Γενικές φοιτητικές απορίες

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ισχυει οτι η εγγραφη θα γινει μια συγκεκριμενη μερα μεσα στις 15-26 του μηνος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Ισχυει οτι η εγγραφη θα γινει μια συγκεκριμενη μερα μεσα στις 15-16 του μηνος?
Ναι πχ εγώ πρέπει να πάω στις 22 του μηνός και συγκεκριμένες ώρες μάλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Ισχυει οτι η εγγραφη θα γινει μια συγκεκριμενη μερα μεσα στις 15-16 του μηνος?

μαλλον 8α εννοεισ 26:P
δεν νομιζω να ειναι μονο μια μερα 8α ειναι ολεσ τισ μερεσ συγκεκριμενεσ ωρεσ ομωσ...
π.χ.δεσ ανακοινωση απο το παν.ιωαννινων https://www.math.uoi.gr/GR/studies/undergraduate/regweb/eggrafes.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ισχυει οτι η εγγραφη θα γινει μια συγκεκριμενη μερα μεσα στις 15-16 του μηνος?
Νομίζω ότι οι εγγραφές γίνονται από 15 μέχρι 26 αυτού του μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
μαλλον 8α εννοεισ 26:P
δεν νομιζω να ειναι μονο μια μερα 8α ειναι ολεσ τισ μερεσ συγκεκριμενεσ ωρεσ ομωσ...
π.χ.δεσ ανακοινωση απο το παν.ιωαννινων https://www.math.uoi.gr/GR/studies/undergraduate/regweb/eggrafes.html

Νομίζω ότι οι εγγραφές γίνονται από 15 μέχρι 26 αυτού του μήνα.

Σε κάποιες σχολές βγαίνουν συγκεκριμένες ημερομηνίες πχ όσων τα επίθετα αρχίζουν απο Α έως Γ θα ερθουν στις 15 όσοι ειναι απο Δ έως Κ στις 16 κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σε κάποιες σχολές βγαίνουν συγκεκριμένες ημερομηνίες πχ όσων τα επίθετα αρχίζουν απο Α έως Γ θα ερθουν στις 15 όσοι ειναι απο Δ έως Κ στις 16 κλπ
Μάλιστα. Δεν το έχω ξανακούσει αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Πάντως προσφέρει και το ΟΠΑ φοιτητικές εστίες (στα Πατήσια βρίσκονται αν δεν κάνω λάθος).
Το ξέρω απλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια για την περιοχή αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είδα στο σάιτ του πανεπιστημίου μου την ανακοίνωση για τη σίτιση των φοιτητών. Οταν πήγα στην σελιδα με το έντυπο που πρέπει να συμπληρωθεί,έλεγε οτι απαιτείται το πάσο και η προθεσμία ειναι μέχρι την 1/10. Θα το εχουμε πάρει το πάσο μέχρι τότε, ετσι; Γιατι κάπου ειχα διαβάσει οτι αργούν να μας το δώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μαλλον 8α εννοεισ 26:P
δεν νομιζω να ειναι μονο μια μερα 8α ειναι ολεσ τισ μερεσ συγκεκριμενεσ ωρεσ ομωσ...
π.χ.δεσ ανακοινωση απο το παν.ιωαννινων https://www.math.uoi.gr/GR/studies/undergraduate/regweb/eggrafes.html

Νομίζω ότι οι εγγραφές γίνονται από 15 μέχρι 26 αυτού του μήνα.

Σε κάποιες σχολές βγαίνουν συγκεκριμένες ημερομηνίες πχ όσων τα επίθετα αρχίζουν απο Α έως Γ θα ερθουν στις 15 όσοι ειναι απο Δ έως Κ στις 16 κλπ

Ναι 26 εννοουσα, σορρυ. Meloveyoudo αυτο ακουσα για την αγγλικη φιλολογια του ΕΚΠΑ και αγχωθηκα γιατι εγω ειμαι ακομη στο νησι... αν ανακοινωσουν τη ημερομηνια μια μερα πριν γινει η εγγραφη? :/: δεν προλαβαινω να παω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Aυτό ψάχνουμε να βρούμε και μεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Είδα στο σάιτ του πανεπιστημίου μου την ανακοίνωση για τη σίτιση των φοιτητών. Οταν πήγα στην σελιδα με το έντυπο που πρέπει να συμπληρωθεί,έλεγε οτι απαιτείται το πάσο και η προθεσμία ειναι μέχρι την 1/10. Θα το εχουμε πάρει το πάσο μέχρι τότε, ετσι; Γιατι κάπου ειχα διαβάσει οτι αργούν να μας το δώσουν.
εγώ που ημουν απο τους πρώτους που έκανα αίτηση το πήρα κάπου μέσα οκτώβρη. ίσως για τους πρωτοετείς ισχύει κάτι άλλο. πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις.

