Βοήθεια στην Γλώσσα C

Andreas2128

Νεοφερμένος

Ο Andreas2128 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια εχω ενα προβλημα σε μια ασκηση στην C. Η ασκηση λεει Οι θερμοκρασιεσ τριων πολεων στις 12 το μεσημερι για ολεσ τις ημερες μιας εβδομαδας αποθηκευονται σε πινακα 2 διαστασεων. Καθε γραμμη του πινακα αντιστοιχει στις θερμοκρασιες μιας πολης (η πρωτη γραμμη για αθηνα η δευτερη για Θεσ/νικη κι η αλλη για πατρα) ενω καθε στηλη αντοιστοιχει σε μια μερα εβδομαδας (η πρωτη για κυριακη η επομενη για δευτερα κτλπ). Λοιπον τα ερωτηματα ειναι αυτα . Προγραμμα σε c που :
1. Διαβαζει απο το πληκτρολογιο τις θερμοκρασιες καθε πολης για καθε μερα της βδομαδας (με καταληλα μηνυματα πριν την αναγνωση καθε στοιχειου) και να τις αποθηκευει σε πινακα TEMP.
2. Να εμφανιζει τισ θερμοκρασιες στην οθονη ωστε σε καθε σειρα να εμφανιζονται οι θερμοκρασιες τησ ιδιας πολης.
3. Να εμφανιζει στην οθονη την πολη με την μεγαλυτερη θερμοκρασια και την μερα στην οποια σημειωθηκε.(πχ η 1η πολη παρουσιασε την μεγαλυτερη θερμοκρασια την 5η μερα)
4. Να υπολογιζει και να εμφανιζει στην οθονη την μεση θερμοκρασια τησ Θεσσαλονικης
5. Να υπολογιζει και να εμφανιζει τη πολη με την μικροτερη μεση θερμοκρασια.
6. Να υπολογιζει και να εμφανιζει τη πολη με τη μεγαλυτερη θερμοκρασια την μερα Τεταρτη.

Εχω κανει αυτα μεχρι στιγμης..



#include <stdio.h>


main()
{
/* dilwseis metablitwn kai anatheseis timwn*/
int i, j, max1, max2, max3, jmax1, jmax2, jmax3, min1, min2, min3, jmin1, jmin2, jmin3, sum;
int TEMP [3][7];
float mo;

sum = 0;

/* input thermokrasiwn*/
for (i=0; i<3; ++i)
for (j=0; j<7; ++j)
{
printf("Dose thermokrasia gia tin poli : [%d] kai tin imera [%d]= ",i+1, j+1);
scanf("%d", &TEMP[j]);
}

/* ypologismos mesu oru*/
for (j=1; j<7; ++j)
{
sum = sum + TEMP[2][j];
}
mo=sum/7;


/* erwtima 1 : typwma thermokrasiwn*/
for (i=0; i<3; i++)
{
for (j=0; j<7; j++)
printf("%d \t",TEMP[j]);
printf("\n");
}
printf("\n");

/* erwtima 4: typwma mesu orou */
printf("\n O mesos oros twn thermokrasiwn tis thesalonikis einai = %.2f \n",mo);
printf("n");

system("PAUSE");
}


Αν μπορει να βοηθησει καποιος γιατι πρεπει να την παω μεθαυριο και δεν ξερω τπτ απο C. Οτι μπορεσα να ποιασω απο κατι παραδειγματακια ειναι αυτα. Ευχαριστω προκαταβοληκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Code:
#include <stdio.h> 


main() 
{ 
 /* dilwseis metablitwn kai anatheseis timwn*/ 
 int i,j,max,imax,jmax,imin,sum[3]={0},min,t_max,t_i_max; 
 int TEMP [3][7]; 
 



 /* input thermokrasiwn*/ 
 for (i=0; i<3; ++i) 
 for (j=0; j<7; ++j) 
 { 
 printf("Dose thermokrasia gia tin poli : [%d] kai tin imera [%d]= ",i+1, j+1); 
 scanf("%d", &TEMP[i][j]);
 sum[i] += TEMP[i][j]; 
  
 } 
 putch('\n');
 
  /* erwtima 1 : typwma thermokrasiwn*/ 
 for (i=0; i<3; i++)  
 {
     for (j=0; j<7; j++) 
     printf("%d \t",TEMP[i][j]); 
     
     printf("\n");
 } 

 printf("\n"); 

