Βοήθημα Μπάρλα για τα Μαθηματικά Προσανατολισμού

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
Ένα βοήθημα δεν κρίνεται από τη δυσκολία των ασκήσεων αλλά από τη δομή,τις λυμένες ασκήσεις και την παρουσίαση της ύλης σαν σύνολο.

Αν και για μένα του Μπάρλα είναι αρκετές απλές για τον καλό(το τονίζω για τον καλό) πράγμα που του βάζει λουριά!Αν δεν δεις και μερικές ασκήσεις που να είναι και πιο δύσκολες από αυτές που μπαίνουν στις πανελλήνιες πως θα λύσεις αυτές που μπαίνουν με άνεση?Και ο Μπάρλας δεν έχει καμία τέτοια οπότε ο καλός περιορίζεται. Αν και η δυσκολία είναι όντως υποκειμενική!

ΥΓ: επαναλαμβάνω ότι μιλάω για βασικό βοήθημα όχι απλά για να δεις καμια άσκηση που και που!

πρωτον...λατρευω το avatar σου και τον γκαους...

Επειτα, συμφωνω απολυτα...εγω α λυκειου δουλευα μονη μου στεργιου νακη <ειχαν ξεμεινει απο τα μεγαλυτερα αδερφια και μου ειχαν πει οτι ειναι θαυματουργα> και ο φροντιστης μου δουλευε μπαρλα... η αληθεια ειναι οτι τον εκτιμω τον μπαρλα γιατι ειναι κατατοπιστικος και πατριωτης μου<ακυρο>:P.... αλλα με το βοηθημα στεργιου νακης απεκτησα μια τελειως διαφορετικη αντιμετωπιση απεναντι στα μαθηματικα και τα λατρεψα ακομα περισσοτερο <ηταν σαν σπαζοκεφαλιες>... τωρα στην β λυκειου ειδα τα αποτελεσματα αυτης της "διαφορετικης" λογικης καθως απο οτι δειχνει μεχρι στιγμης καταφερνω με ποικιλους τροπους να λυνω προβληματα που οι συμμαθητες μου μπορουν μονο με εναν, εξαιτιας της μονοτονιας των ασκησεων του βιβλιου και του αρκετα διαδεδομενου μπαρλα που πλεον οι ασκησεις του εχουν γινει κοινοτυπες για τον χωρο των μαθηματικων γιατι επαναλαμβανονται συνεχως απο το 2005 που πρωτοκυκλοφορησαν τα βοηθηματα του...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ένα βοήθημα δεν κρίνεται από τη δυσκολία των ασκήσεων αλλά από τη δομή,τις λυμένες ασκήσεις και την παρουσίαση της ύλης σαν σύνολο.

Αν και για μένα του Μπάρλα είναι αρκετές απλές για τον καλό(το τονίζω για τον καλό) πράγμα που του βάζει λουριά!Αν δεν δεις και μερικές ασκήσεις που να είναι και πιο δύσκολες από αυτές που μπαίνουν στις πανελλήνιες πως θα λύσεις αυτές που μπαίνουν με άνεση?Και ο Μπάρλας δεν έχει καμία τέτοια οπότε ο καλός περιορίζεται. Αν και η δυσκολία είναι όντως υποκειμενική!

ΥΓ: επαναλαμβάνω ότι μιλάω για βασικό βοήθημα όχι απλά για να δεις καμια άσκηση που και που!

Φίλε μου διαφωνώ σε όλα.. Εγώ προσωπικά είχα φέτος και του Μπάρλα και του στεργίου-νάκη και μπορώ να σου πω με βεβαιότητα οτι στηρίχτηκα πολύ περισσότερο στο βοήθημα του μπάρλα παρά στο άλλο...Πραγματικά θα ήθελα να μου πεις σε τι υστερεί το βοήθημα του Μπάρλα.. Και μη μου πεις για θεωρεία...τη θεωρεία τη διαβάζεις μια χαρά απο το σχολικό βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris93.1777

Νεοφερμένος

Ο Chris93.1777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Φίλε μου διαφωνώ σε όλα.. Εγώ προσωπικά είχα φέτος και του Μπάρλα και του στεργίου-νάκη και μπορώ να σου πω με βεβαιότητα οτι στηρίχτηκα πολύ περισσότερο στο βοήθημα του μπάρλα παρά στο άλλο...Πραγματικά θα ήθελα να μου πεις σε τι υστερεί το βοήθημα του Μπάρλα.. Και μη μου πεις για θεωρεία...τη θεωρεία τη διαβάζεις μια χαρά απο το σχολικό βιβλίο...

