Βοήθεια/Απορίες στη Φυσική

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Μού αρέσει ο τρόπος που γράφεις, πάντως θεωρώ τα κείμενά σου θα γινόντουσαν απείρως πιο ευπαρουσίαστα μέσω LaTeX.
ευχαριστω πολυ
Μπα το λατεχ δεν ειναι για μενα

Εχει πληθωρα κομμαντς και δεν μπορω το ταϊπινκ ,,με ενα δακτυλο γραφω

Κοιτα εδω τι θελει να γραψεις κατι

1695485210826.png


Το math type ειναι πολυ απλουστερο με 2-3 κλικ
Για μενα το word ειναι ο πιο καλος εντιτορ
Και το math type εχει απειρα φοντ να προσαρμοσω την ομορφια ...αλλα θελει δοκιμες ,,, εγω οτι μου εδωσαν εξ αρχης δουλευω .
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ
Μπα το λατεχ δεν ειναι για μενα

Εχει πληθωρα κομμαντς και δεν μπορω το ταϊπινκ ,,με ενα δακτυλο γραφω

Κοιτα εδω τι θελει να γραψεις κατι

View attachment 122532

Το math type ειναι πολυ απλουστερο με 2-3 κλικ
Για μενα το word ειναι ο πιο καλος εντιτορ
Και το math type εχει απειρα φοντ να προσαρμοσω την ομορφια ...αλλα θελει δοκιμες ,,, εγω οτι μου εδωσαν εξ αρχης δουλευω .
Κοίταξε κάτι δίνεις κάτι παίρνεις.

Για εμένα που γράφω 5+ χρόνια με LaTeX (κυρίως λόγω σχολής γιατί από όσο ξέρω μόνο οι μαθηματικοί έχουμε τέτοια καύλα με το λέιτεκ) πλέον μού φαίνονται εμετικά τα έγγραφα που προκύπτουν από μη-LaTeX editors.

Ακόμη και Word όταν χρειάζεται να προετοιμάσω, φροντίζω τα διάστιχα, τα κενά, τις γραμματοσειρές να τις φέρνω όσο πιο κοντά γίνεται στο Τεκ.

Επίσης, αν μπεις στο πνεύμα, δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τίτλους, επικεφαλίδες, υποσημειώσεις κλπ. Στα κάνει όλα μόνο του.

Αλλά θέλει δουλειά να φτάσεις εκεί, σίγουρα. Δεν είναι σαν το Word που ό,τι πατάς αυτό γίνεται.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
Κοίταξε κάτι δίνεις κάτι παίρνεις.

Για εμένα που γράφω 5+ χρόνια με LaTeX (κυρίως λόγω σχολής γιατί από όσο ξέρω μόνο οι μαθηματικοί έχουμε τέτοια καύλα με το λέιτεκ) πλέον μού φαίνονται εμετικά τα έγγραφα που προκύπτουν από μη-LaTeX editors.

Ακόμη και Word όταν χρειάζεται να προετοιμάσω, φροντίζω τα διάστιχα, τα κενά, τις γραμματοσειρές να τις φέρνω όσο πιο κοντά γίνεται στο Τεκ.

Επίσης, αν μπεις στο πνεύμα, δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τίτλους, επικεφαλίδες, υποσημειώσεις κλπ. Στα κάνει όλα μόνο του.

Αλλά θέλει δουλειά να φτάσεις εκεί, σίγουρα. Δεν είναι σαν το Word που ό,τι πατάς αυτό γίνεται.
ε για αυτο σου λεω δεν ειναι για μενα ...ειναι για νοικοκυρεμενα μυαλα

επειτα εγω βλεπω και λυνω ..δεν βαζω χαρτι κατω,,, η λυση στο math type... με το λατεξ δεν γινεται
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top