Γαλλικά Επίπεδο C2

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!ειμαι καινουργια στο forum.ελπιζω να μην υπαρχει αντιστοιχο θεμα.φετος περασα στη σχολη που ηθελα και αποφασισα να συνεχισω το μεγαλο παθος μου,τα γαλλικα!τα σταματησα στην τριτη γυμνασιου και πηρα το πτυχιο που αντιστοιχει με το παλιο συστημα στο σημερινο b2.ετσι γραφτηκα στο c1.κανω μαθημα με αλλα παιδια που ειναι κι αυτα φοιτητες και τα εχουν αφησει καποια χρονια.αποφασισαμε με την καθηγητρια μου να μη δωσουμε φετος το c1, να κανουμε επαναληψεις γιατι τα ειχαμε αφησει και θεματα στο επιπεδο του c1 και του χρονου να αρχισουμε κανονικα c2 και να δωσουμε του χρονου το μαιο.ακουω ομως συνεχως οτι το c2 ειναι πολυ δυσκολο.δε λεω ειναι c2 λογικο να ειναι ζορικο το ιδιο ισχυει αλλωστε και για τα αγγλικα με το proficiency.αλλα εχω αγχος!ειναι ακατορθωτο?δεν αποφασισαμε για sorbonne λογω της λογοτεχνιας.λατρευω τα γαλλικα και διαβαζω πολυ.ωστοσο αν καποιος το εχει δωσει ας μας περιγραψει πως ειναι!στο προφορικο-κασσετα πως τα εξεταζουν?εχω δει στο site του γαλλικου αλλα αν μπορει ας μου δωσει καποιος συμβουλες!ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δε ξέρω αν σε βοηθήσει

https://www.ischool.gr/showthread.php?t=6495

η μπορείς να πας στη σελίδα
https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B7%CF%82:Francostas

και να πάς στα θέματα του ciep Exemples de sujets DELF DALF της συγκεκριμένης σελίδας. Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
nikos georg ειλικρινα χιλια ευχαριστω!ειχα βρει καποια θεματα στο https://www.gallika.net και στο ifa αλλα τωρα ξεκαθαρισα και καποιες τελευταιες αποριες.για πειτε λοιπον οποιος θελει και το δινει η το εδωσε πως σας φαινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelikoulitsa

Νεοφερμένος

Η angelikoulitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
πιστευω πως εαν διαβασεις πολύ λεξιλογείο με συστημα, και κάνεις μια γερή επαναληψη στη γραμματική, μαζί με τις εκθέσεις και τα ακουστικά που θα κάνετε εισαι μια χαρά. η βάση ειναι 50/100. τίποτα δεν ειναι ακατόρθωτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
χιλια ευχαριστω και σε εσενα angelikoulitsa!πιστευω και εγω οτι φετος πρεπει να δουλευoυμε συνεχως με συστημα το λεξιλογιο και τη γραμματικη ωστε του χρονου να ειμαστε ετοιμοι για να μπουμε στα θεματα c2.εσυ το εχεις δωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelikoulitsa

Νεοφερμένος

Η angelikoulitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
είμαι καθηγήτρια γαλλικών. δεν το έδωσα διότι τελειωσα το γαλλικό τμήμα τησ φιλοσοφικής που είναι πιο πανω απο το C2. καλή επιτυχία και καλό διαβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
είμαι καθηγήτρια γαλλικών. δεν το έδωσα διότι τελειωσα το γαλλικό τμήμα τησ φιλοσοφικής που είναι πιο πανω απο το C2. καλή επιτυχία και καλό διαβασμα!
χιλια ευχαριστω και παλι!εννοειται πως το πτυχειο της σχολης ειναι ανωτερο του c2.απλα δεν το ηξερα.συγγνωμη αν φανηκα αδιακριτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelikoulitsa

Νεοφερμένος

Η angelikoulitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
άντε καλε καθόλου αδιακριτη! να σαι καλα καλη συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Εδώ υπάρχουν τα θέματα και οι προτεινόμενες λύσεις για Sorbonne C1 &C2. https://www.saintpaul.gr/mysite/jooml...lune&Itemid=18 :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ Αλικη:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Και εγώ περιμένω σαν τρελή τα αποτελέσματα.
Πήρα το C2 στα γαλλικά τώρα άμα πάρω και το Proficiency κερνάω σφηνάκια!

Congratulations!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faint :)

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δινω C2 σε λιγεσ μερες και εχω αγχωθει..ειναι πολυ δυσκολα?=[
εχω κανει οσα εχουν πεσει και μου φαινονται οκ..τα προφορικα φοβαμαι επειδη ειμαι μικρηη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Κι εγώ δίνω C2. Περισσότερο με φοβίζει η γραπτή εξέταση. το προφορικό είναι πιο άμεσο και εντάξει δεν κρίνονται όλα από την κασέτα. το δυνατό μου σημείο είναι στο "debat avec le jury":P. όσον αφορά τα γραπτά πάλι, φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να φτάσω τις 700 λέξεις. Γενικά, πιστεύω οτι μπορώ να γράψω μιαμιση με δύο σελίδες έστω και σε κάποιο κουφό θέμα, αλλά το όριο των εφτακοσίων είναι κάπως...άπιαστο.:(

Γενικά, ποια θέματα πιστεύετε ότι είναι τα πιο σοσ για την έκθεση; Ας πούμε κάτι επίκαιρο όπως η Ευρώπη (πχ στο Σορμπόν για ευρώπη και μετανάστες είχε) και οικονομία ή κάτι άλλο;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
παιδια ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους μας!κι εγω εχω πολυ αγχος!οσον αφορα τα θεματα δεν εχω ιδεα αλλα δεν αποκλειω να πεσει κατι επικαιρο για την ευρωπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faint :)

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω φτανω περιπου 650 λεξεις..δε νομιζ πως τις μετρουν αλλα καλυπτ πληρως αυτα που ζητα η consigne..
εχω συζητησει με την καθηγητρια μου την πιθανοτητα να πεσει οικονομικη κριση..ωστοσο ειμαι στην κατηγορια Lettres et sciences humaines..και τα οικονομικα ζητηματα δε θεωρουνται τοσο αυτης της κατηγοριας...πιστευω πιο πολυ στρεφονται γυρω απο θεματα οπς developpement durable..tourisme equitable...consommation durable..

εφη μην λες πως δεν κρινονται ολα απο κασσετα..εχω δει αρκετα developpement personnel στο προφορικο που βασιζονται σε εννοεις του document...με φοβιζει αυτο γιατι αν δεν καταλαβεις την κασσετα παει =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
κι εγώ στο sciences humaines ειμαι. Λέω ότι δεν κρίνονται όλα από την κασέτα γιατί ακόμη κι αν δεν πιασεις ακριβώς αυτό που λέει μπορείς μετά με τη συζήτηση να τα μπαλώσεις και αν είσαι ετοιμόλογος, να πάρεις θέση πάνω στο θέμα και φυσικά, να ανεβάσεις τη βαθμολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faint :)

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ε καλα εννοειται αυτο!!
αχ αντε να το παρουμε να τελειωνουμε!!! =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
ναι, μακάρι!!!!Καλή επιτυχία σε όλους όσους δίνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faint :)

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
μια απορια...στις εκθεσεις γραφετε τιτλους η οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εγώ δεν γράφω...Νομίζεις ότι χρειάζεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top