Στο ότι οι ασκήσεις του κατέ εμέ είναι πολύ λίγες (από άποψη δυσκολίας) για να βασιστεί σε αυτό ένας καλός μαθητής!:/
Επίσης οι λυμένες ασκήσεις του είναι υπερβολικά απλές! Δες τις λυμένες ασκήσεις του Στεργίου να δεις πόσο πιο πάνω είναι!Προς θεού δεν λέω ότι ένα βοήθημα κρίνεται από τη δυσκολία των ασκήσεων μην πάω στο άλλο άκρο! Απλά ένας καλός μαθητής που πάει για 100 μόνο με Μπάρλα θεωρώ ότι δεν μπορεί να το γράψει(αν βασιστεί μόνο σε αυτό και χωρίς φροντιστήρια κτλ).Πρέπει να δει οπωσδήποτε ασκήσεις και μεθόδους που είναι και ελαφρώς πιο δύσκολες.Όχι για να πάθει κρίση ικανότητας,αλλά για να δει πόσο λίγα ξέρει ,ότι οι μεθοδολογίες δεν χωράνε παντού και έτσι θα μπορεί να λύνει και το 4ο θέμα με πιο άνεση!

Επίσης θεωρώ ότι γενικά είναι πολύ κακογραμμένο σαν βοήθημα!Πχ παραθέτει μόνο απαντήσεις των ασκήσεων στο τέλος για το οποίο έχει επικριθεί από πολλούς και σε καινούριες εκδόσεις ίσως αλλάξει αυτό.
Βέβαια αυτό αφορά έναν καλό μαθητή!Ένας μαθητής που πάει για 15(δεν το βάζω σαν όριο απλά μιλάω για πιο μέτριο μαθητή) και με αυτό το βοήθημα καλύπτεται.

Μιλάω και επειδή ασχολούμαι πολύ με τα μαθηματικά και με τα ολυμπιακά,έχω σχεδόν όλα τα βοηθήματα σπίτι μου( και έχω συμμετέχει και στη διόρθωση ενός από αυτά) και γενικά έχω επαφές με τους μαθηματικούς κύκλους!

Φυσικά δεκτή η άποψή σου!Άμα σε βολεύει το στυλ του σε παροτρύνω να συνεχίσεις με αυτό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Στο ότι οι ασκήσεις του κατέ εμέ είναι πολύ λίγες (από άποψη δυσκολίας) για να βασιστεί σε αυτό ένας καλός μαθητής!:/
Επίσης οι λυμένες ασκήσεις του είναι υπερβολικά απλές! Δες τις λυμένες ασκήσεις του Στεργίου να δεις πόσο πιο πάνω είναι!Προς θεού δεν λέω ότι ένα βοήθημα κρίνεται από τη δυσκολία των ασκήσεων μην πάω στο άλλο άκρο! Απλά ένας καλός μαθητής που πάει για 100 μόνο με Μπάρλα θεωρώ ότι δεν μπορεί να το γράψει(αν βασιστεί μόνο σε αυτό και χωρίς φροντιστήρια κτλ).Πρέπει να δει οπωσδήποτε ασκήσεις και μεθόδους που είναι και ελαφρώς πιο δύσκολες.Όχι για να πάθει κρίση ικανότητας,αλλά για να δει πόσο λίγα ξέρει ,ότι οι μεθοδολογίες δεν χωράνε παντού και έτσι θα μπορεί να λύνει και το 4ο θέμα με πιο άνεση!

Επίσης θεωρώ ότι γενικά είναι πολύ κακογραμμένο σαν βοήθημα!Πχ παραθέτει μόνο απαντήσεις των ασκήσεων στο τέλος για το οποίο έχει επικριθεί από πολλούς και σε καινούριες εκδόσεις ίσως αλλάξει αυτό.
Βέβαια αυτό αφορά έναν καλό μαθητή!Ένας μαθητής που πάει για 15(δεν το βάζω σαν όριο απλά μιλάω για πιο μέτριο μαθητή) και με αυτό το βοήθημα καλύπτεται.

Μιλάω και επειδή ασχολούμαι πολύ με τα μαθηματικά και με τα ολυμπιακά,έχω σχεδόν όλα τα βοηθήματα σπίτι μου( και έχω συμμετέχει και στη διόρθωση ενός από αυτά) και γενικά έχω επαφές με τους μαθηματικούς κύκλους!

