Γαλλική Φιλολογία

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
και εγω καλα πηγα!εγραψα αρκετα καλα στα γαλλικα.στο συνολο βγαζω 18000(περιπου).θα πεσουν οι βασεις λογικα...αλλα εγω εχω δηλωσει μονο θεσσαλονικη και ο ανταγωνισμος ειναι καπως μεγαλυτερος γιατι δεχονται μονο 80 ατομα.
Κ εσυ τα πηγες τελεια!! μπραβο συγχαρητηρια!! :) αυτο δε το ηξερα!! γτ δεχονται μονο τοσο λιγα ατομα?? αλλα και παλι δεν μπορει να μην εχεις περασει ειναι αδυνατον!!
(πως και δεν δηλωσες κ αθηνα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Κ εσυ τα πηγες τελεια!! μπραβο συγχαρητηρια!! :) αυτο δε το ηξερα!! γτ δεχονται μονο τοσο λιγα ατομα?? αλλα και παλι δεν μπορει να μην εχεις περασει ειναι αδυνατον!!
(πως και δεν δηλωσες κ αθηνα?)
δεν ηθελα τοσο αθηνα να περασω γιατι ισως αν περνουσα εκει να μην ημουν τοσο ανεξαρτητος.περα απο αυτο,εχω ακουσει οτι στην αθηνα ειναι καπως πιο αυστηρα τα πραγματα στην σχολη.βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο γιατι ο καθενας λεει οτι θελει.μια κοπελα(απο το φορουμ),μου ελεγε πχ το αντιθετο.οτι δεν της αρεσε η θεσσαλονικη(οσον αφορα την σχολη και τους καθηγητες) και πηγε αθηνα.πως και με τοσα μορια επελεξες την γαλλικη φιλολογια?σε ρωταω γιατι λογικα θα εβγαλες πανω απο 17000 χωρις τα γαλλικα.πρεπει να την λατρευεις την γλωσσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ναι καταλαβα! ε ναι τα γαλλικα τα λατρευω!!! ειναι αυτο με το οποιο λεω οτι θελω να ασχοληθω και να το σπουδασω απο 12 χρονων!! :) μ αρεσει επισης η λογοτεχνια και η ιστορια οποτε τι καλυτερος συνδυασμος??.. περασαν βεβαια πολλα απο το μυαλο μου αλλα η γαλλικη ειναι ονειρο οσο περιεργο κ αν ακουγεται για μερικους!! αυτα!! εσυ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ναι καταλαβα! ε ναι τα γαλλικα τα λατρευω!!! ειναι αυτο με το οποιο λεω οτι θελω να ασχοληθω και να το σπουδασω απο 12 χρονων!! :) μ αρεσει επισης η λογοτεχνια και η ιστορια οποτε τι καλυτερος συνδυασμος??.. περασαν βεβαια πολλα απο το μυαλο μου αλλα η γαλλικη ειναι ονειρο οσο περιεργο κ αν ακουγεται για μερικους!! αυτα!! εσυ??
εγω την αρχισα την γλωσσα μου αρεσε,αλλα δεν το ειχα σκεφτει να σπουδασω γαλλικη φιλολογια μεχρι την α λυκειου.ομως οπως και να ειχε ηθελα να ασχοληθω με την γλωσσα.ειχα ηδη κανει χαρτια για να σπουδασω γαλλια,ψυχολογια αλλα λογω οικονομικων δεν θα παω γιατι θα ηταν ενα ρισκο.οποτε,η μονη μου παρηγορια ηταν η γαλλικη φιλολογια.την αποφαση μου οριστικα την πηρα για αυτο στην γ λυκειου.:) θα ηθελα να μαθω αυτη την γλωσσα σε επιπεδο μητρικης,ενα απο τα ονειρα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω την αρχισα την γλωσσα μου αρεσε,αλλα δεν το ειχα σκεφτει να σπουδασω γαλλικη φιλολογια μεχρι την α λυκειου.ομως οπως και να ειχε ηθελα να ασχοληθω με την γλωσσα.ειχα ηδη κανει χαρτια για να σπουδασω γαλλια,ψυχολογια αλλα λογω οικονομικων δεν θα παω γιατι θα ηταν ενα ρισκο.οποτε,η μονη μου παρηγορια ηταν η γαλλικη φιλολογια.την αποφαση μου οριστικα την πηρα για αυτο στην γ λυκειου.:) θα ηθελα να μαθω αυτη την γλωσσα σε επιπεδο μητρικης,ενα απο τα ονειρα μου

κ εγω αυτο επιθυμω!! κ φυσικα αν ολα πανε καλα θα θελα να κανω κ ενα μεταπτυχιακο στη γαλλια πανω σε κατι διαφορετικο οπως στη μεταφραση,στη ψυχολογια ή στη διοικηση επιχειρησεων! μπορει να φαινεται χαζο αλλα αυτο θα ηθελα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
κ εγω αυτο επιθυμω!! κ φυσικα αν ολα πανε καλα θα θελα να κανω κ ενα μεταπτυχιακο στη γαλλια πανω σε κατι διαφορετικο οπως στη μεταφραση,στη ψυχολογια ή στη διοικηση επιχειρησεων! μπορει να φαινεται χαζο αλλα αυτο θα ηθελα!! :P
ακριβως και εγω!!!!!μακαρι η σχολη να ειναι η απαρχη των ονειρων μας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ακριβως και εγω!!!!!μακαρι η σχολη να ειναι η απαρχη των ονειρων μας...:)

Μακαρι δε λες τπτ!! σου ευχομαι τα καλυτερα συμφοιτητη!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Μακαρι δε λες τπτ!! σου ευχομαι τα καλυτερα συμφοιτητη!! ;)
επισης συμφοιτητρια!!!:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Bienvenue à tous les nouveaux étudiants :)

Εύχομαι να πραγματοποιήσετε όλα σας τα όνειρα!!

