Βρήκα τον δρόμο μου

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,982 μηνύματα.
Ενταξει. Καταλαβαινω τωρα.

Λογικο ειναι.

Παντως και εγω ακριβως ειμαι μια απο τα ιδια ως προς τις τελευταιες τεσσερις γραμμες της παραθεσης σου. Εξαλλου, οι τσακωμοι μονο για να μας κατεβαζουν τα επιπεδα μας ειναι.



Μαθαινα με μια φιλη της μανας μου χωρις να πληρωνω τιποτα.


Ποσό έγραψες;
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ποσό έγραψες;


Ειχα γραψει 13.

Αλλα το πηρα χαλαρα αφου για τα ειδικα μαθηματα ισχυει οτι πρεπει να παρεις βαθμους πανω απο 10 ωστε ετσι να περασεις σε σχολη που απαιτει ειδικο μαθημα. So, αφου η συγκεκριμενη σχολη επεσε στα 4.000 κατι μορια για φετος, ηταν εξισου λογικο να περασω παρολο που αυτο ηταν κατι που δεν περιμενα να δω.

Και απλα ως προς τα τελικα μου αποτελεσματα δεν συμπεριελαβα τον βαθμο που ειχα γραψει στα ιταλικα. Ειχα δωσει εμφαση δηλαδη στα αποτελεσματσ μου αφηνοντας στην "απ'εξω" τον βαθμο μου απο τα ιταλικα.
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ειχα γραψει 13.

Αλλα το πηρα χαλαρα αφου για τα ειδικα μαθηματα ισχυει οτι πρεπει να παρεις βαθμους πανω απο 10 ωστε ετσι να περασεις σε σχολη που απαιτει ειδικο μαθημα. So, αφου η συγκεκριμενη σχολη επεσε στα 4.000 κατι μορια για φετος, ηταν εξισου λογικο να περασω παρολο που αυτο ηταν κατι που δεν περιμενα να δω.

Και απλα ως προς τα τελικα μου αποτελεσματα δεν συμπεριελαβα τον βαθμο που ειχα γραψει στα ιταλικα. Ειχα δωσει εμφαση δηλαδη στα αποτελεσματσ μου αφηνοντας στην "απ'εξω" τον βαθμο μου απο τα ιταλικα.
Δηλαδή ήξερες το βαθμό των ιταλικών όταν βγήκαν τα αποτελέσματα;
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Δηλαδή ήξερες το βαθμό των ιταλικών όταν βγήκαν τα αποτελέσματα;

Ναι. Και απλα δεν το ανεφερα. Γιατι ειχα δωσει εμφαση στα αποτελεσματα διχως τον βαθμο των ιταλικων οπως προανεφερα.
 

Nasia_2

Νεοφερμένος

Η Nasia_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Για κάθε άνθρωπο που σκέφτεται έτσι θα υπάρχει μια Αντωνιάδου που θα πιάνεται :P.
Εν ολίγοις...όχι...κόψου ή πέρνα με έναν πολύ κακό βαθμό που θα έχεις κερδίσει τίμια . Ακόμα και εαν δεν τρέφεις κανέναν σεβασμό για την προσπάθεια του συνανθρώπου σου και συνάδελφου σου ,κάτι εξαιρετικά συχνό στις μέρες μας,είναι θέμα αυτοσεβασμού ως ερευνητής . Προφανώς εαν δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό δεν αξίζεις να θεωρείσαι ερευνητής,καθώς κυρίως σημαίνει ηθικές αρχές. Sure εαν θες κάντο και βολέψου με την δουλειά σου,οι περισσότεροι το κάνουν αλλά μην έχεις το θράσος να λες οτι αξίζεις κιόλας . Εαν και βέβαια είναι περιττή αυτή η ανάλυση,ποιος influencer σε πολύ σημαντικό επίπεδο θα σκεφτόταν έτσι εξ'αρχής,και θα ήταν εκεί που ήταν :P .Για εμένα το πιο σωστό είναι μόλις σε πιάσουν να γράφεται κατευθείαν πάνω στο πτυχίο σαν στίγμα .

Εφόσον δεν γεννιούνται όλοι με αυτό το moral compass,ευτυχώς έχουν τα πρωτόγονα ένστικτα του φόβου . Εαν θέλουν να τους ελέγχουν έτσι όπως τα ζώα,so be it :hehe: .


Νομιζω εχει διαφορά ενα σκονακι οταν εισαι 18-20 χρονων ανωριμος και πιθανων σε κατι που το γραφεις περισσότερο για σιγουρια καπου π.χ εναν μαθηματικο τυπο η μια σημαντική Ημερομηνία..(καθως νομίζω δεν μπορεις να κανεις κ σκονακι ολοκληρα κατεβατα μαθηματων για να τα περασεις την ωρα της εξετασης ουτε ο καθηγητής ειναι χαζος γ να σε περασει εαν ολα ειναι κοπυ) και αλλο να εισαι 30 χρονων μαντραχαλος και να κοροϊδεύεις τον κοσμο για τα πτυχια σου κ την ερευνα σου (π.χ Αντωνιάδου)..αυτο ειναι απλα κατάντια και για την ιδια αλλα και για αυτους που την βραβευσαν χωρις τον καταλληλο ελεγχο..
Ουτε πιστεύω οτι μπορεί ενας ερευνητης να φτασει σε αυτο το σημείο επειδή εκανε ενα σκονακι σε καποια εξεταστικη..σε τετοια επιπεδα κοροϊδίας φτανουν συνηθως οσοι εχουν κ τα "μεσα" και την "στηριξη" των αναλογων ανθρώπων..
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Κάτσε ρε Debby γιατί μυρίζω ψέμα.. Δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα αλλά έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα.

Αν θυμάμαι καλά, έλεγες ότι δεν είχες το δικαίωμα να μπεις σε σχολή του 1ου πεδίου εφόσον πήρες 0 στα λατινικά και πως μπορούσες μόνο από βιολογία.

