Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
επειδή έχω την παλιά έκδοση , μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
...Ο καθενας μπορει να παρει οποιο βοηθημα θελει...(αλλα αμα δεν παρει τον τρισμεγιστο Μπάρλα δεν εχω να πω τπτ να αναλαβει τις ευθυνες τ μετα) χαοχαο περα απο την πλακα οποιος λυσει τις ασκησεις του Μπαρλα και του βιβλιου δεν εχει κανενα προβλημα.. ασε που ο Μπαρλας στις πρωτες σελιδες εχει και το κινητο τ αρα αμα κολλησετε καντε ενα τηλεφωνακι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
...ασε που ο Μπαρλας στις πρωτες σελιδες εχει και το κινητο τ αρα αμα κολλησετε καντε ενα τηλεφωνακι..!



αληθεια λες???τοσα χρονια εκανα Μπαρλα και δεν το ειχα προσεξει...λολ!!Παντως ο κακομοιρης ωρες ωρες τρωει κατι βρισιδια απο τους μαθητες!!χιχι!!!αλλα Μπαρλας for ever!!!!!!!!!!!!!!!!:jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einstein34

Νεοφερμένος

Ο einstein34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγω πηγαίνω φροντητήριο οπότε πέρα απο τα φροντηστηριακά συγγράμματα προτείνω και δουλεύω απο μαθ.κατ μπάρλα+μαυριδης και φυσ.κατ σαββαλας+μαθιουδάκης/παναγιωτακόπουλος και σκεφτομαι να παρω για τις επαναλήψεις τα 100 θέματα του μαυρίδη και για φυσική και για μαθ κατ λέτε με αυτα να είμαι καλυμμένος ή να πάρω και στεργιου/νάκη για μαθ κατ;. Όσον αφορά όμως τα μαθ.γεν πιστεύω ενα βοήθημα του μαυρίδη ή του μπάρλα είναι υπέραρκετο.Για όσους πάνε θετική σαν και εμένα χημεια ΣΑΛΤΕΡΗΣ με 1000:D. Και θα μπορούσατε παρακαλώ να πέιτε αν είμαι ΟΚ με τα παραπάνω βοηθήματα και να μου προτείνετε ενα καλο βοήθημα για βιολογία θετικής που έχει πολύ γερές ασκήσεις.Σας ευχαριστώ απο τώρα:no1:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Για Βιολογια δες του Σπ. Συγγελακη των εκδοσεων Κωστογιαννος...Εχει πολυ καλες ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Sofia_

Νεοφερμένος

Η _Sofia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Για μαθηματικά κατεύθυνσης σου προτείνω Μπάρλα. Περιέχει και πολύ δύσκολες ασκήσεις και οι λυμένες του είναι κατανοητές. Το στυλ είναι σχεδόν ίδιο με των Πανελλήνιων οπότε πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή! Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εγω ειχα του Νακη το οποιο τελειωσα και κατι ασκησεις του Μπαρλα που δανειστηκα απο ενα φιλο μου,ενω προς το τελος εκανα και ενα που ελεγε 100 ασκησεις για μια καλη επαναληψη η καπως ετσι το ελεγαν δεν θυμαμαι ακριβως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Εγω ειχα του Νακη το οποιο τελειωσα και κατι ασκησεις του Μπαρλα που δανειστηκα απο ενα φιλο μου,ενω προς το τελος εκανα και ενα που ελεγε 100 ασκησεις για μια καλη επαναληψη η καπως ετσι το ελεγαν δεν θυμαμαι ακριβως...

100 θεματα λεγεται.αλλα εκεινο ειναι καθαρα επαναληπτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einstein34

Νεοφερμένος

Ο einstein34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πάρε οπωσδήποτε μπάρλα και για κατ. και για γεν. επίσης για μαθ κατ αγόρασε του μαυρίδη το οποίο αποτελεί πλόυσια πηγή έξυπνων λυμένων ασκήσεων που μέσα έχουν μεθοδολογία αλλα και πλήθος απο άλυτες ασκήσεις ανα κεφάλαιο. Απαπαίτητη προυπόθεση βέβαια είναι να ξέρεις πολύ καλη θεωρια απο φροντηστήριο και μπάρλα
πιστεύω και μαζί με τη δουλεία που θα βγάλεις στο φροντηστήριο(αν πηγίανεις) το επίπεδο γνώσεων που παρέχουν τα παραπάνω βιβλία έιναι υπεραρκετα και δεν χρειάζεται να αγοράσεις και του νακη στεργιου αφου είναι περίπου στο ίδιο στυλ με το μπάρλα και ο μπάρλας κατα τη γνώμη του καθηγητή μου είναι ενα κλικ μπροστα. απο κει και περα για επαναληψη οντως ειναι καλο τα 100 θεματα για μια ποιοτικη επαναληψη απο το μαυριδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Για μαθηματικά κατ. ο Μπάρλας είναι πολύ καλός. Εμείς έιχαμε στ φροντιστήριο και ένα των εκδόσεων κοκοτσάκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einstein34

