Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
ναι απο μεθοδολογια ουτε εγω εμεινα ικανοποιημενη απο τον μαθιουδακη.. πιστευω οτι ο δημοπουλος ειναι ο,τι πρεπει για αυτο που ψαχνεις. να διαβαζεις καλα θεωρια και μεθοδολογια και μετα να απαντας οπωσδηποτε στις ερωτησεις κλειστου και ανοικτου τυπου ειναι ο,τι καλυτερο. μετα οι ασκησεις ειναι αρκετα βασικες δλδ δεν προκειται να κολλας σε καμια απλα βοηθανε να κατανοησεις. αλλα αυτο μονο για πρωτο περασμα μετα ψαξε κατι με καλυτερες ασκησεις

Για Α.Ο.Θ τι προτείνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily74

Νεοφερμένος

Η emily74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για Α.Ο.Θ τι προτείνεις;

δεν δινω αλλα τσεκαρε αυτο το σαιτ εμενα με εχει βοηθησει στο αοδε και εχει αρκετα θεματα απο οσο εχω δει για αοθ https://www.economics.edu.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timosvzl

Νεοφερμένος

Ο Timosvzl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω στη φυσικη θα πρότεινα για αρχή Παναγιωτακόπουλο-Μαθιουδακη (Σαββαλας) και ιδιαίτερα για δύσκολα θέματα το βιβλίο του παναγιωτακοπουλου "Θέματα Φυσικής" (Σαββαλας) . Επίσης για παιδια που ξαναδίνουν θα πρότεινα επίσης το βιβλίο του Κατσικα (ελληνοεκδοτικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ΑΟΔΕ:Δε θες.Υλικό για να γράφεις διαγωνίσματα κατά τη διάρκεια της χρονιάς μπορείς να βρεις σε αυτή τη σελίδα
ΑΟΘ:Το συλλογικό έργο των τεσσάρων συγγραφέων που εκδίδεται από το Σαββάλα.
ΑΕΠΠ:Να έχεις απαίτηση από τον καθηγητή σου να σου κάνει «μοντάζ» με φυλλάδια ασκήσεων από διάφορα βοηθήματα.Αν δεν έχει τις δυνατότητες,την όρεξη,τον χρόνο να το κάνει αυτό προσπάθησε να τον πείσεις να κάνετε είτε από το βοήθημα του Παναγιώτη Τσιωτάκη είτε από το βοήθημα του Λαζαρίνη.!!ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!Μακριά από Χημικούς που διδάσκουν το συγκεκριμένο μάθημα!!
Μαθηματικά Κατεύθυνσης:Με βόλευε ο Μπάρλας περισσότερο που τις έχει λίγο πιο φλου τις ασκήσεις σε σύγκριση με τον Παπαδάκη(που έχει για τίτλο π.χ "Κατηγορία Ασκήσεων:Εφαρμογή σχήματος Horner"...λέω ένα παράδειγμα από προηγούμενες γνώσεις σου για να καταλάβεις τι εννοώ).
Μαθηματικά γενικής:Δεν είμαι σε θέση να εκφέρω άποψη μιας και δεν έχω τις απαιτούμενες γνώσεις.
Φυσική Κατεύθυνσης:Αναλόγως για το τι πας.Συγκεκριμένα,αν έχεις στόχο μέχρι Θέμα Γ πας για το βιβλίο των αδελφών Σαββάλα.Αν πηγαίνεις για μεγαλύτερους στόχους,σου προτείνω είτε Μαθιουδάκη(αρκούσε για να γράψεις 20 φέτος) είτε για το βοήθημα του Αντώνη Παλόγου..που λόγω διαφωνίας μου με τον καθηγητή μου δεν κατάφερα να τον πείσω να κάνουμε από αυτό(που κατά τη γνώμη μου έχει ασκήσεις που «κουβαλούν περισσότερο φυσική μέσα τους»).Αξιόλογο κρίνεται και το βοήθημα του Πενέση(το πιο σύγχρονο αφού εκδόθηκε το 2013),χωρίς όμως να μπορώ να εκφέρω προσωπική άποψη(θα το δανειστώ την επόμενη εβδομάδα).Αν όμως,αναλογιστούμε θέματα του 2013 τότε....χρειάζονται οι μεγάλες δυνάμεις.Ποιες είναι αυτές;Είτε το κόκκινο βοήθημα του Παναγιωτόπουλου(εκδόσεις Σαββάλας) που είναι πολύ καλά δομημένο είτε το βοήθημα του Βασίλη Τσούνη(μαζί με του Παλόγου και του Ελευθερίου τα αγαπημένα μου βιβλία για το συγκεκριμένο μάθημα,με έντονα όμως αρνητικό χαρακτηριστικό το γεγονός ότι δεν έχει αναλυτικές λύσεις πίσω,παρά μόνο αποτελέσματα γεγονός που σε οδηγεί να αναζητήσεις τις λύσεις στην προσωπική του ιστοσελίδα).Ποιο είναι όμως το βοήθημα του Ελευθερίου;Πρόκειται για "Το 5ο Θέμα" ένα βιβλίο με πολύ «όμορφες» ασκήσεις που έχουν διδακτικό χαρακτήρα και το οποίο διατίθεται δωρεάν σε ηλεκτρονική μορφή από τον ίδιο τον συγγραφέα.Απαραίτητη προϋπόθεση για να το χρησιμοποιήσεις;Να έχεις ανοιχτόμυαλο καθηγητή που θα σου επιλέγει ασκήσεις και θα στις εκτυπώνει.