 /* ypologismos mesu oru*/
 
 min=sum[0]/7.00;
 imin=1;
 
 for(i=1;i<3;i++)
 
       if(min>(sum[i]/7.00))
       {
            min=sum[i];
            imin=i+1; 
       }

printf("Ton mikrotero meso oro eixe h %d\n",imin);

 /* erwtima 4: typwma mesu orou */ 
 printf("\n O mesos oros twn thermokrasiwn tis thesalonikis einai = %.2f \n",sum[1]/7.00); 
 printf("\n"); 

max=TEMP[0][0];
imax=1;
jmax=1;

for(i=0;i<3;i++)
for(j=0;j<7;j++)
{
                if(TEMP[i][j]>max)
                {
                                  max=TEMP[i][j];
                                  imax=i+1;
                                  jmax=j+1;
                }
               
}
 printf("H %dh polh parousiase thn megalhterh thermokrasia thn %dh mera\n",imax,jmax);

t_max=TEMP[0][3];
t_i_max=1;

for(i=0;i<3;i++)
 if(TEMP[i][3]>t_max)
{
                                    t_max=TEMP[i][3];
                                    t_i_max=i+1;
}
         
        printf("Thn megalhterh thermokrasia thn Tetarth thn eixe h %d poli\n",t_i_max);
       
             
 system("PAUSE");
 }

Αφού είχες κάνει τα μισά ερωτήματα τα αλλα γιατί δεν μπορούσες πάνω κάτω τα ίδια ήταν.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreas2128

Νεοφερμένος

Ο Andreas2128 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν σκαμπαζω τπτ απο c ακομα. Τωρα ψαχνομαι αλλα απο μονος μου χωρις βοηθεια ειναι αρκετα δυσκολο. Δεν εχω ακομα τις γνωσεις για να γραψω κωδικα και απλα ξεροντας την διαδικασια και το τι πρεπει να κανω θελω απιστευτα πολλες ωρες μεχρι να βρω τι να κανω. Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου θα προσπαθησω να την βγαλω και μονος μου με ηρεμια τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FROM SPACE

Νεοφερμένος

Η FROM SPACE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μπορω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την ειμαι β λυκειου και θελω να ασχοληθω με πληροφορικη τι θα μπορουσα να διαβασω απο c για να εχω μια ιδεα πανω κατω τι γινεται...???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Μπορείς να ψάξεις στο internet (αν δεν το έχεις κανει ήδη)υπάρχουν πολλά tutorial ειδικά στην αγγλική γλώσσα για να μπείς στο κλίμα.

Αν μπορείς να πάρεις κάποιο βιβλίο σου προτείνω το η γλώσσα C σε βάθος είναι πολύ καλό για αρχάριο κατα την γνώμη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jtpaxi

Νεοφερμένος

Ο jtpaxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Την παρακατω ασκηση μας την εχουν βαλει στην σχολη.Ειναι σε γλωσσα προγραμματισμου C. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?


Ζητείται να γράψετε ενα πρόγραμμα το οποίο θα ζητά από το χρηστη να επιλέξει ένα από
3 σχηματα (Σχημα 1) και να δινει τιμη σε κατάλληλη παράμετρο μεγεθους. Στη
συνεχεια να τυπωνει το αντίστοιχο σχημα. Η διαδικασία να συνεχίζεται μεχρις ότου ο χρηστης
επιλεξει τον τερματισμό του προγράμματος.



*****
* *
* *
* *
*****


*
**
* *
* *
*****

*
* *
* *
* *
*********




Σχήμα 1: Σχηματα προς εκτυπωση για παράμετρο μεγεθους ίση με 5.



Το πρόγραμμα κα πρεπει να είναι οργανωμενο ωσ εξης: Να εχει συναρτηση main με βρόχο επανάληψης κατά τον οποίο
να εισάγεται η επιλογη του χρηστη (ξεχωριστη συναρτηση) και ανάλογα με την
επιλογη, θα τερματίζεται ο βρόχος ή θα καλείται αντίστοιχη συναρτηση εκτυπωσης. Θα
πρεπει να αντιστοιχεί μια συνάρτηση στην εκτύπωση του κάθε είδους σχήματος.


