Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Όχι,



αυτό βασικά. Μη σου πω ότι βοήθημα θα χρειαστεί να ανοίξεις μόνο στην τελική επανάληψη. Ασχολήσου με το σχολικό και τη θεωρία του, να βγει νερό και μετά βλέπεις κι άλλα.

μιλάς μόνο για την βιολογία ή για όλα τα μαθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μόνο για βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
είναι καλογραμμένο το βιβλίο? (την τετάρτη κάνω πρώτη φορά!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε κοίτα και καλογραμμένο να μην είναι δεν έχεις επιλογή, σ' αυτό θα εξεταστείς. Για την απορία πάντως, δε συμφωνούν όλοι. Άλλοι θα σου πουν ότι είναι ό,τι χειρότερο έχεις δει κι άλλοι πως είναι εντάξει. Εγώ δεν είχα πρόβλημα γενικά μου άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
όντως είναι και ανάλογα το άτομο! τέλος πάντων, θα ξεκινήσω με το βιβλίο και αν δω ότι με δυσκολεύει θα το ψάξω...! Αλλά γενικά το να διαβάζεις από βοήθημα πιστεύω ότι βοηθάει (πάλι ανάλογα το άτομο και με οδηγό πάντα το σχολικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Γεια σας, ειμαι απόφοιτος, και σκοπεύω να ξαναδώσω. Θέλω να μου προτείνετε ένα βοήθημα για μαθηματικά κατεύθυνσης που να έχει όλες τις λεπτομέρειες, απο θεωρία κυρίως , για ασκήσεις έχω του μπάρλα που δεν έχει πολύ λεπτομέρεια στην θεωρία.

Ένα λυσσάρι που θα με βοηθήσει να γράψω 20 με λίγα λόγια

έχω ακούσει καλα λόγια για στεργίου νάκη (κατι τετοιο) τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ο Στεργιου εχει πολυ δυνατη θεωρια και μεθοδολογια,σε σχεση με τον Μπαρλα (που ο Μπαρλας εχει δυνατες ασκησεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θεωρία στα Μαθηματικά διάβασα από το σχολικό βιβλίο. Οι παρατηρήσεις του Μπάρλα μου ήταν υπέρ-αρκετές να ταξινομήσω κάπως στο μυαλό μου αυτά που διάβασα στο σχολικό. Δεν μου χρειάστηκε κάποιο άλλο βοήθημα με "πολύ βάθος" για τη θεωρία. Είχα και αυτό των Στεργίου-Νάκα αλλά ποτέ δεν κοίταξα τη θεωρία του.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Του Στεργίου-Νάκη έχει πολύ καλά τη θεωρία πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Λένε ότι και του Παπαδάκη είναι πολύ καλό αλλά δε το έχω δει ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Λένε ότι και του Παπαδάκη είναι πολύ καλό αλλά δε το έχω δει ακόμη.

Ναι και του Παπαδάκη είναι πολύ καλό γιατί χρησιμοποιεί πολλά σχήματα για να την εξηγήσει και γίνεται εύκολα κατανοητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ναι και του Παπαδάκη είναι πολύ καλό γιατί χρησιμοποιεί πολλά σχήματα για να την εξηγήσει και γίνεται εύκολα κατανοητή.

μπαρλας forever:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιησα Παπαδακη και Μπαρλα.Θεωρια απο το σχολικο διαβασα μια μερα πριν δωσουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Moderators ,
Μηπως θα ηταν καλο να βαζατε μια δημοσκοπιση καθε φορα που μπαινει καποιος-α σε αυτο το θεμα? Για να εχουμε ετσι μια πιο συντομη εικονα της πλειοψηφιας οσον αφορα τα βοηθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Moderators ,
Μηπως θα ηταν καλο να βαζατε μια δημοσκοπιση καθε φορα που μπαινει καποιος-α σε αυτο το θεμα? Για να εχουμε ετσι μια πιο συντομη εικονα της πλειοψηφιας οσον αφορα τα βοηθηματα.
Ολη ελλαδα δουλευει μπαρλα,αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και το καλυτερο.Οποτε η δημοσκοπηση δεν θα ειναι αξιοκρατικη
Φιλικα Χαρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ολη ελλαδα δουλευει μπαρλα,αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και το καλυτερο.Οποτε η δημοσκοπηση δεν θα ειναι αξιοκρατικη
Φιλικα Χαρης

Καλα λες αρχηγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν ξέρω κανένα που να δουλεύει με Μπάρλα:/:. Όσοι ξέρω δουλεύουν με Στεργίου-Νάκη ή βιβλία καθηγητών του φροντιστηρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Παιδια
Εχω πει την γνωμη μου για τις ασκησεις του Μπαρλα,ειναι προτοτυπες ασκησεις για δυνατους λυτες δεν σε βοηθαει να τα κατανοησεις μονο σου θελεις καποιον εξωσχολικο να σε βοηθησει.(Απο τις ανισοτητες Hermite-Handamard εως το ΘΜΤ του ολοκληρωτικου λογισμου)
Κατεμε
Στεργιου Νακης,Παππαδακης,Κατσαρος,Μαυριδης
Για κατι πιο extreme Μπαιλακης Ξενος Αχτσαλωτιδης,στην Επαναληψη
Φιλικα Χαρης
Υ.Γ(και ο στεργιου εχει δυσκολες ασκησεις αλλα τουλαχιστον τις λυνει στο παραρτημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotis1993Drama

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν ξέρω κανένα που να δουλεύει με Μπάρλα:/:. Όσοι ξέρω δουλεύουν με Στεργίου-Νάκη ή βιβλία καθηγητών του φροντιστηρίου

Εγω ειχα Στεργιου...Τελειος ειναι αλλα γινεται ο χαμος... πρεπει να ξερεις τι σου γινεται αλλιως χανεσαι (μαθηματικα κατ/σης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top