Μέσα σε φροντιστήριο πιθανολογώ θα σας δουλέψουν Μαθιουδάκη και ανάλογα με τις ικανότητες-τις αντοχές-τα μέλη στην αίθουσα κατά τον Μάρτιο θα πάτε ίσως και σε ένα πιο extreme βοήθημα(συνήθως το κόκκινο).



Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Άποψή μου δεν «ακουμπιέται» αυτό το βοήθημα ακόμη και από εξαίρετους μαθητές.Ανάλογη περίπτωση για τη φυσική είναι αυτό το βοήθημα.

thanoukos μπορεις λιγο να περιγραψεις το βοηθημα του παλογου? και κατι ακομα αυτο το βοηθημα της φυσικης που λες οτι δεν ακουμπιεται εχει πιο δυσκολες ασκησεις απο το επαναληπτικο του τσουνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!Μακριά από Χημικούς που διδάσκουν το συγκεκριμένο μάθημα

Χημικοι διδάσκουν ΑΕΠΠ...; Σοβαρά μιλάς τωρα...; ...πώς; :knife:

Σχετικά με τα βοηθήματα, το κόκκινο που λες για τη φυσικη δεν ειναι και τοσο ακραίο, οχι πάντα τουλάχιστον. Μπορεί κάποιος να κανει απο τωρα ασκησεις απο αυτο, δεν χρειάζεται να περιμένει ως τον Μάρτιο. Όπως είπαν παραπάνω, ο Κατσίκας εχει καλές ασκησεις. Για τα μαθ γεν έχω να προτείνω και τις επαναληπτικές ασκησεις του Mathematica, αφού εχει βγάλει κάποιος την ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Παιδιά στα Μαθηματικά δουλεύω με το βοήθημα του Μπάρλα.Είμαι ευχαριστημένος προς το παρόν.Χρησιμοποιεί κανένας άλλος το συγκεκριμένο βοήθημα?Μήπως έχει να προτείνει κανένας κάποιο καλύτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Παιδιά στα Μαθηματικά δουλεύω με το βοήθημα του Μπάρλα.Είμαι ευχαριστημένος προς το παρόν.Χρησιμοποιεί κανένας άλλος το συγκεκριμένο βοήθημα?Μήπως έχει να προτείνει κανένας κάποιο καλύτερο?
Εννοείς μαθηματικά κατεύθυνσης φαντάζομαι έτσι;Το χρησιμοποιούσα εγώ όλη τη χρονιά πέρσι(1ο και 2ο τεύχος) και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
παιδια γνωριζει κανεις το βοηθημα του νικολακοπουλου εκδοσεις σαββαλα, για τη φυσικη κατευθυνσης γ λυκειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εννοείς μαθηματικά κατεύθυνσης φαντάζομαι έτσι;Το χρησιμοποιούσα εγώ όλη τη χρονιά πέρσι(1ο και 2ο τεύχος) και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.

