Βοήθεια με συντελεστές βαρύτητας

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
@γιαννης_00 ως παντογνώστης θα μπορουσες να με βοηθήσεις στον υπολογισμό των μορίων με τα τωρινά δεδομένα; Νομίζω το είχες ξαναπεί αλλά δεν το θυμάμαι
τι βαθμους στοχευεις να γραψεις και ποια σχολη?
σε 2 ωρες που θα παω σπτι θα σου γραψω.
 

Φωτεινη Τζα.

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Τζα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
τι βαθμους στοχευεις να γραψεις και ποια σχολη?
σε 2 ωρες που θα παω σπτι θα σου γραψω.
Τους συντελεστές τους ξέρω στον υπολογισμό είναι το θέμα κάτι δεν μου βγαίνει καλά
Στείλε ένα μήνυμα μόλις μπορέσεις
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
@γιαννης_00 ως παντογνώστης θα μπορουσες να με βοηθήσεις στον υπολογισμό των μορίων με τα τωρινά δεδομένα; Νομίζω το είχες ξαναπεί αλλά δεν το θυμάμαι

Δες το θεμα "Πανελλαδικές 2022: Ριζικές αλλαγές στον τρόπο εισαγωγής στα ΑΕΙ", η Αννα παρεθεσε εναν συνδεσμο οπου μπορεις να υπολογισεις τα πιθανα μορια σου :)

 

Φωτεινη Τζα.

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Τζα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

Δες το θεμα "Πανελλαδικές 2022: Ριζικές αλλαγές στον τρόπο εισαγωγής στα ΑΕΙ", η Αννα παρεθεσε εναν συνδεσμο οπου μπορεις να υπολογισεις τα πιθανα μορια σου :)

Σε ευχαριστώ πολυυ @bubblebee απλώς θέλω τον τύπο ουσιαστικά όχι τα αποτελέσματα των πιθανών μορίων😊
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολυυ @bubblebee απλώς θέλω τον τύπο ουσιαστικά όχι τα αποτελέσματα των πιθανών μορίων😊
εψαξα να ανεβασω καποιο λινκ αλλα δεν καταφερα να βρω τιποτα, κατι που μου κανει μεγαλη εντυπωση γιατι μεχρι προτινος ολες οι ειδησεογραφικες ιστοσελιδες ανεβαζαν το ιδιο περιπου αρθρο με παραδειγματα και τυπους κλπ αλλα απ' οτι φαινεται το αντικατεστησαν με υπολογιστες, υποθετω για διευκολυνση των αναγνωστων.. :// δεν θυμαμαι τους τυπους ουτε μπορω να τους αναπαραξω, συγγνωμη! ελπιζω ο Γιαννης ή καποιος αλλος να μπορεσει να σε βοηθησει ^^
 

Φωτεινη Τζα.

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Τζα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
εψαξα να ανεβασω καποιο λινκ αλλα δεν καταφερα να βρω τιποτα, κατι που μου κανει μεγαλη εντυπωση γιατι μεχρι προτινος ολες οι ειδησεογραφικες ιστοσελιδες ανεβαζαν το ιδιο περιπου αρθρο με παραδειγματα και τυπους κλπ αλλα απ' οτι φαινεται το αντικατεστησαν με υπολογιστες, υποθετω για διευκολυνση των αναγνωστων.. :// δεν θυμαμαι τους τυπους ουτε μπορω να τους αναπαραξω, συγγνωμη! ελπιζω ο Γιαννης ή καποιος αλλος να μπορεσει να σε βοηθησει ^^
Σε ευχαριστωω πολύ, και εγώ έψαξα λιγο αλλά δεν μπορώ να βρω τον τύπο, μονο να δω κατευθείαν το αποτέλεσμα!! Δεν πειραζει προφανώς!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Λοιπον Φωτεινη.
Αργησα ... σορρυ, πηγαμε για καφε στο σπιτι μιας συνφοιτητριας.
Δεν εχουν διεκρινησει επισημως αλλα εμας μας επιτρεπεται να κανουμε λογικους συνειρμούς.
Εδω ειναι ενας πιθανος.

Μαθημα 1 x συντελεστη τμηματος % =Α
Μαθημα 2 x συντελεστη τμηματος % =Β
Μαθημα 3 x συντελεστη τμηματος % =Γ
Μαθημα 4 x συντελεστη τμηματος % =Δ

(Α+Β+Γ+Δ) χ1000 = μορια μας
συν
Ξενη γλωσσα τυπου 1 χ συντελεστη τμηματος 1 % χ 1000 = μορια 1 ξενης γλωσας
ή
Ξενη γλωσσα τυπου 2 χ συντελεστη τμηματος 2 % χ 1000 = μορια 2 ξενης γλωσας

Αναλογα με την γλωσσα και τα σχεδια ,αθληματα και τα μουσικα.
Τα αθληματα πανε οπως η γλωσσα 2( μαχ 4000 μορια)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Φωτεινη Τζα.

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Τζα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Λοιπον Φωτεινη.
Αργησα ... σορρυ, πηγαμε για καφε στο σπιτι μιας συνφοιτητριας.
Δεν εχουν διεκρινησει επισημως αλλα εμας μας επιτρεπεται να κανουμε λογικους συνειρμούς.
Εδω ειναι ενας πιθανος.

Μαθημα 1 x συντελεστη τμηματος % =Α
Μαθημα 2 x συντελεστη τμηματος % =Β
Μαθημα 3 x συντελεστη τμηματος % =Γ
Μαθημα 4 x συντελεστη τμηματος % =Δ

(Α+Β+Γ+Δ) χ1000 = μορια μας
συν
Ξενη γλωσσα τυπου 1 χ συντελεστη τμηματος % χ 1000 = μορια ξενης γλωσας
ή
Ξενη γλωσσα τυπου 2 χ συντελεστη τμηματος % χ 1000 = μορια ξενης γλωσας

Αναλογα με την γλωσσα και τα σχεδια ,αθληματα και τα μουσικα.
Μην ενόχλησε δεν βιαζόμουν ούτως η άλλως!!! Τέλεια σε ευχαριστώ παρά πολύ
 
Top