Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

nks13

Νεοφερμένος

Ο nks13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα, δύο ερωτήσεις.
Φυσική ποιο είναι το πιο απαιτητικό βοήθημα;
Και, χημεία του σαλτέρη χωρίζονται σε 3 τόμους;
Ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άννα1510

Νεοφερμένος

Η Άννα1510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.

Στο φροντιστήριο χρησιμοποιούμε και ένα ηλεκτρονικό βοήθημα για τη Φυσική, το 3Dpaideia της Inosen.
Έχει κανείς υπόψη του κανένα άλλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Για στείλε link αν μπορείς για το ηλεκτρονικό βοήθημα!
Καλά βοηθήματα είναι του μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλου και του πενέση-συνοδινού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άννα1510

Νεοφερμένος

Η Άννα1510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

NickPap98

Νεοφερμένος

Ο NickPap98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κι εμείς χρησιμοποιούμε στο φροντιστήριο το 3Dpaideia μαζί με το βοήθημα των Σαββάλα. Τώρα για κάποιο άλλο ηλεκτρονικό δεν έχω ακούσει τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
μαθηματικα κατ. Στεργίου-νάκη ή Μαυρίδη ;;;;
Βασικά γνωρίζει κάποιος το βοήθημα του Μαυρίδη να μου πει την γνώμη του;;

φιλε καλα είναι και τα δυο, νομιζω πως πρεπει στο διαδικτυο να υπαρχει του μαυριδη ή λυσεις του δεν θυμαμαι καλά εαν είναι ψαξτο:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Παιδια ειμαι Β λυκειου και στο φροντιστηριο σε λιγο καιρο, κοντα στα χριστουγεννα ισως και λιγο νωριτερα, θα αρχισουμε σιγα σιγα υλη γ λυκειου. Εχω σκεφτει για παραδειγμα στα μαθηματικα να παρω ενα βοηθημα Γ λυκειου οπως του παπαδακη π.χ. που εχει αρκετες λυμενες ασκησεις για αρχη και του χρονου να παρω κατι πιο ανεβασμενο (μπαρλα ισως) και στη φυσικη αντιστοιχα να ξεκινησω με κατι των αδερφων σαββαλα, τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Παιδια ειμαι Β λυκειου και στο φροντιστηριο σε λιγο καιρο, κοντα στα χριστουγεννα ισως και λιγο νωριτερα, θα αρχισουμε σιγα σιγα υλη γ λυκειου. Εχω σκεφτει για παραδειγμα στα μαθηματικα να παρω ενα βοηθημα Γ λυκειου οπως του παπαδακη π.χ. που εχει αρκετες λυμενες ασκησεις για αρχη και του χρονου να παρω κατι πιο ανεβασμενο (μπαρλα ισως) και στη φυσικη αντιστοιχα να ξεκινησω με κατι των αδερφων σαββαλα, τι λετε?

Καποια γνωμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dpa2007

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ο παπαδάκης θεωρώ ότι είναι υπεραρκετός (σε συνδυασμό και με τις ασκήσεις που θα κάνετε στο φροντιστήριο) και κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλός μιας και έχει πολλά λυμένα παραδείγματα αναλυτικά, για κάθε μεθοδολογία. Θα σε βοηθήσει πολύ να οργανώσεις τις μεθοδολογίες (έχει και κάτι πολύ χρήσιμα κουτάκια δίπλα από κάποια παραδείγματα που σου υπενθυμίζουν παγίδες), αν αργότερα δεις ότι δεν σε καλύπτει πλέον και θες κι άλλες ασκήσεις παίρνεις και μπάρλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Ο παπαδάκης θεωρώ ότι είναι υπεραρκετός (σε συνδυασμό και με τις ασκήσεις που θα κάνετε στο φροντιστήριο) και κατά τη γνώμη μου είναι πολύ καλός μιας και έχει πολλά λυμένα παραδείγματα αναλυτικά, για κάθε μεθοδολογία. Θα σε βοηθήσει πολύ να οργανώσεις τις μεθοδολογίες (έχει και κάτι πολύ χρήσιμα κουτάκια δίπλα από κάποια παραδείγματα που σου υπενθυμίζουν παγίδες), αν αργότερα δεις ότι δεν σε καλύπτει πλέον και θες κι άλλες ασκήσεις παίρνεις και μπάρλα.

