Βοήθεια/Απορίες στη Λογοτεχνία Προσανατολισμού

sevoulaa

Νεοφερμένος

Η sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα στο μεταιχμιο η αληθεια ειναι οτι το παρατραβαει ορισμενες φορες.
προσωπικα διαβαζα αυτα που ελεγε αλλα μερικα πραγματα τα διεγραφα αφου ηταν ανουσια.
σου προτινω παντως να κανεταβασεις πληροφοριες και απο το ιντερνετ
υπαρχουν καποιες σημειωσεις απο καθηγητες πανεπιστημιου γι'αυτα τα κειμενα λογοτεχνιας.εγω παντως τα ειχα βρει και με ειχαν βοηθησει παρα πολυ..ασε που σε κανουν να ξεχωριζεις και στις εξαιτασεις αφου δεν γραφεις μονο αυτα που γραφουν ολοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Huntress

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πώς γίνεται να γράφεις ίδιες απαντήσεις με τους άλλους?Υπάρχει κανείς που τα μαθαίνει απέξω τα σχόλια?Εγώ κάθε φορά που έγραφα απάντηση νόμιζα ότι γράφω έκθεση...τα σχόλια πρέπει να τα κατανοείς και να βγάζεις τα δικά σου συμπεράσματα...όχι έτοιμη τροφή...:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevoulaa

Νεοφερμένος

Η sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλά, δε λέω να τα λες κατά λέξη, αλλά οι ιδέες είναι ίδιες, αφού όλοι τους ίδιους αναλυτές διαβάζουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μήπως μπορείς να μας πείς απο που θα ωρούμε τις σημειώσεις από τους καθηγητλες Πανεπιστημίων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Αντι να ψαχνεις για σημειωσεις καθηγητων πανεπιστημιου, προσπαθησε να βρεις το βιβλιο καθηγητη της Λογοτεχνιας, ειναι αρκετα χρήσιμο σε ορισμένα έργα που ηταν μεχρι πέρυσι στην ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Δύο κοπέλες από το σχολείο έγραψαν 19,8. Η μία σε όλα τα μαθήματα καθόταν και μάθαινε σχεδόν τα πάντα παπαγαλία, ειδικά στην Ιστορία και το Γνωστό των Αρχαίων. Βεβαίως δεν ήταν χαζή και μπορούσε να τα προσαρμόσει και να τα αλλάξει λίγο ανάλογα με την ερώτηση. Η άλλη δεν το έκανε αυτό. Απλώς διάβαζε και ξαναδιάβαζε τα σχόλια, χωρίς να προσπαθεί να τα μάθει απ' έξω. Παρόλα αυτά και οι δύο 19,8 έγραψαν. Το πώς διαβάζει ο καθένας είναι μάλλον κάτι προσωπικό.

Όσον αφορά εμένα, ευγνωμονώ το Θεό που δεν έπεσε η Σονάτα γιατί δεν την είχα διαβάσει καθόλου. Και ευτυχώς που δεν έπεσε και η Δημουλά.. Ως φαν του Παπαδιαμάντη και του Βιζυηνού θα προτιμούσα να έπεφτε εις εκ των δύο. Αλλά και ο Καβάφης καλός είναι. Τελικά έγραψα 17,6. Καλά είναι. Πιστεύω ότι με βοήθησε λίγο η σχετικά καλή μου έκφραση. Αν βεβαίως έπεφτα σε κανέναν αυστηρό βαθμολογητή μπορεί να έπαιρνα και κανένα 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevoulaa

Νεοφερμένος

Η sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
https://www.diapolitismos.gr/epilogi/viewkeimeno.php?id_atomo=433&id_keimeno=502 Aυτη η ιστοσελιδα ειναι για τον κρητικο και ειναι απο μια μελετη...μπορει να βρειτε και για κανενα αλλο κειμενο λογοτεχνιας εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvena

Νεοφερμένος

Η savvena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ειναι αυτο που είπες σε συνδιαστηκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αντι να ψαχνεις για σημειωσεις καθηγητων πανεπιστημιου, προσπαθησε να βρεις το βιβλιο καθηγητη της Λογοτεχνιας, ειναι αρκετα χρήσιμο σε ορισμένα έργα που ηταν μεχρι πέρυσι στην ύλη.
Έδωσα Πανελλαδικές Πέρυσι και είχα το βιβλίο του καθηγητή το οποίο ήταν η καλύτερη πηγή σχολίων. Απλά, επειδή μου αρέσει η λογοτεχνία, μου αρέσει να διαβάζω μελέτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μία φίλη μου ζητάει συμβουλές πουαφορούν το Μάθημα τηςΛογοτεχνίας, από μία κυρία Παπαγιάννη. το email της ειναι theoritiki@hotmail.com και συμβουλεύει μαθητές καιμαθήτριες της θεωρητικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena22

Νεοφερμένος

Η elena22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το βιβλίο του καθηγητή πού το βρίσκουμε;;Σε κάποια βιβλιοπωλεία που ρώτησα δεν το έχουν.Και πόσο περίπου κοστίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daphnia

Νεοφερμένος

Η daphnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
στν 3 ενοτητα ποια στοιχεια αποδεικνυουν οτι το διηγημα ειναι ηθογραφικο???

σοσ απαντηστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

daphnia

Νεοφερμένος

Η daphnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δε με βοηθάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ηρωικο παρελθον- ταπεινωτικο μελλον: μόνο αυτη την όψη έχει η μεταμόρφωση της ψυχοσύνθεσης για τον ήρωα- αφηγητή?



παιδια αυτο το θεμα το εχω για εργασια στα κειμενα.....
σας παρακαλω πολυ αν έχετε καμια ιδέα για το θεμα!!!!
εχω κολλήσει πραγματικα......

:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibble

Νεοφερμένος

Η bibble αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
σε ποιά σημεία εντοπίζονται τα ψυχογραφικά χαρακτηριστικά του διηγήματος; :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
βρε παιδια τι γινεται κανεις δεν μπορεί να βρει κατι???
εστω πειτε μου κ ιστοσελιδες που εχουν στοιχεια για το θεμα!!!!


:D:D:bye::bye::bye::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
σελιδα 136 ¨¨και ερριψα επι της μητρος μου...... την καρδιαν της¨¨¨

((ειναι προς το τελος της σελιδας))

εδω ο συγγραφεας εμβαθυνει στον ψυχισμο των προσωπων και αυτο το καθιστα ψυχογραφικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibble

Νεοφερμένος

Η bibble αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τη βοηθειά σου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδιά εστω αν μπορειτε να μου πειτε για την επιδραση των δοκιμασιων ΄'η γενικα ο,τι ξερετε για τις δοκιμασιες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top