Γενικές φοιτητικές απορίες

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Στο ΔΠΘ (Πολυτεχνική σχολή, αν αυτό έχει κάποια σημασία), 1ο εξάμηνο, οι δηλώσεις μαθημάτων μπορούν να γίνουν και ηλεκτρονικά ή μόνο με χαρτιά μέσω της γραμματείας; Επίσης, τι θα γίνεται με το μάθημα επιλογής μέχρι να δημιουργηθούν τα αντίστοιχα τμήματα;

Ηλεκτρονικα γινονται,και νομιζω μονο ηλεκτρονικα.Και να ηθελες με χαρτι στην γραμματεια δεν θα μπορουσες.Για τα επιλεγομενα πρεπει να εισαι σε επικοινωνια με τον καθηγητη,να πας στα πρωτα μαθηματα και να σας πει ο ιδιος ποσους θελει για να γινει τελικα το μαθημα καιι να δειτε αν ειστε τοσοι.
Παρε ιστορια του ΗΜΜΥ παντως που ειναι το πιο βατο :P που να μπλεκεις με τα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύγα

Νεοφερμένος

Η Μύγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μηπως γνωριζει κανεις ποσο στοιχιζει το γευμα στην φοιτητικη λεσχη, οταν δεν δικαιουσε δωρεαν συττιση? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Να ρωτήσω γινεται κάποιος να βγάλει πάσο και να ξαναδώσει πανελλήνιες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moryachka

Νεοφερμένος

Η moryachka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μηπως γνωριζει κανεις ποσο στοιχιζει το γευμα στην φοιτητικη λεσχη, οταν δεν δικαιουσε δωρεαν συττιση? :/:

Ναι απλα θα γραφτεις στη σχολη σου,θα παρεις τους κωδικους και δν θα παρακολουθεις τα μαθηματα. Μην κανεις αναστολη μονο γιατι δεν θα σου δωσουν κωδικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μηπως γνωριζει κανεις ποσο στοιχιζει το γευμα στην φοιτητικη λεσχη, οταν δεν δικαιουσε δωρεαν συττιση? :/:
Εξαρτάται... Σε εμάς κάνει γύρω στα 4 ευρώ αν θυμάμαι και δεν τα αξίζει με καμία δύναμη. Αλλού έχω ακούσει είναι πιο φτηνά.
Να ρωτήσω γινεται κάποιος να βγάλει πάσο και να ξαναδώσει πανελλήνιες ?

Ναι, αν γραφτείς κανονικά στη σχολή που πέρασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moryachka

Νεοφερμένος

Η moryachka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μυγα συγγνωμη στν kpap ηθελα ν απαντησω.
Νομιζω οτι το γευμα στοιχιζει 2 ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύγα

Νεοφερμένος

Η Μύγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Οκ ευχαριστω πολυ παιδια!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεισ εαν δινεται κανενας επαινος για τους πρωτους φοιτητες στο εκπα???
please απαντήστε μου ειμαι πολυ αγχωμένος:confused::confused:

Για ποιο λόγο είσαι αγχωμένος; Και να δίνεται, δεν είναι κάτι σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Για τους δικαιούχους έκδοσης κάρτας σίτισης,εκτός από τα υπόλοιπα ζητείται και "Έγγραφο Δημόσιας Αρχής ή υπηρεσιών ή λογαριασμών κοινής ωφελείας" από το οποίο προκύπτει ο τόπος μόνιμης κατοικίας του δικαιούχου φοιτητή.

Θα ήθελα να ρωτήσω,λοιπόν,τα παιδιά που έχουν κάνει τις απαιτούμενες ενέργειες για την κάρτα σίτισης από πού το προμηθευόμαστε αυτό το πιστοποιητικό;

Από ΚΕΠ,από το δημαρχείο της πόλης που κατοικούμε μόνιμα,από κάποιον άλλο φορέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Για τους δικαιούχους έκδοσης κάρτας σίτισης,εκτός από τα υπόλοιπα ζητείται και "Έγγραφο Δημόσιας Αρχής ή υπηρεσιών ή λογαριασμών κοινής ωφελείας" από το οποίο προκύπτει ο τόπος μόνιμης κατοικίας του δικαιούχου φοιτητή.

