Γενικές φοιτητικές απορίες

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Φυσικα οποιο συγγραμμα διαλεξεις, αυτο θα παρεις, ασχετα με το τι θα επιλεξουν οι συμφοιτητες σου.Οχι δεν υπαρχει καμια ειδους " ψηφοφορια"
Δηλαδη ο καθενας θα διαβαζει απο διαφορετικο βιβλιο?Δε θα υπαρχει ενα βιβλιο το οποιο θα διαβαζουν ολοι οι φοιτητες για την εξεταστικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Δηλαδη ο καθενας θα διαβαζει απο διαφορετικο βιβλιο?Δε θα υπαρχει ενα βιβλιο το οποιο θα διαβαζουν ολοι οι φοιτητες για την εξεταστικη?
όχι ο καθένας διαβάζει από το σύγγραμμα που έχει επιλέξει.συνήθως βέβαια οι καθηγητές κάνουν κάποια σύσταση ως προς το ποιό σύγγραμμα να επιλέξουμε και συχνά σχεδόν όλο το τμήμα επιλέγει αυτό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Διαβασα και τις 24 σελιδες για να μην εχω αποριες οταν θα παω στ σχολη μου,αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω περισσοτερες.... :P Οποτε αρχιζω και οποιος θελει/μπορει απανταει...απ'οτι διαβασα δεν εχουν ειπωθει οι συγκεκριμενες αποριες,αν κανω λαθος συγχωρεστε με!!!! :P Λοιποοοον....
1/ Στη σχολη μου τ μαθημα επιλογης ειναι ενα (αγγλικα),αμα θελω ας πουμε εγω δεν το διαλεγω...."κερδιζω" ή "χανω" τιποτα οσο αφορα την προοδο μου στη σχολη???
2/Στα εργαστηρια αμα δεν πηγαινω (πηγαινω δηλαδη οποτε ξεχναω :whistle: ) υπαρχει περιπτωση να εχω κυρωσεις?? η μαλλον θα εχω,αλλα ποιες ειναι αυτες????
3/ Μπορει καποιος να μου πει πως πανε τα εξαμηνα στη σχολη???? Τει ειμαι....ενοοω διαρκεια,ποτε δινουμε εξεταστικη,αμα δεν περασουμε ποτε ξαναδινουμε κτλ
4/Για τον στρατο αναβολη τι χαρτια χρειαζονται??? Που τα παω????
5/Σημειωσεις απο δευτεροετης αξιζει να παρω??? Θελω να πω οτι αυτοι μπορει να γραφουν αρλουμπες και να την πατησω.... (θα εχω και εγω τις δικες μου,αλλα ρωταω αν αξιζει να παρω απο αλλου!!!)
6/Μπορω να συμφωνησω με τον καθηγητη να "παιξουμε" τον βαθμο μου στο μπαρμπουτακι ή στα χαρτια????:D:D:D [Πλακιζω!!!]
Λοιπον....οποιος ξερει και μπορει παιδια απανταει...Danke!!!! :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Διαβασα και τις 24 σελιδες για να μην εχω αποριες οταν θα παω στ σχολη μου,αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω περισσοτερες.... :P Οποτε αρχιζω και οποιος θελει/μπορει απανταει...απ'οτι διαβασα δεν εχουν ειπωθει οι συγκεκριμενες αποριες,αν κανω λαθος συγχωρεστε με!!!! :P Λοιποοοον....
1/ Στη σχολη μου τ μαθημα επιλογης ειναι ενα (αγγλικα),αμα θελω ας πουμε εγω δεν το διαλεγω...."κερδιζω" ή "χανω" τιποτα οσο αφορα την προοδο μου στη σχολη???
2/Στα εργαστηρια αμα δεν πηγαινω (πηγαινω δηλαδη οποτε ξεχναω :whistle: ) υπαρχει περιπτωση να εχω κυρωσεις?? η μαλλον θα εχω,αλλα ποιες ειναι αυτες????
3/ Μπορει καποιος να μου πει πως πανε τα εξαμηνα στη σχολη???? Τει ειμαι....ενοοω διαρκεια,ποτε δινουμε εξεταστικη,αμα δεν περασουμε ποτε ξαναδινουμε κτλ
4/Για τον στρατο αναβολη τι χαρτια χρειαζονται??? Που τα παω????
5/Σημειωσεις απο δευτεροετης αξιζει να παρω??? Θελω να πω οτι αυτοι μπορει να γραφουν αρλουμπες και να την πατησω.... (θα εχω και εγω τις δικες μου,αλλα ρωταω αν αξιζει να παρω απο αλλου!!!)
6/Μπορω να συμφωνησω με τον καθηγητη να "παιξουμε" τον βαθμο μου στο μπαρμπουτακι ή στα χαρτια????:D:D:D [Πλακιζω!!!]
Λοιπον....οποιος ξερει και μπορει παιδια απανταει...Danke!!!! :D :P
3. εξεταστική Ιαν-Φεβρ, Ιουν-Ιουλ, επαναληπτικη Σεπτ
4. https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=65472 έχει και άλλα θέματα, δες τα
5. Μπορεί να αλλάξει ο διδάσκων. Γενικά η πολύ χαρτούρα κουράζει.
6. Φυσικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
4/Για τον στρατο αναβολη τι χαρτια χρειαζονται??? Που τα παω????
5/Σημειωσεις απο δευτεροετης αξιζει να παρω??? Θελω να πω οτι αυτοι μπορει να γραφουν αρλουμπες και να την πατησω.... (θα εχω και εγω τις δικες μου,αλλα ρωταω αν αξιζει να παρω απο αλλου!!!)