Μιας και το χρησιμοποίησες θα ήθελα να σε ρωτήσω καλύπτει ένα μεγάλο φάσμα ασκήσεων που μπροούν να πέσουν στις πανελλήνιες?Γιατί σκεφτόμουν μηπως ηταν απαραιτητο να παρω και αλλο βοήθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Χημικοι διδάσκουν ΑΕΠΠ...; Σοβαρά μιλάς τωρα...; ...πώς; :knife:

Σχετικά με τα βοηθήματα, το κόκκινο που λες για τη φυσικη δεν ειναι και τοσο ακραίο, οχι πάντα τουλάχιστον. Μπορεί κάποιος να κανει απο τωρα ασκησεις απο αυτο, δεν χρειάζεται να περιμένει ως τον Μάρτιο. Όπως είπαν παραπάνω, ο Κατσίκας εχει καλές ασκησεις. Για τα μαθ γεν έχω να προτείνω και τις επαναληπτικές ασκησεις του Mathematica, αφού εχει βγάλει κάποιος την ύλη.

Βεβαίως,και χημικοί και φυσικοί και μαθηματικοί διδάσκουν ΑΕΠΠ(δεν αναφέρομαι φυσικά στα σχολεία αλλά στα φροντιστήρια).

Όσον αφορά για το βιβλίο του Παναγιωτακόπουλου,το θέμα δεν είναι μόνο να λύνεις ασκήσεις είναι και να καταλαβαίνεις τι λύνεις και ποια είναι η ουσία της κάθε άσκησης.Για παράδειγμα,θυμάμαι παιδιά που έλεγαν "Α εγώ λύνω Ελευθερίου,ο καθηγητής μου μου δίνει ασκήσεις του Μάργαρη,έχω επεξεργαστει τα επαναληπτικά διαγωνίσματα του ylikonet κτλ.".Αποτέλεσμα;Με αυτά τα θέματα «κόλλησαν» στο δεκαπεντάρι στη φυσική και ας τους έδινε ο καθηγητής τους μαργαριτάρια του Μάργαρη και του Ρουμπίνη.Συνοψίζοντας,θεωρώ άτυχη επιλογή να ακουμπήσουν οι μαθητές αυτά τα συγγράμματα πριν την ολοκλήρωση της ύλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Μιας και το χρησιμοποίησες θα ήθελα να σε ρωτήσω καλύπτει ένα μεγάλο φάσμα ασκήσεων που μπροούν να πέσουν στις πανελλήνιες?Γιατί σκεφτόμουν μηπως ηταν απαραιτητο να παρω και αλλο βοήθημα.
Κοίτα στις λυμένες που έχει καλύπτει μια βασική και απαραίτητη μεθοδολογία αν και μερικές είναι και λίγο υπερβολικές ακόμα και για πανελλήνιες.Τα επαναληπτικά θέματα του 1ου τεύχους πιστεύω καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό το κεφάλαιο των μιγαδικών και του 2ου τεύχους πιστεύω είναι αρκετά απαιτητικά και καλύπτουν ένα μεγάλο μέρος των πιθανών ασκήσεων που μπορούν να πέσουν.Ίδια άσκηση εντελώς δεν γίνεται να σου βάλει αλλά παρόμοιες με ίδια μεθοδολογία.Προσωπικά πέρα από τον Μπάρλα έλυνα ασκήσεις που είχα βρει σε διάφορες σελίδες λυμένες πάντα,όπως για παράδειγμα της ΕΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Καποιός που να σπουδάζει στο μαθηματικο ή που τέλος πάντων είναι καλός στα μαθηματικά γ λυκείου θα μπορούσε να μου δώσει κάποιεσ συμβουλές σε κάποιες απορίεσ μου???? ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
παιδια, κανενα καλο βοηθημα στη βιολογια κατευθυνσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
παιδια, κανενα καλο βοηθημα στη βιολογια κατευθυνσης?