ΠΩΣ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΒΙΟΛΟΓΙΑ;;

Και επίσης, σε ιδιωτικό ιεκ πήγες, λίγα λεφτά τους σκας και σε δέχονται στην σχολή. Κι εσύ κάθεσαι και μας μιλάς για την "επιτυχία" σου. Κοπελιά κι εγώ αν έδινα χρήματα σε ιεκ (και οποιοσδήποτε άλλος) θα με δεχοντουσαν.

Δεν είσαι καθόλου καλή στα ψέματα κούκλα μου, αντίθετα είσαι κουτοπόνηρη και από ότι καταλαβαίνω, γουστάρεις να τραβάς την προσοχή με τα δράματα σου.

Ειλικρινά έχεις κουράσει απίστευτα και εμένα, και όλα τα παιδιά στο σκουλ που επί 3 εβδομάδες προσπάθησαν να σε βοηθήσουν.

Και τώρα πάω να κάνω ένα τσιγάρο, γιατί συγχυστηκα πάλι βραδιάτικα. :P
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ειχα γραψει 13.

Αλλα το πηρα χαλαρα αφου για τα ειδικα μαθηματα ισχυει οτι πρεπει να παρεις βαθμους πανω απο 10 ωστε ετσι να περασεις σε σχολη που απαιτει ειδικο μαθημα. So, αφου η συγκεκριμενη σχολη επεσε στα 4.000 κατι μορια για φετος, ηταν εξισου λογικο να περασω παρολο που αυτο ηταν κατι που δεν περιμενα να δω.

Και απλα ως προς τα τελικα μου αποτελεσματα δεν συμπεριελαβα τον βαθμο που ειχα γραψει στα ιταλικα. Ειχα δωσει εμφαση δηλαδη στα αποτελεσματσ μου αφηνοντας στην "απ'εξω" τον βαθμο μου απο τα ιταλικα.


Συνεχιζω να βλεπω ενα λογικο κενο σε αυτο. Καταρχας οταν ειχαν βγει τα αποτελεσματα δεν θα αγχωνοσουν μιας και ηξερες οτι ειχες πιασει ιταλικη φιλολογια. Επισης μου κανει φοβερη εντυπωση γνωση ιταλικων σε επιπεδο ετσι ωστε να γραψεις ενα 13 σε μια γλωσσα ευκολη μεν αλλα δυσευρετη δε στην επαρχια. Συγγνωμη αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι με τετοιο αγχος που ειχες και φανταζομαι χωρις να κανεις συγκεκριμενη προετοιμασια για τα ιταλικα των πανελληνιων εγραψες 13 ενω η εκθεση σου στα ελληνικα ηταν κατω απο την βαση και θυμαμαι και τον λογο σου που ηταν τρομερα συγκεχυμενος. Δηλαδη πως εγραψες εκθεση 200 λεξεις στα ιταλικα ρε κοπελα μου? Αντε να δεχομουν οτι ηξερες γαλλικα και περασες γαλλικη φιλολογια αλλα το ιταλικη που πανε πολυ συγκεκριμενα ατομα μου φαινεται τρομερα out of the blue για σενα. Πραγματικα δεν ξερω αν λες αληθεια ή ψεματα αν και μπορω να φανταστω ωστοσο δεν καταλαβαινω τι θες να πετυχεις με αυτο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Νομιζω εχει διαφορά ενα σκονακι οταν εισαι 18-20 χρονων ανωριμος και πιθανων σε κατι που το γραφεις περισσότερο για σιγουρια καπου π.χ εναν μαθηματικο τυπο η μια σημαντική Ημερομηνία..(καθως νομίζω δεν μπορεις να κανεις κ σκονακι ολοκληρα κατεβατα μαθηματων για να τα περασεις την ωρα της εξετασης ουτε ο καθηγητής ειναι χαζος γ να σε περασει εαν ολα ειναι κοπυ) και αλλο να εισαι 30 χρονων μαντραχαλος και να κοροϊδεύεις τον κοσμο για τα πτυχια σου κ την ερευνα σου (π.χ Αντωνιάδου)..αυτο ειναι απλα κατάντια και για την ιδια αλλα και για αυτους που την βραβευσαν χωρις τον καταλληλο ελεγχο..
Ουτε πιστεύω οτι μπορεί ενας ερευνητης να φτασει σε αυτο το σημείο επειδή εκανε ενα σκονακι σε καποια εξεταστικη..σε τετοια επιπεδα κοροϊδίας φτανουν συνηθως οσοι εχουν κ τα "μεσα" και την "στηριξη" των αναλογων ανθρώπων..

Προσωπικά για εμένα λέει πράγματα . Όσο και να καταλαβαίνω το πως και το τι θες να πεις,δεν πρέπει να αφήσουμε σε καμία περίπτωση να εννοηθεί : "Έλα δεν πειράζει"...γιατί πειράζει . Εαν το κάνεις μια φορά και την γλυτώσεις θα το κάνεις και δεύτερη,είναι νόμος . Αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να κατακριθεί η πράξη της αντιγραφής,όχι για κανέναν άλλο λόγο . Πάντως νομίζω οτι οι αντιδράσεις δεν προήλθαν αποκλειστικά λόγω της πράξης,που οκει το είπαμε είναι κακή,αλλά εξαιτίας της προσπάθειας της κοπελιάς να πείσει μέσω εμάς τον εαυτό της οτι ήταν κάτι καλό. Οτι κατά κάποιο τρόπο οι γύρω της, της χρωστούσαν να κάνουν τα στραβά μάτια ,οτι έτσι θα εξασφαλιζόταν κάποιου είδους ισορροπίας και δικαιοσύνης που θα αντιστάθμιζαν την δική της προσωπική αδυναμία να συναγωνιστεί τους συμμαθητές της .

