Βοήθεια με συντελεστές βαρύτητας

DeWiN

Νεοφερμένος

Η DeWiN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Βγηκαν για το τμημα π με ενδιαφερει (κοινωνικη εργασια στην Κομοτηνη) 30% εκθεση,30% Ιστορια και απο 20% τα αρχαια κ τα λατινικα..επειδη δεν εχω καταλαβει καθολου πως λειτουργουν μπορει να με βοηθησει καποιος; Στην ουσια εγω πρεπει να γραψω απο εναν βαθμο συγκεκριμένο κ πανω στην εκθεση κ στην ιστορια ;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Οχι δεν σημαίνει αυτό.
Θα σου πω ενα παράδειγμα για να το καταλάβεις.

Εστω οτι γραφεις
17 Εκθεση
18 Ιστορια
20 Λατινικά
16 Αρχαία

Με βάση τους συντελεστές θα υπολογιστούν τα μόρια που θα έχεις για το συγκεκριμένο τμημα, τονίζω το συγκεκριμένο τμημα, μιας και για κάποια αλλη πολη πιθανόν να ειναι διαφορετικα, θα είναι :

17×300 + 18×300 + 20×200 + 16×200 = 17700 μόρια
Και με βάση τη ζήτηση και τα μόρια των αλλων διαγωνιζόμενων θα κριθεί αν θα είναι επιτυχής η είσοδος σου.

Επέλεξα να στο κανω με παράδειγμα γιατί φοβήθηκα οτι με τα λόγια καπου θα χαθείς ελπίζω να εγινα κατανοητή.

Απλα η ουσια με το πως έχουν τεθεί φετος οι συντελεστές ειναι οτι σχεδον για καθε τμήμα εχεις αλλα μόρια (εντάξει για μερικά θα εχεις ιδια).

Δεν πρέπει να σε αγχώνει αυτο, απλα θα πρέπει να δώσεις το καλύτερο σου εαυτό σε ολα τα μαθήματα, ανεξάρτητα με το ποιο εχει μεγαλύτερο συντελεστή.

Καλη τύχη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξερω αν εκτελεσα σωστά τα χρέη μου ως γραμματέας ο κ. @γιαννης_00 θα μας πει
(Αυτο για σενα @DeWiN ειναι περιττό, ειναι απλα ενα δικο μου πείραγμα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Οχι δεν σημαίνει αυτό.
Θα σου πω ενα παράδειγμα για να το καταλάβεις.

Εστω οτι γραφεις
17 Εκθεση
18 Ιστορια
20 Λατινικά
16 Αρχαία

Με βάση τους συντελεστές θα υπολογιστούν τα μόρια που θα έχεις για το συγκεκριμένο τμημα, τονίζω το συγκεκριμένο τμημα, μιας και για κάποια αλλη πολη πιθανόν να ειναι διαφορετικα, θα είναι :

17×300 + 18×300 + 20×200 + 16×200 = 17700 μόρια
Και με βάση τη ζήτηση και τα μόρια των αλλων διαγωνιζόμενων θα κριθεί αν θα είναι επιτυχής η είσοδος σου.

Επέλεξα να στο κανω με παράδειγμα γιατί φοβήθηκα οτι με τα λόγια καπου θα χαθείς ελπίζω να εγινα κατανοητή.

Απλα η ουσια με το πως έχουν τεθεί φετος οι συντελεστές ειναι οτι σχεδον για καθε τμήμα εχεις αλλα μόρια (εντάξει για μερικά θα εχεις ιδια).

Δεν πρέπει να σε αγχώνει αυτο, απλα θα πρέπει να δώσεις το καλύτερο σου εαυτό σε ολα τα μαθήματα, ανεξάρτητα με το ποιο εχει μεγαλύτερο συντελεστή.

Καλη τύχη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξερω αν εκτελεσα σωστά τα χρέη μου ως γραμματέας ο κ. @γιαννης_00 θα μας πει
(Αυτο για σενα @DeWiN ειναι περιττό, ειναι απλα ενα δικο μου πείραγμα)
Εγώ δεν καταλαβαίνω τι αλλάζει
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Λαϊκιστή τα νούμερα που πολλαπλασιαζονται οι βαθμοί σου.
Συν του οτι σε καθε τμήμα θα εχεις αλλα μόρια
Αυτό μας συμφέρει σε σχέση με τις άλλες χρονιές ;;; Ή κάνει τα πράγματα χειρότερα;;;;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Οχι δεν σημαίνει αυτό.
Θα σου πω ενα παράδειγμα για να το καταλάβεις.

