Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
εγω εχω φυσικη κατ εχω το μαθιουδακης/παναγιωτακοπουλος κ μαθηματικα κατ του παππαδακη(σαββαλας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Καλησπερα.. ψαχνω για βοηθηματα γ λυκειου της τεχνολογικης για ολα τα μαθηματα καθως και εκθεση και βιολογια γενικης..
οποιος εχει καποια ας μου πει ποια εχει(εκδοση,συγγραφεα) και τιμη.. ευχαριστω..:)

περιοχη θεσσαλονικη
Φίλη Δέσποινα, για το ΑΟΔΕ, πριν αγοράσεις οποιοδήποτε βοήθημα αφιέρωσε λίγο από το χρόνο σου και επισκέψου το www.economics.edu.gr , την ενότητα ΑΟΔΕ. Ίσως , έστω και λίγο, όσα υπάρχουν να σε βοηθήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Φίλη Δέσποινα, για το ΑΟΔΕ, πριν αγοράσεις οποιοδήποτε βοήθημα αφιέρωσε λίγο από το χρόνο σου και επισκέψου το www.economics.edu.gr , την ενότητα ΑΟΔΕ. Ίσως , έστω και λίγο, όσα υπάρχουν να σε βοηθήσουν.

Αυτό συγκεκριμενα;https://www.economics.edu.gr/aode-epexergasmeni-thewria.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_89

Νεοφερμένος

Η despoina_89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση σου... απο οτι ειδα το αοδε δεν θελει και πολλα οποτε θα διαβασω το βιβλιο και οτι βρω στο internet και νομιζω ειμαι ενταξει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Αυτο για να διαβασεις τη θεωρια, αλλα υπαρχουν ενοτητες με διαγωνισματα και ερωτησεις ασκησεις για να δεις πως τα πηγαινεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_89

Νεοφερμένος

Η despoina_89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ωραια!! αν εχετε κατι που μπορει να βοηθησει και ΑΕΠΠ καθως στην εκθεση ... ειτε βοηθημα ειτε κατι στο internet(ψαχνω βοηθηματα οποιος εχει) διαβαζω μονη μου οποτε προσπαθω να οργανωθω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ωραια!! αν εχετε κατι που μπορει να βοηθησει και ΑΕΠΠ καθως στην εκθεση ... ειτε βοηθημα ειτε κατι στο internet(ψαχνω βοηθηματα οποιος εχει) διαβαζω μονη μου οποτε προσπαθω να οργανωθω!!

μπραβο! αεππ διαβασε καλα θεωρια απο σχολικο και σου προτενω το βοηθημα εκδοσεις σαββαλα των ΝΤΖΙΟΣ-ΚΟΨΙΝΗΣ.
εκθεση διαβασε αρθρα απο εφημεριδες..προσεχε και στο σχολειο:)
αοδε δε χρειαζεται τιποτα...διαβασμα (ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ) και να γραφεις διπλα απο καθε παραγραφο μια ερωτηση που αντιστοιχει σ'αυτην..το παραπανω σιτε του geokam ειναι πολυ καλο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_89

Νεοφερμένος

Η despoina_89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
χαχα βασικα ειμαι λιγο πιο μεγαλο παιδακι :P ξαναδινω μετα απο 6 χρονια και αλλαζω κατευθυνση...:) thanks anyway..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Ναι,το καταλαβα:P

Τι κατ ησουνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_89

Νεοφερμένος

Η despoina_89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
θετικη και δεν θελω παλι να μπλεχτω με χημεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Γεια σας, απλή και κατανοητή ερώτηση: Αναστάσιο Μπάρλα ή Στεργίου;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γεια σας, απλή και κατανοητή ερώτηση: Αναστάσιο Μπάρλα ή Στεργίου;:)