Πάντως και η Αντωνιάδου κάπως ξεκίνησε,δεν έγινε mastermind στην εξαπάτηση με την μία . Εαν μου έλεγες οτι δεν είχε αντιγράψει ποτέ σε εξεταστική θα ήταν που θα ήμουν έκπληκτος(και φυσικά δύσπιστος),δεν είναι τυχαίο αυτό . Μικρά πράγματα είναι που δείχνουν το ήθος κάποιου,ενώ το σκονάκι δεν σε κάνει τον επόμενο αλκαπόνε,σίγουρα προϊδεάζει για τον τρόπο που λειτουργείς και γιαυτό θεωρώ καλή τακτική να σημειώνεται πτυχίο όπως γίνεται και έξω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nasia_2

Νεοφερμένος

Η Nasia_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Προσωπικά για εμένα λέει πράγματα . Όσο και να καταλαβαίνω το πως και το τι θες να πεις,δεν πρέπει να αφήσουμε σε καμία περίπτωση να εννοηθεί : "Έλα δεν πειράζει"...γιατί πειράζει . Εαν το κάνεις μια φορά και την γλυτώσεις θα το κάνεις και δεύτερη,είναι νόμος . Αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να κατακριθεί η πράξη της αντιγραφής,όχι για κανέναν άλλο λόγο . Πάντως νομίζω οτι οι αντιδράσεις δεν προήλθαν αποκλειστικά λόγω της πράξης,που οκει το είπαμε είναι κακή,αλλά εξαιτίας της προσπάθειας της κοπελιάς να πείσει μέσω εμάς τον εαυτό της οτι ήταν κάτι καλό. Οτι κατά κάποιο τρόπο οι γύρω της, της χρωστούσαν να κάνουν τα στραβά μάτια ,οτι έτσι θα εξασφαλιζόταν κάποιου είδους ισορροπίας και δικαιοσύνης που θα αντιστάθμιζαν την δική της προσωπική αδυναμία να συναγωνιστεί τους συμμαθητές της .

Πάντως και η Αντωνιάδου κάπως ξεκίνησε,δεν έγινε mastermind στην εξαπάτηση με την μία . Εαν μου έλεγες οτι δεν είχε αντιγράψει ποτέ σε εξεταστική θα ήταν που θα ήμουν έκπληκτος(και φυσικά δύσπιστος),δεν είναι τυχαίο αυτό . Μικρά πράγματα είναι που δείχνουν το ήθος κάποιου,ενώ το σκονάκι δεν σε κάνει τον επόμενο αλκαπόνε,σίγουρα προϊδεάζει για τον τρόπο που λειτουργείς και γιαυτό θεωρώ καλή τακτική να σημειώνεται πτυχίο όπως γίνεται και έξω.

Εδω υπαρχουν "ερευνητές", "γιατροί" κτλπ που εχουν μέχρι και πλαστά πτυχία και είναι και διευθυντές κλινικών κτλπ..επομένως θεωρώ οτι υπάρχουν χειρότερα πράγματα για να κατακρίνουμε απο ενα σκονάκι..

Αλλα εντάξει ο καθένας εχει τις δικές του απόψεις και ολες ειναι δεκτές:thumbsup:

Τωρα όσον αφορά την κοπέλα δεν εχω διαβάσει τις παλιες συζητησεις και το συμβάν, αλλα εντάξει δεν θεωρω σωστο να στησουμε στον τοιχο ενα παιδί ουσιαστικά επειδή εκανε ενα λάθος (το καταλαβε δεν το καταλαβε δεν θα παρεξηγησω ενα 18χρονο)..παρηγορια γυρευε πιστευω και απλα το εδειξε με τον λαθος τροπο
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Σοβαρά υπάρχουν σχολές με 4.000;


Ο ναι. Αν το ψαξεις θα δεις. Και αυτη που περασα εγω ειναι μια απο αυτες.

4.016 μορια ειναι για φετος η Ιταλικης Φιλολογιας που περασα εγω. Και ειναι αυτη της Θεσσαλονικης. Οχι της Αθηνας. Απλα το διευκρινιζω για να μην γινει καμια παρεξηγηση και για να ξερεις απλα.

Εδω υπαρχουν "ερευνητές", "γιατροί" κτλπ που εχουν μέχρι και πλαστά πτυχία και είναι και διευθυντές κλινικών κτλπ..επομένως θεωρώ οτι υπάρχουν χειρότερα πράγματα για να κατακρίνουμε απο ενα σκονάκι..

Αλλα εντάξει ο καθένας εχει τις δικές του απόψεις και ολες ειναι δεκτές:thumbsup:

Τωρα όσον αφορά την κοπέλα δεν εχω διαβάσει τις παλιες συζητησεις και το συμβάν, αλλα εντάξει δεν θεωρω σωστο να στησουμε στον τοιχο ενα παιδί ουσιαστικά επειδή εκανε ενα λάθος (το καταλαβε δεν το καταλαβε δεν θα παρεξηγησω ενα 18χρονο)..παρηγορια γυρευε πιστευω και απλα το εδειξε με τον λαθος τροπο

:)

Η αληθεια που να λεγεται ημουν στεναχωρημενη οταν ειχα αναγκη να μιλησω γι'αυτο ωστε να εχω στηριξη και παρηγορια. Απλα απο,τι φαινεται, η ασχημη ψυχολογικη μου κατασταση που ειχα τοτε, ηταν αυτο που αποτυπωθηκε στο γραπτο μου και εγινε το συμβαν. Οποτε θεωρω οτι εκανα λαθος οταν το ανεφερα καθως ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση ενω θα επρεπε να το ειχα αναφερει οταν θα ηρεμουσα ωστε να αποτυπονωταν καλυτερα. Δεν ξερω. Απλα οπως ειναι φανερο μεχρι και στα διαγωνισματα, ο,τι ψυχολογια εχεις, αυτη αποτυπωνεται στο χαρτι σου, οποτε την ιδια λογικη σκεφτομαι για τα γραπτα στις ψηφιακες πλατφορμες και φορουμς σαν αυτην εδω που μιλαμε αυτην την στιγμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εδω υπαρχουν "ερευνητές", "γιατροί" κτλπ που εχουν μέχρι και πλαστά πτυχία και είναι και διευθυντές κλινικών κτλπ..επομένως θεωρώ οτι υπάρχουν χειρότερα πράγματα για να κατακρίνουμε απο ενα σκονάκι..

