Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
:bye:Ξερετε κανενα καλο βοηθημα στη φυσικη εκτος των μαθιουδακης-παναγιωτακοπουλος;;;;;δυσκιλευομαι απιστευτα στη φυσικη:( και θελω ενα βοηθημα που να εχει λυμενες παρα πολλες ασκ...οχι δυσκολες απαραιτητα...γτ αν δεν εχεις κατανοησει τις απλες ασκ πως να προχωρησεις μετα στις δυσκολες;;;


ακουω προτασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
:bye:Ξερετε κανενα καλο βοηθημα στη φυσικη εκτος των μαθιουδακης-παναγιωτακοπουλος;;;;;δυσκιλευομαι απιστευτα στη φυσικη:( και θελω ενα βοηθημα που να εχει λυμενες παρα πολλες ασκ...οχι δυσκολες απαραιτητα...γτ αν δεν εχεις κατανοησει τις απλες ασκ πως να προχωρησεις μετα στις δυσκολες;;;


ακουω προτασεις!
Πρόσφατα κυκλοφόρησε το νέο τεύχος των αδερφών Σαββάλα (έκδοση Ιούνιος 2008), το οποίο είναι πλήρες τόσο από λυμένες ασκήσεις όσο και από ασκήσεις προς λύση. Αξίζει να του ρίξεις μια ματιά, νομίζω. :no1:
Παρόλ' αυτά, εξακολουθώ να πιστεύω πως των Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου είναι top!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
ειναι παρα πολυ καλο!αλλα εχει πολυ δυσκολες ασκησεις ...να τωρα στις εξαναγκασμενες που ειμαι εχω δυο ασκ και δεν ξερω τι να κανω!ουτε μια υποδειξη δεν εχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panatha_1972

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Από την εμπειρία μου στην εκπαίδευση, έχω να σας προτείνω ακόμα 2 βοηθήματα για τη φυσική κατεύθυνσης γ΄λυκείου.
1ο Παλόγος - Ποντικός όπου έχει και καλές ασκήσεις, λυμένες αλλά και άλυτες, αλλά και θα μπορείτε να δουλέψετε και στο 1ο και 2ο θέμα(ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής και σωστό - λάθος με αιτιολόγηση)
2ο Δημόπουλος όπου έχει πάρα πολύ καλή μεθοδολογία για τις ασκήσεις.
Φυσικά, και ο Άγγελος και Σπύρος Σαββάλας, αλλά και ο Μαθιουδάκης ως βοηθήματα είναι μια χαρά...Σας ευχαριστώ και εύχομαι να βοήθησα!!
Καλό διάβασμα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι χρησιμοποίησα ως βοηθήματα βασικά τα 2 τεύχη των Σαβάλλα(Άγγελος και ο άλλος που δε θυμάμαι) κυρίως και ήταν αρκούντως ιακνοποιητικό και λεπτομερές για πρώτο πέρασμα! Στην επανάληψη χρησιμοποίησα τα 2 τεύχη του Δημόπουλου μαζί με το Μήλο του ιδίου για επαναληπτικές ασκήσεις! Στην τρίτη και τελευταία φορά(δηλ. λίγες μέρες πριν τις εξετάσεις) έκανα ασκήσεις από τον Αλεφραγκή που έχει καλές και δύσκολες(στο πλαισιο των εξετάσεων) φυσικά ασκήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!!

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω εκανα πρωτα τα δυο τευχη του δημοπουλου και στη συνεχεια τα θεματα του παναγιωτακοπουλου. πολυ καλα βοηθηματα και τα δυο, του παναγιωτακοπουλου ειχε πολυ καλα θεματα και αρκετα δυσκολα ενω ο δημοπουλος ειχε πολυ καλη μεθοδολογια και αρκετες ασκησεισ για εξοικειωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
του δημοπουλου ειναι αυτο με τα δυο τευχη;;;;

δηλ ποιο απο αυτα;;;
https://www.eosk.gr/products_detail.asp?e_product_id=1006
https://www.eosk.gr/products_detail.asp?e_product_id=9

Όχι αυτό πού λες
https://www.eosk.gr/products_detail.asp?e_product_id=1006

αλλά αυτό
https://www.eosk.gr/products_detail.asp?e_product_id=599

καί το άλλο πού λες.

Αφού βλέπεις ότι είναι ασκήσεις το πρώτο πού λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!!