Εξαρτάται:
  • Θες συνοπτική θεωρία και καλές προς το δύσκολες ασκήσεις που μερικές φορές ξεφεύγου; Μπάρλας
  • Θες αναλυτική θεωρία με ευκόλες και καλές ασκήσεις; Στεργίου-Νάκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λοιπόν...need a bit of help.
Θέλω βοήθημα βιολογίας,όπου θα εξηγεί αναλυτικά την θεωρία,και θα έχει και μπόλικες ασκήσεις,απο απλές μέχρι πάνδύσκολες...
Το βιβλίο απο τον σαββάλα μου άρεσε,αλλά δεν ξέρω κατα πόσο καλύπτει τις ασκήσεις σε βάθος.
Οπότε άν έχετε να προτείνεται κάποιο βοήθημα,ή δύο δεν με πειράζει,θα ήμουν ευγνώμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Λοιπόν...need a bit of help.
Θέλω βοήθημα βιολογίας,όπου θα εξηγεί αναλυτικά την θεωρία,και θα έχει και μπόλικες ασκήσεις,απο απλές μέχρι πάνδύσκολες...
Το βιβλίο απο τον σαββάλα μου άρεσε,αλλά δεν ξέρω κατα πόσο καλύπτει τις ασκήσεις σε βάθος.
Οπότε άν έχετε να προτείνεται κάποιο βοήθημα,ή δύο δεν με πειράζει,θα ήμουν ευγνώμων.
Κατεύθυνσης ή γενικής? Θα πω ότι ξέρω και για τις δύο. :P
Γενικά, είναι πολύ καλά αυτα της Λαζαράκη απο τις εκδόσεις Πουκαμισας, αλλα ειναι πολύ δυσεύρετα. Τουλάχιστον στην πόλη μου δεν υπάρχουν και το πήρα από Αθήνα.

Για κατευθυνσης μετά ειναι αυτό του Παπαστάμου από ΕΟΣΚ. Εμείς αυτά χρησιμοποιούμε.

Για γενικής, ξέρω ότι ειναι καλό του Καμινέλλη από Ελληνοεκδοτική.

:)
Edit: Για την κατευθυνσης αξίζουν και τα '' 400 ασκήσεις βιολογιας '' από Εν Δυναμει και ''Τετραδιο προετοιμασιας για τις εξετασεις'' από Μεταίχμιο. Το πρώτο έχει σχετικά απλές ασκήσεις αλλά έχει πολλές λυμένες υπέροχα ανεπτυγμένες και το δευτερο έχει πιο δύσκολες και συνδιαστικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν...need a bit of help.
Θέλω βοήθημα βιολογίας,όπου θα εξηγεί αναλυτικά την θεωρία,και θα έχει και μπόλικες ασκήσεις,απο απλές μέχρι πάνδύσκολες...
Το βιβλίο απο τον σαββάλα μου άρεσε,αλλά δεν ξέρω κατα πόσο καλύπτει τις ασκήσεις σε βάθος.
Οπότε άν έχετε να προτείνεται κάποιο βοήθημα,ή δύο δεν με πειράζει,θα ήμουν ευγνώμων.
κατεύθυνσης; Αν ναι, εγώ είχα Λαζαράκη-Σαράντο(από εκδόσεις ελληνικά γράμματα οπότε δεν ξέρω αν θα το βρεις - θα πρέπει να ψάξεις). Έχει αναλυτικότατα τη θεωρία(αλλά τι να την κάνεις; ) και έχει κι ένα λογικό αριθμό ασκήσεων, από εύκολες ως δύσκολες. Επίσης, μόνο για ασκήσεις και ερωτήσεις που μερικες φορές ξεπερνούσαν τα όρια(έτσι σε βοηθούσαν να καταλάβεις περισσότερο) υπάρχει ένα από το μεταίχμιο από τους σαλαμαστράκη, γιανακκόπουλο και λάγιο που είχα επίσης και που μου άρεσε κι αυτό πολύ. Το τελευταίο βιβλίο βέβαια δεν έχει τις απαντήσεις για κάθε ερώτηση και άσκηση αλλά είναι πραγματικά φοβερό.

