Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Θα ρωτήσω την καθηγήτριά μου για να το σιγουρέψω για τον Μπάρλα, γιατί αν όντως ισχύει πρέπει να τον αγοράσω οπωσδήποτε!!!:) Όσο για τον Σαλτερή... το βιβλίο του είναι ογκώδες γιατί έχει τα ΠΑΝΤΑ!!!! Προφανώς δεν το λύνεις ολόκληρο, αλλά κάνεις επιλογές, γιατί έχει ασκήσεις που είναι σχεδόν πανομοιότυπες. Αν λοιπόν πας για 90+ στη χημεία νομίζω ότι ο Σαλτερής επιβάλλεται. Πραγματικά θεωρώ ότι αν έχεις δίλημμα μεταξύ Παπαδάκη και Μπάρλα, για τον Σαλτερή δεν πρέπει να έχεις καν αμφιβολία!!! Στις πανελλήνιες δεν ψάχνεις τον ευκολότερο, αλλά την δυσκολότερο δρόμο!!!:(;)

ωραία ρώτα και πες μου και εμένα!
καλά θα αγοράσω και σαλτερή απλά θα αρχίσω να αγχώνομαι γιατί δεν θα ξέρω ποια άσκηση να προτοκάνω.
ασε που θα έχω και το βοήθημα του φροντηστηρίου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
ωραία ρώτα και πες μου και εμένα!
καλά θα αγοράσω και σαλτερή απλά θα αρχίσω να αγχώνομαι γιατί δεν θα ξέρω ποια άσκηση να προτοκάνω.
ασε που θα έχω και το βοήθημα του φροντηστηρίου!

Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!! Το ίσιο συμβαίνει και με 'μενα μαθηματικά και φυσική... Σκέφτομαι τι θα κάνω;;; Για να βγουν όλα αυτά δεν πρέπει να κοιμάμαι!!! Ευτυχώς στο δικό μου φροντιστήριο δουλεύουμε μόνο από Σαλτερή! Θα μπορούσες να ρωτήσεις τον καθηγητή σου ποιες είναι οι καλύτερες ή να λύσεις αυτές που προτείνει ο Σαλτερής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
τα βοηθηματα του παπαδακη ειναι εξαιρετικα γιατι σε κανουν να καταλαβεις μαθηματικα κ οχι επιφανειακα...αλλιως δεν γραφεις πλεον στις πανελληνιες .... εχεις ασκησεις νορμαλ π εχουν διαβαθμιση οχι οπως μπαρλα κ στεργιου π σε ριχνουν στα βαθυα ...... θα προτεινα παπαδακη κ μολις ξεκινησει η επαναληψη παρε οπωσδηποτε μπαρλα η πες στον καθηγητη σου να σου φερνει ασκησεις αν δεν θελεις να ξοδεψεις επιπλεον λεφτα....εγω ετσι το εκανα κ καμαρωνω για το 19.1 π εφερα στα μαθηματικα[/QUOTE]

Εγώ κάνω από Μπάρλα τώρα.Στα επαναληπτικά θα κάνω κάποιες ασκήσεις από Παπαδάκη και το άλλο βοήθημα των Στεργιου-Νάκη,τις οποίες θα επιλέξει ο καθηγητής μου.Και έπειτα κάποιες άλλες έξτρα ασκήσεις μου είπε,δεν ξέρω από που όμως,μπορεί δικές του.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!! Το ίσιο συμβαίνει και με 'μενα μαθηματικά και φυσική... Σκέφτομαι τι θα κάνω;;; Για να βγουν όλα αυτά δεν πρέπει να κοιμάμαι!!! Ευτυχώς στο δικό μου φροντιστήριο δουλεύουμε μόνο από Σαλτερή! Θα μπορούσες να ρωτήσεις τον καθηγητή σου ποιες είναι οι καλύτερες ή να λύσεις αυτές που προτείνει ο Σαλτερής :)


Καλα φυσική καληνύχτα. Έχω του μαθιουδάκη και είναι τετάστιο...αλλά εντάξη θα βγει.
Εμενα ο σαλτερής με αγχώνει πιο πολύ απο όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Καλα φυσική καληνύχτα. Έχω του μαθιουδάκη και είναι τετάστιο...αλλά εντάξη θα βγει.
Εμενα ο σαλτερής με αγχώνει πιο πολύ απο όλους

