Γενικό - Βοηθήματα για τη Β' Γυμνασίου

4AGE

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Βιβλίο καθηγητή αν σας κάνει.Θα το βρείτε στο www.pi-schools.gr,στην κατηγορία διδακτικά πακέτα Γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gogo_Gadget

Νεοφερμένος

Ο Gogo_Gadget αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά εχω αυτο που ψάχνεται! Επειδη αμα σου πω μόνο το url δεν νομιω να σε αφήσουν, μπες στο ellinadiko.com!φτιαξε λογαριασμό και μετά μπες για να δείς που θα τα κατεβάσεις εδω
1)https://www.ellinadiko.com/forum/showthread.php?t=282716
2)https://www.ellinadiko.com/forum/showthread.php?t=282716
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Παιδιά εχω αυτο που ψάχνεται! Επειδη αμα σου πω μόνο το url δεν νομιω να σε αφήσουν, μπες στο ellinadiko.com!φτιαξε λογαριασμό και μετά μπες για να δείς που θα τα κατεβάσεις εδω
1)https://www.ellinadiko.com/forum/showthread.php?t=282716
2)https://www.ellinadiko.com/forum/showthread.php?t=282716

δε λειτουργουν να Link.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
σου λέει το παιδί, φτιάξε λογαριασμό :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
σου λέει το παιδί, φτιάξε λογαριασμό :p

Εχω φτιάξει ήδη. Είμαι μέλος από πέρισυ αλλά δεν ανοίγουν.Τωρα βγάλανε μήνυμα. Κάνουν αναβάθμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilsi

Νεοφερμένος

Η eilsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
οκ ευχαριστω ρε παιδια...

κοιταξετε εγω 8α πληρωνω σε εναν αψογο καθηγητη 1000 εθρω το μηνα για μαθηματικα!!!:(
οποτε λετε να μην παρω λυσαρι θα εχει αυτος το δικο του ετσι?? ?? και ισως μ κανει κ λιγο φυσικη κ χημεια..
τωρα πραγματικά σου αρέσουν τα μα8ηματικά!!!????γτ όντωσ πιστεύω (με ενα αλλο μελοσ δν 8θμαμαι ονομα σορρυ)οτι δεν α3ιζει απο τωρα.......παρολα αθτα δικη σου η αποφασι και δικα σου και τα λεφτα(των γονιών σου βασικά_)...........:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τα μαθηματικά για εμένα ειναι μεγαλος εθισμος.
Το ιδιο και η φυσική
Και περυσι δεν ειχε γραψει πανω απο την βαση, με αυτο τον καθηγητη οπυ μου κανει ιδιαιτερα κατω απο 18 δεν εχω πιάσει
Εχω εθιστεί πολυ. Απο εκεί που έλεγα να πάρω θεωριτική κατευθυνση τώρα τεχνολογική και δεν αλλάζω με τίποτα
Ευχαριστώ πολυ παιδια για τις απαντησεις σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1000 euro το μηνα????? καθε μερα θα σ κανει????????? btw εισαι πλ μικρη για να λες θα παω τεχνολογικη η θεωρητικη κτλ... σιγα τα μαθηματικα π κανετε για να κρινεις απο τωρα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
1000 euro το μηνα????? καθε μερα θα σ κανει????????? btw εισαι πλ μικρη για να λες θα παω τεχνολογικη η θεωρητικη κτλ... σιγα τα μαθηματικα π κανετε για να κρινεις απο τωρα !


Γιατί αυτά δεν είναι μαθηματικά; Μια αλυσίδα δεν είναι τα μαθηματικά; Κάνουν τέτοια πράγματα γιατί τέτοια πράγματα είναι σε θέση να καταλάβουν... Όταν κάνουν τα δύσκολα, θα είναι σε θέση να καταλάβουν τα δύσκολα, απλό είναι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τζιμακο δν σ θιξαμε τα μαθηματικα αλλα αυτα δν ειναι κριτηριο για να επιλεξει απο τη β...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Νομίζω από τη Β' και μετά θέτονται οι βάσεις της κανονικής Άλγεβρας και Γεωμετρίας...έτσι, η Β' είναι μια εύκολη <<αρχή>>. Τα υπόλοιπα θα στηρίζονται και πάνω της (Πυθαγόρειο, Αρχή συναρτήσεων, κλπ.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

math2arch

Νεοφερμένος

Ο math2arch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Κοίτα, τα λυσάρια του ischool είναι τέλεια. Αλλά πολλές φορές βρίσκεισ και κάποια καλά λυσάρια και σε διάφορα καλά βιβλιοπωλία. Ψάξτο πολύ καλά!!!

Μάλιστα σε ένα καλό λυσάρι(δε θυμάμαι τώρα το όνομά του)(Μαθηματικών) θα βρεις τις καλύτερες λύσεις και ασκήσεις. Είναι τέλειο.:D
-----------------------------------------
Θέμα μαθηματικών προς λύση! Όποιος το λύσει είναι τέλειος!!

Ένας έχει 10 βαρέλια με λύρες, οι οποίες ζυγίζουν 1gr. η καθεμιά. Ένα από αυτά τα βαρέλια περιέχει κάλπικες λύρες. Με μία μόνο ζύγιση να βρείτε ποιο βαρέλι τις περιέχει.


και κάτι ακόμα:

[Να λυθεί ο τύπος:
{g}^{2}*3\frac{22}{5}x\sqrt[3]{8}+6{2}^{4\Leftrightarrow }6-2.6+3xLATEX][/LATEX]


xa, xa, xa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jld!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αυτο το λυτάριο που έχω παιδιά στη φυσική είναι υπέροχο. Είανι αυτό του Σαββάλα και μάλιστα το έχει και ο καθηγητής μας.Από αυτό μας βάζει ασκήσεις και στα διαγωνίσματα όλα τα θέματά του.Πάντως έχει καλές ασκήσεις και πολλές.I really recomment this book to you, guys!!:no1:Ειναι το καλύτερο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔεΣποινETTA

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κι εγώ αυτο το βοήθημα εχω!!! ειναι ενα που στο εξωφυλλο εχει ενα τραινακι!!! ειναι πολυ καλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Το 'χε μια φίλη μου και του 'ριξα μια ματιά. Τα εξηγεί όλα πολύ αναλυτικά, όντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
και εγώ αυτό είχα και στην 3η και στην 2α. Καλό είναι μωρέ. Υπάρχει ένα όμως που είναι πολύ πολύ καλύτερομ δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομά του. [λυσάρι δεν είναι;]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Βοήθημα βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έτσι λένε τώρα το λυσάρι; Μην κρύβεστε πίσω απ' το δαχτύλι σας.



Ετυ που εκανετ το θέμα, τι επαθετ; Μπερδεπτετ τη γλώττα του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alextorres

Νεοφερμένος

Ο alextorres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά ξέρετε καμία ιστοσελίδα για λυσάρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες στη βιβλιοθήκη, https://ischool.e-steki.gr/downloads.php?do=cat&id=29 , τα άλλα απαγορεύονται. :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top