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
αυτο που λεει ο lostG λεω και εγω αλλα μη μεινεις μονο σε αυτο, μολις βγαλεις την υλη και τελειωσεις ολες αυτες τις ασκησεις συνεχισε με τα θεματα του παναγιωτακοπουλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εγώ προτείνω ανεπιφύλακτα το βοήθημα των αδελφών Σαββάλα. Λύνοντας τις ασκήσεις που προτείνει στις πρώτες σελίδες κάθε τεύχους θα είσαι οκ.

Και για επανάληψη προτείνω Παναγιωτακόπουλο.

Υπερβολές του τύπου "λύνω όλες τις ασκήσεις" δε ωφελούν και πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!!

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
δεν νομιζω πως ειναι υπερβολη αυτο που λεω για το βοηθημα του δημοπουλου, αλλωστε δεν εχει και παρα πολλες οπως εχει του σαβαλλα. κατα τη γνωμη μου ειναι καλο να τις λυσεις ολες τωρα ο καθενας κανει οτι αντεχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Είναι υπερβολή.
Συνήθως τα βοηθήματα βάζουν 2-3 ασκήσεις που λύνονται με τον ίδιο τρόπο, αν καταλάβεις πώς λύνεται η μία θα ξέρεις πώς λύνονται και οι άλλες παρόμοιες. Αν πάλι σε δυσκολεύει μία άσκηση λύσε όλες τις παρόμοιες. Αυτό είναι αρκετό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!!

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
οκ! εγω παντωσ πιστευω πως απο το συγκεκριμενο βοηθημα πρεπει να γινουν ολες γιατι ολο και κατι διαφορετικο εχει καθε ασκηση, δεν ειναι σαν του σαββαλα που εχει 3-4 ιδιες ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
εμένα προσωπικά το βοήθημα των αδερφών Σαββάλα δεν με ενθουσίασε...Ο Παναγιωτακόπουλος που είναι βέβαια για την επανάληψη ειναι απλά κορυφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!!

Νεοφερμένος

Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ



καλα αυτο ειναι βεβαιο!τωρα που τις λυνω με τον καθηγητη μου τις καταλαβαινω σιγα σιγα...αλλα πρεπει και να τις ξαναλυσω και μονη μου να δω τι εμαθα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ

Θα συμφωνησω απολυτα με την Κατερινα! Εδινα πανελληνιες πριν απο 2 χρονια ( 2006) και το βοηθημα του Παναγιωτακοπουλου ''Θεματα Φυσικης για τις εξετασεις'' μου φανηκε πολυ χρησιμο και προσεγμενο αν και μερικες ασκησεις ξεπερνουσαν καθε φαντασια. Καλο βοηθημα ειναι και τα 2 τευχη του Δημοπουλου για φυσικη. Το θεμα ειναι μαθηματικα κατ. να βρεις καλες ασκησεις..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εγω θα σου συνιστούσα του Μπάρλα . Οι ασκήσεις και τα θέματα που έχει ειναι περισσότερο στο στύλ των ασκήσεων που βάζουν στις πανελλαδικές .

Μπαρλα θα συνιστουσα και εγω. Ειδικα οι ασκησεις που εχει στο πισω μερος- θεματα νομιζω τα λεει- ειναι εξυπνες και απαιτητικες.:no1::bye:

Θυμαται κανεις παραμονες που διναμε μαθηματικα κατ. το 2006 που βγηκαν απο την ΕΜΕ (Ελληνικη Μαθηματικη Εταρεια) και δωσανε στο internet 20+ ασκησεις?? Λες και το εκαναν επιτηδες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
βασικά το θέμα είναι να χεις ποικιλία και καθοδήγηση από την καθηγητή σου. αυτός μπορεί να κρίνει το επιπεδό σου καλύτερα απ τον καθένα και να σε καθοδηγήσει. εμείς χρησιμοποιούμε Μπάρλα, αλλά βρίσκουμε και ασκήσεις από πολλά άλλα παλιότερα και μη βοηθήματα. το καλό του να χεις μαθηματικό στα 50+ είναι πως έχει εμπειρία και άπειρα βοηθητικά. το ακόμα καλύτερο να χεις κ πατέρα μαθηματικό όπως εγώ... ακαταμαχητοςς συνδυασμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
τυχερη!!εμενα ειναι οδοντιατρος!τι να τον κανω;;;;;;;;;;εσυ πρεπει να γραψεις 20!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top