Γενικό - Βοηθήματα Γενικής Παιδείας

angiee

Νεοφερμένος

Η angiee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ενταξει .. για τα υπόλοιπα καμιά βοήθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iridoni

Νεοφερμένος

Η Irida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οντως δωστε ρε παιδια καμια βοηθεια....:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Φυσική Αδερφοί Σαββάλα και Χημεία Σαλτερής.Και τα δύο είναι εκδόσεις Σαββάλα.Φιλικά!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Φυσική Αδερφοί Σαββάλα και Χημεία Σαλτερής.Και τα δύο είναι εκδόσεις Σαββάλα.Φιλικά!!!!!!!!!



θα συμφωνησω για φυσικη σαββαλας, αδερφοι σαββαλα και μαθιουδακης-παναγιωτακοπουλος.........
για μαθηματικα αναστασιος μπαρλας ..
στα παραπανω μαθηματα καλα βιβλια εχει και ο εκδοτικος ομιλος συγγραφεων καθηγητων, δηλ. φυσικη κυριως και μαθηματικα (και γενικης και κατευθυνσης γ' λυκειου..).........
για οτιδηποτε θεωρητικο παιρνεις μεταιχμιο κλασσικα....
αλλα μονο στα θεωρητικα μεταιχμιο ε>???:jumpy::bye:
αυτα εχω να πω.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
παιδια χρειαζομαι ενα βοηθημα στην εκθεση αν εχετε τιποτα καλο να μου προτεινεται:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΙΚΑΚΙ36421

Νεοφερμένος

Η Βίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μήπως κανείς από εσάς ξέρει που μπορώ να βρω τις απαντήσεις στις γλωσσικές ασκήσεις(ένα πράσινο βιβλίο είναι που λέει ότι είναι για όλο το λύκειο...)εδώ μέσα στο ίντερνετ;;;Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanoskarras92

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γεια σε ολους !
Λοιπον εκανα αναζητηση στο forum και δεν βρηκα κατι που να με ικανοποιει στο θεμα των βοηθηματων Λυκειου για την Εκθεση
Ξερω οτι οι πιο πολλοι θα μου πουνε οτι παιρνω φυλλαδια απο το φροντιστηριο αλλα χρειαζομαι κατι πιο συγκεντρωμενο με πολλα κρητιρια αξιολογησης και ΚΥΡΙΩΣ να εχει τα υπερ/κατα κτλ. απο ολη την υλη και των τριων ταξεων του λυκειου καθως αυτη ειναι η υλη για τις πανελλαδικες...
Καθε αποψη ειναι δεκτη...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη X.

Νεοφερμένος

Η Έφη X. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Και εγω στη Φυσική εχω γεν.παιδειας του Σαββάλα,και κατευθυνσης του εκδοτικου ομίλου συγγραφεων καθηγητων..
Ειμαι πολυ ευχαριστημενη και απο τα δυο..
Οσο για την εκθεση δεν εχω καποιο βοηθημα,κανω ιδιαιτερα και ο,τι χρειαζομαι το εχω..
Τωρα αν καποιος κρινει οτι το χρειαζεται πρεπει να το ψαξει λιγο και να καταληξει στο καλυτερο,γιατι ειναι και υποκειμενικο το θεμα..Ο,τι βολευει τον καθενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...G...eorg...e.

Νεοφερμένος

Ο. ..G...eorg...e. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
φυσικά και χρειάζεται στην αντιγόνη. Για πήγαινε και βγάλε μετάφραση και μετά τα λέμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

win.pooh

Νεοφερμένος

Η win.pooh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κοίτα στην βιβλιοθήκη του forum έχει σημειώσεις για κάθε τάξη.Μπορεί να σου φανούν χρήσιμα.
ευχαριστω πολυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Γεια σε ολους !
Λοιπον εκανα αναζητηση στο forum και δεν βρηκα κατι που να με ικανοποιει στο θεμα των βοηθηματων Λυκειου για την Εκθεση
Ξερω οτι οι πιο πολλοι θα μου πουνε οτι παιρνω φυλλαδια απο το φροντιστηριο αλλα χρειαζομαι κατι πιο συγκεντρωμενο με πολλα κρητιρια αξιολογησης και ΚΥΡΙΩΣ να εχει τα υπερ/κατα κτλ. απο ολη την υλη και των τριων ταξεων του λυκειου καθως αυτη ειναι η υλη για τις πανελλαδικες...
Καθε αποψη ειναι δεκτη...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων...
Λογου σπουδη η Κοινος νους.Εξειδικευμενα με ανεβασμενο λεξιλογιο.Κναε και επιλογη ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tombraider