Νεοφερμένος

Ο einstein34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγω πηγαίνω φροντητήριο οπότε πέρα απο τα φροντηστηριακά συγγράμματα δουλεύω απο μαθ.κατ μπάρλα+μαυριδης και φυσ.κατ σαββαλας+μαθιουδάκης/παναγιωτακόπουλος και σκεφτομαι να παρω για τις επαναλήψεις τα 100 θέματα του μαυρίδη και για φυσική και για μαθ κατ λέτε με αυτα να είμαι καλυμμένος ή να πάρω και στεργιου/νάκη για μαθ κατ;. Και θα μπορούσατε παρακαλώ να μου προτείνετε ενα καλο βοήθημα για βιολογία θετικής που έχει πολύ γερές ασκήσεις.Σας ευχαριστώ απο τώρα:no1:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Για τις φυσικής δεν τα ξέρω αλλά των μθαηματικών είναι πολύ καλά! Τα 100 θέματα πάρ' τα , τα έχω και γω είναι πολύ καλά! Θα σε βοηθήσουν και θα σε εξασκήσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Εγω πηγαίνω φροντητήριο οπότε πέρα απο τα φροντηστηριακά συγγράμματα δουλεύω απο μαθ.κατ μπάρλα+μαυριδης και φυσ.κατ σαββαλας+μαθιουδάκης/παναγιωτακόπουλος και σκεφτομαι να παρω για τις επαναλήψεις τα 100 θέματα του μαυρίδη και για φυσική και για μαθ κατ λέτε με αυτα να είμαι καλυμμένος ή να πάρω και στεργιου/νάκη για μαθ κατ;. Και θα μπορούσατε παρακαλώ να μου προτείνετε ενα καλο βοήθημα για βιολογία θετικής που έχει πολύ γερές ασκήσεις.Σας ευχαριστώ απο τώρα:no1:.

κοιτα μπαρλα και μαυριδη δεν εκανα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα!! οσο για φυσικη για κυματα και ταλαντωσεις παρε το ΦΥΣΙΚΗ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ Α ΤΕΥΧΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Κ. ΣΑΒΒΑΛΑΣ, ΣΠΥΡΟΣ Κ. ΣΑΒΒΑΛΑΣ και για στερεο και κρουσεις ΦΥΣΙΚΗ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ Β' ΤΕΥΧΟΣ ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ. δεν τα εκανα στο φροντιστηριο αλλα τα διαβασα μονος μου για να συμπληρωσω καποια κενα και αριστευσα φυσικη:)!! οσο για την βιολογια εγω εκανα του Συγγελάκη απο εκδοσεις Κωστόγιαννος αλλα δεν εδινα και πολυ σημασια στις ασκησεις:P καλο βοηθημα παντως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι εισαι καλυμενος!Παρε αυτο που λες με τα 100 θεματα...το ειχα και εγω!!Φυσικη μην παρεις αλλο!Του Μαθιουδακη ειναι πολυ καλο και αρκει!Οσο για Βιολογια σου προτεινω το ~~~> https://www.perizitito.gr/product.php?productid=19358 ειναι πολυ καλο!!το ειχα και εγω!!Εχει και ερωτησεις στη Θεωρια και τα εχει γραμμενα οπως το βιβλιο!Θα σε βοηθησει και να τη μαθεις!! και οι ασκησεις πολυ καλες!! Ελπιζω να βοηθησα!!

Καλη υπομονη!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Για μαθηματικα γενικης παιδια ειναι πολυ καλο και το βοηθημα του Τουμαση των εκδοσεων Σαββαλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

androuan1992

Νεοφερμένος

Ο Αναστασόπουλος Νικόλαος Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω τις επόμενες μέρες να ετοιμάσω ενα ''review'' από δύο επώνυμα βιβλία τα οποία αφορούν τα μαθηματικά γενικής.

Βιολογία Θετικής Κατεύθυνσης Γ'Λυκείου Νότα Λαζαράκη-Ιορδάνης Σαράντος Ελληνικά Γράμματα. και Βιολογία Γενικής Παιδείας Γ'Λυκείου ελληνοεκδοτική(μου διαφεύγει ο συγγραφέας αυτή τη στιγμή) αν δεν εχεις εντρυφήσει στην ύλη δεν μπορεις να τα διαβάσεις.
-----------------------------------------
για μαθηματικά κατέυθηνσης θα σου πρότεινα το βοήθημα των Στεργίου και Νάκκη από τις εκδόσεις σαβάλα έχει μερικές πολύ φευγάτες ασκήσεις και επίσης έχει πολύ ωραία τη θεωρία
θα συμφωνήσω πάραυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Το δοκίμασε φέτος ο αδερφός μου , και μου ειπε πολυ καλα λόγια γι αυτό !
Κατά τα άλλα ο καλύτερος καιρός για να το αγοράσεις είναι 1 μήνα πριν τις εξετάσεις σου (επαναληπτικό είναι γαρ), και προλαβάνεις ανετα να βγάλεις ένα μεγάλο μέρος του.Αλλα αν καποιος διαβαζειι μεθοδικα γενικη παιδεια γραφει πολυ καλα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ

Νεοφερμένος

Η ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πιστεύω πως ένα από τα καλύτερα είναι του Χρήστου Πατήλα
δεν θυμάμαι πως ακριβώσ ονομάζεται όμως.
(:no1:αν υπάρχει εωδιαφέρον για δύσκολεσ ασκήσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Μπάρλας και στα 2!
εξάλλου ότι πέφτει από εκεί είναι.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χρηστοσ17

Νεοφερμένος

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
ο σαββαλας του στεργιου-νακησ εχει πολυ καλα την θεωρια και εχει ασκησεισ που μπορουν να σε πανε στο 17 σχεδον σιγουρα .,ο μπαρλασ δουλευει περισσοτερο το 4 θεμα πιστευω εκει που θα σε πιασουν αδιαβαστω ,δεν θα προτεινα μπαρλα κατευθειαν ,θα προτεινα του στεργιου στην αρχη μετα του μπαρλα και μετα κανενα επαναληπτηκο οπωσ 100 θεματα μαθ. κατι τετοιο για το 20 ...
ασχετο εχει κανεισ γνωμη για το βοηθειμα του καγκουρο ελλασ επαναληπτηκα θεματα στα μαθηματικα γ λυκειου του λαμπρου-σπανουδακη-δαμβακακισ-κτιστακησ???
αν ειναι καλο η οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top