Γαλλική Φιλολογία

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Α, και κάτι άλλο, χωρίς να θέλω να σε αγχώσω. :P
Το C1 αντιστοιχεί περίπου σε επίπεδο γυμνασίου για τα δεδομένα της Γαλλίας. Εκεί σε πετάνε αμέσως σε επίπεδο Γ Λυκείου. Αφού σ' αρέσει, όμως, θα τα καταφέρεις.
Υγ. Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου, καλή σταδιοδρομία και φυσικά συγχαρητήρια για τον βαθμό σου στα γαλλικά (19+, αν θυμάμαι καλά). :)
χαχα πως τα θυμασαι???σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!σου ευχομαι και εσενα καλη επιτυχια με τις πανελληνιες(λογικα θα δινεις του χρονου αν τωρα θα πας 3η λυκειου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Eιμαι και εγω επισημα φοιτητρια της γαλλικης αθηνων και μαλιστα δευτερη(ουτε που το περιμενα) :p
εχω ακουσει κ εγω οτι ειναι πολυ δυσκολη και αρκετα απαιτητικη σχολη αλλα ειμαστε εδω για τα δυσκολα!!
συγχαρητηρια σε ολους!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Eιμαι και εγω επισημα φοιτητρια της γαλλικης αθηνων και μαλιστα δευτερη(ουτε που το περιμενα) :p
εχω ακουσει κ εγω οτι ειναι πολυ δυσκολη και αρκετα απαιτητικη σχολη αλλα ειμαστε εδω για τα δυσκολα!!
συγχαρητηρια σε ολους!! :)
felicitations!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.

markella1994

Νεοφερμένος

Η Markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας!!!!!!!!!!
Πέρασα φέτος γαλλική φιλολογία κι εγώ (Αθήνα) και μάλιστα πρώτη! Crine είσαι κι εσύ Αθήνα;;;;;;;;; Πολύ χαίρομαι που γνωρίζω κάποιον επιτέλους που θα πάει γαλλική...
Το θέμα είναι πως δεν ξέρω τελικά αν θα τα καταφέρω. Έχω πάρει Β2, και στις πανελλήνιες στα γαλλικά έγραψα 16,9, αλλά αυτά που διάβασα εδώ με τρομοκρατούν!!!!!!!!!!!!!!! Θα τα καταφέρω;;;;;;;; Η αδερφή μου σπούδασε γαλλική στη Θεσσαλονίκη και μου είπε πως είναι δύσκολα αλλά αν ασχοληθείς πραγματικά είναι οκ.. Αλλά δεν ξέρω!!!:$ Είμαι πολύ αγχωμένη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μαρκέλλα δεν χρειάζεται να ανησυχείς!
Αν διαβάζεις, παρακολουθείς και ασχολείσαι πολύ με τη γλώσσα σε καθημερινή βάση δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Αυτοί που έχουν πρόβλημα είναι αυτοί που είναι εντελώς αδιάφοροι.

Αν σε απασχολεί το θέμα της γλώσσας, γίνονται μαθήματα στο διδασκαλείο γλωσσών επιπέδου Β2 για τους φοιτητές του τμήματος με ένα μικρό αντίτιμο.
Βέβαια, δεν νομίζω να χρειαστεί, απλά ίσως σε βοηθήσει να νιώσεις πιο ασφαλής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markella1994

Νεοφερμένος

Η Markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ωραια, θα δω τι θα κανω... σ'ευχαριστω πολυ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Γεια σας!!!!!!!!!!
Πέρασα φέτος γαλλική φιλολογία κι εγώ (Αθήνα) και μάλιστα πρώτη! Crine είσαι κι εσύ Αθήνα;;;;;;;;; Πολύ χαίρομαι που γνωρίζω κάποιον επιτέλους που θα πάει γαλλική...
Το θέμα είναι πως δεν ξέρω τελικά αν θα τα καταφέρω. Έχω πάρει Β2, και στις πανελλήνιες στα γαλλικά έγραψα 16,9, αλλά αυτά που διάβασα εδώ με τρομοκρατούν!!!!!!!!!!!!!!! Θα τα καταφέρω;;;;;;;; Η αδερφή μου σπούδασε γαλλική στη Θεσσαλονίκη και μου είπε πως είναι δύσκολα αλλά αν ασχοληθείς πραγματικά είναι οκ.. Αλλά δεν ξέρω!!!:$ Είμαι πολύ αγχωμένη.....