Λαζαράκη(εκδόσεις Πουκαμισάς).Φέτος όλες οι ασκήσεις από Λαζαράκη μπήκαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Λαζαράκη(εκδόσεις Πουκαμισάς).Φέτος όλες οι ασκήσεις από Λαζαράκη μπήκαν :P

ευχαριστω πολυ φιλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια.
Λοιπόν, είμαι τρίτη και ετοιμάζομαι τώρα με τα καλοκαιρινά.
Είμαι θετική και θέλω να περάσω ιατρική αλλα ποτέ μου δν ήμουν καλή μαθήτρια λόγω πολλών πραγμάτων.
Τώρα όμως σκοπεύω να διαβάσω πολύ.
Πάω φροντηστήριο και εκεί μας δίνουν δικά τους βιβλία αλλα εγώ έχω πάρει κάποια επιπλέον βοηθήματα.

Μαθηματικά κατ : Παπαδάκη και Μπάρλα
Φυσική κατ : μαθιουδάκης
Χημεία κατ : Δεν πήρα Σαλτερή γιατί δν είχα τα λεφτά 24 ευρώ. Αλλά πήρε ένα απο το μεταίχμιο του τριανταφύλου. είναι καλό

μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι καλά τα βοηθήματα που έχω πάρει ?

Σαλτερή ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!Είναι ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ και ειδικά για την θετική! Για τα υπόλοιπα είσαι super!!! Για τα μαθηματικά θεωρώ ότι του Παπαδάκη είναι καλύτερο, με την έννοια ότι στα περισσότερα θέματα έχει αναλυτικές λύσεις, ενώ ο Μπάρλας πετάει μόνο ένα αποτέλεσμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,895 μηνύματα.
Για βασικά θέματα / ασκήσεις Μαθηματικών σε Μιγαδικούς, Τριγωνομετρία, Βασική Άλγεβρα και Ανάλυση 1-μεταβλητής, μπορείτε να ψάξετε στα αγγλικά στη google. Οι ξένοι κάνουν πολύ ωραία πράγματα σε pre-calculus για προθέρμανση για το Πανεπιστήμιο. Υπάρχουν πολλά free e-books, pdf,..και βιντεάκια προσομοιώσεων / διαλέξεων στο you tube. Tα Ελληνικά σχολικά βοηθήματα μου φαίνονται λιγάκι "στατικά" σε μια εποχή ταχύτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Σαλτερή ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!Είναι ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ και ειδικά για την θετική! Για τα υπόλοιπα είσαι super!!! Για τα μαθηματικά θεωρώ ότι του Παπαδάκη είναι καλύτερο, με την έννοια ότι στα περισσότερα θέματα έχει αναλυτικές λύσεις, ενώ ο Μπάρλας πετάει μόνο ένα αποτέλεσμα!


ναι αλλά ο μπάρλας έχει πιο δύσκολες ασκήσεις . έτσι λένε τουλάχιστον.
και τα βιβλία του σαλτερή είναι πολύ ογκόδες ρε παιδί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilou96

Νεοφερμένος

Η marilou96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ φιλε!
επισης αρκετα καλο ειναι σωτηριου καρυοφιλη εκδοσεις σαββαλα....ασκησεις οχι τρελα αλλα εχει φοβερα τη θεωρια ...

