Γενικό Βοηθήματα Γενικής Παιδείας Γ' Λυκείου

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω εδωσα φετος πανελλαδικες. στα μαθηματικα γενικης εκανα το βοηθημα του κωστα γκατζούλη απο τις εκδοσεις γκατζούλη.
https://www.books.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=4216533

αρχες οικονομικης θεωριας δεν εδωσα οποτε δεν μπορω να σου προτεινω κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Μαθ Γενικης Μπαρλας αν και εχει λιγες σχετικα και ευκολες

Αοθ δεν ειχα.Ειχα καλη καθηγητρια αν και βλαμμενη οσο δεν παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
οκ ευχαριστω πολυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αμα εισαι θεωρητικη και δεν ξερεις χριστο απο μαθηματικα : Σκρομπρης-Μαθ γεν (απο εκδοσεις Σαββαλας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
στεργιου για μαθηματικα γενικης (σαββαλας) οσο για ΑΟΘ οταν ειχα πει στον καθηγητη μου ποιο να παρω με ειπε πως θα με διωξει αν παρω γιατι δεν υπαρχει καποιο αξιολογο και ολα σε μπερδευουν αντι να σε βοηθουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και εγώ θεωρητική είμαι, μαθηματικά κάνω του Στεργίου/Νάκη/Στεργίου από Σαββάλα και ΑΟΘ η καθηγήτρια μου είπε ότι είναι just παπαγαλία (πρωτότυπο) και το βιβλίο αρκεί. Εξάλλου μικροοικονομία κάνουμε μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αοθ παρε Παρη Μιλιτση πολυ καλο το προτεινω ανεπιφυλακτα.
Μαθηματικα Γενικης Μπαρλα ειχα και ημουν οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Και εγώ θεωρητική είμαι, μαθηματικά κάνω του Στεργίου/Νάκη/Στεργίου από Σαββάλα και ΑΟΘ η καθηγήτρια μου είπε ότι είναι just παπαγαλία (πρωτότυπο) και το βιβλίο αρκεί. Εξάλλου μικροοικονομία κάνουμε μόνο.
Θα διαφωνήσω για την ΑΟΘ. Τα δύο θέματα με τις ασκήσεις καλύπτονται πολύ λίγο από το σχολικό βιβλίο οπότε είναι απαραίτητη η βοήθεια από τον καθηγητή σου ή έστω από κάποιο βοήθημα.
Προσωπική άποψη να αποφύγεις βοηθήματα στην ΑΟΘ πολύ γνωστών εκδοτικών οίκων γιατί σε πολλά σημεία έχω την αίσθηση ότι απευθύνονται σε φοιτητές κι όχι μαθητές Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω για την ΑΟΘ. Τα δύο θέματα με τις ασκήσεις καλύπτονται πολύ λίγο από το σχολικό βιβλίο οπότε είναι απαραίτητη η βοήθεια από τον καθηγητή σου ή έστω από κάποιο βοήθημα.
Προσωπική άποψη να αποφύγεις βοηθήματα στην ΑΟΘ πολύ γνωστών εκδοτικών οίκων γιατί σε πολλά σημεία έχω την αίσθηση ότι απευθύνονται σε φοιτητές κι όχι μαθητές Λυκείου.

Τις ασκήσεις μου τις εξηγεί η καθηγήτρια, δηλαδή τη μεθοδολογία. Για βοήθημα μου είπε όχι .... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Τις ασκήσεις μου τις εξηγεί η καθηγήτρια, δηλαδή τη μεθοδολογία. Για βοήθημα μου είπε όχι .... :/:
Αν σου κανει ολα οσα πρεπει δεν υπαρχει θεμα.Εγω βεβαια ημουν λιγο ανασφαλης και ηθελα να καλυψω καθε δυνατη περιπτωση και ασχοληθηκα με βοηθηματα μονος μου.Λυνεις πολλες ασκησεις και μετα σου φαινονται ευκολα.Ειναι η πιο σιγουρη μεθοδος για μενα το βοηθημα.Πχ μαθηματικα γενικης ενα ερωτημα δεν το ειχα κανει στο φροντηστηριο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αν σου κανει ολα οσα πρεπει δεν υπαρχει θεμα.Εγω βεβαια ημουν λιγο ανασφαλης και ηθελα να καλυψω καθε δυνατη περιπτωση και ασχοληθηκα με βοηθηματα μονος μου.Λυνεις πολλες ασκησεις και μετα σου φαινονται ευκολα.Ειναι η πιο σιγουρη μεθοδος για μενα το βοηθημα.Πχ μαθηματικα γενικης ενα ερωτημα δεν το ειχα κανει στο φροντηστηριο:/:

Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο βοήθημα ΑΟΘ ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο βοήθημα ΑΟΘ ; :)
Ναι το εχω ξαναγραψει στο ιδιο θεμα.:)Εγω ειχα Παρη Μιλιτση και ημουν απολυτα ικανοποιημενος.Ενταξει αοθ ειναι δεν εχεις και ιδιαιτερες απαιτησεις,πολλες ασκησεις ηταν αρκετα πιο δυσκολες σε σχεση με αυτα που μπαινουν στις πανελληνιες
Θεωρια εγω διαβαζα απο το σχολικο.Το βοηθημα εχει πολλα σωστο λαθος και πολλαπλης επιλογης,μεθοδολογια ασκησεων,λυμενες ασκησεις,αλυτες και θεματα λυμενα των προηγουμενων χρονων.Ειναι πολυ αξιοπιστο.Εγω ασχοληθηκα εντελως μονος μου με το βιβλιο και τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα.Αυτα,ελπιζω να βοηθησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο βοήθημα ΑΟΘ ; :)
Γνωρίζοντας το περιεχόμενο των περισσότερων βοηθημάτων θα σου πρότεινα ένα από τα:
του κ. Κωνσταντίνου Νάκκα Εκδόσεις Γκρίτζαλης
του κ. Αντώνη Σπανού Εκδοτικός όμιλος συγγραφέων καθηγητών
Αμφότερα αποτελούν εξαιρετική δουλειά των δύο συναδέλφων με πολύ καλή ανάλυση και χωρίς υπερβολές. Ο κ. Σπανός ειδικά (τον οποίο γνωρίζω προσωπικά) θεωρείται ένας εκ των κορυφαίων συναδέλφων.
Στα πλεονεκτήματα των παραπάνω είναι ότι όλα είναι γραμμένα σε ένα τόμο κι όχι σε δύο όπως συμβαίνει σε πολλά άλλα βοηθήματα.
Υ.Γ. τα παραπάνω αποτελούν προσωπική εκτίμηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ και τους δύο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Για βιολογία γενικής ποιο είναι καλύτερο βοήθημα: Μεταίχμιο ή ελληνοεκδοτική; (για ασκήσεις κυρίως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αα ωραία, ευχαριστώ πολύ (:


Για βιολογία γενικής ποιο είναι καλύτερο βοήθημα: Μεταίχμιο ή ελληνοεκδοτική; (για ασκήσεις κυρίως)
Εγώ για βιολογία γενικής είχα το Σαββάλα...πολύ καλό ήταν αν και γενικά μόνο ασκήσεις έλυνα απο κει...Είναι ενα του Τζαβάρα μαυρο-άσπρο-κοκκινο με ένα στόχο απ έξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ για βιολογία γενικής είχα το Σαββάλα...πολύ καλό ήταν αν και γενικά μόνο ασκήσεις έλυνα απο κει...Είναι ενα του Τζαβάρα μαυρο-άσπρο-κοκκινο με ένα στόχο απ έξω...

Οι ασκήσεις ήταν αρκετά καλές; γιατί δεν θα κάνω κάποιο μάθημα στο συγκεκριμένο (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Οι ασκήσεις ήταν αρκετά καλές; γιατί δεν θα κάνω κάποιο μάθημα στο συγκεκριμένο (:

Κι εγώ έκανα μόνο ασκήσεις απο το συγκεκριμένο βοήθημα. Θα μπορούσες να ζητήσεις απο κάποιο φίλο σου αρχικά να σε βοηθήσει, ώστε να μπείς στο ''πνεύμα'' των ασκήσεων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Κι εγώ έκανα μόνο ασκήσεις απο το συγκεκριμένο βοήθημα. Θα μπορούσες να ζητήσεις απο κάποιο φίλο σου αρχικά να σε βοηθήσει, ώστε να μπείς στο ''πνεύμα'' των ασκήσεων. :P

Συμφωνώ...οι ασκήσεις ήταν αυτές που έχουν μπει κι αλλες τέτοιες παρόμοιες,άλλες πιο έυκολες άλλες πιο δύσκολες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Συμφωνώ...οι ασκήσεις ήταν αυτές που έχουν μπει κι αλλες τέτοιες παρόμοιες,άλλες πιο έυκολες άλλες πιο δύσκολες!

Πράγματι! Καλά αν κάνει ασκήσεις απο τον Σαββάλα και όλα τα θέματα του οεφε,των πανελληνίων και των επαναληπτικών , πιστεύω πως θα είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top