Θα πάρεις από το δήμο ή από ΚΕΠ ένα πιστοποιητικό γέννησης (να έχεις μαζί σου την αστυνομική σου ταυτότητα). Αυτό θα το προσκομίσεις στη γραμματεία της σχολής σου είτε την ημέρα της εγγραφής είτε μεταγενέστερα. Στη συνέχεια θα ζητήσεις από τη γραμματεία της σχολής σου 1 πιστοποιητικό σπουδών για στρατολογική χρήση αλλά για παν ενδεχόμενο ζήτα και 1 απλό πιστοποιητικό σπουδών επιπλέον. Πήγαινε με αυτά τα 2 πιστοποιητικά και την αστυνομική σου ταυτότητα στο στρατολογικό γραφείο του δήμου που ανήκεις και ζήτα να κάνεις αίτηση για αναβολή στράτευσης λόγω σπουδών. Ως φοιτητής ΑΕΙ/ΤΕΙ δικαιούσαι αναβολή στράτευσης λόγω σπουδών μέχρι την 31η Δεκεμβρίου του έτους που συμπληρώνεις το 28ο έτος της ηλικίας σου. Υπόψη ότι στρατεύσιμος θεωρείσαι από την 1η Ιανουαρίου του επόμενου έτους που συμπληρώνεις το 19ο έτος της ηλικίας σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πότε συνήθως βγαίνει το πρόγραμμα του χειμερινού εξαμήνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Μεχρι τελος Σεπτεμβριου θα εχει βγει λογικα.Σε μερικες σχολες βγηκε ηδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
3. εξεταστική Ιαν-Φεβρ, Ιουν-Ιουλ, επαναληπτικη Σεπτ

Τι εννοείς με το "Ιαν-Φεβρ"; Ότι είναι τέλη Γενάρη με αρχές Φλεβάρη; Κι αντίστοιχα με Ιούνιο-Ιούλιο;

Αν θες πες μου λίγο την διάρκεια του κάθε εξαμήνου πχ. 1ο εξάμηνο από τότε μέχρι τότε κλπ.

Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τι εννοείς με το "Ιαν-Φεβρ"; Ότι είναι τέλη Γενάρη με αρχές Φλεβάρη; Κι αντίστοιχα με Ιούνιο-Ιούλιο;

Ναι.

Αν θες πες μου λίγο την διάρκεια του κάθε εξαμήνου πχ. 1ο εξάμηνο από τότε μέχρι τότε κλπ.