Η ανάπτυξη του προγράμματος θα πρεπει να γίνει με της εξης φασεις:


Α) Εκδοση 0: Γράφουμε τη main η οποία υλοποιεί το βρόχο επανάληψης και καλεί τις
διάφορες συναρτησεις. Οι συναρτισεις αυτες δεν θα εκτελουν την τελικη τους
λειτουργία, αλλά απλως θα τυπωνουν το όνομά τους. Χρησιμοποιουμε το πρόγραμμα
αυτό για να ελεγξουμε την ορθη λειτουργία της main.

B) Εκδοση 1: Αντικαθιστουμε την προσωρινη συνάρτηση ανάγνωσης της επιλογης του
χρηστη με την πληρη της μορφη και ελεγχουμε την ορθη λειτουργία.

Γ) Εκδοση 2: Αντικαθιστουμε τις προσωρινες συναρτησεις εκτυπωσης με τις τελικες συναρτησεις και ελεγχουμε την ορθη λειτουργια.

Δ) Τελική εκδοση: Υπάρχουν κοινες διεργασίες τις οποίες μπορουν να
χρησιμοποιησουν και οι τεσσερεις συναρτησεις εκτυπωσης; Αν ναι, να τις υλοποιησετε
ωσ συναρτησεις, οι οποίες θα πρεπει χρησιμοποιουνται από τις συναρτησεις
εκτυπωσης.



Γενικά ζητειται να αποφυγετε την χρηση καθολικων (global) μεταβλητων και να προσπαθησετε
να χρησιμοποιησετε το μεγαλυτερο αριθμο συναρτησεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Την παρακατω ασκηση μας την εχουν βαλει στην σχολη.Ειναι σε γλωσσα προγραμματισμου C. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?
Τι ακριβώς έχεις κάνει έως τώρα, πού κόλλησες και τι σε προβληματίζει; :)
Την δούλεψες καθόλου; Προχώρησες ό,τι μπορούσες;

Μην περιμένεις να τα πάρεις όλα στο πιάτο. :P Τουλάχιστον από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Τι ακριβώς έχεις κάνει έως τώρα, πού κόλλησες και τι σε προβληματίζει; :)
Την δούλεψες καθόλου; Προχώρησες ό,τι μπορούσες;

Μην περιμένεις να τα πάρεις όλα στο πιάτο. :P Τουλάχιστον από μένα.

αμα μπορειτε να τον βοηθησετε εντελώς γιατι να μην το κανετε? :worry:

μου δημιουργηθηκε απορια :D αμα δεν καταφερεις να την λυσεις τι γινεται? :P εννοω στο σχολειο δεν γινεται και τιποτα..να μην λυσουμε μια ασκηση...στο πανεπιστημιο ετσι παει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Διότι δεν θα μάθει αν δεν παλέψει λίγο μόνος.

Άμα δεν τις πάμε πάλι τίποτα δεν γίνεται, απλά χάνουμε από ένα εξάμηνο ως έναν χρόνο :P Συνήθως υπάρχουν deadlines. Άμα δεν αποστείλεις τις εργασίες, ή μειώνεται ο βαθμός ή ίσως και να μην γίνεις δεκτός στην εξέταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
αμα μπορειτε να τον βοηθησετε εντελώς γιατι να μην το κανετε? :worry:

μου δημιουργηθηκε απορια :D αμα δεν καταφερεις να την λυσεις τι γινεται? :P εννοω στο σχολειο δεν γινεται και τιποτα..να μην λυσουμε μια ασκηση...στο πανεπιστημιο ετσι παει?:P

Η συγκεκριμενη ειναι ασκηση εργαστηριου...αν δεν την παραδωσεις μηδενιζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
αμα μπορειτε να τον βοηθησετε εντελώς γιατι να μην το κανετε? :worry:
Αλλο βοηθεια, αλλο καθομαι σπιτι μου και περιμενω να μου λυσουν την ασκηση αλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αμα μπορειτε να τον βοηθησετε εντελώς γιατι να μην το κανετε? :worry:
Αν δώσεις ένα ψάρι σ' έναν άνθρωπο θα φάει μια φορά. Αν του μάθεις να ψαρεύει θα τρώει σ' όλη του τη ζωή.

μου δημιουργηθηκε απορια :D αμα δεν καταφερεις να την λυσεις τι γινεται? :P εννοω στο σχολειο δεν γινεται και τιποτα..να μην λυσουμε μια ασκηση...στο πανεπιστημιο ετσι παει?:P
Χάνεις συνήθως τμήμα της βαθμολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Διότι δεν θα μάθει αν δεν παλέψει λίγο μόνος.