Τελικά μίλησα με τον καθηγητή μου και μας είπε να πάρουμε το βοήθημα των Στεργίου Νάκη Γ1 που προτείνει ο φίλος από πάνω, είπε πως έχει αρκετές καλές θεωρητικές ασκήσεις και πήρα αυτό τελικά. Άσε που είναι το μόνο με την νέα ύλη δεν περιέχει δηλαδή μιγαδικούς, οπότε ήταν και λίγο μονόδρομος. Έτσι κ αλλιώς πάντως θα λύσω ασκήσεις σίγουρα και από αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athbol

Νεοφερμένος

Ο Athbol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γνώμες γι αυτο το βοηθημα; Το βρηκα στα public και σκέφτομαι να το αγορασω... Το εχει παρει κανενας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Screenshot_2016-02-24-12-49-13.png
    Screenshot_2016-02-24-12-49-13.png
    976.5 KB · Εμφανίσεις: 280
Τελευταία επεξεργασία:

tso 10

Νεοφερμένος

Ο tso 10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Έχω την δυνατότητα να αγοράσω 3 βοηθήματα της τρίτης λυκείου δωρεάν από βιβλιοπωλείο. Είμαι απόφοιτος 2012 και του χρόνου θέλω να δώσω πανελλήνιες.Τα μαθήματα που θα εξεταστώ είναι : 1) μαθηματικά 2) έκθεση 3) ΑΕΠΠ 4) ΑΟΘ
Για τα μαθηματικά θέλω σίγουρα βοήθημα . Μπορείτε να μου πείτε ποια είναι αξιόλογα ώστε να διαλέξω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
μαθηματικά μπάρλας (α' και β' τεύχος)
αοθ αυτό: https://savalas.gr/wordpress/arxes-oikonomikis-theorias-g΄-lukeiou/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,846 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Έχω την δυνατότητα να αγοράσω 3 βοηθήματα της τρίτης λυκείου δωρεάν από βιβλιοπωλείο. Είμαι απόφοιτος 2012 και του χρόνου θέλω να δώσω πανελλήνιες.Τα μαθήματα που θα εξεταστώ είναι : 1) μαθηματικά 2) έκθεση 3) ΑΕΠΠ 4) ΑΟΘ
Για τα μαθηματικά θέλω σίγουρα βοήθημα . Μπορείτε να μου πείτε ποια είναι αξιόλογα ώστε να διαλέξω ;
Μαθηματικά Παπαδακη/Μπαρλα (προτιμώ τον πρώτο)
ΑΕΠΠ Λαζαρινη
ΑΟΘ αυτό που σου πρότεινε η formio4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tso 10

Νεοφερμένος

Ο tso 10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Γνώμες γι αυτο το βοηθημα; Το βρηκα στα public και σκέφτομαι να το αγορασω... Το εχει παρει κανενας;

Πάρτο χωρίς δεύτερη σκέψη, είναι καταπληκτικό. Έχει όλη τη θεωρία μαζεμένη, τυπολόγια, ερωτήσεις σωστού λάθους, επαναληπτικά θέματα αυξανόμενης δυσκολίας, θέματα πανελλαδικών προσαρμοσμένα στη νέα ύλη, κριτήρια αξιολόγησης... Κι όλα με τέλειες, αναλυτικές λύσεις που βρίσκονται σε ξεχωριστό τόμο. Είμαι κατά των βιβλίων με επαναληπτικά θέματα αλλά αυτό είναι ξεχωριστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
παιδια εχει κανενας ασχοληθει στη βιολογια κατευθυνσης με θεματα της Νικολεττας Μαργαριτη ??? Ειναι σχετικα αγνωστη (δεν ειναι σαν τη Νοτα που εχει γινει φιρμα) αλλα βρηκα το blog της και τα ειδα ολα!! Πολυ ιδιαιτερα θεματα, ομοια τους δεν εχω ξαναδει ...ΕΙδα οτι κυκλοφορει το βιβλιο της με κριτηρια αξιολογησης απο εκδοσεις Λιβανη και το παρηγγειλα, ειναι πολυ φτηνο αλλωστε. Αν εχει πεσει στα χερια κανενος ας μου πει...

χρονια πολλα και πολλες επιτυχιες σε ολους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Παιδιά να το ξέρετε ότι τα βοηθήμαγα όταν βγαίνουν πάντα τα παίρνει το Υπουργείο και τα βάζει στην λίστα ώστε να μην πέσουν ποτέ τα ίδια στις πανελλήνιες με έγγραφη μάλιστα κατάθεση του συγγραφέα των εκάστοτε βοηθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Αυτο που λες δεν το γνωριζω απλα με το να λυνεις ασκησεις στα μαθηματικα η σε οποιοσηποτε μαθημα απο βοηθηματα κανεις εξασκηση και δεν προσπαθεις να "πιασεις" τα θεματα που θα πεσουν.ουσιαστικα μαθαινεις να διαχειριζεσαι καλυτερα τις ασκησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top