Συνήθως το χειμερινό εξάμηνο είναι Οκτώβριο- Ιανουάριο και το εαρινό Φεβρουάριο-Ιούνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ παιδια!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν τελικά κάθε σχολή επιλέγει κάποιες συγκεκριμένες ημερομηνίες μεταξύ του διαστήματος 13-30 Σεπτεμβρίου ή αν ισχύει αυτή η περίοδος για όλες τις σχολές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Διαβασα και τις 24 σελιδες για να μην εχω αποριες οταν θα παω στ σχολη μου,αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω περισσοτερες.... :P Οποτε αρχιζω και οποιος θελει/μπορει απανταει...απ'οτι διαβασα δεν εχουν ειπωθει οι συγκεκριμενες αποριες,αν κανω λαθος συγχωρεστε με!!!! :P Λοιποοοον....
1/ Στη σχολη μου τ μαθημα επιλογης ειναι ενα (αγγλικα),αμα θελω ας πουμε εγω δεν το διαλεγω...."κερδιζω" ή "χανω" τιποτα οσο αφορα την προοδο μου στη σχολη???
2/Στα εργαστηρια αμα δεν πηγαινω (πηγαινω δηλαδη οποτε ξεχναω :whistle: ) υπαρχει περιπτωση να εχω κυρωσεις?? η μαλλον θα εχω,αλλα ποιες ειναι αυτες????
3/ Μπορει καποιος να μου πει πως πανε τα εξαμηνα στη σχολη???? Τει ειμαι....ενοοω διαρκεια,ποτε δινουμε εξεταστικη,αμα δεν περασουμε ποτε ξαναδινουμε κτλ
4/Για τον στρατο αναβολη τι χαρτια χρειαζονται??? Που τα παω????
5/Σημειωσεις απο δευτεροετης αξιζει να παρω??? Θελω να πω οτι αυτοι μπορει να γραφουν αρλουμπες και να την πατησω.... (θα εχω και εγω τις δικες μου,αλλα ρωταω αν αξιζει να παρω απο αλλου!!!)
6/Μπορω να συμφωνησω με τον καθηγητη να "παιξουμε" τον βαθμο μου στο μπαρμπουτακι ή στα χαρτια????:D:D:D [Πλακιζω!!!]
Λοιπον....οποιος ξερει και μπορει παιδια απανταει...Danke!!!! :D :P

εισαι αποφασισμένος....βλέπω....... για σοβαρές σπουδές !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν τελικά κάθε σχολή επιλέγει κάποιες συγκεκριμένες ημερομηνίες μεταξύ του διαστήματος 13-30 Σεπτεμβρίου ή αν ισχύει αυτή η περίοδος για όλες τις σχολές;
ελα ρε Ναντιν ...τι εγινε χαθηκαμε!!!
τελικα νοσηλευτική πήγες???????
Εγώ Καρδίτσα.
για ολες τισ σχολες το ιδιο διαστημα ειναι 13-30/9/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εισαι αποφασισμένος....βλέπω....... για σοβαρές σπουδές !!!!!!

χαχαχαχαχα.......... Περα απο τν πλακα θα παταω στα μαθηματα...... :P Απλα να ξερουμε τι γινεται κ παραεξω!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
παιδια καλημερα
ειναι να παρουμε καπιο χαρτι απο το σχολιο που πηγαιναμε?
ή βγαζω 6 φωτο ,ταυτοτητα κτλ και παω να κανω την εγραφη?
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν τελικά κάθε σχολή επιλέγει κάποιες συγκεκριμένες ημερομηνίες μεταξύ του διαστήματος 13-30 Σεπτεμβρίου ή αν ισχύει αυτή η περίοδος για όλες τις σχολές;
δεν ειναι το ιδιο για ολα τα τμηματα.Γιατι τουλαχιστον στο δικο μου εχει οριστει συγκεκριμενη μερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
παιδια καλημερα
ειναι να παρουμε καπιο χαρτι απο το σχολιο που πηγαιναμε?
ή βγαζω 6 φωτο ,ταυτοτητα κτλ και παω να κανω την εγραφη?
ευχαριστω
Χρειάζεσαι ακόμα απολυτήριο και βεβαίωση πρόσβασης.
Το λέει τόσες φορές στις προηγούμενες σελίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια πηρα τηλ και στη γραμματια της σχολης μου και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται ακτινιγραφια θωρακα..... Παντου καταργηθηκαν οι ιατρικες εξετασεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Παιδια πηρα τηλ και στη γραμματια της σχολης μου και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται ακτινιγραφια θωρακα..... Παντου καταργηθηκαν οι ιατρικες εξετασεις????

Αναλόγως τη σχολή αγόρι μου.Σε εμας για παραδειγμα τη βλεπαν.Καθε γραμματεία έχεις τις δικές της απαιτήσεις,μη νομιζετε πως ολα τα τμηματα συμβαδιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chester_102

Νεοφερμένος

Ο Chester_102 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
χαχαχαχα....οκ αγορινα!!! Απλα ενημερωσα για το τι εμαθα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top