα τηλέφωνο.
Χτες είχαμε 16, σήμερα δοκίμασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Χτες είχαμε 16, σήμερα δοκίμασες;

ναι δοκίμασα, αλλά δεν το έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα γιατί και ένας άλλος φίλος μου που περάσαμε μαζί στο φυσικό το ίδιο πρόβλημα έχει.άρα περιμένω.......(τώρα το έμαθα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ξερει κανενας αν ο οασθ εχει στειλει τα πασο στα πανεπιστημια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ξερει κανενας αν ο οασθ εχει στειλει τα πασο στα πανεπιστημια;

απ' ό,τι μου είπαν φίλοι που πήγαν να γραφτούν (εγώ πάω τη δευτέρα) ο ΟΑΣΘ θα στείλει τα πάσο προς τέλος του μήνα. όλα καθυστερούν σ' αυτή τη χώρα. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πρώτη φορά έγινε αυτό στα 3 χρόνια που είμαι στην σχολή πάντως. Τι να πω...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καθυστέρησαν. Δηλαδή θα κυκλοφορούμε χωρίς πάσο για 2 εβδομάδες τουλάχιστον :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Πρώτη φορά έγινε αυτό στα 3 χρόνια που είμαι στην σχολή πάντως. Τι να πω...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καθυστέρησαν. Δηλαδή θα κυκλοφορούμε χωρίς πάσο για 2 εβδομάδες τουλάχιστον :(

άσε... ούτε μείωση στο εισιτήριο θα έχουμε μέχρι να τα δώσουν...και εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ αστικό καμιά δεκαριά φορές την εβδομάδα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μα ισχύει ακόμη το μαθητικό!!(για όσους έχουν...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
τα μαθητικα πασο που βγαλαμε στην τριτη λυκειου για το ετος 2009-2010 ισχυουν μεχρι τις 31 οκτωβριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ποιοι ειναι πρωτοετεις στη νομικη απθ 2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
τα μαθητικα πασο που βγαλαμε στην τριτη λυκειου για το ετος 2009-2010 ισχυουν μεχρι τις 31 οκτωβριου.

Ισχύουν όμως μόνο για την διαδρομή από και προς το σχολείο.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ισχύουν όμως μόνο για την διαδρομή από και προς το σχολείο.....:(

δεν νομιζω να ισχυει αυτο....δεν ειναι λογικο τα πασο να ισχυαν ολο το καλοκαιρι και να ειναι για την διαδρομη απο και προς το σχολειο αφου τα σχολεια ειναι κλειστα και τα παιδια δεν πηγαινουν στο σχολειο.και απο οσο ξερω ειναι για ολες τις διαδρομες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Γιατί,μέχρι 31 Οκτωβρίου δεν θα έχουν βγει τα φοιτητικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
λογικα θα εχουν βγει
ακουσα οτι μεχρι το τελη σεπτεμβρη θα εχουν βγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ναι και σε εμας τελη σεπτεμβρη μας ειπαν θα τα εχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jokerman

Νεοφερμένος

Ο Πασχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το έστειλα και πιο πριν αλλά ήρθαν πολλές απαντήσεις και έμεινε πίσω όποτε μπορεί μερικοί να μην το είδαν και επειδή δεν πήρα απάντηση το ξαναστέλνω.

Είμαι ομογενής και έδωσα εξετάσεις προχθές και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα. Είναι όμως αρκετά σίγουρο ότι θα περάσω και επειδή ίσως χρειαστώ χαρτιά από το εξωτερικό είπα να ρωτήσω για να μην καθυστερώ μετά και περάσουν προθεσμίες.

1) Κατ' αρχήν ξέρει κανείς πότε ανακοινώνονται τα αποτελέσματα για τις εξετάσεις των ομογενών;
2) Για την εγγραφή τι χαρτιά θα χρειαστώ; Θα χρειαστώ κάποιο χαρτί από το λύκειο που φοιτούσα στο εξωτερικό;
3) Στην υποτροφία και στο δες την ψηφιακά έχουμε ειδική κατηγορία; και κάθε κατηγορία ομογενών είναι χώρια (δλδ και οι 5 κατηγορίες)
4) Απ' ότι είδα οι σχολές κρατάνε το 1% των εστιών για τους ομογενείς. Είναι επαρκείς αριθμός αυτός για την Θεσσαλονίκη; και τι ακριβώς θα χρειαστώ; τι είναι το πιστοποιητικό ομογένειας; Διαφορετικά να αρχίσω να κοιτάω για σπίτι από τώρα πριν ανακοινωθούν τα αποτελέσματα και ψάχνουν πιο πολλοί.

Αν πιστεύετε ότι αξίζει να γνωρίζω κάτι άλλο ως ομογενής γράψτε το.

Σόρρυ αν έχουν απαντηθεί αλλά δεν μπορούσα να διαβάσω 42 σελίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Μα ισχύει ακόμη το μαθητικό!!(για όσους έχουν...)

εγώ πήγαινα σε ιδιωτικό και δεν μας χορηγούσαν πάσο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
οι δηλώσεις μαθημάτων για το 1ο εξάμηνο στο απθ πότε αρχίζουν?
εγώ είμαι στο τμήμα φυσικής, αλλά στην ιστοσελίδα του τμήματος δεν το γράφει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
οι δηλώσεις μαθημάτων για το 1ο εξάμηνο στο απθ πότε αρχίζουν?
εγώ είμαι στο τμήμα φυσικής, αλλά στην ιστοσελίδα του τμήματος δεν το γράφει.
είναι νωρις ακομα...οταν αρχισουν τα μαθηματα θα σας πουν...εκεινη τη περιοδο γινεται. σε εμας τουλαχιστον :worry::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xritsa

Νεοφερμένος

Η Xritsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ πήγα έκανα την εγγραφή μου κανονικά στο Διδυμότειχο αλλά δεν μου έδωσαν φοιτητικό βιβλιάριο,ενώ στα ΤΕΙ εδώ Θεσσαλονίκη δίνουν..Πρέπει να πάρω τηλ και να το ζητήσω;αν δεν το έχω δεν έχω και τα φοιτητικά δικαιώματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gs1992

Νεοφερμένος

Ο Γεράσιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Προς οσους συζητουν για το πασο:
Οσοι ειναι κατω τον δεκαοχτω μπορουν να παιρνουν μειωμενο εισιτηριο εχοντας απλως την ταυτοτητα τους μαζι.(Αναφερομαι μονο για τις συγκοινωνιες στην Αθηνα,δεν ξερω αν ισχυει και αλλου αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top