Αλλα εντάξει ο καθένας εχει τις δικές του απόψεις και ολες ειναι δεκτές:thumbsup:

Τωρα όσον αφορά την κοπέλα δεν εχω διαβάσει τις παλιες συζητησεις και το συμβάν, αλλα εντάξει δεν θεωρω σωστο να στησουμε στον τοιχο ενα παιδί ουσιαστικά επειδή εκανε ενα λάθος (το καταλαβε δεν το καταλαβε δεν θα παρεξηγησω ενα 18χρονο)..παρηγορια γυρευε πιστευω και απλα το εδειξε με τον λαθος τροπο

Δυστυχώς την λογική "Υπάρχουν άλλοι που έχουν κάνει μεγαλύτερες λαμογιές ώστε οι δικές σου να μην φαίνονται " δεν είναι κάτι που μπορώ να δεχτώ ως ελαφρυντικό . Με την ίδια λογική σιγά,και αυτοί απλά εξαπάτησαν ,άλλοι έχουν σκοτώσει,στα πλαστογραφία θα κολλάμε ;

Συμφωνώ οτι υπάρχουν διαφορετικές απόψεις και το σέβομαι . Εφόσον δεν έχεις διαβάσει τα παλιά μηνύματα καταλαβαίνω τον λόγο που προφανώς δεν θες να έχεις επικριτικό ύφος . Ωστόσο αυτή η εικόνα δόθηκε και εννοείται οτι το λάθος όλοι μπορούν να το δεχτούν και όλοι έχουν δικαίωμα σε αυτό . Αυτό που δεν μπορεί να γίνει ανεκτό είναι να ζητάς τα ρέστα . Η κριτική δεν είναι για να την ενοχοποιήσει ή να την κάνει να νιώσει άσχημα επειδή απλά γουστάρουμε . Είναι προπαντός για το δικό της καλό .
 

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ο ναι. Αν το ψαξεις θα δεις. Και αυτη που περασα εγω ειναι μια απο αυτες.

4.016 μορια ειναι για φετος η Ιταλικης Φιλολογιας που περασα εγω. Και ειναι αυτη της Θεσσαλονικης. Οχι της Αθηνας. Απλα το διευκρινιζω για να μην γινει καμια παρεξηγηση και για να ξερεις απλα.



:)

Η αληθεια που να λεγεται ημουν στεναχωρημενη οταν ειχα αναγκη να μιλησω γι'αυτο ωστε να εχω στηριξη και παρηγορια. Απλα απο,τι φαινεται, η ασχημη ψυχολογικη μου κατασταση που ειχα τοτε, ηταν αυτο που αποτυπωθηκε στο γραπτο μου και εγινε το συμβαν. Οποτε θεωρω οτι εκανα λαθος οταν το ανεφερα καθως ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση ενω θα επρεπε να το ειχα αναφερει οταν θα ηρεμουσα ωστε να αποτυπονωταν καλυτερα. Δεν ξερω. Απλα οπως ειναι φανερο μεχρι και στα διαγωνισματα, ο,τι ψυχολογια εχεις, αυτη αποτυπωνεται στο χαρτι σου, οποτε την ιδια λογικη σκεφτομαι για τα γραπτα στις ψηφιακες πλατφορμες και φορουμς σαν αυτην εδω που μιλαμε αυτην την στιγμη.

Χαίρομαι που κατάλαβες το λάθος σου και προσπαθείς να κάνεις πρόοδο στην εκπαίδευση σου. Αλλά κορίτσι μου αν ισχύουν αυτά που λες για την ιταλική φιλολογία πέρασες ΕΚΠΑ. Στα 5345 μόρια σου από τα κανονικά μαθήματα προσθέτεις 13*200 από το βαθμό στα ιταλικά και μπαίνεις άνετα με 7945 μόρια. Άσε τα ψέματα και ειδικά αυτό με τα Ιταλικά γιατί μόνο κακό στον εαυτό σου κάνεις χάνοντας επαφή με την πραγματικότητα και επιτρέποντας την εμπειρία των πανελληνίων να μένει στο κεφάλι σου όταν πρέπει να συγκεντρωθεις στις σπουδές σου
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,982 μηνύματα.
Ναι. Και απλα δεν το ανεφερα. Γιατι ειχα δωσει εμφαση στα αποτελεσματα διχως τον βαθμο των ιταλικων οπως προανεφερα.


Δεν υπάρχει περίπτωση να ήξερες τον βαθμό των Ιταλικών όταν βγήκαν τα αποτελέσματα καθώς οι βαθμοί των ειδικών μαθημάτων ανακοινώνεται 2 εβδομάδες μετά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Μαθαινα με μια φιλη της μανας μου χωρις να πληρωνω τιποτα. Απλα δεν ειπα τιποτα σχετικα με αυτο.

Για τον επιπλέον λόγο οτι αν ήξερες ιταλικά αρκετά καλά ώστε να γράψεις 13, τα λατινικά θα σού ήταν πολύ πιο εύκολα και δε θα έμπαινες στη διαδικασία να κάνεις σκονάκι.


Τί να πω, και η διασπορά ψευδών ειδήσεων χόμπι μπορεί να θεωρηθεί. Κάποιοι δημοσιογράφοι το κάνουν και πληρώνονται. :/:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση να ήξερες τον βαθμό των Ιταλικών όταν βγήκαν τα αποτελέσματα καθώς οι βαθμοί των ειδικών μαθημάτων ανακοινώνεται 2 εβδομάδες μετά.