Ετοιμαστείτε για μπόλικο διάβασμα!!!

Καλή ακαδημαΪκή χρονιά να έχετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Bienvenue à tous les nouveaux étudiants :)

Εύχομαι να πραγματοποιήσετε όλα σας τα όνειρα!!

Ετοιμαστείτε για μπόλικο διάβασμα!!!

Καλή ακαδημαΪκή χρονιά να έχετε!!!
Λιώσιμο και βάλε! :D
Μην περιμένετε συμπόνοια από μέρους των καθηγητών. Το τουπέ των Γάλλων έχουν κι αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Λιώσιμο και βάλε! :D
Μην περιμένετε συμπόνοια από μέρους των καθηγητών. Το τουπέ των Γάλλων έχουν κι αυτοί.
ωχ θεε μ...αλλα δεν πειραζει,καλα να ειμαστε και ας κλεινουμε 24ωρο μπροστα απο 1 βιβλιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ωχ θεε μ...αλλα δεν πειραζει,καλα να ειμαστε και ας κλεινουμε 24ωρο μπροστα απο 1 βιβλιο!
Από γνωστή μου τα έχω ακούσει. Αλλά δε μου φαίνεται παράλογο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Από γνωστή μου τα έχω ακούσει. Αλλά δε μου φαίνεται παράλογο. :P
προσωπικα θα προσπαθησω και ο,τι καταφερω!παντως αγαπω την γλωσσα για αυτο αλλωστε επελεξα αυτη την σχολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
προσωπικα θα προσπαθησω και ο,τι καταφερω!παντως αγαπω την γλωσσα για αυτο αλλωστε επελεξα αυτη την σχολη!
Είναι από τις πιο δύσκολες σχολές του 1ου πεδίου, αλλά αν αγαπάς τη γλώσσα, θα τη λατρέψεις. :D
Έχει πολύ ωραία μαθήματα. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Είναι από τις πιο δύσκολες σχολές του ου πεδίου, αλλά αν αγαπάς τη γλώσσα, θα τη λατρέψεις. :D
Έχει πολύ ωραία μαθήματα. :inlove:
εσυ το σπουδαζεις το αντικειμενο?αν το σπουδαζεις εχεις να μου δωσεις καποια συμβουλη?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
εσυ το σπουδαζεις το αντικειμενο?αν το σπουδαζεις εχεις να μου δωσεις καποια συμβουλη?:)
Όχι, όχι, καμία σχέση. Γ Λυκείου πηγαίνω. :P
Απλώς έχω πάμπολλους γνωστούς στο τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Όχι, όχι, καμία σχέση. Γ Λυκείου πηγαίνω. :P
Απλώς έχω πάμπολλους γνωστούς στο τμήμα.
α οκ!παντως και εγω οσα ατομα εχω ακουσει που εχουν σχεση με την γλωσσα,μου λενε οτι ειναι πολυ δυσκολη σχολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
α οκ!παντως και εγω οσα ατομα εχω ακουσει που εχουν σχεση με την γλωσσα,μου λενε οτι ειναι πολυ δυσκολη σχολη!
Όπως όλες οι ξένες φιλολογίες. Απλώς εδώ έχεις να αντιμετωπίσεις και το περιβόητο τουπέ. Δε θα μπορούσε να είναι εύκολη μία σχολή, στην οποία ανεβάζεις το επίπεδο μίας γλώσσας σε μητρική, και εμβαθύνεις σε θέματα γλωσσολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Όπως όλες οι ξένες φιλολογίες. Απλώς εδώ έχεις να αντιμετωπίσεις και το περιβόητο τουπέ. Δε θα μπορούσε να είναι εύκολη μία σχολή, στην οποία ανεβάζεις το επίπεδο μίας γλώσσας σε μητρική, και εμβαθύνεις σε θέματα γλωσσολογίας.
καταλαβαινω....και αυτο ειναι αλλωστε το σωστο.δεν ειναι φροντιστηριο μια ξενη φιλολογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
καταλαβαινω....και αυτο ειναι αλλωστε το σωστο.δεν ειναι φροντιστηριο μια ξενη φιλολογια!
Α, και κάτι άλλο, χωρίς να θέλω να σε αγχώσω. :P
Το C1 αντιστοιχεί περίπου σε επίπεδο γυμνασίου για τα δεδομένα της Γαλλίας. Εκεί σε πετάνε αμέσως σε επίπεδο Γ Λυκείου. Αφού σ' αρέσει, όμως, θα τα καταφέρεις.
Υγ. Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου, καλή σταδιοδρομία και φυσικά συγχαρητήρια για τον βαθμό σου στα γαλλικά (19+, αν θυμάμαι καλά). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top