Βρες παρέα στο μέρος που πέρασες

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.

christina_k

Νεοφερμένος

Η christina_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι αφορά υπέροχα αντικείμενα <3

Θα ήθελα βέβαια να μάθω ισπανικά και αραβικα
Κι εγώ θέλω να μάθω μία ξένη γλώσσα φέτος και η αλήθεια είναι πως βρήκα κάποια φροντιστήρια που κάνουν φοιτητικές προσφορές! :) Μπορείς να τσεκάρεις και το Κέντρο Ξένων Γλωσσών του Πανεπιστημίου, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν γίνονται μαθήματα ισπανικών :/: (για αραβικά πολύ χλωμό το κόβω:scratchhead:)
 

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Κι εγώ θέλω να μάθω μία ξένη γλώσσα φέτος και η αλήθεια είναι πως βρήκα κάποια φροντιστήρια που κάνουν φοιτητικές προσφορές! :) Μπορείς να τσεκάρεις και το Κέντρο Ξένων Γλωσσών του Πανεπιστημίου, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν γίνονται μαθήματα ισπανικών :/: (για αραβικά πολύ χλωμό το κόβω:scratchhead:)
Το ανέφερα επειδή στη σχολή σου κάνετε 1-2 γλώσσες απο ισπανικά , αραβικα, κινέζικα, ιαπωνικα. Εγώ σίγουρα θα διάλεγα τα πρώτα δύο :P

Νομίζω ότι είναι πολύ καλό που ειμαστε σε καινούργια τμήματα!
 

christina_k

Νεοφερμένος

Η christina_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το ανέφερα επειδή στη σχολή σου κάνετε 1-2 γλώσσες απο ισπανικά , αραβικα, κινέζικα, ιαπωνικα. Εγώ σίγουρα θα διάλεγα τα πρώτα δύο :P

Νομίζω ότι είναι πολύ καλό που ειμαστε σε καινούργια τμήματα!

Εγώ μάλλον θα επιλέξω αραβικά και κινεζικά αλλά μέχρι τότε έχουμε μέλλον!:P Όσο για το δεύτερο συμφωνώ απόλυτα!:thumbsup:
 

pagratios2

Νεοφερμένος

Ο pagratios2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
καλησπέρα

Ιταλική Φιλολογία ΕΚΠΑ κανείς?
 

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Επικοινωνίας και ΜΜΕ ΕΚΠΑ κανείς;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,184 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

petrossss

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petrossss

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jowanna

Νεοφερμένος

Η Jowanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σε όλους!Να ρωτήσω κάτι...έχει βρει ποτέ κανείς παρέα μέσα από αυτό το φόρουμ στο συγκεκριμένο θέμα (Βρες παρέα στο μέρος που πέρασες);Ρωτάω γιατί βλέπω όλοι γράφουμε που περάσαμε και αν πέρασε κάνεις εκεί ώστε να κάνουμε παρέα αλλά στο τέλος δεν γίνεται κάτι...Δεν λέω ότι είναι εύκολο να γίνει αλλά δεν νομίζω ότι κανείς θα γνωρίσει κάποιον μέσα από αυτό το φόρουμ- θέμα.Μπορεί να κάνω και λάθος :smartass:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Γεια σε όλους!Να ρωτήσω κάτι...έχει βρει ποτέ κανείς παρέα μέσα από αυτό το φόρουμ στο συγκεκριμένο θέμα (Βρες παρέα στο μέρος που πέρασες);Ρωτάω γιατί βλέπω όλοι γράφουμε που περάσαμε και αν πέρασε κάνεις εκεί ώστε να κάνουμε παρέα αλλά στο τέλος δεν γίνεται κάτι...Δεν λέω ότι είναι εύκολο να γίνει αλλά δεν νομίζω ότι κανείς θα γνωρίσει κάποιον μέσα από αυτό το φόρουμ- θέμα.Μπορεί να κάνω και λάθος :smartass:

Συνήθως όσοι γράφουν σε αυτό το θέμα, είναι λόγω του τίτλου και όχι επειδή όντως θα γίνει κάτι. Μια γνωριμία για να προκύψει δεν είναι απαραίτητο να γράψει κάποιος "κανείς από την τάδε περιοχή". Φαίνεται κάπως κλισέ ως προσέγγιση. Βέβαια μου κάνει εντύπωση ότι τα 2/3 όσων αναζήτησαν φέτος παρέα στο μέρος που θα πάνε για σπουδές, έχουν ξεγραφτεί από το φόρουμ. Επίσης κάτι καρφωτά 19.000 μόρια που απλά μπήκαν είπαν πόσο έγραψαν και βγήκαν. Για την ιστορία, μια νέα φιλία δεν είναι απάντηση σε μια ερώτηση.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γεια σε όλους!Να ρωτήσω κάτι...έχει βρει ποτέ κανείς παρέα μέσα από αυτό το φόρουμ στο συγκεκριμένο θέμα (Βρες παρέα στο μέρος που πέρασες);Ρωτάω γιατί βλέπω όλοι γράφουμε που περάσαμε και αν πέρασε κάνεις εκεί ώστε να κάνουμε παρέα αλλά στο τέλος δεν γίνεται κάτι...Δεν λέω ότι είναι εύκολο να γίνει αλλά δεν νομίζω ότι κανείς θα γνωρίσει κάποιον μέσα από αυτό το φόρουμ- θέμα.Μπορεί να κάνω και λάθος :smartass:

Εγώ γνώρισα πάντως! Και μέσα από αυτό το νήμα και γενικότερα από το φόρουμ, μέλη διαμένοντα εντός κι εκτός Θεσσαλονίκης. Απλώς για μία συνάντηση πρέπει να υπάρχει αμοιβαία κίνηση και περισσότερα προσωπικά μηνύματα, όχι μόνη απάντηση στο δημόσιο νήμα. :)
 

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαίρετε,οφείλω να συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα nPb,οι διαπροσωπικές σχέσεις δεν είναι δυνατό να σχηματισούν μέσω μια ερώτησης σε ένα φόρουμ.Οι αληθινές και εν τω βάθει σχέσεις σχηματίζονται με τον χρόνο και όταν γνωρίσεις πραγματικά τον άνθρωπο απέναντι σου γιατί μετά την πρώτη τέτοια συνάντηση το πιθανότερο είναι να υποστείς κάποιου είδους "ghosting"
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top