Γενικές απορίες και πληροφορίες για τα Τμήματα Ιατρικής

Kethly

Νεοφερμένος

Η Kethly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Να σας ρωτησω, ειδικοτητα παιρνει καποιος μετα τα 6 χρονια της σχολης, ετσι...? Επισης, αν δεν παρει καποιος ειδικοτητα, δεν μπορει να προσληφθει στο δημοσιο σωστα....? Τελος, μπορει να αντικαταστησει την ειδικοτητα του με ενα μεταπτυχιακο στο εξωτερικο...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1.Να σας ρωτησω, ειδικοτητα παιρνει καποιος μετα τα 6 χρονια της σχολης, ετσι...?
2. Επισης, αν δεν παρει καποιος ειδικοτητα, δεν μπορει να προσληφθει στο δημοσιο σωστα....?
3. Τελος, μπορει να αντικαταστησει την ειδικοτητα του με ενα μεταπτυχιακο στο εξωτερικο...?
1. Ε ναι, πρώτα τελειώνει κάποιος τη σχολή και μετά ξεκινάει ειδικότητα.
2. Η ειδικότητα δε γίνεται δωρεάν, πληρώνεται κάποιος για να την κάνει. Επίσης, μπορεί να εργαστεί στο δημόσιο ως αγροτικός γιατρός (πλέον μάλιστα είναι και απαραίτητο για μια θέση στο ΕΣΥ).
3. Προφανώς και όχι :P Η ειδικότητα γίνεται κατά κύριο λόγο για να καλύψει κάποιος την κλινική εμπειρία σε ένα συγκεκριμένο κομμάτι της ιατρικής. Το μεταπτυχιακό δεν αντικαθιστά αυτή τη διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αγαπητά συμφοιτητούδια σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της Ελλάδας,
θα το βάλω εδώ γιατί αν είναι να ποστάρω σε κάθε ξέχωρο θέμα Ιατρικής θα σπαμμάρω άγρια. :P

Επειδή ελάχιστες τέτοιες ευκαιρίες μας δίνονται, αφιερώστε 7΄από τη μέρα σας για να συμπληρώσετε αυτό το ερωτηματολόγιο για την εκτίμηση του εκπαιδευτικού μας περιβάλλοντος! :D Σκοπός είναι η βελτίωση του εκπαιδευτικού κλίματος στην σχολή σας/μας, οπότε το feedback σας είναι πολύ σημαντικό! Στο τέλος μπορείτε να κρατήσετε και τον σύνδεσμο των αποτελεσμάτων για να τσεκάρετε ;)

Αν έχετε απορία μπορείτε να ρωτήσετε ^_^


Το facebook event είναι εδώ.
Ευχαριστώ πολύ πολύ :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

itsrania

Νεοφερμένος

Η itsrania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας!! Φέτος θα είμαι την β λυκείου και έχω αποφασίσει να πάω στις θετικές επιστήμες με στόχο μου την ιατρική...να επισημάνω ότι στην α λυκείου πέρασα την τάξη με 17,5 μεσο ορο. Η ερώτηση μου είναι θα τα καταφέρω; ή θα πρέπει να ξεκινήσω να ψάχνω κάτι άλλο; Η αληθεία είναι ότι το θέλω πραγματικά πολύ και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.:):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silvi123321

Νεοφερμένος

Η silvi123321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αν αυτο ειναι που θελεις να κανεις τοτε μν ακους κανεναν και κανε την προσπαθεια σου, αν δν τα καταφερεις μεσω των πανελληνιων που θερω οτι ειναι το πιο αδικο συστημα τοτε υπαρχουν και αλλοι δρομοι που μπορεις να ακολουθησεις για να πραγματοποιησεις τα ονειρα σου.
Καλη επιτυχια :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Γεια σας!! Φέτος θα είμαι την β λυκείου και έχω αποφασίσει να πάω στις θετικές επιστήμες με στόχο μου την ιατρική...να επισημάνω ότι στην α λυκείου πέρασα την τάξη με 17,5 μεσο ορο. Η ερώτηση μου είναι θα τα καταφέρω; ή θα πρέπει να ξεκινήσω να ψάχνω κάτι άλλο; Η αληθεία είναι ότι το θέλω πραγματικά πολύ και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.:):redface:

Ο βαθμός στην πρώτη λυκείου πίστεψέ με αλλά δεν λέει πολλά...αντίθετα η θέληση που έχεις λέει πολλά περισσότερα. Αν είσαι σίγουρη για αυτήν σου την επιθυμία θα πρέπει να ξέρεις ότι θα συναντήσεις δυσκολίες στο δρόμο σου. Ίσως όχι από φέτος αλλά του χρόνου σίγουρα. Αυτό που εγώ σε συμβουλεύω να κάνεις είναι να μην αφήνεις κενά και να μην είσαι τόσο προσκολλημένη σε μια σχολή!!Αυτές τις συμβουλές έδωσαν και σε έμενα και εγώ σαν καλό παιδί :P στις μεταφέρω. Καλή επιτυχία αλλά πρωτίστως καλή υπομονή:D!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

itsrania

Νεοφερμένος

Η itsrania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,
είμαι 16χρονών και ειμαι β'λυκείου. Είμαι μια μαθήτρια του 17 και δεν ασχολούμαι και πάρα πολύ!! Φέτος έχω στρωθεί γιατί η Ιατρική είναι κάτι που πραγματικά αγαπώ. Anyway, το θέμα μου είναι ότι στις πανελλήνιες 2017 θα δώσω 4μαθήματα: Χημεία, Φυσική, Βιολογία και Έκθεση..αλλά με την Φυσική φοβάμαι αρκετά γιατί νομίζω οτι δεν μπορώ να ανταπεξέλθω και αυτό θα μου χαλάσει το όνειρο που έχω!! Πείτε μου τι να κάνω..ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Γεια σας,
είμαι 16χρονών και ειμαι β'λυκείου. Είμαι μια μαθήτρια του 17 και δεν ασχολούμαι και πάρα πολύ!! Φέτος έχω στρωθεί γιατί η Ιατρική είναι κάτι που πραγματικά αγαπώ. Anyway, το θέμα μου είναι ότι στις πανελλήνιες 2017 θα δώσω 4μαθήματα: Χημεία, Φυσική, Βιολογία και Έκθεση..αλλά με την Φυσική φοβάμαι αρκετά γιατί νομίζω οτι δεν μπορώ να ανταπεξέλθω και αυτό θα μου χαλάσει το όνειρο που έχω!! Πείτε μου τι να κάνω..ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!! :)

Θα επιστρέψεις στη Φυσική της Α Λυκείου, παίρνοντας κάποιο καλό βοήθημα (εγώ προτείνω κάποιο από Σαββάλα) και θα λύσεις ΟΛΕΣ τις ασκήσεις του. Η Φυσική της Β Λυκείου δε θα σου πολυχρειαστεί, αλλά αν δεν παίζεις στα δάχτυλα τη Φυσική της Α, δε θα μπορέσεις να ανταποκριθείς με τίποτα στη Φυσική της Γ οπότε δε βλέπεις Ιατρική ούτε με το κυάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

itsrania

Νεοφερμένος

Η itsrania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση σου!!:) Επιπλέον με τη φυσική α'λυκείου είχα πάρα πολύ καλή σχέση και έλυνα όλες τις ασκήσεις απλά στη β'λυκείου μου φαίνεται βαρετή και δύσκολη..δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση σου!!:) Επιπλέον με τη φυσική α'λυκείου είχα πάρα πολύ καλή σχέση και έλυνα όλες τις ασκήσεις απλά στη β'λυκείου μου φαίνεται βαρετή και δύσκολη..δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό:(

Όχι δεν έχει σχέση, στη Β-λυκείου πήρα 11 στη φυσική κατεύθυνσης, αλλά έγραψα 18 στις πανελλήνιες συν ότι ήταν στην 3η το αγαπημένο μου μάθημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foithths1985

Νεοφερμένος

Ο foithths1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Όχι δεν έχει σχέση, στη Β-λυκείου πήρα 11 στη φυσική κατεύθυνσης, αλλά έγραψα 18 στις πανελλήνιες συν ότι ήταν στην 3η το αγαπημένο μου μάθημα :)

κανεις ενα παρα πολυ σοβαρο λαθος ομως.αν εδινες το 2010 φυσικη ηταν τσις πλακας τα θεματα.μιλαμε θεματα μετριου επιπεδου επιεικως.οτι σου κατσε και εγραψες δεν λεει τιποτα απολυτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
κανεις ενα παρα πολυ σοβαρο λαθος ομως.αν εδινες το 2010 φυσικη ηταν τσις πλακας τα θεματα.μιλαμε θεματα μετριου επιπεδου επιεικως.οτι σου κατσε και εγραψες δεν λεει τιποτα απολυτως.