Ναιιιι Κ εγω αθηνα! ποσο χαιρομαι που γνωριζω κ εγω καποια της γαλλικης και μαλιστα την πρωτη! εγω περασα δευτερη και ηθελα παρα πολυ να γνωρισω το ατομο που περασε πρωτο! :) μην αγχωνεσαι καθολου! εχω κ εγω την ιδια ανησυχια αλλα αν το θελεις πραγματικα θα τα καταφερεις! τπτ δεν ειναι δυσκολο αν το παλευουμε!! (αν θες στειλε μου προσωπικο μνμ να πουμε περισσοτερα)!! παντως μην ανησυχεις! ειναι οντως δυσκολη σχολη αλλα εδω ειμαστε για τα δυσκολα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markella1994

Νεοφερμένος

Η Markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
οκ!:) βασικα τωρα η ξαδερφη μου ηταν, δεν εχω αδερφη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μεγαλο προβ θελω να αρωτησω καποιον που ειναι φοιτητρια η εχει τελειωσει..τοσο δυσκολα εινια τα πραγματα στη σχολη??εχω ακουσει ουτε οι μισοι δεν παιρνουν πτυχιο ..εμενα μ αρεσουν παρα πολυ τα γαλλικα και εχω πολυ ορε3η να μαθω τον γαλλικο πολιτισμο και κουλτουρα κ προκειται να δηλωσω πρωτο γαλλικη φιλολογια αλλα εχω πολλες αποριες και αφηστε που εχω τρομοκρατηθει μ αυτα που μου χουν πει
εινια αληθεια οτι στο πρωτο ε3αμηνο κανεις αρχαια κ λατινικα?ολες οι καθηγητριες σε ολα τα μαθηματα μιλανε γαλλικα?αμα δεν καταλαβεις κατι?οποιος 3ερει ασ μου πει:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
εχω τελειωσει γαλλικο αθηνας
δεν καναμε ουτε αρχαια ουτε λατινικα
και ουτε νομιζω εχουν αλλαξει τα πραγματα
για τη θεσσαλονικη δεν ξερω
λατινικα (στο περιπου) υπαρχουν αλλα ειναι μαθημα επιλογης
οποιος θελει το δηλωνει
κατα 99% οι καθηγητες μιλανε γαλλικα
η αθηνα τουλαχιστον, κακα τα ψεμματα, ειναι αρκετα δυσκολη
αν ομως το βαλεις στοχο μπορεις να τα καταφερεις
δεν ειναι ακαροτθωτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
εχω τελειωσει γαλλικο αθηνας
δεν καναμε ουτε αρχαια ουτε λατινικα
και ουτε νομιζω εχουν αλλαξει τα πραγματα
για τη θεσσαλονικη δεν ξερω
λατινικα (στο περιπου) υπαρχουν αλλα ειναι μαθημα επιλογης
οποιος θελει το δηλωνει
κατα 99% οι καθηγητες μιλανε γαλλικα
η αθηνα τουλαχιστον, κακα τα ψεμματα, ειναι αρκετα δυσκολη
αν ομως το βαλεις στοχο μπορεις να τα καταφερεις
δεν ειναι ακαροτθωτο
εγω δεν ειμια σε παρα πολυ καλο επιπεδο ..αμα δεν τους καταλαβαινω??αμα βαζουν εργασια για σπιτι και δεν 3ερω τι να κανω??εγω εχω ολη την καλη διαθεση να ασχοληθω αλλα στην αρχη εινια πολυ δυσκολο να προσαρμοστεις??τα βιβλια εινια ολα γραμενα στα γαλλικα?? την ιστορια τους και ολα στις ε3εταστικες ειναι ολα στα γαλλικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ολα στα γαλλικα
εκτος απο διαφορα μαθηματα επιλογης
δεν παιζει να μην τους καταλαβαινεις
αν εχεις γνωσεις επιπεδου β1-β2 εισαι οκ
θα δεις οτι θα βελτιωθεις στην πορεια και με την εξασκηση
αρκει να μην τα παρατησεις και να ασχολησαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
σιγουρα ?με εχει ανχωσει το οτι μπω στην σχολη κ μετα την παρατησω ...αα και κατι αλλο τωρα που τελειωσες την σχολη εχεις βρει δουλεια σχετικα με την γαλλικη φιλολογια γενικα πως τα βλεπεις εχει επαγγελματικη αποκατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι τα πραγματα στον τομεα της εργασιας ειναι δυσκολα
εγω δουλευα σε ενα φροντιστηριο, αλλα σταματησα γιατι ειχα και το μεταπτυχιακο μου στη μεση
για το θεμα αν θα τα καταφερεις παρε και αλλες γνωμες, και οτι αποφασεις εσυ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
γενικα σε πηραν ευκολα στο φροντ?ποσο κυμαινεται ο μισθος??στειλε μ πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
εψαχνα και δεν με επαιρναν
αυτο ετυχε εντελως ξαφνικα
για τιμη σου στελνω πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
καποτε η γαλλ. φιλολογια ηταν στα χάι της και τα γαλλικα στα παλια χρονια θεωρουνταν δυσκολο μαθημα. Τωρα δυστυχως δεν επιλεγεται απο τους μαθητες, γιατι διαλεγουν τα γερμανικα που εχουν πιο πολυ ζητησ και οι γαλλικης για να συμπληρωσουν το ωραριο τους στα σχολεια κανουν και ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
τι συντελεστη εχουν τα γαλλικα για τη γαλλικη φιλολογια? 2.000 ή 4.000?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
τι συντελεστη εχουν τα γαλλικα για τη γαλλικη φιλολογια? 2.000 ή 4.000?
Έχουν συντελεστή 2, επομένως ο μέγιστος αριθμός μορίων που μπορείς να συγκεντρώσεις είναι 4.000.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top