Εννοω οτι τον ηξερα ηδη απο τις δυο εβδομαδες που βγηκαν τα αποτελεσματα των ειδικων μαθηματων αρα οταν ειχε περασει ο Ιουνιος ηδη, τον ηξερα μαζι με τα αλλα μου αποτελεσματα. Απλα δεν ειπα τιποτα. Και δεν το διευκρινησα. Συγνωμη. Επρεπε να ημουν πιο σαφης και αναλυτικη γιατι με το παραπανω μπλα μπλα μου, σας ζαλιζω και γι'αυτο φροντιζω να μην κανω υπεραναλυση στα λεγομενα μου. Ξερω βεβαια, δεν γραφουμε εκθεση να πεις, οτι πρεπει οντως να λαβω καποιους περιορισμους ως προς τα λεγομενα μου απλα..... αυτο νιωθω οτι με την υπεραναλυση μου σας ζαλιζω.

Και σας παρακαλω μην αρχισετε τις βλακιες.

Ειναι καλυτερα να μην αρχισετε τις κατηγοριες οτι λεω ψεματα ενω δεν λεω. Δεν με παιρνει να τσακωθω για βλακιες. Ειναι λογικο να νομιζετε πως λεω διοτι απλα δεν ειχα πει τιποτα αφου δεν το επιασα σαν θεμα συζητησης εδω παρα το ειχα πιασει σαν θεμα συζητησης μονο με δυο φιλες μου απο την πραγματικη ζωη.

Να ξερετε δεν ειμαι κακια. Απλα περασα πολλα και δεν θελω να περασω απο παραπανω δραματα και καυγαδες καθως θελω να επικεντρωθω στη ζωη μου, στις σπουδες μου, στα πραγματα που θα πρεπει να τακτοποιησω πριν φυγω την επομενη εβδομαδα και απλα να αρχισω σχολη που ειμαι πλεον σιγουρη οτι θα την αγαπησω παρα πολυ.

Στην τελικη μην ξεχναμε πως μετα το συγκεκριμενο συμβαν που εγινε ο,τι εγινε, φοβομουν να ξαναμπω εδω στο φορουμ καθως το εβλεπα οτι συνεχιζονταν οι κακοβουλιες, οι βρισιες, οι προσβολλες κτλ. εναντιον μου και προτιμησα να μεινω εξω απο αυτο. Μην κοιταμε τωρα που προσφατα πηρα το θαρρος και το κουραγιο να ξαναμπω απλα και μονο για να πω τα νεα μου παρολα αυτα.

Οποτε, please, δεν θελω καυγαδες. Αρκετα ειχα πεσει ψυχολογικα εκεινη την συγκεκριμενη περιοδο. Χωρις να θελω να φανω δραματικη φυσικα.

Bye~
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,982 μηνύματα.
Ξέρεις κάτι νομίζω ότι δεν έχεις καταλάβει κάποια πράγματα.

1)Δεν σε κραξαμε για το σκονάκι που έκανες αλλά επειδή το έλεγες για 1 μήνα ενώ εμείς είχαμε άγχος για τις βάσεις.

2)Δεν κατάλαβες το λάθος σου.Αν είχες καταλάβει το λάθος σου δεν θα έλεγες ότι και αλλά παιδιά έκαναν σκονάκι η ότι η φίλη μου μαθήτρια του 19 έβγαλε μόλις 7.000 μόρια.Εσυ κοιτάς αποκλειστικά τον εαυτό σου.

3)Υπάρχουν πολλά κενά σε αυτά που γράφεις.Δεν θα ξεχάσω αυτό που μου είχες πει,ότι αν μπορείς να διορθώσεις το ΣΛ των αρχαίων 2 μέρες μετά.Πως γίνεται να πιστεύεις κάτι τέτοιο;Αυτό δεν γίνεται ούτε στο δημοτικό θα γινόταν στις πανελλήνιες;

4)Επίσης άνοιξες αυτό το θέμα ώστε να μας πεις ότι βρήκες τον δρόμο σου και ότι είσαι ανώτερη;Ανώτερη ως προς τι;


Δεν γράφω αυτό το μήνυμα ώστε να σε προσβάλω,ίσα ίσα σε συμπαθώ αρκετα και αυτό φενεται και από τα πμ που σου έχω στείλει.Ομως πας στα 20 πρέπει πλέον να σκέφτεσαι λογικά και να αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου.Τωρα ήταν ένα σκονάκι στις πανελλήνιες ποιος μου λέει ότι στο μέλλον κανείς κάτι χειρωτερο;Η αυτοκριτική είναι πολύ χρήσιμη στην ζωή μας και όλοι πρέπει να κάνουμε τουλάχιστον μια φορά.Δεν χρειάζεται να μας λες συνέχεια τι συνέβη τον Ιούνιο,κοιτά μπροστά.

Καλό ακαδημαϊκό έτος εύχομαι!:thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Ξέρεις κάτι νομίζω ότι δεν έχεις καταλάβει κάποια πράγματα.

1)Δεν σε κραξαμε για το σκονάκι που έκανες αλλά επειδή το έλεγες για 1 μήνα ενώ εμείς είχαμε άγχος για τις βάσεις.

2)Δεν κατάλαβες το λάθος σου.Αν είχες καταλάβει το λάθος σου δεν θα έλεγες ότι και αλλά παιδιά έκαναν σκονάκι η ότι η φίλη μου μαθήτρια του 19 έβγαλε μόλις 7.000 μόρια.Εσυ κοιτάς αποκλειστικά τον εαυτό σου.