τα βοηθηματα του παπαδακη ειναι εξαιρετικα γιατι σε κανουν να καταλαβεις μαθηματικα.... εχεις ασκησεις νορμαλ π εχουν διαβαθμιση οχι οπως μπαρλα κ στεργιου...... θα προτεινα παπαδακη κ μολις ξεκινησει η επαναληψη παρε οπωσδηποτε μπαρλα η πες στον καθηγητη σου να σου φερνει ασκησεις αν δεν θελεις να ξοδεψεις επιπλεον λεφτα....εγω ετσι το εκανα κ καμαρωνω για το 19.1 π εφερα στα μαθηματικα

Μιας και το χρησιμοποίησες θα ήθελα να σε ρωτήσω καλύπτει ένα μεγάλο φάσμα ασκήσεων που μπροούν να πέσουν στις πανελλήνιες?Γιατί σκεφτόμουν μηπως ηταν απαραιτητο να παρω και αλλο βοήθημα.
τα βοηθηματα του παπαδακη ειναι εξαιρετικα γιατι σε κανουν να καταλαβεις μαθηματικα κ οχι επιφανειακα...αλλιως δεν γραφεις πλεον στις πανελληνιες .... εχεις ασκησεις νορμαλ π εχουν διαβαθμιση οχι οπως μπαρλα κ στεργιου π σε ριχνουν στα βαθυα ...... θα προτεινα παπαδακη κ μολις ξεκινησει η επαναληψη παρε οπωσδηποτε μπαρλα η πες στον καθηγητη σου να σου φερνει ασκησεις αν δεν θελεις να ξοδεψεις επιπλεον λεφτα....εγω ετσι το εκανα κ καμαρωνω για το 19.1 π εφερα στα μαθηματικα

Μιας και το χρησιμοποίησες θα ήθελα να σε ρωτήσω καλύπτει ένα μεγάλο φάσμα ασκήσεων που μπροούν να πέσουν στις πανελλήνιες?Γιατί σκεφτόμουν μηπως ηταν απαραιτητο να παρω και αλλο βοήθημα.
τα βοηθηματα του παπαδακη ειναι εξαιρετικα γιατι σε κανουν να καταλαβεις μαθηματικα κ οχι επιφανειακα...αλλιως δεν γραφεις πλεον στις πανελληνιες .... εχεις ασκησεις νορμαλ π εχουν διαβαθμιση οχι οπως μπαρλα κ στεργιου π σε ριχνουν στα βαθυα ...... θα προτεινα παπαδακη κ μολις ξεκινησει η επαναληψη παρε οπωσδηποτε μπαρλα η πες στον καθηγητη σου να σου φερνει ασκησεις αν δεν θελεις να ξοδεψεις επιπλεον λεφτα....εγω ετσι το εκανα κ καμαρωνω για το 19.1 π εφερα στα μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
ναι αλλά ο μπάρλας έχει πιο δύσκολες ασκήσεις . έτσι λένε τουλάχιστον.
και τα βιβλία του σαλτερή είναι πολύ ογκόδες ρε παιδί μου

Θα ρωτήσω την καθηγήτριά μου για να το σιγουρέψω για τον Μπάρλα, γιατί αν όντως ισχύει πρέπει να τον αγοράσω οπωσδήποτε!!!:) Όσο για τον Σαλτερή... το βιβλίο του είναι ογκώδες γιατί έχει τα ΠΑΝΤΑ!!!! Προφανώς δεν το λύνεις ολόκληρο, αλλά κάνεις επιλογές, γιατί έχει ασκήσεις που είναι σχεδόν πανομοιότυπες. Αν λοιπόν πας για 90+ στη χημεία νομίζω ότι ο Σαλτερής επιβάλλεται. Πραγματικά θεωρώ ότι αν έχεις δίλημμα μεταξύ Παπαδάκη και Μπάρλα, για τον Σαλτερή δεν πρέπει να έχεις καν αμφιβολία!!! Στις πανελλήνιες δεν ψάχνεις τον ευκολότερο, αλλά την δυσκολότερο δρόμο!!!:(;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top