Εστω οτι γραφεις
17 Εκθεση
18 Ιστορια
20 Λατινικά
16 Αρχαία

Με βάση τους συντελεστές θα υπολογιστούν τα μόρια που θα έχεις για το συγκεκριμένο τμημα, τονίζω το συγκεκριμένο τμημα, μιας και για κάποια αλλη πολη πιθανόν να ειναι διαφορετικα, θα είναι :

17×300 + 18×300 + 20×200 + 16×200 = 17700 μόρια
Και με βάση τη ζήτηση και τα μόρια των αλλων διαγωνιζόμενων θα κριθεί αν θα είναι επιτυχής η είσοδος σου.

Επέλεξα να στο κανω με παράδειγμα γιατί φοβήθηκα οτι με τα λόγια καπου θα χαθείς ελπίζω να εγινα κατανοητή.

Απλα η ουσια με το πως έχουν τεθεί φετος οι συντελεστές ειναι οτι σχεδον για καθε τμήμα εχεις αλλα μόρια (εντάξει για μερικά θα εχεις ιδια).

Δεν πρέπει να σε αγχώνει αυτο, απλα θα πρέπει να δώσεις το καλύτερο σου εαυτό σε ολα τα μαθήματα, ανεξάρτητα με το ποιο εχει μεγαλύτερο συντελεστή.

Καλη τύχη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξερω αν εκτελεσα σωστά τα χρέη μου ως γραμματέας ο κ. @γιαννης_00 θα μας πει
(Αυτο για σενα @DeWiN ειναι περιττό, ειναι απλα ενα δικο μου πείραγμα)
Σωστά και πρακτικα τα έκανες Pak , official μπορει να ειναι λιγο διαφορετικα νομιζω αλλα δεν αλλαζει κατι .

17 Εκθεση χ 30%= 5,10
18 Ιστορια χ30%= 5,40
20 Λατινικά χ20% =4,00
16 Αρχαία χ20% = 3,20
Συνολο = 17,70 x 1000 = 17700 μορια

Αγγλικα ( απλα)15 χ 10 % = 1,50 x 1000 = 1500 μορια
Αγγλικα ( ενισχυμένα) 15 x 20%= 3,00 x 1000= 3000 μορια

Ευχομαι να μην τους βαλουν στα μορια, γιατι κανεις δεν θα μπορει να λογαριασει μηχανογραφικο μονο τα ταβανια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Ενταξει Κωνσταντινα θα υπαρξουν καποιες μεταβολες στις σχολες που δεν θεωρουν αρχαια και ιστορια ως τα βαρια μαθηματα ( ισως αυξηση βασεων ) αλλα ειναι γενικο για ολους.
Στις σχολες με χαμηλα μορια γυρω στο 10000 θα εχουμε αυξηση βασεων συγκριτικα και εφοσον εχουν συντελεστη 25% σε ολα.
Υπηρξε κατι αναλογο προπερσι οπου ολα ειχαν 25%.
Γενικα το μηχανογραφικο γινεται ποιο δυσκολο και ποιο τυχαιο απ οτι πριν.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Ενταξει Κωνσταντινα θα υπαρξουν καποιες μεταβολες στις σχολες που δεν θεωρουν αρχαια και ιστορια ως τα βαρια μαθηματα ( ισως αυξηση βασεων ) αλλα ειναι γενικο για ολους.
Στις σχολες με χαμηλα μορια γυρω στο 10000 θα εχουμε αυξηση βασεων συγκριτικα και εφοσον εχουν συντελεστη 25% σε ολα.
Υπηρξε κατι αναλογο προπερσι οπου ολα ειχαν 25%.
Γενικα το μηχανογραφικο γινεται ποιο δυσκολο και ποιο τυχαιο απ οτι πριν.
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη... Ελπίζω να είσαι καλά τώρα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Τελικά θα ισχύσει και για το 10% αυτό;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Τελικά θα ισχύσει και για το 10% αυτό;
Ναι βγήκε ανακοίνωση πριν μια εβδομάδα δες στο google
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ουυ μια χαρα ειμαι, ειμαι ταχειας αποκαταστασης, κατι οπως τα σαλιγκαρια.
Ευχαριστω πολυ.
Χαίρομαι. Είδες ; Τελικά δεν είμαι τόσο κακια..
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Ναι βγήκε ανακοίνωση πριν μια εβδομάδα δες στο google
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Χαίρομαι. Είδες ; Τελικά δεν είμαι τόσο κακια..
Mπορεις να μου παραθέσεις το άρθρο γιατί δεν βρίσκω κάτι;😅
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Screenshot_2021-11-26-08-09-28-152_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Eγω δεν βρίσκω για αυτούς που θα κάνουν 10% πως θα υπολογιστούν τα μόρια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.

Φωτεινη Τζα.

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Τζα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
@γιαννης_00 ως παντογνώστης θα μπορουσες να με βοηθήσεις στον υπολογισμό των μορίων με τα τωρινά δεδομένα; Νομίζω το είχες ξαναπεί αλλά δεν το θυμάμαι
 
Top