3)Υπάρχουν πολλά κενά σε αυτά που γράφεις.Δεν θα ξεχάσω αυτό που μου είχες πει,ότι αν μπορείς να διορθώσεις το ΣΛ των αρχαίων 2 μέρες μετά.Πως γίνεται να πιστεύεις κάτι τέτοιο;Αυτό δεν γίνεται ούτε στο δημοτικό θα γινόταν στις πανελλήνιες;

4)Επίσης άνοιξες αυτό το θέμα ώστε να μας πεις ότι βρήκες τον δρόμο σου και ότι είσαι ανώτερη;Ανώτερη ως προς τι;


Δεν γράφω αυτό το μήνυμα ώστε να σε προσβάλω,ίσα ίσα σε συμπαθώ αρκετα και αυτό φενεται και από τα πμ που σου έχω στείλει.Ομως πας στα 20 πρέπει πλέον να σκέφτεσαι λογικά και να αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου.Τωρα ήταν ένα σκονάκι στις πανελλήνιες ποιος μου λέει ότι στο μέλλον κανείς κάτι χειρωτερο;Η αυτοκριτική είναι πολύ χρήσιμη στην ζωή μας και όλοι πρέπει να κάνουμε τουλάχιστον μια φορά.Δεν χρειάζεται να μας λες συνέχεια τι συνέβη τον Ιούνιο,κοιτά μπροστά.

Καλό ακαδημαϊκό έτος εύχομαι!:thumbup:

3) Να με συγχωρεις. Ειναι μερικες οι φορες οι τυψεις και οι ενοχες που με κρατανε πισω.

2) Δεν ειναι οτι δεν το καταλαβα. Το καταλαβα απλα οι ενοχες και οι τυψεις ειναι που με κανουν να το σκεφτομαι συνεχεια ενω εγω θελω να ξεφυγω απο αυτο παρολο που επετρεψα σε δικους μου ανθρωπους να με βοηθησουν ως προς αυτο. Μην ξεχναμε βεβαια οτι τοτε ημουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση τοτε και με αυτα και με αυτα απλα εξακολουθουσα να νιωθω ενοχες. Ισως μαλλον δεν επρεπε να αναφερθω σε παραδειγματα ωστε να αποδειξω οτι δεν ειμαι μονη ως προς αυτο καθως εννιωθα σαν να ημουν.

Επιπλεον, να.... οταν ειχε γινει αυτο που ειχε γινει, νομιζα οτι ειχες παψει να με συμπαθεις και να νιωθεις απεχθεια απεναντι μου. Βεβαια...... να.... και εγω ετρεμα στην ιδεα για του τι θα γινει με τις βασεις. Ισως απλα δεν το ειπα. Και ας ηξερα οτι δε θα περνουσα εκει που ηθελα. Μεσα στην δικη μου την καρδια απλα υπηρχε μια ασταματητη "καταιγιδα" εκεινη την περιοδο καθως ημουν σκληρη με τον εαυτο μου και εννιωθα ντροπη για ο,τι εγινε.

4) Ως προς την ψυχη μου. Με απλα λογια. Απλα γιατι δεν τα παρατησα και συνεχισα να ειμαι με το κεφαλι ψηλα. Πηρα αποφασεις να ακολουθησω εναλλακτικες λυσεις και να μην το βαλω κατω. Υποθετω τελικα οτι μονο ο/η Island καταλαβε μαλλον τι εννοωουσα. ^^" Αλλα ενταξει δεν ηρθα εδω για να κοκορευτω. Απλα ηρθα για να πω πως βρηκα τον δρομο μου ωστε να ξερετε τι απεγινα εγω. Δεν ηθελα να αφησω κανεναν να νομιζει οτι ειχα ασχημη καταληξη ως προς το τι απεγινα.

Και να πω και κατι το οποιο μου ειχε κανει εντυπωση προσφατα; Απλα γιατι θελω να το συζητησω αυτο εστω και λιγο. Να..... Μερικες φορες αναρωτιεμαι πως γινεται ορισμενα ατομα να κανουν τρεισχειροτερα πραγματα χωρις να νιωθουν ουτε ενα ιχνος ενοχης ενω εγω οταν ειναι να κανω κατι το οποιο αθελα μου βγαινει σε κακο, νιωθω του κοσμου τις ενοχες; Μηπως εχει να κανει το πως φαινεται απο το οπτικο πεδιο (point of view δηλαδη) του καθενος παιδιου; Δεν λεω δηλαδη απο την δικη μας ηλικια αποκλειστικα, γενικα εννοω και πιο μικροτερους μας και πιο μεγαλυτερους μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Έμμα