edit: είδα το πάνω σχόλιο. Το βιβλίο που σε περιγράφο δεύτερο είναι το τετράδιο προετοιμασίας που αναφέρει η Εύα. Όντως, έχει συνδιαστικές ασκήσεις στο φουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. Thrax

Νεοφερμένος

Ο Dr. Thrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
γεια σας παιδια !
θελω να ρωτησω αν το βοηθημα του σαλτερη να το αγορασω τωρα ή να περιμενω να περασουν οι πανελληνιες μηπως και ανανεωθει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiris96

Νεοφερμένος

Ο sotiris96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε. Είμαι τεχνολογική κατεύθυνση. Καλό και ωραίο το μάθημα στο φροντιστήριο αλλά στο προσωπικό διάβασμα πιστεύω θα χρειαστώ και ένα βοήθημα που θα συμβαδιζει μαζί μου. Θέλω σχετικά μαζεμένη θεωρία παραδείγματα και ασκήσεις. Μιλάω για τα μαθήματα κατεύθυνσης και μαθηματικά γπ. Όσον αναφορά τα υπόλοιπα μαθήματα και κυρίως για την έκθεση έχετε να προτείνετε κάποιο Καλό βοήθημα που θα με ολοκληρώσει μαζί και με τα φυλλάδια που παίρνω στο φροντιστηριο. Έχω υπόψιν τον μπαρλα αλλά απ'την μια τον θεοποιουν και απ'την τον κραζουν. Κάθε άποψη δεκτή. Ξαναλέω Πως είναι για να βοηθήσει στο διάβασμα και στην επαφή με το αντικείμενο δίνοντας ασκήσεις. Σας ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ο μπάρλας είναι ωραίος άν θέλεις να κάνεις δύσκολες ασκήσεις,δηλαδή είσαι ήδη εξοικειωμένος με το τί παίζει στο κάθε μάθημα...Εμένα προσωπικά με δυσκόλεψε για πρώτο πέρασμα. Οπότε το γύρισα στο βιβλίο του Παπαδάκη(κατεύθυνσης)(και των Στεργίου-Νάκη είναι εξαιρετικό,αλλά είχε ήδη εξαντληθεί) που έχει ασκήσεις όλων των επιπέδων.Και μετά για εμβάθυνση κάνω και μερικές του Μπάρλα.Έξτρα μπόνους η πρόταση μελέτης(που υπάρχει σε όλα τα βοηθήματα του Σαββάλα),που σε καθοδηγεί στο χάος των άπειρων ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiris96

Νεοφερμένος

Ο sotiris96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οπότε για κάτι χαλαρό που θα με βοηθήσει στο διάβασμα πέρα του φροντιστηρίου Στέργιου-νακη ή μπαρλα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Ποια βοηθήματα με συμβουλεύετε να αγοράσω για την προετοιμασία των πανελληνίων για τεχνολογική κατεύθυνση; Θα ήθελα να τα εξηγεί καλά (θεωρία) και να έχει και ασκήσεις, η προετοιμασία γίνεται μετά από αρκετό καιρό για τις πανελλήνιες οπότε όσοι είστε στο παιχνίδι καταλαβαίνετε. Έχω κάποια βοηθήματα και θα σας τα γράψω αλλά θα ήθελα τις συμβουλές σας σύμφωνα με τα παραπάνω στοιχεία που σας έδωσα


ΑΕΠΠ : Καραισκος - Καραμπης
ΑΕΠΠ : Ντζιός - Κοψίνης
Μαθηματικά Τεχνολογικής : Στεργίου - Νάκης
Φυσική Τεχν. (Α' Τεύχος κ' Β' Τεύχος) : Βειτης - Γιομπλιακης
Φυσική Τεχν. (Α' Τεύχος κ' Β' Τεύχος) : Σαβάλας

Όπως διαβάσατε έχω κάποια βοηθήματα, ποια από αυτά δεν κάνουν και ποια θα με συμβουλεύατε να αγοράσω; Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top