Βοήθημα Φυσικής Α' Λυκείου

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Παιδια μιας κ τελειωσε η χρονια θελω να καλυψω τα κενα μου στη φυσικη... Εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο βοηθημα? Βασικα με ενδιαφερει να εχει πολλες και δυσκολουτσικες ασκησεις αλλα και να αναλυει τη μεθοδολογια που ακολουθουμε οταν λυνουμε ασκησεις... Γενικα ημουν καλος στη φυσικη απλα οταν οι ασκησεις απαιτουν περισσοτερη σκεψη κ προσοχη, πολλες φορες κολαω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Λοιπον αν ενδιαφερεσαι για θεωρια περισσοτερο σου προτεινω τη φυσικη του Σαββαλα αφοι ΣΑΒΒΑΛΑ αλλιως αν το θες για ασκησεις σου προτεινω του εκδοσεισ σαββαλα παναγιωτακοπουλος
Ωστοσο και τα δυο ειναι απλα τελεια .Γενικα σε φυσικες και χημειες οι εκδοσεις σαββαλα ειναι κορυφη (Σαν διαφημηση ακουστηκε αυτο):P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Λοιπόν και εγώ θέλω την γνώμη σας.Επειδή θέλω να πάρω βοήθειμα στην Φυσική Α Λυκείου για να μην πάω φροντιστήριονΝα πάω μόνο Μαθηματικά αλλά όχι μόνο θεωρία να έχει και καμια ασκηση μεσα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Και τα δυο βοηθηματα που ανεφερα πιο πανω εχουν καλες ασκησεις αρκετα δυσκολοτερες απο του σχολικου βεβαια απλα ο παναγιωτοπουλος εχει καποιες πιο τσιμπιμενες εναντι των αφοι σαββαλα .Επειδη εχω χρησιμοποιησει και τα 2 θα σου προτεινα να παρεις αυτο των αφοι σαββαλα εχει ωραιες ασκησεις για εξασκηση και πολυ καλα διατυπωμενη θεωρια :no1:Ελπιζω να βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Και τα δυο βοηθηματα που ανεφερα πιο πανω εχουν καλες ασκησεις αρκετα δυσκολοτερες απο του σχολικου βεβαια απλα ο παναγιωτοπουλος εχει καποιες πιο τσιμπιμενες εναντι των αφοι σαββαλα .Επειδη εχω χρησιμοποιησει και τα 2 θα σου προτεινα να παρεις αυτο των αφοι σαββαλα εχει ωραιες ασκησεις για εξασκηση και πολυ καλα διατυπωμενη θεωρια :no1:Ελπιζω να βοηθησα
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Φετος ειχα του Σαββαλα και εμεινα ικανοποιημενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Άγγελλος και Σπύρος Σαββάλας-Οι τύποι δεν παίζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Λοιπον αν ενδιαφερεσαι για θεωρια περισσοτερο σου προτεινω τη φυσικη του Σαββαλα αφοι ΣΑΒΒΑΛΑ αλλιως αν το θες για ασκησεις σου προτεινω του εκδοσεισ σαββαλα παναγιωτακοπουλος
Ωστοσο και τα δυο ειναι απλα τελεια .Γενικα σε φυσικες και χημειες οι εκδοσεις σαββαλα ειναι κορυφη (Σαν διαφημηση ακουστηκε αυτο):P:lol:

Θα συμφωνήσω.:)
Βέβαια,προσωπικά προτιμώ αυτό του Παναγιωτακόπουλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Δυστυχώς του Παναγιωτακόπουλου βρήκα μόνο το Β' τεύχος και είναι πανάκριβο... Μαλλον θα παρω των αδερφων Σαβάλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eκτός ότι είναι πανάκριβο είναι χαοτικό και στα 2 τεύχη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Κατι αλλο... Βρηκα σε ηλεκτρονική μορφή (a.k.a τσαμπε :P) ενα βοήθημα Φυσικής των Παπατσάκωνα-Συννεφά εκδοσεις Βολονάκη που μοιραζόταν μαζί το Έθνος.. Το έχει κανείς σας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Κατι αλλο... Βρηκα σε ηλεκτρονική μορφή (a.k.a τσαμπε :P) ενα βοήθημα Φυσικής των Παπατσάκωνα-Συννεφά εκδοσεις Βολονάκη που μοιραζόταν μαζί το Έθνος.. Το έχει κανείς σας??
Εγώ καν δεν ήξερα οτι υπάρχει αυτή ή έκδοση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Eκτός ότι είναι πανάκριβο είναι χαοτικό και στα 2 τεύχη:)
Εμενα παντως τα συγκεκριμενα βιβλια με βοηθησαν παρα πολυ φετος. σε καθε κεφαλαιο ειχε λυμενες ασκησεις- παραδειγματα πολλων τυπων ασκησεων. ειδικα αν σου αρεσει η φυσικη αυτο το βοηθημα ειναι ο,τι πρεπει!!!:no1:Λυνοντας τις ασκησεις των 2 τευχων πηγαινεις σε ανωτερο επιπεδο και μαθαινεις τη λογικη και τα "κλειδια" των ασκησεων της φυσικης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Του Σαββάλα είναι τα καλυτερα για τα θετικά μαθήματα...Εγώ ειχα στην φυσική και με βοήθησε πολυ! Έχει πολλες καλές ασκήσεις αλλα και η θεωρία ειναι κατανοητή...Και γενικά που ακούω οι περισσότεροι για τα θετικά παίρνουν Σαββάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Και εγώ φέτος στη φυσική κ τη χημεία σαββάλα είχα κ πιστεύω πως είναι πραγματικά τα καλύτερα!είχε ασκήσεις με διαφορετικό βαθμό δυσκολίας κ ο τρόπος που τα εξηγούσε ήταν πάρα πολύ κατανοητός...όπως λέει κ η dimitra είναι ο καλύτερος για τα θετικά μαθήματα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ είναι καλό για το λύκειο και γενικά για την Φυσική!!!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FLame3

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κι εγω ειχα το βοηθημα του σαββαλα και πιστευω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα για φυσικη στην Α λυκειου,με βοηθησε πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ister

Νεοφερμένος

Ο ister αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κρόκος (Κοζάνη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις και τον ΓΚΙΩΚΑ "ελληνικά γράμματα", πολύ σωστά αναπτυγμένη θεωρία και ωραίες-έξυπνες ασκήσεις!!! σε "στρώνει" ομαλά, χωρίς να σου αφήνει κενά! ο Σαββάλας, πετάει και κάποιες ασκήσεις έξω από τη σειρά...και κάπου χάνεσαι! καλό είναι να κάνεις μια επίσκεψη στα μεγάλα βιβλιοπωλεία, να ζητήσεις ό,τι κυκλοφορεί...να τα βάλεις κάτω σε αντιπαράθεση και να δεις ποιο σε καλύπτει καλύτερα, όσον αφορά στον "τρόπο γραφής" του.
εγώ πάντως ως καθηγητής, δουλεύω πολύ τον Γκιώκα
-----------------------------------------
Κατι αλλο... Βρηκα σε ηλεκτρονική μορφή (a.k.a τσαμπε :P) ενα βοήθημα Φυσικής των Παπατσάκωνα-Συννεφά εκδοσεις Βολονάκη που μοιραζόταν μαζί το Έθνος.. Το έχει κανείς σας??

εδώ κάτι θα βρεις:bye:

https://www.ischool.gr/downloads.php?do=file&id=27
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ θέλω να αγοράσω βοηθήματα στην φυσική και στα μαθηματικά γιατί με ενδιαφέρουν πολύ και θέλω να είμαι άριστη και τώρα πάλι καλά που βρήκα αυτό το θέμα...για να δω ποιού εκδοτικού οίκου θα αγοράσω...Οι πιο πολλοί λοιπόν προτείνουν Σαβάλλα...Χμμμ μάλλον και εγώ αυτού θα πάρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top