Έδωσα το 2011, όταν δυσκόλεψε κατακόρυφα η όλη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Το βιβλιο που έχετε στην ακτινολογία ποιο είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το βιβλιο που έχετε στην ακτινολογία ποιο είναι?

https://www.konstadaras.gr/bookProfile.php?id=973
αυτό, αλλά δε διαβάζεται από φοιτητές, έχει πάρα πολλές λεπτομέρειες και ταιριάζει περισσότερο για βιβλίο ειδικότητας
στα θετικά είναι ότι έχει πολλές εικόνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εννοουσα το αγγλικό :P
Εμας πρωτη χρόνια φετος έκαναν όλη τη φυσική σχεδόν αποκλειστικά ακτινοδιαγνωστική, ακτινοθεραπεία και ακτινοπροστασια. Έβγαλαν οπτική και ακουστική που υπήρχε μέχρι περυσι και δίνουν έμφαση στις ακτίνες.
Ο ένας ο καθηγητης που μας κανει είναι εξαιρετικός και οτι έχει πει το έχω καταλάβει. Η αλλη όμως που είναι και πιο νέα δε τα λέει τόσο καλά και οι διαφάνειες μου φαίνονται μπερδεμένες και απλα πετάει λέξεις κλειδιά σε καποιες, χωρίς να εξηγεί, γι αυτό ψάχνω και κανένα βιβλίο.
Εντωμεταξυ το βιβλιο που πήραμε απο τον ευδοξο δεν έχει τίποτα για ακτίνες , είναι σχετικό με τη παλιά ύλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
https://www.konstadaras.gr/bookProfile.php?id=973
αυτό, αλλά δε διαβάζεται από φοιτητές, έχει πάρα πολλές λεπτομέρειες και ταιριάζει περισσότερο για βιβλίο ειδικότητας
στα θετικά είναι ότι έχει πολλές εικόνες

:knife:
αηδιαστικό βιβλίο ούτε για ειδικευόμενους πιστεύω ότι κάνει (το καλό του βιβλίου ειναι οι εικόνες του) το κακό είναι που δεν έχει συγκεκριμένη μεθοδολογία στα κεφάλαια και το κακό κείμενο του.

Εγώ διάβασα από αυτό που έχω στο λινκ κάτω που το πήρα από την σχολή τον καιρό που μου δίνανε βιβλία. (το προτείνω αν συνδυαστεί με internet). Και σε μας δίνανε του Κωνσταντάρα αλλά δε θα πλήρωνα για να πάρω αυτή την χαζομάρα ...

https://www.skroutz.gr/books/338327.Απεικονιστική-διαγνωστική.html
έχει χάλια εικόνες αλλά το κείμενο είναι από τα καλύτερα που έχω διαβάσει.

και πήρα επιπλέον αυτά τα δύο

https://www.parisianou.gr/el/2015-12-10-13-33-59/ακτινογραφία-του-θώρακα-έυκολη-ανάγνωση-detail

https://www.politeianet.gr/books/97...0-problimata-stin-aktinografia-thorakos-95090

Νομίζω η ακτινογραφία θώρακα είναι το πιο σημαντικό που πρέπει να ξέρει ένας προπτυχιακό φοιτητής και δυστυχώς δεν δίνουν και μεγάλη έμφαση... προσωπικά θα το είχα ξεχωριστό μάθημα.