Όσον αφορά τις φοιτητικές εστίες...ξέρει κανείς πότε γίνονται δεκτές οι αιτήσεις..???

Για ποιο πανεπιστήμιο ενδιαφέρεσαι? συνήθως αργούν κανένα μήνα. Μια φίλη μου που είναι στο εκπα ενώ της είχανε πει απο οκτωβρη οτι θα παρει δωμάτιο εν τελει της το δώσανε ιανουάριο :(

Ναι 26 εννοουσα, σορρυ. Meloveyoudo αυτο ακουσα για την αγγλικη φιλολογια του ΕΚΠΑ και αγχωθηκα γιατι εγω ειμαι ακομη στο νησι... αν ανακοινωσουν τη ημερομηνια μια μερα πριν γινει η εγγραφη? :/: δεν προλαβαινω να παω :/:
όσο για το άλλο μην αγχώνεσαι θα τα βγάλουν μέρες πριν ή μπορεις να παρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ισχυει οτι η εγγραφη θα γινει μια συγκεκριμενη μερα μεσα στις 15-26 του μηνος?

Ναι πχ εγώ πρέπει να πάω στις 22 του μηνός και συγκεκριμένες ώρες μάλιστα.
Σοβαρά;:worry: Εγώ ξέρω ότι πας όποια μέρα θες από τις 15 μέχρι τις 26.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Σοβαρά;:worry: Εγώ ξέρω ότι πας όποια μέρα θες από τις 15 μέχρι τις 26.

Nαι,και σε εμάς έτσι θα είναι μάλλον.Δεν το έχουν ανακοινώσει στο σάιτ,αλλά έτσι είπαν σε έναν φίλο μου που πήγε στη γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Nαι,και σε εμάς έτσι θα είναι μάλλον.Δεν το έχουν ανακοινώσει στο σάιτ,αλλά έτσι είπαν σε έναν φίλο μου που πήγε στη γραμματεία.
Πρέπει να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω πότε ακριβώς ή θα βγει ανακοίνωση; :P Με αγχώσατε τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πρέπει να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω πότε ακριβώς ή θα βγει ανακοίνωση; :P Με αγχώσατε τώρα...

Καλό θα ήταν να πάρεις ένα τηλέφωνο :hmm: Πάντως,έχω ακούσει ότι δεν είναι απαραίτητο να πας μόνο την ημέρα που είναι το δικό σου όνομα, απλά το κάνουν για να μην μαζευτούν όλοι τις ίδιες μέρες. Ας μην το διακινδυνεύσουμε βέβαια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Παιδια υπαρχει καποιος απο Παντειο να ρωτησω κατι για τους χωρους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σοβαρά;:worry: Εγώ ξέρω ότι πας όποια μέρα θες από τις 15 μέχρι τις 26.
Αυτό ισχύει για ορισμένα τμήματα νομίζω, πάρε τηλ. να ρωτήσεις καλύτερα :P

Καλό θα ήταν να πάρεις ένα τηλέφωνο :hmm: Πάντως,έχω ακούσει ότι δεν είναι απαραίτητο να πας μόνο την ημέρα που είναι το δικό σου όνομα, απλά το κάνουν για να μην μαζευτούν όλοι τις ίδιες μέρες. Ας μην το διακινδυνεύσουμε βέβαια :P

Βάσια, κατά κάποιο τρόπο είναι απαραίτητο γιατί αν δεν πας την προκαθορισμένη ημέρα πρέπει να μαζέψεις ένα σωρό δικαιολογητικά προκειμένου να εγγραφείς τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Σοβαρά;:worry: Εγώ ξέρω ότι πας όποια μέρα θες από τις 15 μέχρι τις 26.

Και εγω ετσι νομιζα οταν ειχα περασει στην σχολη ,και πηγα λαθος μερα :P Το καλο ηταν βεβαια οτι ημουνα μονος μου και δεν ειχε και κομματοσκυλα κλπ ,οποτε τελειωσα σε 5 λεπτα.Βεβαια μου την ειπανε απο την γραμματεια ,αλλα ειπα μια ακυρη δικαιολογια του στυλ ''ημουν εκτος Αθηνας''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Η φοιτητική ταυτότητα τι ακριβώς είναι και πως την πρσκομίζουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
φοιτητική ταυτότητα = πάσο
θα κάνετε μια αίτηση ηλεκτρονική κατά τις αρχές περίπου του εξαμήνου και θα πάτε να το παραλάβετε από κάποιο κατάστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top