Φυσικά δεκτή η άποψή σου!Άμα σε βολεύει το στυλ του σε παροτρύνω να συνεχίσεις με αυτό:D

Εντάξει αν μιλήσουμε σε επίπεδο πανελληνίων πιστεύω οτι πολλές απο τις τις ασκήσεις του στεργίου-νάκη είναι απλά πολύ ανεβασμένες,ακόμα και για τον καλό μαθητή(αναφέρομαι κυρίως στις <<ασκήσεις που ξεχωρίζουν>>).Θα συμφωνήσω οτι του μπάρλα είναι λίγο κακοκραμμένο αλλά δε νομίζω οτί οι ασκήσεις του υστερούν σε σχέση με το άλλο..Έχει και αυτό αρκετές πολυ χρήσιμες και διδακτικές ασκήσεις(κυρίως στις άλυτες).Εννοείται βέβαια,πως όπως πολύ σωστά είπες δε γίνεται να πας για το 100 και να στηριχτελις μόνο σε κάποιο βοήθημα,είτε αυτό λέγεται Μπάρλας,είτε Στεργίου-Νάκης.
Όσο για τις απαντήσεις αν και εμένα στην αρχή δε μου άρεσε,εν τέλει το βρηκα πολύ χρησιμό.Πιστέυω θα συμφωνήσεις οτί δεν είναι λιγοι οι μαθητές που δεν καταφέρνουν να "αντισταθόυν" και κοιτάνε τη λύση για να πάρουν κάποια ιδέα,χωρίς ωστόσο να έχουν καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια να τη λύσουν απο μόνοι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris93.1777

Νεοφερμένος

Ο Chris93.1777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Συμφωνώ σε αυτό για τη λύση που πολλοί δελεάζονται! Και αυτό είναι ένα μείον στο να κάνεις δουλειά γενικά από βοηθήματα!:/
Ωστόσο σκέψου αυτός που δουλεύει μόνο με το βοήθημα πως θα δει τη λύση μιας άσκησης αν τελικά την προσπαθήσει και δεν την καταφέρει? Θα μείνει με την απορία για το πως λύνεται?Γιατί κρίνω το βοήθημα σαν αυτόνομο βιβλίο όχι με την λογική ότι θα πάει στον καθηγητή του και θα τον ρωτήσει.
Φυσικά και έχει διδακτικές ασκήσεις απλά είναι οι κλασικές ασκήσεις που βλέπεις σε κάθε φυλλάδιο,σε κάθε φροντιστήριο,σε κάθε σχολική τάξη!Είναι κοινώς συλλογή γνωστών ασκήσεων της πιάτσας που κάνεις ούτως ή άλλως κατά την προετοιμασία! Αυτός που παίρνει ένα βοήθημα ως κάτι επιπρόσθετο δεν έχει ανάγκη να δει τέτοιες ασκήσεις όμως αφού τις ξέρει σαν ιδέα(και μάλιστα μετά από λίγο καιρό ίσως και με το μάτι καταλαβαίνει τι θέλουν).Θέλει κάτι άλλο και καλό είναι να το δει μη βρεθεί προ απροόπτων του στυλ: "μα δεν το κάναμε στο φροντιστήριο" που ακούμε κάθε χρόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μπάρλας . . .
Θα γράψω τη γνώμη μου σαν υποψήφιος του 2011. Πιστεύω ότι το βοήθημα του Μπάρλα είναι το ιδανικό για το πρώτο πέρασμα της ύλης. Περιέχει μεθοδολογία, βατά παραδείγματα και καλές ασκήσεις για εμπέδωση. Το ότι δεν έχει λύσεις αλλά μόνον απαντήσεις το θεωρώ πλεονέκτημα. Το αν έχει καλή θεωρία ή όχι μου είναι αδιάφορο, καθώς η θεωρία διαβάζεται από το σχολικό βιβλίο. Τελείωσα το πρώτο χέρι της ύλης με σχολικό και Μπάρλα. Στο δεύτερο και τρίτο χέρι χρησιμοποίησα Στεργίου, Παπαδάκη και σημειώσεις του καθηγητή μου. Αυτά τα θεωρώ δύσκολα για τον αρχάριο, γιαυτό πιστεύω ότι ο Μπάρλας έχει γράψει πολύ καλό βοήθημα για όποιον αρχίζει την ύλη πρώτη φορά.


.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Θα γράψω τη γνώμη μου σαν υποψήφιος του 2011. Πιστεύω ότι το βοήθημα του Μπάρλα είναι το ιδανικό για το πρώτο πέρασμα της ύλης. Περιέχει μεθοδολογία, βατά παραδείγματα και καλές ασκήσεις για εμπέδωση. Το ότι δεν έχει λύσεις αλλά μόνον απαντήσεις το θεωρώ πλεονέκτημα. Το αν έχει καλή θεωρία ή όχι μου είναι αδιάφορο, καθώς η θεωρία διαβάζεται από το σχολικό βιβλίο. Τελείωσα το πρώτο χέρι της ύλης με σχολικό και Μπάρλα. Στο δεύτερο και τρίτο χέρι χρησιμοποίησα Στεργίου, Παπαδάκη και σημειώσεις του καθηγητή μου. Αυτά τα θεωρώ δύσκολα για τον αρχάριο, γιαυτό πιστεύω ότι ο Μπάρλας έχει γράψει πολύ καλό βοήθημα για όποιον αρχίζει την ύλη πρώτη φορά.