Άμα δεν τις πάμε πάλι τίποτα δεν γίνεται, απλά χάνουμε από ένα εξάμηνο ως έναν χρόνο :P Συνήθως υπάρχουν deadlines. Άμα δεν αποστείλεις τις εργασίες, ή μειώνεται ο βαθμός ή ίσως και να μην γίνεις δεκτός στην εξέταση.

εε καλα...

ααα ωραια ειναι εκει...και πέφτουν πολλές τετοιες εργασιες σε ενα εξαμηνο?
και καθε εργασια ποσο περιπου χρόνο απαιτεί?
Η συγκεκριμενη ειναι ασκηση εργαστηριου...αν δεν την παραδωσεις μηδενιζεσαι.
jeeetttt;) χαχα

Αλλο βοηθεια, αλλο καθομαι σπιτι μου και περιμενω να μου λυσουν την ασκηση αλλοι.

ειναι και αυτο μια μορφη βοήθειας..με βοηθας στην λυση την ασκησης(μου την λύνεις)..ενω εγω πινω φραπε στην καφετερια..:P
χαχα :D
anyway ,δεκτη η άποψη σου..:)

Αν δώσεις ένα ψάρι σ' έναν άνθρωπο θα φάει μια φορά. Αν του μάθεις να ψαρεύει θα τρώει σ' όλη του τη ζωή.


Χάνεις συνήθως τμήμα της βαθμολογίας.


πας να ανοιξεις συζητηση τωρα με το πρωτο που είπες...αλλα εχω διαβασμα...:P

αν μπορεις απαντησε μου,σε κατι παραπανω ερωτηματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΤΤο πρόγραμμα κα πρεπει να είναι οργανωμενο ωσ εξης: Να εχει συναρτηση main με βρόχο επανάληψης κατά τον οποίο
να εισάγεται η επιλογη του χρηστη (ξεχωριστη συναρτηση) και ανάλογα με την
επιλογη, θα τερματίζεται ο βρόχος ή θα καλείται αντίστοιχη συναρτηση εκτυπωσης. Θα
πρεπει να αντιστοιχεί μια συνάρτηση στην εκτύπωση του κάθε είδους σχήματος.
Και μάλιστα βλέπω ότι η εκφώνηση σε καθοδηγεί πώς θα το κάνεις. Ξαναδιάβασέ την καλά και προσεκτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σε ενα struct ειναι δυνατον να βαλουμε function members ή οχι; Εψαξα λιγο στο internet αλλα σε ολα τα παραδειγματα δεν ειδα κατι τετοιο ,παρ' ολα αυτα δεν ειμαι και σιγουρος οτι δεν γινεται...

Γνωριζει κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Σε ενα struct ειναι δυνατον να βαλουμε function members ή οχι; Εψαξα λιγο στο internet αλλα σε ολα τα παραδειγματα δεν ειδα κατι τετοιο ,παρ' ολα αυτα δεν ειμαι και σιγουρος οτι δεν γινεται...

Δεν νομίζω το struct αποτελείται μόνο απο δεδομένα αν θες και λειτουργίες χρησιμοποιησε κλασεις.

Δηλαδή δεν είναι λογικό μια δομή να εκτελεί λειτουργίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Δεν νομίζω το struct αποτελείται μόνο απο δεδομένα αν θες και λειτουργίες χρησιμοποιησε κλασεις.

Δηλαδή δεν είναι λογικό μια δομή να εκτελεί λειτουργίες...

Ρε συ,αυτός στο avatar ο Ritchie ή ο Ρίτσος έιναι?:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν γίνεται με κάποιο τρόπο ίσως με function pointer, δεν το χω δοκιμάσει βέβαια απλά δες το μπας και.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν γίνεται με κάποιο τρόπο ίσως με function pointer, δεν το χω δοκιμάσει βέβαια απλά δες το μπας και.
Ή εναλλακτικά, σκέφτεται κάποιον άλλον τρόπο.
Function pointers και παρόμοια πράγματα είναι για μένα "χακιές" που απλά επιτρέπει η C. Η δουλειά μπορεί να γίνει και με πιο εύκολο τρόπο, συνήθως. Χώρια που ένα τέτοιο πρόγραμμα θα είναι δύσκολο στη συντήρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top