Θα ήθελα να ρωτήσω,λοιπόν,τα παιδιά που έχουν κάνει τις απαιτούμενες ενέργειες για την κάρτα σίτισης από πού το προμηθευόμαστε αυτό το πιστοποιητικό;

Από ΚΕΠ,από το δημαρχείο της πόλης που κατοικούμε μόνιμα,από κάποιον άλλο φορέα;

Πας τον λογαριασμό της ΔΕΗ, της ΕΥΔΑΠ, του ΟΤΕ... Ό,τι λογαριασμό τέτοιου είδους υπάρχει (ένα από αυτά βεβαίως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Το σκέφτηκα αυτό...αλλά αυτοί οι λογαριασμοί δεν αναγράφουν εμένα ως πελάτη αλλά ένα από τους γονείς μου.Δεν υπάρχει θέμα με αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Το σκέφτηκα αυτό...αλλά αυτοί οι λογαριασμοί δεν αναγράφουν εμένα ως πελάτη αλλά ένα από τους γονείς μου.Δεν υπάρχει θέμα με αυτό;

Δε νομίζω, δεν πιστεύω να περίμεναν να έχεις λογαριασμούς στο όνομά σου εφόσον ζεις με τους γονείς σου! Εγώ πήγα την ΕΥΔΑΠ και δεν είπαν κάτι. Δεν πιστεύω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ και καλές σπουδές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μια απορία για όσους έχουν κάνει νεώτερη ευρωπαϊκή ιστορία... αξίζει τον κόπο να την επιλέξω? Λένε όλοι ότι είναι πολύ δύσκολη και με μεγάλη ύλη... αλλά εμένα μ' αρέσει και δεν ενδιαφέρομαι για τα υπόλοιπα μαθήματα. Κάποια γνώμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύγα

Νεοφερμένος

Η Μύγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μου ειπανε οτι ως φοιτητρια εκτος απο την εγγραφη πρεπει να μπω και ηλεκτρονικα να δηλωσω τα μαθηματα του εξαμηνου..Μπηκα λοιπον στο e-class του ΑΠΘ συνδεθηκα κλπ και οταν μπηκα στον καταλογο των μαθηματων του τμηματος μου κανενα απο αυτα δεν το εχω στο 1 εξαμηνο..:confused: μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μου ειπανε οτι ως φοιτητρια εκτος απο την εγγραφη πρεπει να μπω και ηλεκτρονικα να δηλωσω τα μαθηματα του εξαμηνου..Μπηκα λοιπον στο e-class του ΑΠΘ συνδεθηκα κλπ και οταν μπηκα στον καταλογο των μαθηματων του τμηματος μου κανενα απο αυτα δεν το εχω στο 1 εξαμηνο..:confused: μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

Μήπως δεν έχει ανοίξει ακόμα η δήλωση μαθημάτων και πάσχει λίγο η σελίδα? Περίμενε λίγο και ρώτα και κανέναν στη σχολή αν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ή ακόμα καλύτερα πήγαινε στη γραμματεία. ;) Και μη βιάζεσαι βρε κορίτσι μου. :P Συνήθως αφήνουν πολλές μέρες για τη δήλωση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύγα

Νεοφερμένος

Η Μύγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Χααχαχαχαχ καλα θα ρωτησω μπας και βγαλω ακρη...:P Αν και απο την γραμματεια δεν περιμενω και πολλα πραγματα, αν κρινω απο τις ερωτησεις που της εχω κανει ως τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Το eclass ειναι η πλατφορμα για τις διαφανειες που ανεβαζουν οι καθηγητες.Αλλου κανεις την δηλωση μαθηματων.Νομιζω εδω https://sis.auth.gr/
Μεσα θα πρεπει να μοιαζει με αυτην που εχουμε εμεις του ΔΠΘ https://unistudent.duth.gr/main.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
χαζη ερωτηση..
στις 27 οκτωβριου θα κανουμε μαθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top