Γεωγραφία - Βοήθεια/Απορίες στη Γεωγραφία

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Δεν εχουμε φτασει εμεις σε αυτο το μαθημα,αλλα λεω εγω δεν τη λεει την απαντηση μεσα στο μαθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tat (:

Νεοφερμένος

Η tat (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
οχι.. μηπως εχεις να μου δωσεις κανενα λινκ να γραψω απο εκει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Η Βόρεια Θάλασσα βρέχει μερικές από τις πιο αναπτυγμένες χώρες του κόσμου, όπως είναι η Ολλανδία, η Γερμανία, το Βέλγιο κλπ. Αυτές οι χώρες έχουν ιδιαίτερα αναπτυγμένη ναυτιλία και εμπόριο, διότι η Βόρεια Θάλασσα έχει μεγάλη ποικιλία αλιευμάτων και διότι μέσω της Βαλτικής είναι εύκολη η επικοινωνία με τον Ατλαντικό Ωκεανό... Αυτά τα ολίγα!!!!
Αλλά νομίζω(δε θυμάμαι ακριβώς το μάθημα)ότι αναφέρεται και μέσα στο βιβλίο... Τέσπα, ελπίζω να βοήθησα... :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tat (:

Νεοφερμένος

Η tat (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ :)
-----------------------------------------
Να ρωτησω και κατι αλλο που ρωτησε.? ΓΙατι το μεγαλο μερος της Βαλτικης παγωνει το χειμωνα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
γιατι εχει λιγο αλατι γεγονος που την τεινει προς την ψυξη τον χειμωνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tat (:

Νεοφερμένος

Η tat (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
και για μια αλλη φορα φτιαχνω θεμα για την Γεωγραφια. τεσπα , η ερωτηση ειναι ' Ποια ειναι η σημασια της Βαλτικης Θαλασσας στη ζωη των λαων που ζουν στα παραλια της ? '
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tat (:

Νεοφερμένος

Η tat (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ σου απάντησα με pm, πρόσθεσε όμως και αυτό που είπε ο aggel a4 forever.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tat (:

Νεοφερμένος

Η tat (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ναι το πρόσθεσα. και κάτι άλλα που εγραφε το βιβλίο.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mondy

Νεοφερμένος

Η Mondy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας:D
θα ήθελα αν ξέρετε να μου πείτε που μπορώ να ψάξω για να βρω πληροφορίες για αυτήν την ερώτηση στο τετράδιο της γεωγραφίας :
Αναζήτησε και σημείωσε παρακάτω σύγχρονους Έλληνες γλύπτες που έχουν δώσει πνοή με τα έργα τους στο μάρμαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tat (:

Νεοφερμένος

Η tat (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
μήπως κανείς ξέρει σελιδα 54 αξιολογω τι εμαθα την ασκηση 1 ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tat (:

Νεοφερμένος

Η tat (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια. Έχουμε μία άσκηση στην σελίδα 55 το συνεργάζομαι στην τάξη. Παρακαλώ πολύ θέλω βοήθειαα.:'(
Ευχαριστώ:thanks:​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasapapa

Νεοφερμένος

Η natasapapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
είναι η τελευταία παράγραφος στη σελ.49 του βιβλίου:D:D:):P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnthiCat

Νεοφερμένος

Η AnthiCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
:bye:
αυριο γραφω διαγωνισμα στη γεωγραφια στα μαθηματα 11,12,13,14,15 κ 16
τ μπορει να πεσει;
καμια ιστοσελιδα ξερετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zuzuniki

Νεοφερμένος

Η Zuzuniki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
θέλω βοήθεια σε μια άσκηση!!!!!!!!!είναι επείγον!!!!!!!!!:
Ποιες είναι οι τρεις περιοχές στις οποίες μπορούμε να χωρίσουμε την Ευρώπη με κριτήριο την γεωμορφολογία της;:worry:

θέλω βοήθεια κ σε αυτή!!!!!!!!!επειδή μάλλον θα πέσει στο αυριανό τεστ π θα γράψουμε κ εγώ δν την έχω σημειωμένη!!!!!!!!!:
Ανάφερε τα ονόματα:α)5 κρατών π βρίσκονται στη βορειοευρωπαική πεδιάδα και β)5 οροσειρών π βρίσκονται στις ευρωπαικές χερσονήσους.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

polkaaa

Νεοφερμένος

Η polkaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
χρειάζομαι βοήθεια για τα φύλλα εργασίας:

18 σελίδα 26
19 σελίδα 27
21 σελίδα 29
22 σελίδα 30

(sστο τετράδιο εργασιών βέβαια) ty
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

katerinaki26

Νεοφερμένος

Η katerinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια sos...μηπως εχει κρατησει κανεις το σχολικο βιβλιο γεωγραφιας Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ να μου πει τις απαντησεις στη σελιδα 12??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
παιδια sos...μηπως εχει κρατησει κανεις το σχολικο βιβλιο γεωγραφιας Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ να μου πει τις απαντησεις στη σελιδα 12??
το βορειοτερο σημειο της λιμνης: 39'21 Ν , 21'44Ε
τη θεση της κορωνης 39'18'Ν, 21'47Ε
τη θεση της πλαζ της πεζουλας 39'18,5'Ν 12'44'Ε
την κορυφη αετοφωλια (μην γελασει κανεις!!) 39'19 Ν, 21'46'Ε
αα!! το αλλο δεν το γραψει..μαλλον δεν το χα βρει...
και μενω με την ελπιδα οτι εννοεις αυτα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinaki26

Νεοφερμένος

Η katerinaki26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
να σαι καλα...σε ευχαριστω!αν εχεις και το πιο πανω που λεει με την υδρογειο σφαιρα καλως...και παλι ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenebieber

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλα απιστευτο, ακομα εκει ειστε???????? Ελεος!:rucrazy:
Τεσπα, ιδου τι εγραψα εγω(στο περιπου)
Αξιολογώ τι έμαθα σελ.11
1)α-Σ , β-Γ, γ-Α, δ-Σ
2)Πλεονεκτήματα γεωγραφικής θέσης: Μπορούμε να προσδιορίσουμε την ακριβή θέση ενός τόπου.
Μειονεκτήματα γεωγραφικής θέσης: Δεν μας πληροφορεί επαρκώς για το γύρω χώρο.
Πλεονεκτήματα σχετικής θέσης: Περιέχει χρήσιμες πληροφορίες για την γύρω περιοχή
Μειονεκτήματα γεωγραφικής θέσης: Δεν προσδιορίζει επ'ακριβώς τη θέση του τόπου.
Ελπιζω να βοηθησα...:)


Να ΄σαι καλά τα χρειαζόμουν και εγω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top