Εντωμεταξυ το βιβλιο που πήραμε απο τον ευδοξο δεν έχει τίποτα για ακτίνες , είναι σχετικό με τη παλιά ύλη...
Η Guest 278211 έκανε το πρώτο έτος ή εξάμηνο δε θυμάμαι στην Πάτρα όποτε ξέρει για την φυσική στην Πάτρα.
Στις εξετάσεις μέχρι και πέρσι βάζανε τα πάντα από ύλη (5 θέματα με υποερωτήματα) και οι ακτίνες πιάνανε ένα θέμα. Οι ερωτήσεις στις ακτίνες ήταν γραμμένες ολες τις διαφάνειες. Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που κάνανε τώρα (τους αρέσουν τα διαγραμματα, ενώ βάζουν και μία να σχεδιάσουμε αξονικό και να πούμε πως λειτουργεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ειναι στα πλαισια του εκσυγχρονισμου του προγραμματος σπουδων :P Τώρα έχουν φτιαξει και καινούριες διαφάνειες και κανουν πιο αναλυτικά τις ακτίνες. Το καλό είναι οτι ξαναρχισε μαθημα ο Παναγιωτάκης ο οποίος είναι τρομερός.
Οι διαφάνειες τώρα είναι παρα πολλές και ειδικα στις καινουριες που εμβαθύνουν περισσοτερο σε κάποια σημεία δεν βγάζω άκρη. Εντωμεταξυ οτι βιβλια κοίταξα στο internet αναφερονται σε εικόνες και τι δείχνει κάθε απεικόνιση κτλ. Όχι στο τροπο που λειτουργουν τα μηχανήματα, που κάνουμε εμείς.
Έχουμε κάνει βέβαια και καρδιογράφημα κτλ οποτε λογικά θα πεσει ενα θέμα απο εκεί. Όπως και στην αρχή κάποια βασικά για τη δομη του ατόμου κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοουσα το αγγλικό :P
Εμας πρωτη χρόνια φετος έκαναν όλη τη φυσική σχεδόν αποκλειστικά ακτινοδιαγνωστική, ακτινοθεραπεία και ακτινοπροστασια. Έβγαλαν οπτική και ακουστική που υπήρχε μέχρι περυσι και δίνουν έμφαση στις ακτίνες.
Ο ένας ο καθηγητης που μας κανει είναι εξαιρετικός και οτι έχει πει το έχω καταλάβει. Η αλλη όμως που είναι και πιο νέα δε τα λέει τόσο καλά και οι διαφάνειες μου φαίνονται μπερδεμένες και απλα πετάει λέξεις κλειδιά σε καποιες, χωρίς να εξηγεί, γι αυτό ψάχνω και κανένα βιβλίο.
Εντωμεταξυ το βιβλιο που πήραμε απο τον ευδοξο δεν έχει τίποτα για ακτίνες , είναι σχετικό με τη παλιά ύλη...

https://www.amazon.com/Learning-Radiology-Recognizing-Basics-3e/dp/0323328075
Αυτό είναι συνοπτικό και πολύ καλό. Έχω διαβάσει 2 κεφάλαια και είμαι πολύ ευχαριστημένη (το υπόλοιπο στην κυρίως εξεταστική, μετά τη χειρουργική).

Θα πήρε σύνταξη εκείνος ο γλυκούλης που έκανε οπτική και ακουστική! Τον θυμάμαι στα πρώτα μαθήματα, τότε που όλοι πηγαίναμε στις διαλέξεις, να κάνουμε φασαρία καθώς μπαίνουμε και ο καλούλης μου να κάθεται εκεί, μπροστά στο αμφιθέατρο, να μας κοιτάζει και να χαμογελάει! <3

Από το μάθημα της φυσικής γενικά δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις. :P Εκείνο που θυμάμαι είναι πως το μόνο που έπρεπε να διαβάσει κάποιος ήταν τα παλιά θέματα. Παράξενη έδρα, αν και δεν ξέρω τι γίνεται τώρα που επέστρεψε ο Παναγιωτάκης. Και για αυτόν μπορώ να γκρινιάξω, που δε μας έδωσε άτλαντες ανατομίας τότε. :mad:

Υπάρχουν άλλα πράγματα που επείγουν για το πρόγραμμα σπουδών, όπως η κατάργηση της απαρτιωμένης. Εκείνα τα ζόμπι που έβλεπες να ζουν στη βιβλιοθήκη, είναι όλοι παλιοί συμφοιτητές μου.

Στις εξετάσεις μέχρι και πέρσι βάζανε τα πάντα από ύλη (5 θέματα με υποερωτήματα) και οι ακτίνες πιάνανε ένα θέμα. Οι ερωτήσεις στις ακτίνες ήταν γραμμένες ολες τις διαφάνειες. Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που κάνανε τώρα (τους αρέσουν τα διαγραμματα, ενώ βάζουν και μία να σχεδιάσουμε αξονικό και να πούμε πως λειτουργεί.

Βασικά, έβαζαν ακριβώς αυτό το θέμα σε κάθε εξεταστική. :P Κι όποιος βλάκας (σαν εμένα) δε διάβαζε ή δεν ήθελε να διαβάσει παλιά θέματα κουραζόταν χωρίς λόγο.

ΥΓ: Ήμουν Πάτρα για 1 χρόνο, μετά έκανα 10% και μπήκα Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Scalpel

Νεοφερμένος

Ο Mr.Scalpel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Βιβλιάρα το learning.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris26

Νεοφερμένος

Ο kwnmaris26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλησπερα! θα ηθελα καποιος να μ απαντησει ποσα εργαστηρια εχει η ιατρικη υποχρεωτικης παρακολουθσης στο απθ ! επειδη ειμαι εργαζομενοσ στο δημοσιο αστυνομια εργαζομαι μονο πρωινα! θα μπορω δηλαδη να τη βγαλω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top