Από Μαθιουδάκη λύνεις μόνο τα προβλήματα; Γιατί εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω, αφού για τις πιο απλές έχω το βοήθημα του φροντιστηρίου.. Τεσπα η χημεία δεν είναι πολύ δύσκολο μάθημα. Κάνε αυτό που σου λέω με τις ασκήσεις, διάβασε πολύ καλά τη θεωρία από 'κει και μην αγχώνεσαι τόσο. Να βγάλεις και ΟΛΟ τον Σαλτερή και το βοήθημα του φροντιστηρίου απλά δεν παίζει... Οπότε χαλάρωσε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Αλήθεια ? Και εγώ το είχα πιστέψει ότι πρέπει να βγάλω όλο το βοήθημα του σαλτερή.
Κοιτα για φυσική επειδή θέλω να κάνω εξάσκηση πρώτα λύνω του φροντ και μετα επιλέγω ασκήσεις απο μαθιουδάκη και μετά προβλήματα. Οι ασκήσεις του είναι πολύ καλές οπότε δν θέλω να τις αφήσωω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
τα βοηθηματα του παπαδακη ειναι εξαιρετικα γιατι σε κανουν να καταλαβεις μαθηματικα κ οχι επιφανειακα...αλλιως δεν γραφεις πλεον στις πανελληνιες .... εχεις ασκησεις νορμαλ π εχουν διαβαθμιση οχι οπως μπαρλα κ στεργιου π σε ριχνουν στα βαθυα ...... θα προτεινα παπαδακη κ μολις ξεκινησει η επαναληψη παρε οπωσδηποτε μπαρλα η πες στον καθηγητη σου να σου φερνει ασκησεις αν δεν θελεις να ξοδεψεις επιπλεον λεφτα....εγω ετσι το εκανα κ καμαρωνω για το 19.1 π εφερα στα μαθηματικα

Ακριβώς το ίδιο μου είπε και η μαθηματικός μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Στη χημεία κατεύθυνσης, χρησιμοποιείτε κάποιο καλό βοήθημα εκτός από το Σαλτερή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Στη χημεία κατεύθυνσης, χρησιμοποιείτε κάποιο καλό βοήθημα εκτός από το Σαλτερή;

Σαλτερή και ξερό ψωμί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Σαλτερή και ξερό ψωμί:P

Απλώς έχω δουλέψει με τα βοηθήματά του και ψάχνω κάποιο λίγο διαφορετικό.Είσαι θετική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Απλώς έχω δουλέψει με τα βοηθήματά του και ψάχνω κάποιο λίγο διαφορετικό.Είσαι θετική;

Πέρυσι ήμουν θετική και φέτος τεχνολογική Α' κύκλου. Είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί στην αγορά με τεράαααστια διαφορά! ;) Άλλωστε, τα θέματα των πανελληνίων μπαίνουν με βάση τις ασκήσεις του, οπότε τι άλλο να λέμε...; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EngineSp

Νεοφερμένος

Ο EngineSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλός είναι και ο Μιχελής αν κι επειδή είναι καινούργιο βοήθημα έχει κάποια λάθη.
Εγώ με αυτό έδωσα πριν 2 χρόνια και έγραψα άριστα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Κι εγώ έχω ακούσει για το βοήθημα του Μιχέλη,ως ένα απ'τα καλά μετά από του Σαλτερή.Ποιά είναι γενικά η διάρθρωση των ασκήσεών του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quibrick

Νεοφερμένος

Ο Quibrick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Για φυσικη παντως εαν θελετε δυσκολες ασκησεις με αρκετο ενδιαφερον προτεινω του Παπαθεοδωρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Έχει δουλέψει κάποιος το βοήθημα του Αναστάσιου Νιώτη,της ελληνοεκδοτικής ''Προετοιμάζομαι για τις πανελλαδικές εξετάσεις'';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Εχετε να μου προτεινετε καποιο βοηθημα βιολογιας Γ λυκειου Θετικης Κατ? Σαββαλας καλος ειναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Του συγγελακη εχω ακουσει οτι παρα πολυ καλο. Καλυτερα, βεβαια, να πας σε ενα βιβλιοπωλειο να τα δεις για να παρεις μια εικονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia_g

Νεοφερμένος

Η georgia_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το βοηθημα του σαββαλα στην χημεια κατ ειναι καλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Ο Σαλτερης ειναι κορυφαιος ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Σαλτερης με τα 1000!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top