Συμφωνω, για μια πρωτη επαφη με την υλη της Γ ειναι καλο. Το οτι δεν εχει τις λυσεις το θεωρω μειονεκτημα καθως στη Γ λυκειου δεν εχεις πολλά χρονικα περιθωρια να σπαζεις το κεφαλι σου για να λυσεις μια ασκηση! Για αλλα βοηθηματα δεν ξερω καθως το βασικο βιβλιο που χρησιμοποιησα ηταν του φροντιστηριου. Πάντως οι επαναληψεις πρεπει να περιλαμβανουν ασκησεις απο πολλα βοηθηματα και αλλες πηγες (ιντερνετ, μαθηματικους διαγωνισμους κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Αν x+yi= (2-5i)^v, με x,y ανηκει στο R και v ανηκει στo N* να δειξετε οτι x^2 + y^2= 29^v. χρειαζομαι αμεση βοηθεια. προσπαθησα να το λυσω μονος μου αλλα μαλλον εχω κανει καπου λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Αν x+yi= (2-5i)^v, με x,y ανηκει στο R και v ανηκει στo N* να δειξετε οτι x^2 + y^2= 29^v. χρειαζομαι αμεση βοηθεια. προσπαθησα να το λυσω μονος μου αλλα μαλλον εχω κανει καπου λαθος
Ευκολο ειναι....Βαλε απλως μετρα και βγηκε!!!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ναι ομως δεν εχω μαθει μετρα οποτε θελει με αλλο τροπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheLilArchitect

Νεοφερμένος

Ο TheLilArchitect αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια καλημερα, χρειαζομαι τις λυσεις των ασκησεων του Μπαρλα Γ' Λυκειου τευχος Α' ΑΜΕΣΑ!!!!!!!!!!!!
Οποιος μπορει παρακαλω να τις ανεβασει !!!! Ειναι πολυ μεγαλη αναγκη!!! Ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ακούω απο πολλούς πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο βοηθητικό.Όντως αξίζει;
Δηλαδή σχετικά με το βοήθημα του Παπαδάκη(εκδ.Σαββάλας) είναι καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εχει πιο δύσκολες ασκήσεις, λιγότερες λυμένες εφαρμογές, πιο περιεκτική θεωρία και στις λύσεις λέει μόνο το αποτέλεσμα.
Δηλαδή δεν σου δίνει μια υποδειξη να δεις πως στο διάστημα βγαίνει αυτό που λέει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ο Παπαδάκης όσο έχω δει,γιατί δε δούλευα με βοηθήματα έχει ωραία συνδυαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
πως μπορω να βρω τις ασκησεις του β τομου του μπαρλα των σελιδων 213-219 ???
μπορει καποιος να τις γραψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
πως μπορω να βρω τις ασκησεις του β τομου του μπαρλα των σελιδων 213-219 ???
μπορει καποιος να τις γραψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Notikos

Νεοφερμένος

Ο Notikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα,χρειαζομε και εγω λυσεισ μπαρλα απο β τευχος ... ΜΟΝΟΤΟΝΙΑ-ΑΚΡΟΤΑΤΑ-FERMAT τις απαντησεις απο πισω δεν τις εχω..αν μπορειτε ανεβαστε μια-δυο φοτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Καλημέρα όσον αφορά βοηθήματα στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης συνιστώ ανεπιφύλακτα αυτά των Στεργίου-Νάκη. Περιέχουν ασκήσεις πολύ υψηλού επιπέδου και ορισμένες από αυτές ξεπερνούν εκείνο των πανελληνίων εξετάσεων. Τα βοηθήματα Στεργίου Νάκη υπερτερούν εκείνων του Μπάρλα(τα οποία επίσης διαθέτω) όσον αφορά το επίπεδο των ασκήσεων, τη θεωρία(<<λεπτά>> σημεία, ερωτήσεις Σ Λ) και, προ πάντων, τα λυμένα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Παιδες χρειαζομαι τις λυσεις του Μπάρλα ( β τευχος) γιατι ως γνωστων στο τέλος δινει ενα ξερο αποτέλεσμα.....Όποιος τις έχει ( σε pdf or sth) ας μου στειλει ενα πμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδες χρειαζομαι τις λυσεις του Μπάρλα ( β τευχος) γιατι ως γνωστων στο τέλος δινει ενα ξερο αποτέλεσμα.....Όποιος τις έχει ( σε pdf or sth) ας μου στειλει ενα πμ!

Αν υπάρχει κάτι τέτοιο το θέλω κι εγώ οπωσδήποτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top