Νεοφερμένος

Ο Gregory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γεια σε ολους !
Λοιπον εκανα αναζητηση στο forum και δεν βρηκα κατι που να με ικανοποιει στο θεμα των βοηθηματων Λυκειου για την Εκθεση
Ξερω οτι οι πιο πολλοι θα μου πουνε οτι παιρνω φυλλαδια απο το φροντιστηριο αλλα χρειαζομαι κατι πιο συγκεντρωμενο με πολλα κρητιρια αξιολογησης και ΚΥΡΙΩΣ να εχει τα υπερ/κατα κτλ. απο ολη την υλη και των τριων ταξεων του λυκειου καθως αυτη ειναι η υλη για τις πανελλαδικες...
Καθε αποψη ειναι δεκτη...

Σας ευχαριστω εκ των προτερων...



εγω εχω τ μπατζινα.... απο εκδοσεισ ζητη... ειναι παρα πολυ καλο... αν κ δν ειχα ποτε ιδιαιτερο με τ γλωσσα.. παντως αυτο θα σ προτεινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
παιδια χρειαζομαι ενα βοηθημα στην εκθεση αν εχετε τιποτα καλο να μου προτεινεται:bye:
Νομίζω Μεταίχμιο. Είναι πολύ διαδεδομένα στους καθηγητικούς κύκλους και θεωρώ ότι έχουν υψηλού επιπέδου θεωρία. Τη συστήνω για Έκθεση και Κείμενα. Για Αρχαία, δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Θέλω τις λύσεις μόνο από του Μαθιουδάκη-Παναγιτόπουλου της Φυσικής Γενικής του Β τόμου για τις ερωτήσεις και ασκήσεις του Μαγνητικού πεδίου
Συγκεκριμένα από σελίδα 29 και μετά αρχίζουν οι ερωτήσεις <<Μαγνητικό πεδίο ευθύγραμμου ρευματοφόρου αγωγού απείρου μήκους>>.Θέλω τις απαντήσεις...και των ασκησεων παρακάτω

Please κάντε τις λύσεις ένα scan...:)
Έχω τα θέματα αλλά όχι τις λύσεις..

Παρακαλώ ας γίνει κάποιος το καλό παιδί, και από μένα ότι μπορώ και θέλει θα το κάνω..:)

Τί λέει θα βοηθήσει κανείς??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannis_122

Νεοφερμένος

Ο giannis_122 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω εχω τ μπατζινα.... απο εκδοσεισ ζητη... ειναι παρα πολυ καλο... αν κ δν ειχα ποτε ιδιαιτερο με τ γλωσσα.. παντως αυτο θα σ προτεινα

Θα συμφωνήσω πως του μπατζινά είναι εξαιρετικό. Στις ίδιες εκδόσεις κυκλοφορεί ένα εξίσου καλό βιβλίο του Λώλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

j.b.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σας, μηπως μπορείτε να μου πειτε ποιο βοηθημα ειναι καλύτερο για την χημεία της Β΄ Λυκειου? ειμαι θετικη και θα ήθελα να παρακολουθήσω πιο στενά το μαθημα..
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Εγώ είχα του Σαλτερή (εκδόσεις Σαββάλας) και ήταν πάρα πολύ καλό. Έχει και δύσκολες ασκήσεις για να γίνεις ξεφτέρι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
του σαλτερη ειναι αντικειμενικα το καλυτερο βοηθημα,ειδικα για αυτους που ενδιαφερονται τοσο στο να εμβαθυνουν σε καποια σημεια της θεωριας οσο και να κανουν επιπλεον ασκησεις,αρα πιστευω ειναι το καταλληλοτερο για σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
To αντικειμενικά ειναι σχετικό.Προτείνω εκδόσεις Πουκαμισά,των Λαζαράκη,Σαράντου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Independent

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Λοιπόν!
Αδελφοι σαββαλα για φυσικη (εκδοσεις σαββαλα)
Κ. Σαλτερης χημεια (σαββαλα)
Παπαδακης μαθηματικα (σαββαλα)
Για τον Α. Μπαρλα δεν εχω αποψη, δεν τον εχω προτιμησει
Και τελος για εκθεση τον Γ. Μπατζινα! Φο-βε-ρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top