Βοηθήματα Γ' Λυκείου

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Παιδιά τι θα λέγατε , να αγοράσω βοήθημα στην ΑΕΠΠ;
Και αν ναι ποιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μαθηματικά κατεύθυνσης:

Μιχαηλίδης , Μαυρίδης ή Ξένος;

(να ξεφεύγει λίγο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μαθηματικά κατεύθυνσης:

Μιχαηλίδης , Μαυρίδης ή Ξένος;

(να ξεφεύγει λίγο)

Εάν θες να ξεφεύγει λίγο Μαυρίδη, εάν θες να ξεφεύγει πολύ Ξένο. Ο Ξένος είναι πανεπιστημιακός οπότε είναι λίγο πιο δύσκολος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εάν θες να ξεφεύγει λίγο Μαυρίδη, εάν θες να ξεφεύγει πολύ Ξένο. Ο Ξένος είναι πανεπιστημιακός οπότε είναι λίγο πιο δύσκολος.

Όταν λες ότι ξεφεύγει πολύ τι εννοείς; Γιατί το να ξεφεύγει πολύ δεν είναι πάντα καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ενα καλο βοηθημα εκθεσης με κριτηρια μονο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Depon

Νεοφερμένος

Η Depon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 84 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
τι εννοειτε να ξεφευγει?να εχει δυσκολες ασκ?-ψαχνω και εγω κατι τετοιο... τι μου προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Depon

Νεοφερμένος

Η Depon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 84 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ποιο βοηθημα μαθηματικων λοιπον εχει τις πιο δυσκολες ασκήσεις?
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
μπαρλας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

Ο μπάρλας είναι καλός μέσα στα πλαίσια της δυσκολίας των τελευταίων ετών.
Θα ήθελα κάτι ώστε να ξεφεύγει λίγο από την δυσκολία των τελευταίων ετών.Όπως είπα όμως, λίγο (το πολύ δεν είναι και τόσο καλό).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Παιδια σε λιγο καιρο τελειωνω την υλη της φυσικης(δινω για δευτερη χρονια) και ψαχνω για ενα βοηθημα καθαρα για επαναληψη με ασκησεις ολων των θεματων ακομα και θεωρια.Εκανα μια μικρη ερευνα και ειδα κανα 2 αλλα ειπα να ρωτησω μπας και εχετε καμια προταση ή γνωμη.Ενα απο αυτα ηταν και το βοηθημα του Μορφου Δημητρη:Επαναληψη φυσικης γ λυκειου.Προσεξα πως εχει ολα αυτα που χρειαζομαι αλλα δεν τον ξερω καθολου τον ανθρωπο και ουτε τις εκδοσεις Ξιφαράς.Το αλλο ειναι: Ασκησεις και προβληματα φυσικης Γ λυκειου του Γιαννη Σπανου το οποιο βεβαια εχει μονο ασκησεις και προβληματα και οχι θεωρια αλλα λιγο το κακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Για μαθηματικά κατεύθυνσης μπορείτε να διαβάσετε και Αχτσαλωτίδη, ο οποίος ξεφεύγει πολύ! Έχει μόνο λυμένες ασκήσεις, κυρίως συνδυαστικές!
Μιας και αναφέρθηκε προηγουμένως ο Μπάρλας, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι άλλο πιό καινούργιο σε αυτό το επίπεδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Παιδιά είμαι μαθητής της β Λυκείου και πηγαίνω στην τεχνολογική κατεύθυνση. Θα ήθελα να μου πείτε ποιο από τα παρακάτω βοηθήματα που θα σας αναφέρω θεωρείτε εσείς καλύτερο για θεωρία, ασκήσεις στην φυσική κατεύθυνσης. Είμαι ανάμεσα στον Δημόπουλο και τον μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλο. Επίσης ποιο είναι το καλύτερο βοήθημα στο αεππ για γ λυκείου? Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδιά είμαι μαθητής της β Λυκείου και πηγαίνω στην τεχνολογική κατεύθυνση. Θα ήθελα να μου πείτε ποιο από τα παρακάτω βοηθήματα που θα σας αναφέρω θεωρείτε εσείς καλύτερο για θεωρία, ασκήσεις στην φυσική κατεύθυνσης. Είμαι ανάμεσα στον Δημόπουλο και τον μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλο. Επίσης ποιο είναι το καλύτερο βοήθημα στο αεππ για γ λυκείου? Παρακαλώ απαντήστε μου σύντομα!!:)

Μαθιουδακης και Ντζιος-Κοψινης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Γιατί όχι ο δημόπουλος δεν έχει πολλές ασκήσεις?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γιατί όχι ο δημόπουλος δεν έχει πολλές ασκήσεις?:hmm:
Ο Μαθιουδάκης έχει καλύτερη θεωρία πιστεύω και αρκετές ασκήσεις.
Αν πάλι δεις ότι δεν σε καλύπτουν αγοράζεις ένα ακόμα βοήθημα που έχει μόνο ασκήσεις απο 3ο και 4ο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ο Μαθιουδάκης έχει καλύτερη θεωρία πιστεύω και αρκετές ασκήσεις.
Αν πάλι δεις ότι δεν σε καλύπτουν αγοράζεις ένα ακόμα βοήθημα που έχει μόνο ασκήσεις απο 3ο και 4ο θέμα.

δεν νομιζω οτι αξιζει να ξοδεψεις μια περιουσία σε βοηθηματα φυσικής κατ β΄λυκειου.
του μαθιουδάκη είναι πολύ καλό και έχει και ωραια θεματα κρίσεως.
Αν δε εχεις κατανοησει βαθια και σωστα τη θεωρία και απαντάς καλά σε κρισεως δεν υπαρχει περιπτωση να σου δημιουργ΄λησουν σοβαρο πρόβλημα οι ασκήσεις.

Παντως διαφοροι καθηγητες που έχω ρωτήσει προτείνουν συχνά τον μαθιουδάκη.

για αεππ δεν ξερω ειμαι θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ikaros1995

Νεοφερμένος

Ο ikaros1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπερα! μηπως υπαρχει καποιος που να εχει το Γ2 του σαλτερη και να μην το χρειαζεται πλεον..? επειδη το χρειαζομαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Παιδια θα ήθελα καποια βοήθεια.Χρειάζομαι ένα καλο συντακτίκο και μία καλή γραμματική νέων ελληνικών και αρχαίων αν γίνεται.Ευχαριστώ πολύ :redface:
για ακαδημαική κυρίως εκπαίδευση.

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 158 και 159 προήλθαν από thread με αντίστοιχο θέμα με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
για ακαδημαική κυρίως εκπαίδευση.

Οταν η ξαδέρφη μου ήταν στο φιλολογικό του ΑΠΘ πριν 10 χρόνια, είχε πάρει ενα μεγάλο μπλε βιβλίο (Γραμματική της νεας ελληνικής) απο το πανεπιστήμιο (γιατί έγραφε κάτω εκδόσεις ΑΠΘ) Τώρα δε δίνουν τίποτα τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Οταν η ξαδέρφη μου ήταν στο φιλολογικό του ΑΠΘ πριν 10 χρόνια, είχε πάρει ενα μεγάλο μπλε βιβλίο (Γραμματική της νεας ελληνικής) απο το πανεπιστήμιο (γιατί έγραφε κάτω εκδόσεις ΑΠΘ) Τώρα δε δίνουν τίποτα τέτοιο;
όχι...για αυτό ρωτάω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top