Νεοφερμένος

Η Έμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής (Αθήνα) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά και επί τη ευκαιρία θα ήθελα να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου όσον αφορά στη Debby.
Λοιπόν, πρωταρχικά να αναφέρω ότι έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή του, τότε στο μακρινό παρελθόν της τελευταίας (για πολλούς και για εμένα) ημέρας των πανελληνίων με την εξέταση των λατινικών. Συνεπώς έχω διαμορφώσει σφαιρική άποψη για το όλο ζήτημα.
Οφείλω πρώτιστα να προβώ σε μια σημαντική επισήμανση που συνδέεται άρρηκτα με την αληθοφάνεια των γραφομένων της κοπέλας: στα 5.000 κάτι μόρια που συγκέντρωσε προσμετρήθηκε και ο βαθμός της βιολογίας Γ.Π. οπότε αυτό το σύνολο της επιτρέπει την εισαγωγή της σε σχολές του 3ου πεδίου. Η ιταλική φιλολογία την οποία επικαλείται υπάγεται στο 1ο πεδίο, για το οποίο τα μόρια της Debby ήταν κατά πολύ λιγότερα αφού συνυπολογίζεται ο βαθμός της στα λατινικά (0 δηλαδή, λόγω της αντιγραφής και του συνακόλουθου μηδενισμού), ενώ δεν προσμετράται καθόλου ο βαθμός της βιολογίας. Επομένως, και χωρίς να έχω εξέτασει ενδελεχώς το ζήτημα κάνοντας τους απαραίτητους υπολογισμούς, συμπεραίνω πως η ιστορία της κοπέλας μπορεί να είναι καθ' όλα αληθής. Να σημειώσω ότι δεν τα γράφω αυτά ως "δικηγόρος" της Debby για λόγους υπεράσπισης, αλλά προκειμένου να διασαφηνιστεί το ζήτημα με τα ιταλικά.
Τώρα θα προχωρήσω σε μια δεύτερη σκέψη μου. Έχοντας παρακολουθήσει, όπως προανέφερα, τη συζήτηση εξαρχής, παρατηρώ μια ομοιομορφία στο ιδιάζον ύφος της κοπέλας, κάτι που θα ήταν πολύ δύσκολο να επιτευχθεί αν επρόκειτο για εξαπάτηση (κοινώς troll). Μιλώ για ιδιάζον ύφος γιατί άπαντες μπορούμε να διακρίνουμε στην έκφρασή της κάποιες "ιδιαιτερότητες" για να το θέσω έτσι, αφού δεν είμαι εγώ η αρμόδια να αποδώσω άλλους χαρακτηρισμούς που παρεκκλίνουν από τον κώδικα ευγενείας και προσκρούουν στις ηθικές αξίες μου.
Προφανώς και όπως εύστοχα διαπίστωσαν ορισμένοι οι "ιδιαιτερότητες" αυτές δυσχεραίνουν το εγχείρημα της εκμάθησης μιας ξένης γλώσσας, όμως δεν μπορούμε αυθαίρετα να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να ενυπάρχει κάποια κλίση ή αγάπη προς τα ιταλικά και έτσι να δικαιολογείται η αξιοπρεπής επίδοση της κοπέλας στο μάθημα αυτό.
Όσον αφορά τώρα στην πράξη της αντιγραφής είναι αυταπόδεικτο πως πρόκειται για κάτι το κατακριτέο και απεχθές. Δεν είναι επ'ουδενί ήσσονος σημασίας λόγω ηλικίας, αφού μετά τα 18 έτη θέλουμε να λογιζόμαστε ενήλικοι και οφείλουμε να συμπεριφερόμαστε ως τέτοιοι αναλαμβάνοντας τις ευθύνες μας.
Θα ήθελα λοιπόν, λεχθέντων των παραπάνω να απευθυνθώ στην ίδια τη Debby.
Αγαπητή μου φίλη,
ελπίζω ειλικρινά να έχεις αντιληφθεί το σφάλμα σου και εφεξής να διάγεις τη ζωή σου ως άτομο αμέμπτου ηθικής. Αν ρωτάς εμένα, είμαι βεβαία ότι το έχεις καταλάβει και έχεις αναθεωρήσει τη συμπεριφορά σου αφού οπωσδήποτε είσαι άνθρωπος λογικός με διάθεση αυτοβελτίωσης. Άλλωστε ούτε εγώ η ίδια είμαι τέλεια, ούτε κάνεις μας, όμως όλοι προσπαθούμε να δεχόμαστε την εποικοδομητική κριτική και τις συμβουλές των οικιών μας για να προσεγγίσουμε όσο μπορούμε τον ιδεατό εαυτό μας. Επομένως μη στεναχωριέσαι όταν σου μιλούν αυστηρά αλλά μέσα σου να πεισμώνεις και να λες "εγώ θα τους διαψεύσω και θα γίνω καλύτερη". Εγώ φίλη μου είμαι σίγουρη ότι θα γίνεις καλύτερη γιατί κάθε άνθρωπος μπορεί και το αξίζει! Και για να δανειστώ τους στίχους του Ανδρέα Κάλβου, "θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία", μην αφήσεις από εδώ και στο εξής το "χάλκεον χέρι" του φόβου και της ανασφάλειας να σε δεσμεύσει και να σε παρωθήσει σε πράξεις ανήθικες και ευτελείς, αλλά να έχεις πίστη στον εαυτό σου ότι μπορείς, μπορείς μονάχη σου να τα καταφέρεις. Χαίρομαι ειλικρινά που έχεις βρει το δρόμο σου και μακάρι να πετύχεις στη ζωή σου πράγματα σπουδαία που θα σε κάνουν υπερήφανη για τον εαυτό σου.
Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!:flowers:
 
Τελευταία επεξεργασία:

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά και επί τη ευκαιρία θα ήθελα να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου όσον αφορά στη Debby.
Λοιπόν, πρωταρχικά να αναφέρω ότι έχω παρακολουθήσει το θέμα από την αρχή του, τότε στο μακρινό παρελθόν της τελευταίας (για πολλούς και για εμένα) ημέρας των πανελληνίων με την εξέταση των λατινικών. Συνεπώς έχω διαμορφώσει σφαιρική άποψη για το όλο ζήτημα.
Οφείλω πρώτιστα να προβώ σε μια σημαντική επισήμανση που συνδέεται άρρηκτα με την αληθοφάνεια των γραφομένων της κοπέλας: στα 5.000 κάτι μόρια που συγκέντρωσε προσμετρήθηκε και ο βαθμός της βιολογίας Γ.Π. οπότε αυτό το σύνολο της επιτρέπει την εισαγωγή της σε σχολές του 3ου πεδίου. Η ιταλική φιλολογία την οποία επικαλείται υπάγεται στο 1ο πεδίο, για το οποίο τα μόρια της Debby ήταν κατά πολύ λιγότερα αφού συνυπολογίζεται ο βαθμός της στα λατινικά (0 δηλαδή, λόγω της αντιγραφής και του συνακόλουθου μηδενισμού), ενώ δεν προσμετράται καθόλου ο βαθμός της βιολογίας. Επομένως, και χωρίς να έχω εξέτασει ενδελεχώς το ζήτημα κάνοντας τους απαραίτητους υπολογισμούς, συμπεραίνω πως η ιστορία της κοπέλας μπορεί να είναι καθ' όλα αληθής. Να σημειώσω ότι δεν τα γράφω αυτά ως "δικηγόρος" της Debby για λόγους υπεράσπισης, αλλά προκειμένου να διασαφηνιστεί το ζήτημα με τα ιταλικά.
Τώρα θα προχωρήσω σε μια δεύτερη σκέψη μου. Έχοντας παρακολουθήσει, όπως προανέφερα, τη συζήτηση εξαρχής, παρατηρώ μια ομοιομορφία στο ιδιάζον ύφος της κοπέλας, κάτι που θα ήταν πολύ δύσκολο να επιτευχθεί αν επρόκειτο για εξαπάτηση (κοινώς troll). Μιλώ για ιδιάζον ύφος γιατί άπαντες μπορούμε να διακρίνουμε στην έκφρασή της κάποιες "ιδιαιτερότητες" για να το θέσω έτσι, αφού δεν είμαι εγώ η αρμόδια να αποδώσω άλλους χαρακτηρισμούς που παρεκκλίνουν από τον κώδικα ευγενείας και προσκρούουν στις ηθικές αξίες μου.
Προφανώς και όπως εύστοχα διαπίστωσαν ορισμένοι οι "ιδιαιτερότητες" αυτές δυσχεραίνουν το εγχείρημα της εκμάθησης μιας ξένης γλώσσας, όμως δεν μπορούμε αυθαίρετα να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να ενυπάρχει κάποια κλίση ή αγάπη προς τα ιταλικά και έτσι να δικαιολογείται η αξιοπρεπής επίδοση της κοπέλας στο μάθημα αυτό.
Όσον αφορά τώρα στην πράξη της αντιγραφής είναι αυταπόδεικτο πως πρόκειται για κάτι το κατακριτέο και απεχθές. Δεν είναι επ'ουδενί ήσσονος σημασίας λόγω ηλικίας, αφού μετά τα 18 έτη θέλουμε να λογιζόμαστε ενήλικοι και οφείλουμε να συμπεριφερόμαστε ως τέτοιοι αναλαμβάνοντας τις ευθύνες μας.
Θα ήθελα λοιπόν, λεχθέντων των παραπάνω να απευθυνθώ στην ίδια τη Debby.
Αγαπητή μου φίλη,
ελπίζω ειλικρινά να έχεις αντιληφθεί το σφάλμα σου και εφεξής να διάγεις τη ζωή σου ως άτομο αμέμπτου ηθικής. Αν ρωτάς εμένα, είμαι βεβαία ότι το έχεις καταλάβει και έχεις αναθεωρήσει τη συμπεριφορά σου αφού οπωσδήποτε είσαι άνθρωπος λογικός με διάθεση αυτοβελτίωσης. Άλλωστε ούτε εγώ η ίδια είμαι τέλεια, ούτε κάνεις μας, όμως όλοι προσπαθούμε να δεχόμαστε την εποικοδομητική κριτική και τις συμβουλές των οικιών μας για να προσεγγίσουμε όσο μπορούμε τον ιδεατό εαυτό μας. Επομένως μη στεναχωριέσαι όταν σου μιλούν αυστηρά αλλά μέσα σου να πεισμώνεις και να λες "εγώ θα τους διαψεύσω και θα γίνω καλύτερη". Εγώ φίλη μου είμαι σίγουρη ότι θα γίνεις καλύτερη γιατί κάθε άνθρωπος μπορεί και το αξίζει! Και για να δανειστώ τους στίχους του Ανδρέα Κάλβου, "θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία", μην αφήσεις από εδώ και στο εξής το "χάλκεον χέρι" του φόβου και της ανασφάλειας να σε δεσμεύσει και να σε παρωθήσει σε πράξεις ανήθικες και ευτελείς, αλλά να έχεις πίστη στον εαυτό σου ότι μπορείς, μπορείς μονάχη σου να τα καταφέρεις. Χαίρομαι ειλικρινά που έχεις βρει το δρόμο σου και μακάρι να πετύχεις στη ζωή σου πράγματα σπουδαία που θα σε κάνουν υπερήφανη για τον εαυτό σου.
Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!:flowers:
Αγαπητή qweasd,

Βρίσκω σχεδόν συγκινητική την καλοπροαίρετη προσέγγισήσου στην συγκεκριμένηπερίπτωση. Ανάλογη στάση είχα και εγώ στις αρχές, παρά την ακαριαία "διάγνωση" κάποιων ό,τι επρόκειτο για τρολ.

Εγώ θεωρώ ότι πρόκειται για άτομο πραγματικό, όχι τρολ. Γιατί υπάρχουν αναρτήσεις της σε άλλα θέματα από το 2016 και το 2018 που συνάδουν απόλυτα με τον τρόπο γραφής της αλλά και με το περιεχόμενο των λεγομένων της.

Ωστόσο είναι βέβαιο πως είναι πάρα πολύ μπερδεμένη και πως -για αδιευκρίνιστο λόγο- μας μεταφέρει ψευδή δεδομένα και ανυπόστατες πληροφορίες. Για παράδειγμα, το ότι ήξερε το βαθμό των ιταλικών αλλά τον απέκρυψε για λόγους έμφασης. Όπως επίσης και η τραβηγμένη από τα μαλλιά ιστορία για το πώς εντοπίστηκε το σκονάκι της.

Συμπερασματικά , σεβαστή η οποία ιδιάζουσα πνευματική ή συναισθηματική κατάστασή της, ωστόσο δεν αναιρεί το γεγονός ότι μας έχει παρουσιάσει μια διάτρητη ιστορία και, ως εκ τούτου, είναι δύσκολο να την συμπονεσουμε και να την ενθαρρύνουμε


Edit: Surprise surprise


Αν ευσταθούν οι βαθμοί της όπως μας τους έδωσε, τότε δεν βγαίνει καν το σύνολο που ισχυρίζεται ότι συγκέντρωσε.
Βγαίνει 5.345 στο 1ο πεδίο και 5.401 στο τρίτο. (Χωρίς τα ειδικα μαθήματα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top